Diskusia len pre ,,netabuľkové" mamičky

manika77
19. júl 2009

mile mamicky urcite sa medzi vami najdu aj take ktore sa neriadia knizkami ale srdcom 😉 ..poprosim neprispievat maminy ktore striktne vsetko dodrzuju takych tem tu mate dost 🙂 ...a ani 🙂 neprispievat vetami typom ublizujeme detom ak im dame jogurt a tak dalej...toto je pre maminy ktore nemaju radi skatulkovanie do tabuliek 😀

cestovatelkaandrea
20. máj 2010

Inak sa mame dobre.
Damian robi pokroky. Strasne vela hovori, zacina si po sebe upratovat hracky sam od seba. Bavia ho velmi knizky citat a skladat tie babatkovske puzzle.

Niki aj ja dufam, ze to bude len 3 dni, lebo moc toho nepoje ☹

nikollette
20. máj 2010

My sme mali hnisavú angínu, dosť dlho trvalo kým sa z toho tak normálne dostal. A to nejedol fakt nič, lebo ho hrdielko veľmi bolelo. Ale potom to ako tak dohnal. Neboj aj Dami to potom doženie, asi nemá teraz veľkú chuť. A super že robí také pokroky. Náš ešte nerozpráva. Myslím že budeme ako Mukky, teda Savierko. Ako on je vnímavý, ovláda zvieratká, dopra. prostriedky, clenov rodiny, aj obrázky kde bábo číta, kde si umýva zubky, kde spí, a podobne, vie všetko ukázať ked sa ho pýtam, ale rozprávať sa mu nechce. Iba mama, ta, tata, g (ako gol, ked sa hrá s loptou) daj, ham, a podobne mini slovká...

cestovatelkaandrea
20. máj 2010

Niki, no tak taka hnisava angina, tak to je iny humus.
Damian vola gol dudel. Neviem preco, ale vzdy to bolo tak 😅 sranda je, ze ked hovori iba slova, tak ich povie po slovensky. no a vety tvori po holandsky. ked mi chce povedat "mama pod" , tak to povie po holandsky. Ale ked nieco este chce papat, tak povie jednym slovom este 😀
Dnes mi telefonoval do roboty. Sice som mu polovicu nerozumela ale nevadi.

nikollette
20. máj 2010

Veru to je iný humáč 😝

Ale aspoň hovorí 😉

nikollette
20. máj 2010

Mukky išla si spať?

cestovatelkaandrea
20. máj 2010

Niki uz vies, kam pojdete na letnu dovolenku? My sa teraz rozhodujeme a neviem kam 😖

nikollette
20. máj 2010

Ideme do chorvátska na prvý krát s drobcom na skúšku čím bližšie 😉
už sme zapaltili aj zálohu 😉 na ostrov PAG k najvačšej piesočnej pláže Zrče 😉

mukky
20. máj 2010

nakuknem podvečer,majte sa pekne zatial..

nikollette
20. máj 2010

A medzi čím sa
rozhodujete.. Vy máte zase iné destinácie blízko vieš 😉

nikollette
20. máj 2010

Ideš spať čo ☹ už tolko neponocuj 😀 😉 aby si to mohla byť aj ked som tu ja... 😔

cestovatelkaandrea
20. máj 2010

Taliansko - La spezia,
Holandsko - Limburg,
Nemecko- este neviem kde.. nejake hory
Skotsko

No a teraz nevieme co bude naj. Minuly rok na Korzike mi stacil aby som vedela, ze more nemusim 😝 ja chcem nejake hory ale aj pravdepodobnost pekneho pocasia k tomu. co teda u NL a Skotska nevies dopredu.

nikollette
20. máj 2010

Ja zase hory nemusím vôbec. Neznášam túry a prechádzky 😔 neviem prečo... 😕

nikollette
20. máj 2010

Tak sa snáď dobre rozhodnete a budete spokojný 😉

cestovatelkaandrea
20. máj 2010

Mozno more+hory by boli fajn. ale nie na takom malom ostrove. ja potrebujem aj ludi okolo seba. Tam sme boli viac menej odrezani od sveta.
Napr. v tom Taliansku je to krasne. aj more aj hory, takze sa neprejes len toho jednoho.

Tebe nevadia tie horucavy pri mori?

nikollette
20. máj 2010

Ja v poho zvládam teplo. A navyše ideme koncom augusta ked je vyhriate more a nie su tie horúčavy také neznesitelné ak v strede sezóny 😉
Ty máš ale rada túry,že? 🙂 Ja som lenivá 😅

nikollette
20. máj 2010

Inak Zuziiček kde si? 😕

nikollette
20. máj 2010

Balíš??? 😀

cestovatelkaandrea
20. máj 2010

No tury mam rada, ale tento rok by som si aj rada oddychla. Mozno to more na konci augusta bude dobre. Na Korzike bolo dost teplo cez den aj v septembri 😝

nikollette
20. máj 2010

Nám vypadla elektrina 😒 ešte že comp fičí chvílu aj na baterku 🙂

nikollette
20. máj 2010

Malý zaspinkal..

cestovatelkaandrea
20. máj 2010

mozno aj ten nas este. teraz ked je chory, tak vela spinka 😅 ked je hore, tak sa chce len tulit. ani sa poriadne nehra

nikollette
20. máj 2010

Náš bol taký istý, ked bol choručký...

cestovatelkaandrea
20. máj 2010

a kolko vas to trapilo?

vinifera
20. máj 2010

Som tu. Hello !

nikollette
20. máj 2010

Ani neviem presne dni.. Lebo my sme to mali tak, že malý mal hančky a vracal jeden večer. Isli sme k lekárke s tým že nám dala dietu, a niečo do cajíka na udržanie tekutín. Potom bolo pár dní OK ked ho prešli hnačky, a došla angína. Boli sme v noci na pohotovosti, a lekárka povedala že to sa u usadila v tele tá predchádzajúca choroba.. mali sme skoro 40tky horúčky.. cca týžden mal angínu, a potom to pomaličky odchádzalo...

nikollette
20. máj 2010

Ahoj Vini

cestovatelkaandrea
20. máj 2010

pytala som sa preto, lebo Damian ma k tej crevnej viroze aj zapalene hrdlo, sople a vyrazky po tele. tak aspon viem, ze vikend budeme travit doma

vinifera
20. máj 2010

No Andrea ja som si myslela že je malý prechladnutý. Boli sme u doktorky. Tá hned že astmatický zápal priedušiek. Takže už od min pondelka sa lieči a ešte stále chcrchcle. Spolu s liekami na alergiu to má 4 sirupy jedny kvapky a jedna tabletka. ☹(

cestovatelkaandrea
20. máj 2010

No vidis Vini. Manzel bol s malym u lekara a my nemame ziadne lieky.
Vraj paralen tri krat denne staci aj na to hrdlo aj na tu crevnu virozu. Vraj ma len vela pit, aby to preslo. vyrazky vraj prejdu same po par dnoch tiez 😔
Baby koncim, idem domov, takze cafte. Mozno sa ozvem zajtra.
Vini skore uzdravenie drobcovi 😉

nikollette
20. máj 2010

Mne sa už akurát išiel vypnúť comp, a v tom naskočila elektrina 😅