Diskusia len pre ,,netabuľkové" mamičky

manika77
19. júl 2009

mile mamicky urcite sa medzi vami najdu aj take ktore sa neriadia knizkami ale srdcom 😉 ..poprosim neprispievat maminy ktore striktne vsetko dodrzuju takych tem tu mate dost 🙂 ...a ani 🙂 neprispievat vetami typom ublizujeme detom ak im dame jogurt a tak dalej...toto je pre maminy ktore nemaju radi skatulkovanie do tabuliek 😀

nikollette
10. nov 2009

Inak baby čo máte asi tak staré detičky ako ja, kolko ml mliečka denne vám vypijú???

smailinka
10. nov 2009

no asi pol hodku predtym ako zaspi...skusala som mu dat aj kasicku na vecer, ale bolo to ako vzdy...on sa proste o polnoci da na brusko a zacne kricat od radosti...a blaboce si aj 20minut...akoze je to krasne, ale nie o polnoci ☹

vinifera
10. nov 2009

Smailinka jemu nie je jedno kedy vstane. On pravidelne vstáva o 8 mej ráno. Teda jemu je jedno, či ide spať večer o desiatej alebo ráno o pol druhej - proste o 8 je hore nech sa deje čo chce. Ty to môžeš skúsiť. U nás je to figu platné. Ja to nemám kam posunúť. Teda chcela by som tabuľkové bábo čo večer o osmej zaspí a drichme do rána 😉
A my napríklad máme kašičku tak okolo siedmej večer. A on v phode je do 12 hore.

smailinka
10. nov 2009

vini, mne aj dr vravela, ze ma posunuty rezim...lenze moze to kludne dopadnut ako u vas a v tom pripade je lepsie, ked bude spat do obeda...ale skusit to musim, lebo aj na nom vidim, ze chce zaspat, ale neda sa mu...asi to ma po mne....ja sa tiez vzdy prehadzujem, kym zaspim 😔

nikollette
10. nov 2009

Baby chcem na vianoce taký detský prehrávač, predáva sa to ešte???
A do toho kazety aleo cédečka pre malého s detskými rozprávkami či pesničkami.
Kde sa dá také kúpiť??? som to dávno nevidela. Neviete niektorá??

smailinka
10. nov 2009
nikollette
10. nov 2009

No už hajká.
on je taký zlatý, už ked sa mu chce spinkať, žačen si mrnkať, pýta sa na ruky, aby som ho uspala.
On sa vyslovene pýta spať. Vezmem ho na ruky, on si položí hlavičku na moju hrud, trošku sa sním prechádzam po izbe, zavre očká a hajá. 😵 🙂

Smaili, to je zlaté, ale ja haldám taký klasiký prehrávačl to farebné detské rádio. Nie MP3 😉

nikollette
10. nov 2009

Idem kuknúť na MMB 😀

smailinka
10. nov 2009

nikol, viem presne co myslis, ale netusim, ci sa take vyraba.....uz len daco preplacane....

nikollette
10. nov 2009

Niečo som už našla.

http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=6908015

A také na kazety sa už asi nevyrábajú že?? 😅

nikollette
10. nov 2009

A ten fisher price prehrávač je od 6m, tak to je super 😉

nikollette
10. nov 2009

Jéééj niečo takéto som myslela, aj s tým mikrofonikom 🙂
ale nie ružové, ale niečo neutrálne ci v chlapčenskej farbe 😉 😉

http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=3426958

smailinka
10. nov 2009

no tak teda ty vieš nájsť čo chceš 😀 ten s mikrofónom je skvelý.... 😉
a ten FP som chcela aj ja kúpiť malému, ale ešte by nevedel čo s tým....

nikollette
10. nov 2009

Ten FP, je potom krajší podla mna.
Ja som chcela taký klasiku na kazety, ako v predchádzajúcom linku.
Len iba v ružovej majú ☹

smailinka
10. nov 2009

a nechcela sa taký na CD???

nikollette
10. nov 2009

http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=6810798

toto je na kazety tiež od Fisher price...aj s mikrofonom... ale chcela by som nový, aj s krabicou aby to mal normálne na vianoce 😉
Mne sa lubia tie na kazety, taká klasika, ako ked ja som bola malá, tieý som to mala 🙂
a hladám také rozprávky a pesničky na kazete, asi ani nenájdem, už dnes kazety, čo ☹

nikollette
10. nov 2009

Ale kazety s rozprávkami asi už dnes nekupim, tak bude asi výhodnejší ten FP prehrávač, na Cdčka....

smailinka
10. nov 2009

http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=6908015
ale tento nie je na CDčká...

a kazety neviem, či sa dajú zohnať, možno v kníhkupectve...

nikollette
10. nov 2009

Už objednávam CD, peter Nagy a deti - výber 😀 😀 😀

nikollette
10. nov 2009

Neni na Cdčká 😕
to je tam akože iba jedno cd???? a to stále hrá dookola???
idem tam napísať....

smailinka
10. nov 2009

ee, to funguje, tak, že stlačíš ten červený nos, zastane to na zvieratku, povie, napr, opička a zaspieva o nej pesničku..viem to, lebo sa s priateľom vždy s tým hráme 😀

nikollette
10. nov 2009

Baby kde ste, mne malý už druhý krát zaspáva....
môj malý spachtoško 😅

smaili, tak to potom nechcem...

vtomka
10. nov 2009

Poradia mi netabulkove maminy,kedy by som mala ist s malym von...ma 2 tyzdne a niekto hovori o 6 tich tyzdnoch,obzvlast v tomto pocasi,ale ja mam pocit,ze sa za tych 6 tyzdnov vo vnutri zblaznime.

nikollette
10. nov 2009

V tomka, podla mna už možeš, a ak sa este bojíš tak týžden počkaj.
My máme februárovčatko a dokina v nemocke povedala po 10dnoch že možme ísť v pohode 😉
A poznám vela mamín, čo majú zimné bábatka a po tých 10dnoch aj po týždni už išli von.
Poriadne bábo zababušíš, , dáš si plášť na kočík, a na pár minút prvý krát určite môžeš 😉

smailinka
10. nov 2009

vtomka, my sme boli vonku po 3 tyzdnoch, ale zasa bolo ovela krajsie...
skus najprv dat maleho na balkom na nejaku pol hodku, ak balkon nemate, tak pootvaraj okna poriadne a daj maleho do kocika pod okno....6 tyzdnov je podla mna vela....ale najskor ho davaj k oknu...a po 3dnoch huraaa von 😀

mukky
10. nov 2009

ahojte,
ja len na skok,vecer sa stavim,malemu dnes mudr uvolnila predkozku 😒 na sucho,som ani nestacila zareagovat,len povedat ci sa to nema nahodou pri kupeli ked je makka pokozka a s kludom povedala ze moze ho to stipat par dni 😕 😲 maly strasne plakal a aj doma sme museli top urobit az mu ustocka zmodreli ☹ a ked pisla strasne place a silno ma drzi a neviem mu pomoct ☹ ☹
sa bojim co bude po mliecku vecer ked vypije a kazde pisanie ma mata ☹ ☹

vinifera
10. nov 2009

Mukky vo vani sa to nedoporučuje kvôli možnej infekcii. Dokonca je aj mýtus, že by sa to malo v kúpeli naťahovať a preťahovať lebo to môže byť vo vode povolnejšie. Sa to kvôli tej infekcii neodporúča. Toď najnovšie odporúčanie urologov a pediatrov. Ale zas by som tú pediatričku kopla do riti. Minimálne do dvoch rokov sa neodporúča s tým nič robiť.Stále sa to vyvíja. A ona mu to takto nasilu stiahne. Kozaaaaaaaaaaaaaaa.

zuzka1.
10. nov 2009

ahojte,
aj nas pediater hovoril, ze do dvoch orkov nic nerobit 😖 ja mu to natahujem,kolko on dovoli, dr pozrel ci ma dost velku dierku, ususdil, ze hej tak staci potom.
aj v mama a ja sa vyhadrovali pediatri a nezhodli sa.

inak nemam cas, very busy days, potom vam vsetko napisem, ale citam vas

vinifera
10. nov 2009

No čau Zuzka konečne si zavítala. Kadiaľ sa flákaš? Ved píš priebežne. Kto bude potom tie slohy číatať🙂))