Diskusia len pre ,,netabuľkové" mamičky

manika77
19. júl 2009

mile mamicky urcite sa medzi vami najdu aj take ktore sa neriadia knizkami ale srdcom 😉 ..poprosim neprispievat maminy ktore striktne vsetko dodrzuju takych tem tu mate dost 🙂 ...a ani 🙂 neprispievat vetami typom ublizujeme detom ak im dame jogurt a tak dalej...toto je pre maminy ktore nemaju radi skatulkovanie do tabuliek 😀

vinifera
18. jún 2010

@leelo áno. Dávala som mu probiotiká Bio gaiu. Ale nevidela som žiaden efekt. A drahé jak svina. Teraz skúšame toto. Odporučil mi to MP kamarát. Čo ma AE celý život.
Mukky sa obáva že ked a urazí tak to môže brať ako zámienku aby zasa začal piť. ALE. Keby skutočne zasa chcel piť. Tak si zámienku nájde kedykoľvek a akú koľvek. Moja mama takto pristupovala k tatkovi ked sa vrátil z vianočného rekondičného pobytu. Tak som na nu nahučala že ked mu zasa bude liezť do riti. Tak to bude tam kde aj predtým. Mama je strašne makká. Aj mal foter zasa tyky že bude znova piť. Tak som sa ho spýtala či mu bolo mál 13 dní na psychiatrii. A či potrebuje aby sme ho dali súdne zbaviť svojprávnosti. Tak sklapo a chváááála niekomu tam hore sa zatiaľ držíííí🙂

mukky
18. jún 2010

@leelo ahoj..ako mama mu povedala "JEMNE" a to co mna chces nechat ist samu domov?a co ja sa viem oriebtovat na letisku? aon na to a co ja sa viem? 😝

proste s nim je to tazke...uvidime vsetko ako sa to spraví..myslim ze mama sa mu to aj boji nejak vysvetliť ale tak na 3 dni ideme k svagrine potom a on si yo mysli ze pojde aj on tam? 😕 hadam to pochopi lebo on nevie ze ideme este k svagrine...nemam teraz ani odvahu volat mame ci mu daco povedala 🙄

leelo
18. jún 2010

no ak zacne, tak za to iste mukky nenesie zodpovednost. cely zivot si spackal a este aj svojmu okoliu. za toto nemoze brat na zodpovednost nikoho ineho, len seba sameho.
a presne ako pises, ked sa mu budu podkladat, tak ich tym pitim bude akurat tak vydierat

leelo
18. jún 2010

@mukky nedaj si tymto pokazit tesenie sa na dovcu 😉

mukky
18. jún 2010

@vinifera no mám obavy o vsetko,,aby sa nenarušili hlavne vztahy...a on je teraz tak zle zdravotne na tom ze lekar sa ho teraz spýtal ze ako prisiel do ordinacie a on ze busom..a lekar ze ludia vo vasom stave uz chodia na voziku 😔 ,more by mu pomohlo...

boze aj ja som makká,za vsetky tie roky ako nás týral mu chcem dobre 😔 ale alkohol za neho rozmyslal 😒 aj koniec svadby mi pokazil 😔

mukky
18. jún 2010

@leelo veru,máš pravdu,nebudem si kaziť týmito myslienkami radost na dovolenku...svokrovcov co sa týka nebavím sa ..ale malý bude mat 2 roky ako to bude na oslave?dusno? 😕

a ak otec nepochopí a nebude vdacný za to co sme ochotní s mm urobit,nezasluzi si ist nikde,veru 🙄

mukky
18. jún 2010

zacina ma bolieť hlava a ucho ☹ idem si urobiť kávu

mukky
18. jún 2010

@vinifera otec vobec nepije?

vinifera
18. jún 2010

@mukky Pokiaľ ja viem tak nie. (ale zasa ked som nechala fľasu z ýsirupom na botníku - v litrovej flaši od vodky - tak sa ma mama pýtala že čo je v tej fľaši lebo že ked siel foter hore tak si logol) A já že dúfam že mu chutilo - že bazový sirup. 😀 Pokiaľ berie lieky od psychiatra a vypije si tak je to vidno. Lebo komb týchto liekov a chlastu spôsobuje že trepe od veci a je agresívny. Už to pár krát tak skúsil 😠 Tak som sa ho spýtala vtedy že či si myslí že sme trafené a nevidíme na nom že pil... Aj ked už teraz začína vymýšlať že už nebude brať tablekty - že načo. Tak som zvedavá. Konečne pribral a nevyzerá jak troska. Obávam sa ale že ked zasa príde jesen - tak to nerozchodí začne sa utápať v nejakej jesennej depresii a zasa to bude v rici ....

leelo
18. jún 2010

idem spat. dobru noc. nech sa vas vsetky problemy dneska zajtrajsim ranom zdaju mensie 😉

leelo
18. jún 2010

vas=vam

mukky
18. jún 2010

@vinifera 😀 😀 asi bol velmi zklamaný z toho že to bol sirup 😀

no tak držím palce nech prestane uplne piť a zmení sa

mukky
18. jún 2010

@leelo dobru nocku

ja pojdem kuk bez servítky dalsie casti,na markíze zacal opat nejaky sprostý akcný film,kedy daju niečo pekné aj pre ženy? 🙄 😠

mukky
18. jún 2010

a ostatné kde ste?asi sa venujete mužíčkom 😀
vzdy vidno na MK že ide víkend 😀

janac1974
18. jún 2010

ahojky 😉 ja len na skok,bo som unavena...
@mukky čitala som...mas to tazke s ocinom...neviem,ako by som to riesila na tvojom
mieste...ja by som mu asi na rovinu,do oci povedala čo si prajem a čo nie...je to tazke,hlavne,
ked ide o rodicov...ale teraz treba brat ohlad na tvoju rodinku..povedz mu,ze chces byt aj
s nim,ale aj sama stvojim mm a Savierkom..

mukky
18. jún 2010

@janac1974 ahoj,dík..uvidíme,nechám to na mamu..

ste mali akčný den? 😅 som myslela akurat na teba ze kde si

janac1974
18. jún 2010

si predstav,bola som snim v kauflande,to bol des,strasne vela ludi tam bolo,akoby zadarmo davali
a on mi nechcel sediet v kosiku,som sa trosku spotila,ale kupila,som,čo som chcela...zajtra urobim
tie cestoviny...tie paradajky mali hned nad mrazenou zeleninou a aj pesto vedla toho...
ten moj drobec sa na kazdeho skeri,on ma taky odzbrojujuci usmev,teta v lekarni aj zabudla,
co som si pytala....
potom sme isli k mojim rodicom,mama robila dukatove buchticky,tak mam zasoby v mraznicke...
a vy ste co robkali??inak Savierko je krasnucky na fotke,ako z casopisu 😵 😵 😵

mukky
18. jún 2010

@janac1974 takze to mali aj u Vás tam v kauflande nad mrazákmi hej? 😀 a ja som to tak dlho hladala lebo predavacky boli fuč 😕
tak urob,som zvedavá ako sa ti to podarí ale musis dat viac vsetkeho,hlavne normalnych paradajok...ty musis varit vo velkom,že? vsetci lubia papat to iste?

no boli sme doma...mali sme ist cakat mm,teda mala som to v plane ale sme S spinkal cez 3 hodky a potom sme sa pomotkali a dosiel uz aj mm 😀 ,bolela ma hlava,tak som lezala a mm sa pohral s malým,sprchoval ho aj mliecko mu urobil,ja som cakala kedy uz príde S spinkať a tesila sa na neho 😀

zaspinkal cca 20.30,bol kludnucky ako anjelik,ze spim pri nom 😅 a polezala so este do 21.hod
takze vela som vody vecer nenamutila 😀

mukky
18. jún 2010

@janac1974 dakujem za malého..pekne vysla ta fotka,je tam uplne iný 😀 a teraz hovoria ked je ostrihany ze na mm sa podobá

janac1974
18. jún 2010

som merala na tachometri kolko je do kauflandu od nas,lebo to musim cez cele mesto,
10km,som nechapala,ale nechapem,ze nepostavia aj druhy kaufland...vela ludi tam vzdy byva...
ja tam najradsej nakupujem,ale je to dost daleko...
to je pekne od TM,moj kupal maleho len raz alebo 2x,inak vsetko musim ja,aj ked ma hlava
boli...a ako vyzera tm??nemas ho asi na fotke?

mukky
18. jún 2010

S dnes opat nekakal,ja len dufam ze zajtra bude aa nie tvrdé kako 😢 a to papal toto...
r- UM
d- 1,5 chlebíka s lučinou,trosku ringloty,

pocas dna slivkový nektar riedeny vodou,vodu
obed zemiacky s maslom,kuraciu pečienku ,cuketu
30 ml UM
olovrant ringloty a za tým po hodke asi acidko neochutené 2,5 dcl/to by som sa ja uz asi dávno po tej kombinacii 😀 /
večera UM

janac1974
18. jún 2010

@mukky moje priebercive baby hocico nezjedia,cibulu absolutne...ale tentokrat kaslem na ne...
ak nebudu chciet,musia si uvarit ine...ty si dala toto papat aj malemu?

mukky
18. jún 2010

hej mm je zlatý 😀 sa smejem ked to písem lebo..ale je 😀 ,okrem kojenia robil vzdy vsetko to čo aj ja.. 😅
a to este dosiel dnes po 12-tke a ráno vstaval o 4.30 😔

no,mala si si ho vychovat od zaciatku 😔 ,my sme spolu uz 14 rokov a vzdy pomáhal..to mi je luto ze ti mm nepomoze ☹
som rada ze je iny ako moj otec ..na mojej mame vsetko bolo..deti,praca,domacnost,ucenie,vsetkucko,vsetko...ja som povedala ze tak zit nikdy nechcem ani nebudem,sa zodrať

no,nechcem ho davat na MK 😀

janac1974
18. jún 2010

@mukky dufam,ze mu to pomoze...chudacik,aby sa trapil takto s kakom??mne vzdy pomohli
zavarane slivky,aj ludom z okolia,preto som ti to poradila....
mozno ho zapeka to UM...moju dceru zapekal sunar,ale vy ho nepijete...tiez mala tieto
problemy...a moj maly pije sunar a kaka aj 2x denne...

mukky
18. jún 2010

@janac1974 tak tam skus nedat cibulu,mozno to zjedia...alebo im odober a nedaj tam cibulu
nie,nedala som to malému,kdeze...ja na oleji pre neho este nic nerobím,ani šunku este nemal..

kolko stalo to pesto?
ja som si kupila aj balsamico ocot podla tej Vierky co robila to pesto a aj salat som urobila 😀

teraz ale pozeram ze ja som si receptík vylepsila inak 😀

http://bezservitky.markiza.sk/clanok/ich-recept...

mukky
18. jún 2010

http://video.markiza.sk/archiv-tv-markiza/bez-s...

ale podla mna ten moj recept je chutnejsí 😀 aj kuracie masko by sa tam hodilo

mukky
18. jún 2010

@janac1974 aj ja rozmyslam ze um..ale tak pijeme ho takmer 2 roky a nic nebolo..vylucila som jablka a hrusky tak uvidim

janac1974
18. jún 2010

to je pravda,ze som ho mala vychovat...ale ked sme sa zobrali 4roky sme byvali u nasich,moja
mama si ho vzdy zastala a bolo...nie raz sme sa preto povadili...presne ako pise zuziiicek...bol vtom
veku ako jej priatel teraz...bol este decko...potreboval aj spanok,oddych,ved pracoval 😕
ja ho teraz nenutim,ja sa o maleho rada staram,najkrajsie je to uspavanie,vsetky starosti zo mna
opadnu...ale vonku snim musi,lebo aj ja potrebujem poupratovat,s nim sa mi neda...

janac1974
18. jún 2010

pesto stalo 1,29 take zelene som kupila,nie to paradajkove,co si ty kupila...
idem to kuknut 😉

mukky
18. jún 2010

@janac1974 ved to..ked je baba mladá a zalubená tak rada skace okolo svojej lasky,vyvára,chystá aj ja som to robila,este stale som rada ked mu chutí a varim mu ale pomahal vzdy,tak bol naucený z domu..
ale hned na zaciatku treba urcit pravidlá podla mna..

aj ja sa rada starám o malého 😅 ale tak niekedy si treba aj odpocinuť ..a ja som este za tie roky si nebola ani raz nikde sadnut s kamoskou ziadnou😀/som hrozná,vsetky ma kopnu do zadku 😀/ tak aspon pospat by som si rada 😀
od 15-tich si sám na seba zarabal....je nauceny mm samostatnosti