Diskusia len pre ,,netabuľkové" mamičky

manika77
19. júl 2009

mile mamicky urcite sa medzi vami najdu aj take ktore sa neriadia knizkami ale srdcom 😉 ..poprosim neprispievat maminy ktore striktne vsetko dodrzuju takych tem tu mate dost 🙂 ...a ani 🙂 neprispievat vetami typom ublizujeme detom ak im dame jogurt a tak dalej...toto je pre maminy ktore nemaju radi skatulkovanie do tabuliek 😀

cestovatelkaandrea
3. mar 2010

mukky dik za IP, zas mam viac info v hlave 😉

mukky
3. mar 2010

adi 😀 ,nemám..

cestovatelkaandrea
3. mar 2010

inak musim sa pochvalit, dnes sa Damian vypytal rano za toaletu a pekne sa tam vycikal a vykakal. predtym nam len oznamil, ze kaka je nalozena v plienke ale dnes sa vypytal skor. normalne nervozne stepoval pred jeho serblom kym som ho tam neposadila... 😀

nikollette
3. mar 2010

Ahojte..

Ja som spratala celý dom, malého izbu som prerobila troška, dala som jeho postielku do nasej izby a budem sa snažiť ho tam učiť spávať. Lebo doteraz spával s nami v posteli, a detskú postielku mal vo svojej izbičke, lenže ajtak tam nespával tak som to prerobila 😉 Dala som aj fotky môjho dnešného činenia sa 😀
Kolko toho človek stihne ked tak skoro (okolo 8mej) vstane 🙂
Inokedy sme o takomto čase len vstali a na to jedli...

Vini UK 4 nosíme momentálne.

Andy, nevedela som spať. Ked som sa okolo 7mej zobudila k malému na mlieko, som už nevedela zaspať, a malý nejak tiež nie. Tak sme vstali. Ale on potom ajtak zaspinkal.

Mukky, ako? Diétku ešte držíš?
Ja som dnes nakázala môjmu nech mu kúpi toffife... od kedy si pridala ten recept mám na to chuť.
A ten môj trulo mi vždy zabudol kúpiť 😅

nikollette
3. mar 2010

Andy pekne, tak gratulujeme Damiankovi 🙂

vinifera
3. mar 2010

Niki ďakujem za odpoved.

Adda tak to je Damiánko veľmi šikovný. Aj si ho to nejako učila alebo mali v škôlke na to nejaký systém?

Čau mukky!

cestovatelkaandrea
3. mar 2010

Dobre som to napisala, ze za toaletu 😀 😀 😀 to by bolo keby to tam narobil
Dik Niki ale bolo to prvy krat. Som zvedava, ci to aj zajtra rano zopakuje.
Inak aj my ucime Damiana spat v jeho postielke. Zatial ale kazdu noc k nam pride a sup sup na tatina a potom na maminu.

mukky
3. mar 2010

vini no az tak prehanat to nemusíš 😀 😀

niki no ide to raz lepsie raz horsie..ale nevzdavam to 😀

adi superéér 😀 som to citala akurat mm aky je tvoj drobcek sikovný 😀 davas ho castejsie cez den na nocnik,ci v skolke asi ho ucia,nie?

my spime v postielke od narodenia,takze mame o problem menej 😀

mukky
3. mar 2010

nejak vela tych vysmiatych smajlov som tam trepla,či? 😀 😝

cestovatelkaandrea
3. mar 2010

V skolke na to prdia. vraj az od 2 rokov ho budu davat. Doma ho davame vzdy po spani (rano a poobede) a niekedy aj pred spanim alebo pred kupanim... ale ten ritual po spanku dodrzujeme... asi si na to zvykol. Davame ho tak od nejakeho 10 mesiaca. Vtedy vedel pekne sediet ale neusiel zo serblika lebo este nevedel chodit. A asi si na to nejako zvykol, tak odtial ani neuteka teraz, ked uz moze.

mukky
3. mar 2010

adi moj ked vstane rano tak hned nevstavame..dam mliecko do postielky,este sa tam hraje a po hodke asi ho vyberam...a ked ho dam na serblik uz je vypiskany do plienky...

cestovatelkaandrea
3. mar 2010

mukky aj nas bol taky, presne ako tvoj- flaska v posteli a potom este tutu mutu aj pol hodku. ale dnes odlozil flasku a zakrical kaka a bral sa z postele...

nikollette
3. mar 2010

Ja ani neviem kedy mi začneme učiť na šerblík. Ešte máme nejaký čas si myslím, predsa nám neutečie 😀

mukky
3. mar 2010

adi 😀

nikol ja teraz po skusenosti s malym by som ho davala skor..ako iste netlacit na pilu,len aby si na neho zvykol a mozno ta prekvapi a nauci sa skor..

nikollette
3. mar 2010

Hm možno.. ale on by z neho hned utiekol 😀 si myslím...
Ja som už hladná ako vlk... už len čakám kedy mp donesie to toffife... ešte sa načakám, do 18tej 😝
som dnes jedla iba trocha kapustnice... Už mám v bruchu iný orchester 😀 😀 😀

mukky
3. mar 2010

idem do sprchy a chystat sa,ked maly vstane sa napapá a pojdeme žiť..nech sa na mna dlho necaka.. 😝 ako vzdy 🙄 mm rastu zo mna vtedy rohy 😀

nikollette
3. mar 2010

U nás je to naopak. Ja čakám vždy na mp 😝
ten aj ked len na nákupy ideme sa hodinu predtým kúpe, holí, zuby drhne, a čo ja viem čo všetko robí v tej kúpelni.. Vtedy mne rastú rohy z neho 😝
Ja som za 10 - 20 minut vychystaná (vrátane aj malého)

mukky
3. mar 2010

nikoll tak ja som ako tvoj p a do bodky okrem holenia 😀 no a miesto toho sa líčim 😀 uz letím 🤐

nikollette
3. mar 2010

Mukky, si teda môžete ruky podať 😀
Ja mám na to už alergiu... pením pred kúpelnou, a vyklopkávam mu, nech si švihne a podobne... 😠

cestovatelkaandrea
3. mar 2010

no tak to my mame s mangelom na seba stastie. obaja pripraveni do 10-15 minut 😉

vinifera
3. mar 2010

Kokso nika jak dokážeš tak rýchlo nachystať aj seba? Ja som si včera podľa g mailu (podľa časov konverzácie) všimla že kým som malého vyzliekla natrela odvarom z budovej kôry natrela masťou dala čistu plienku a obliekla tak to trvalo 20 min. A keď bola u mna švagriná poobede tak že ho prebalí a prišla na to že sa ponúkla diablovi. Lebo po 15 min malý ešte nebol oblečený. Má hroznú silu. Stále sa vrtí a rozčuluje. Chce preč. Proste prebalovanie a obliekanie je nočná mora. Nič ho nezabaví. Už ani telefon v ruke - nič.... Je to silový boj.

nikollette
3. mar 2010

Vini, ja som šup šup.. ja viem byť ako raketa... Mp zo mna niekdy nechápe 😅
Oblečem,(1minuta) učešem,(1minuta) rýchlo sa namalujem ( 5-7minut) a potom prebalím krpca (30sekund) oblečem ho 2minutky...a hotovo....

nikollette
3. mar 2010

Ešte si streknem na seba vonavku, a nabalím veci malému do tašky (1minutka)
aby som bola presná 😀

nikollette
3. mar 2010

Vini, aká je to budová kôra??? 😅

vinifera
3. mar 2010

oprava: dubová kôra 😅

mukky
3. mar 2010

chlapi nedavno vstali 🙄 malý spal 4 hodky 🙄 😀 😀 ..raz sa vychystám skor ako oni,nejdem si lahnuť a oni takto drichmu 😀 😀
aj by spal drobec este dlhsie ale zacal kakat a plakat taku mal tvrdu strasne kaku 😢 😢 😢 jednoznacne nam to robi karfiol...pripadne brokolica tiez...

nikollette
3. mar 2010

Vini, myslela som si 😉

Mukky a čo boli ste sa potulať?

mukky
3. mar 2010

niki hej,boli 😅
presli sme mesto,boli si podať lotto,zasli sme do bio obchodíku,pokupili v nom malemu,aj mm ..zasli na zakusok a zmrzlinu..
no a bolo malo hodín tak šup do carrefouru... 🤐

mm si tam kupil nový telefon a ja drobcovi aspon žemličku 😔 😀

mukky
4. mar 2010

ahojte,my sme uz napapaní,drobec sa hrá v postielke,nejak si privstal 😝
dnes nebudeme doma,pojdeme na výletík do ineho mesta a na bryndzové halušky 😅 a vy čo dnes máte na pláne?

mukky
4. mar 2010

nikoll malý sa hraje uz hodnu chvilku v postielke s legom 😅 😅 ,len to skladá nejak zaspodu 😀 no ale zlostí sa pritom,este nema také obratné ručky a nejde mu to zapájať podla jeho priania/pocujem ako sa zlostí a kričí ze ne,ne,na,na 😀 😀 /
poprala som mu už puncosky a teplacky v rukach,idem pit kavu a potom vypustiť tigríka z klietky 😀