Diskusia len pre ,,netabuľkové" mamičky

manika77
19. júl 2009

mile mamicky urcite sa medzi vami najdu aj take ktore sa neriadia knizkami ale srdcom 😉 ..poprosim neprispievat maminy ktore striktne vsetko dodrzuju takych tem tu mate dost 🙂 ...a ani 🙂 neprispievat vetami typom ublizujeme detom ak im dame jogurt a tak dalej...toto je pre maminy ktore nemaju radi skatulkovanie do tabuliek 😀

nikollette
5. mar 2010

Ahojte....

no ja malého teda nehávam samého v obyvacke, samozrejme som tom aj ja... ale nie pri nom tesne...
ale adrenalín mi stúpa ked ho pozerám, ako chodí, bežká...
Vybavila som obývačku, všetko dala preč...
ostali len sedačky, ohrádka pri stene, stol som dala pred telku, pred sklenenú vitrínu, na stol dala makkú deku, keby do toho spadol, okolo stien sú vankúše, pri radátore velký plyšaci, keby tade padal a tak podobne 😅

Vini, Tomimu sa zhoršil ten ekzém? ☹ podla foto som myslela 😔

vinifera
5. mar 2010

Niki nepreháňaj to. Čo budeš robiť vonku. Cestu mu vystelieš vankúšmi?

No som myslela že ekzém bude lepší. Aj to tak vyzeralo a už sa mi javí že je to ešte horšie. Idem v pondelok ku lekárke. Skočíme aj ku kožnej. A necháme sa poslať k alergologičke. A uvažujem nad nejakým HA UM. Ja mám svojho mlieka už málo. A prejsť na kravské sa veľmi bojím. Ked má takýto ekzém.

cestovatelkaandrea
5. mar 2010

Niki aj tak sa da na zaciatok 😉 Eliminovat vsetky ostre hrany....aj my mame zabarikadovane nebezpecne miesta ako radiatory a hrany jedneho stola...

nikollette
5. mar 2010

Vini, kamoskina malá má tiež ekzémy. A musí dávať Ha mliečko. Ona dáva nutrilon.
My sme tiež ešte na UM. A malý teda na alergie ani ekzémy nie je náchylný, ani nemá nábeh.. klop,klop...
U nás sa nič také nevyskytuje ani u mp v rodine... ani u malého zatial našťastie...
Nebojíš sa že to má zo psov? Ešte s vami spávajú v posteli? S nami už naša čivava nespí. Aj ked občas pribehne nad ránom, ale málokedy. Inak spí vo svojom pelechu, radšej...

Ja neviem kedy prejdeme na kravské. Som čítala že naj. alternatíva je okolo roka a pol.
Ale neviem fakt 😒

Andy presne, odstrániť viditelné nebezpečie, ak sa dá, tak prečo nie 😉

vinifera
5. mar 2010

No taj ja mám zabarikádovaný akurát stolový PC - aj to len preto že prišiel na to že spredu je vypínač a furt ho chodil zapínať a vypínať☹
Inak mám v spálni aj pustený ohrievač. A malý si chodí hore dole. Minule mu hovorím pali a nedal si povedať tak nan položil ruku. Ale to sa len rozohrieval. Ho to troška popalilo a odvtedy má s ohrievačom svatý pokoj. Sú tam dva sklené nočné stolíky také labilné - hovorím už ich použíal ako chodítko lebo sú ľahké. x krát ich prevrátil. Teraz má vyotvárané takmer všetky šuflíky a dvierka čo mám na skrinkách a komodách. Tak si manévruje pomedzi to.

nikollette
5. mar 2010

Vini, ja by som asi zošedivela 😀 😀 😀

vinifera
5. mar 2010

Tak my máme na to genetickú predispozíciu. V drahého rodine (inak veľmi sterilnej - nikdy žiadne zviera doma - ani na dvore tým myslím) majú všetci chlapi ekzém. Aj svokor mi to minule opisoval že ked bol na vojne tak mal taký silný ekzém že bol v nemocnici na viac krát s tým. No a teraz má ideu zobrať malého k nejakému chlapíkovi čo jemu pomohol - nejaký bylinkár čo zbiera nejaký prízemný bodliak. No mi povedzte ako svokrovi vysvetliť že zato že pomohol jemu tak ja ale s ním svoje decko nepustím - nie je predsa to isté liečiť dospelého chlapa a malé decko.
Takže aj napriek tomu že v našej rodine nikdy nikto žiaden ekzém ani alergiu na nič nemal gény z drahého rodiny zapracovali (som si fakt vybrala super genetický materiál)
Či to má alebo nemá zo psov zistím až po návšteve alergologie. (ale si zober že do 7 mesiacov žiadny ekzém nemal a so psami bol) Inak dvaja psy sú natrvalo odsťahovaní na poschodie k mame. Dole mám len jedného aj toho vyhánam z postele. (inak postel každý týžden prezliekam, plachtu niekedy aj 2 x do týždna)
S kravským mliekom ani ja neviem - mne detská lekárka hovorila že po roku. No ale to isto nie. Vidiím to skôr tak že prejdeme na Nutrillo alergy care.

No Nika a ja šediviem z iných vecí ako to že malý chodí hore dole po izbách. Ale to je už na iný román 🙂

nikollette
5. mar 2010

Vini, tak potom jasné, ked je tam možný nábeh na alergie či ekzémy.
S kravským by som tiež počkala, a skúsila to HA mlieko. Ty by si potom mohla tiež kludne jesť čo ťa napadne.
Kamoska ona máva tiež ekzémy, a jej priatel alergie... takže malá to má po nich... takže od narodenia pije HA mlieko, a musím povedať že aj ked nábeh má, a raz za 2mesaice má troška suchsie líčka, ekzémy sa jej neprejavujú, zatial. Aj ked malá zvykne byť dosť často chorá😒

No som inak zvedavá, čo vám povedia, že z čoho to Tomi má... ☹

Z čoho šedivieš ty??? 😀
Ja najviac z malého, ked ho vidím ako bežká nestabilne... a mám pred očami najhoršie scenáre pádov 😔
A ešte šediviem ked musím čakať MP ked niekam ideme, a kým sa on vychystá... 😝

cestovatelkaandrea
5. mar 2010

vinifera ja chcem mat tvoje nervy 😉
Po tom co som videla ako drobcovi zasivali pusku, tak to uz radsej nechcem vidiet. Ale nie som ten typ co mu beha za ritou. Len ked ide na schody alebo na tu jeho plastovu stolicku. On aj tak v poslednej dobe pride za mnou alebo manzelom a chce sa hrat s nami...

dankolucka
5. mar 2010

ahojte, ja som inak tiez dost bojko, najma pri malom som bola, aj ked on skoro vobec nepadal, aj tak som mala furt strach, ze co ak sa mu nieco stane. Uz som zvedava ako to zvladnem pri lucke ked zacne chodit, ona je riadne sidlo uz teraz ked sa plazi, zoparkrat uz sa udrela celom do niecoho, ale nemozem otapacirovat cely dom.

nikollette
5. mar 2010

Vini, aj ja by som chcela mať tvoje nervy, ako píše Andy... wau...
Už len ako si písala že tam mávaš ohrievač... ježiš, ja by som sa bála že malý mi na to spadne tvárou a spáli si kožu, a co ja viem aké hororové scenáre by som ešte vedela vymyslieť 😕

vinifera
5. mar 2010

andrea ale tak krpec ešte nelezie hore ničím. Potom budem isto aj ja dávať vačší bacha.

Šediviem z môjho otca - keď má fázu chlastania a chalupa je hore nohami. A všetko všade horí.

Šedivela som z dedka keď chodil k nám do izieb ráno o 3 tej že čo za auto stojí na dvore a či je to naše a či to má papiere a či je to zamknuté...

Šediviem z môjho chlapa ktorý odchádza ráno do práe okolo 8 mej za celý den ani nezavola a príde večer o 19 dá večeru a odide a vráti sa najskôr o 23 hod.

Šediviem z chlpov zo psa. Ktoré napriek tomu že denne vysávam tak sú stále všade.

Keď to tak sozumarizujem keby nebolo mužského plemena tak je život super.

nikollette
5. mar 2010

Vini 😅 😅 si to takto skonštatovala 😅

tak ten tvoj p, je dobre vela casu mimo domu...

cestovatelkaandrea
5. mar 2010

Vini nas maly lozil schodami skor ako zacal chodit 😒 od nejakeho 10 mesiaca mu to ide velmi dobre.

vinifera
5. mar 2010

Inak Andrea to som čítala že dieťa keď začne loziť tak je dobré ho trenovať aj na rebrinách alebo hore dole schodmi - ale že väčšina mamičiek na to nemá žalúdok 😉 Že dieťa to má tendenciu robiť - tak ako začínal loziť a postupne sám chodiť. Len že proste na to nemajú priestor a možnosti. Takže si v podstate super mama že si mu to umožnila. 🙂

cestovatelkaandrea
5. mar 2010

akurat citam o sebe ze nie som super mama v inej teme 😉 nieco v style ze su moje priority inde ako moje dieta 😨

ja ho nechavam lozit po schodoch, len ho vzdy istim zozadu. ked sa mu posmykne tak ma hned za zadkom moju ruku, ktora ho vzdy zadrzi a on nezleti dole. niekedy ideme takto hore a dole aj desatkrat ale nevadi...

terez34
5. mar 2010

ahojte kocky ak mozem trochu sa vam zamotam do debaty vini no fakt to nemas lahke ale psoch vyhod uplne z bytu teda ak sa to da 😖 a chlap tiez aspon na chvilu 😀 😀 a ozrateho otca no toho treba zamknut do pivnice aby vytriezvel a ty sa mozes venovat iba svojmu malickemu myslim ze on ta potrebuje zo vstkeho najviac 😉

nikollette
5. mar 2010

Teraz, človek nemá srdce vyhodiť von psov, ktorý sú zvyknutý na vnútro a podobne.
Tiež by som to nedokázala 😔

nikollette
5. mar 2010

Andy to v akej téme o sebe čítaš???? 😲

cestovatelkaandrea
5. mar 2010

Niki mas ju v IP.

nikollette
5. mar 2010

Pozrela som.
Ona si totiž myslí, že jej názory sú pravdivé. Iba jej názory!!! Už som si to viackrát všimla, aj v iných témach, že útočí a hrá sa na pani múdru. Ale nemá právo súdiť ťa, ani nikoho iného 😝

cestovatelkaandrea
5. mar 2010

No co uz s nou... niekto takto schovava svoje problemy a prenasa na inych...
Co budete robit cez vikend?

nikollette
5. mar 2010

Ja idem zajtra do obeda von s malým, mám sa stretnut s kamoškou co má 3 mesačného Damiánka 🙂
Tak budeme kočíkovať vonku... a poobede ideme do Ba.. do obchodov a tak...
a nedela bude asi taká relaxačná 🙂

womenne
5. mar 2010

teba Andrea?ja som i skor všimla že ista osoba rieši Niki.

Vini nezavidim podobne problemy sme riešili s otcom som rada že tam už nebyvam...

nikollette
5. mar 2010

A čo vy...

Som sa včera smiala... Priatel mi opisoval jednu čínanku, co mse videli v Ba, a vraví že tá ako bola oblečená: "ženské čínske kimono, biele ponožky a na to tie TANGA ŠLAPKY 😀 😀 😀 😀 😀
Som sa rehotala ako kôň 😀 😀 😀

že tanga šlapky... on myslel tie žabky, co idú medzi prsty 😅

cestovatelkaandrea
5. mar 2010

My pojdeme zajtra rano narobit nakup potravin (neznasam to), potom pozrem bezecke lyzovanie (Axel 😀 😀 ) poobede s drobcom krmit gagy a okolo siestej sme pozvani na veceru ku kamaratke.
V nedelu mozno vypadneme niekam na vylet ak bude pekne pocasie. Rada by som isla do utrechtu ale este neviem. A musim sa este vela ucit na kurz bezpecnosti v praci, tak aj to ma caka ☹

cestovatelkaandrea
5. mar 2010

wom napisala so nieco zle 😅 ?

womenne
5. mar 2010

nie prečo?a ja? 🙂

cestovatelkaandrea
5. mar 2010

nie len som sa pytala, ked si napisala: teda Andrea?
preto sa pytam

womenne
5. mar 2010

ja som myslela že rimmel stale rieši Niki...