Diskusia len pre ,,netabuľkové" mamičky

manika77
19. júl 2009

mile mamicky urcite sa medzi vami najdu aj take ktore sa neriadia knizkami ale srdcom 😉 ..poprosim neprispievat maminy ktore striktne vsetko dodrzuju takych tem tu mate dost 🙂 ...a ani 🙂 neprispievat vetami typom ublizujeme detom ak im dame jogurt a tak dalej...toto je pre maminy ktore nemaju radi skatulkovanie do tabuliek 😀

mukky
5. júl 2010

@leelo ty ho posadzuješ pasívne,ak este sam sa nevie posadiť take sedieť sa nemá dávat,hlavne do kociara na dlhsie prechádzky
sam znamená vediet pretocit sa napr.pri stvornozkovaní do sediacej polohy a tym padom sediet.

zuziiiicek17
5. júl 2010

no ja neviem ,ale mne sa maly najprv posadil a az tyzden na to zacal stvornozkovat 😅

mukky
5. júl 2010

@zuziiiicek17 co nedrichmeš 😀 😕 ja uz padám,mm varí sebe,malému aj mne 😀 hahahaha já sa ale mám 😀 ,no á,no bé?s nim nekomunikujem len zadávam ulohy,nech trpíííííííííííííí

podvecer ti zavolám 😎 či?? 😀 tak sa nabi 😀

leelo
5. júl 2010

@mukky to na tvojom linku nikde nepisu. dokonca fyzioterapeut nam tuto informaciu nepotvrdil. mna len zaujima zdroj, z kt. cerpas. cittala som WHO studie, ale nenasla som to tam.
posadit sa da aj zboku, tak ako na linku od mukky. a niektore deti to robia az daleko neskor ako vtedy, ked zacinaju papat prikrmy. takze moja otazka stale zostava: v akej polohe ma jest?

mukky
5. júl 2010

už som mu prikázala si nerobiť plány na stredu,ze bude mať na starosti 2 deti 😀

zuziiiicek17
5. júl 2010

@mukky 😀 😀 😀 a co povedal ? ale zase za miskom nebude musiet tolko behat 😀 😀

zuziiiicek17
5. júl 2010

@mukky nedrichmem lebo som nevedela zaspat 😒 škoda

leelo
5. júl 2010

@zuziiiicek17 ja by som zaspala aj v tejto sekunde 😀

zuziiiicek17
5. júl 2010

@leelo zda sa ,ze ja ti neradim dobre 😀 tak ja neviem ,ja by som asi v stolicke krmila ...ved to zase nie je nejaka brutalna doba...

zuziiiicek17
5. júl 2010

@leelo 😀 no bodaj by som aj ja am vedela ...ja som od malicka nespala cez den .spim iba ked som fakt strasne unavena

mukky
5. júl 2010

@leelo neskor,ale to mas tak ako s choditkom,kym sam nechodi dieta tam nema co hladať 😝 idem uz fakt a na to sedenie kratke pri jedle snad neuskodi uz som to pisala

leelo
5. júl 2010

@mukky
@zuziiiicek17
no ved tym som dnes zacala - ze odporucaju dieta nenechavat sediet dlhsie ako je to nevyhnutne. cize asi to bude prave preto.
who uvadza ako milnik sedenie bez opory na 10 sek. niektore deti to dosiahnu v 4., ine v 10. mes.
ale nespomina sa tam, ze by to bol milnik, odkedy moze sediet aj v stolicke, co je sedenie s oporou podla mna...
ja ani neviem ci B sedi bez opry, lebo ho tak sediet nedavam.

leelo
5. júl 2010

inak ja by som do choditka nedavala nikdy - ani ked bude vediet stat.

zuziiiicek17
5. júl 2010

@leelo ja som to sice az tak neriesila ,ale myslim ,ze stolicka je fajn .nebude tam predsa cely den 🙂

leelo
5. júl 2010

@zuziiiicek17 ved to bol moj vychodiskovy dotaz - to, co pisali v odporucaniach. tak nejako som to pochopila i ja 🙂

zuziiiicek17
5. júl 2010

idem sa ja dat dokopy 🙂

bashenka
5. júl 2010

Čautee 😉 .. všetky ste mi poodchádzali?? 😀
@mukky moja mama bude mať tento rok 50 .. párky dám sem tam... lebo sa ich nevie dojesť ale obmedzujem to ako sa dá lebo to tiež jej dám len preto že mama kúpila... také baby párky detské .. ona to nechápe podla nej ja som tá zlá čo nedopraje malej chuti vieš 😔 ... aj v teple je najlepšie pre deti piť čistú vodu a ona mi povedala nech jej dám dzús alebo čaj s medom a citrónom ked už teda nemože ten cukor, že ona by čistú vodu ani nevypila a že ju z toho nafukuje a ja ju dávam Laure... akože tak z tohto sa mi už hlava zatočila 😀 fakt už sa musím na tom smiať ... asi chápeš potom prečo čakám na den "D" a kedy už sa konečne odsťahujeme... nechcem ju tu vykreslovať v zlom svetle vela mi pomohla ale v tomto pravdu nemá, čo už. Preto stále sliedim ako policajt... a dík mukky robím čo možem pre moju malú ved to asi každá normálna mama. A Savierko sa ako má?? Už je všetko v poriadku??

A vy baby čo sa dnes chystáte? .. My sme chceli ísť k vode ale nejaké mraky idú tak radšej neriskujeme 😅 ...pojdeme asi na nákupi troška neskor do avionu, hypernovy ked sa zobudí priatel ....ja s laurou za chviločku skočím na ihrisko nech sa troška vybehá ...dneska vobec nechcela zaspať tak som ju ani nedávala .. a včera mala poobedný spánok že od 14-tej do 18-30 😕 😕 ... zaspala až o 12-tej v noci ... už neni ani moc času cválať na koníkovi 😅 ... tento týžden bude konečne auto tak na víkend ideme do Bojníc a na druhý by som chcela ísť do prahy tam by mala byť super Zoo ... 😉
@zuziiiicek17 ty si už bola u tej kaderníčky?? 😎

bashenka
5. júl 2010

@leelo a tú stránku čo si sem poslala je úplne super... tam si nájdem asi vážne úplne všetko .. ale zaujimavé že deti dlho nekojené majú sklony k alkoholizmu...to som vážne nečakala 😕

lenka_66
5. júl 2010

zdravicko 😉

baby a vegeta bez glutamanu sa tiez nemoze davat ? podla mna ano ale uz asi nesolit .

a kojenie a sklon k alkoholu hmm myslim ze to je asi prehnane .

@leelo marek si sam sadol ked lezal na brusku az potom 4nozkoval. a myslim ze cas jedenia nie je taky dlhy aby si mu ublizila.zas ak uz papka hrudky tak v pololahu mu moze aj skor zabehnut.teda aspon marek sa vzdy zadrhol.a nam aj dr. povolila ze moze sediet lebo bol pevny len sam sa nevedel.jasne ze tak nebol pol dna v kuse.myslim ze sa tym aj pekne rozhybal.najprv len sedel a potom sa pekne zacal natahovat do stran za hrackami.a ked sa natiahol po celej svojej dlzke tak mal nervy a skusal si pekne sadnut.

leelo
5. júl 2010

@bashenka som rada, ze som ti mohla pomoct.
s tym alkoholizmom - asi robili nejake studie, tie ma dr.bukovsky obzvast rad 😉

@lenka_66 ja by som ani vegetu bez gs este nedavala. naco?dieta nevie, ze existuju nejake labuzo chute, za ktorymi my dospeli bazime. je tam vela byliniek zmixovanych a vieme, ze detom ked, tak male mnozstva.

s tym sadnutim si som uviedla priklad: akoze neposadi sa napr.zo styroch. nemyslim, ze je to nejaky naordinovany sled krokov, ktorymi babo musi prejst.
a odkedy papa, tak ho davam sediet. teda najskor bol v pololahu, resp.polosede. ked sa tahal, tak som nastavovala lehatko stale vzpriamenejsie.
my hltame kusky od zaciatku, nikdy som nic nemixovala, mackam vidlickou 😉 takze prilis lezat/polosediet by mohlo byt osudne, to mas pravdu.

vinifera
5. júl 2010

Ahoojte kočky!
No vidím že som nikomu nechýbala. Boli sme na víkend na chate. Sa drahý rozhodol....
Nika pekné rifle.
Zuzka ako to dopadlo s TP?
Matkaa a čo mám podľa teba robiť? Ja si nechám rada poradiť. Ja totižto neviem čo s tým mojím chlapom robiť. Podľa víkendového pobytu na chate zjavne ani jeho matka .... Skúšala som po dobrom (varila, prala ....) žiadne zlepšenie. Po zlom - že som sa s ním nebavila. Žiadne zlepšenie. Skúšala som xxxx vecí. Nič nezaberá. Ja fakt neviem. Prijímam všetky rady. Ja som si tiež život takto nepredstavovala.
Inak som total KO. Chata je v ťažko prístupnom teréne. Utrmácaná som jak taká krava na ceste zo SR do Talianska na klobásy. Prihodím večer foto. Poprípade ešte nejaký pokec.
Malého som akurát dokúpala. Idem mu dať jesť. MP chce ísť ešte gratulovať nejakému kamošovi. Tak uvidím či mama postráži krpca. Toho by som najradšej niekomu darovala. Asi mu lezú zuby - hrozný je.

nikollette
5. júl 2010

Ahojte baby...

Ešte nemám dočítané, nedávno sme došli, ale pustím sa do toho.
Sme sa boli s MP kúpať a malý s našimi. Ale som, dostala krámy pri vode, tak šup do tesca pre tampóny 😝
A sme potom išli za našimi a malým na Slenečné jazerá... urobila som aj fotky ale mobilom, tak to musím nejak cez mail preposlať a pridám. Krásne prostredie také chatky a vode ako na Maledivach 😀 😀 😀

@mukky a kde mám IP? 😕 som čakala, a nič...

No tú sú nejaké fotos s tých dvoch nových riflí 😉

nikollette
5. júl 2010

🙂

nikollette
5. júl 2010

@leelo krásne fotky 😵 malý je veľký fešák... A ty kočka.. Veľmi mi pripomínaš tú moderátorku Kalisovú 😉

@mukky že spolubývajúci 😀 úlohy zadávaš 😀 čo je, čakala som IP, a ty nič ☹ si nejak veľmi namosúrená na TM 😅 😕

Vini, mňa by kleplo z takého chlapa 😠

maatkka
5. júl 2010

vini ja ti fakt neviem poradit 😔 lebo ja neviem co by som na tvojom mieste robila 😔 asi by som uz scvokla z neho ak je to s nim ako pises 😔 ja som ti len chcela vyjadrit rtochu "moralnej opory" 😀
nikol a ty kam davas to jedlo co pises ze pojes prosim ta??? 😀 na tej prvej fotke vyzeras ako 20-kilova 😉 zaaavist 😀
moj spachtosko uz spinka 😵

nikollette
5. júl 2010

Maťka, no kam mi to ide? Do brucha 😝

nikollette
5. júl 2010

Jéééj, asi objednám takéto... 😵 😵 😵 tie Hilfiger nevyšli... neva...
@vinifera, ty takéto nemáš v ponuke? 🙂

zuziiiicek17
5. júl 2010

@nikollette 😵 tie su peknucke

nikollette
5. júl 2010

Zuzi, no už som tam písala, som zvedavá čo odpíše. Či bude moje číslo, a či sú vôbec k dispozícii...