Diskusia len pre ,,netabuľkové" mamičky

manika77
19. júl 2009

mile mamicky urcite sa medzi vami najdu aj take ktore sa neriadia knizkami ale srdcom 😉 ..poprosim neprispievat maminy ktore striktne vsetko dodrzuju takych tem tu mate dost 🙂 ...a ani 🙂 neprispievat vetami typom ublizujeme detom ak im dame jogurt a tak dalej...toto je pre maminy ktore nemaju radi skatulkovanie do tabuliek 😀

wandeirra
9. jún 2010

mukky kde idete dovolenkavat? a vy Matka?

wandeirra
9. jún 2010

petka ked jej das topanocky,tak by nemala sa davat na spicky,bude jej to tlacit nozku celu na zem. ale inac to asi netreba silit,kazde dieta ma na zaciatku tendenciu no spicky sa davat

petka035
9. jún 2010

wandeirra no ved skúsím kúpiť tie čo aj matka spomínala tie RAK.aj ked zas najlepšie je chodiť na boso 😖 uvidím v stredu čo nám povedia, možno to má len stuhnuté to svalstvo

wandeirra
9. jún 2010

petka aj my sme mali tiez papucky rak na zaciatok pevne mu drzali nohu a prestal spickovat. Nam zas neurologicka tvrdila ze naboso v ziadnom pripade nechodit,tak neviem. chodili sme na neuro lebo sme tiez predcasne narodeny.na stuhnute svalstvo nam davala take cviky a masirovali sme.vsak na poradni ti naj povedia.

petka035
9. jún 2010

wandeirra dakujem za povzbudenie 🙂 ved to,že každý tvrdí inak,my nechodíme nikam,len dva krát sme boli v tej perinatalnej poradni ale na neuro ani inde nie-lebo doteraz mala všetko ok.ja jej nožičku len tak budem masírovať

maatkka
9. jún 2010

petka aj ja dufam...
wandeirra my len na SVK... Mm sa este stale neciti na to ist s malou do zahranicia na dlhsie 😀 Uz minule leto vravel ze "tento rok este nie ale na buduci urcite..." a zase nic 😀 Nepomaha ani ze mame znamych co idu so segrou svagrom a synovcom len do Chorvatska s malym babom - okolo pol rocnym a druhi co maju dieta rok aj nieco... Uvidim mozno ho este ukecam a ak nie tak mu tento rok este ustupim a na buduci ho to neminie 😀 nam to vynahradi 😀
Stale vymysla vylety po SR aj tu blizko naokolo - ideme napr. do Budapeste (do nejakeho "podvodneho sveta" ci co to 😀 ) - takze cesty sa az tak neboji...
Takze dovca bude len vo Velkom Mederi 😀 (Inak asi rovnako draha ako by nas vysla ta v Chorvatsku 😠 ). Je tam akysi aquapark 😀 Ale sa celkom tesim lebo ideme aj s nasimi takze ked postrazia bude aj romantika vo dvojici 😀 a s ocinovym kamaratom zenou a ich dcerou ktora ma rovnako staru dcerku ako je Julia takze tam bude mat kamosku 😉
No a este nieco (aspon na tyzden) podnikneme aj sami traja urcite... 🙂

maatkka
9. jún 2010

No mne mala spinkala... ja som si posedavala pred ventilatorom 😀 pila kavicku a internetovala ale uz je hore tak sa idem venovat. Pa

wandeirra
9. jún 2010

matka,aj na Sk moze byt super dovca. aj ked mas uplne pravdu, ze to vyjde asi tak rovnako ako Chorvatsko. My sme min. rok boli na SK a tento rok som sa tesila ze uz vyrazime k moru konecne,ale necitim sa na to a neviem si to dost dobre bez nejakej aupairky predstavit 🙂 Tobik je strasne zivy, neobsedi minutu,stale beha ako o zivot.pomaly aj krmit ho musim za behu. ale co je najvacsi problem,ze nechce pochopit ze nemoze vonku papat piesok,kamene alebo ked sme v bazene,tak ze nemoze vodu z bazena pit. ja by som si pri mori vobec neoddychla,len by som tam trpla,co zas vymysli. nevie sa mi ani pekne v piesku hrat,vsetko ochutnava,takze nemozem ho spustit z oci ani na sekundu,aby nieco nepojedol.
to je super ze vylety,my tiez obcas ideme,ale je problem zas ze maly vydrzi v autosedacke tak polhodku a koniec.je to proste dieta na baterie 🙂 budem musiet pockat kym trosku vyrastie a naberie viac rozumceku do hlavky. 😀

wandeirra
9. jún 2010

mne este maly buva,idem sa pomotat po internete,vypit kafco a pojdeme zas papa von 🙂

pekny den

janac1974
9. jún 2010

ahojte... ja len na skok...pekny dnik prajem 🙂
petka035,moj tiez ako sa zacal stavat na nozicky,spickoval...na cele chodidlo dostupoval,az ked zacal
chodit sam...ono sa to upravi,ked malinka zacne chodkat sama 😉ja som tiez kupovala topanocky z raka...
aj papucky sme odtial mali...
co sa tyka dovolenky...mm ma presviedca,aby sme isli niekam k moru,letecky...ja sa nejako bojim a
to som minuly rok tvrdila,ze buduci rok pojdeme urcite...neviem,ako to zvladne maly,ked on neobsedi,
sa bojim,ze bude vystrajat v lietadle...

nikollette
9. jún 2010

Ahojte,
Ja len na skok. Dočítané nemám. Snád večer.
Malý stále kašle, aj soplík má, ale už pomenej. Máme max horúčavy okolo 30C, konečne. Tak sme stále vonku alebo niekde. Tak necválam😀
Inak všetko ok, večer sem asi nabehnem...
Dnes sme mali langose mnam.. Ale z toho tepla so, nevladala ani jeden cely zjest...
A MP dnes stratil svoj I-phone ☹
Už sa z neho niekto teší😖
Tak zatial pekny dnik

mukky
9. jún 2010

ahojte,
my sme boli v lidli na plienočky, v galérii vymeniť veci čo dostal na MDD od svokry,obe veci malé mu kupila,vešiačik polámaný ,v dráčiku,v meste na zmrzke...fajn bolo,horuco ale veľmi,sme šli von okolo 17.až a aj tak pekota
teraz mm hovorí S rozprávku ale sa rehlím čo za nezmysli mu rozpráva 😀 😀 😀 niečo že niekto vela robí a večer si dá kávu či čo a spí celu noc 😀

mukky
9. jún 2010

@maatkka ☹ taká malinká bola Juli? 😔 😔
ako je možné že som to v pase prehliadla...
aj si mala nejaké problémy ak mozem vedieť,alebo si isla náhle rodiť?a ako potom malinká,bola dlho v inkubátore?ale nemusís o tom pisať ak nechces..

aj my sme cvičili vojtovku,malý sa mi tiez narodil hypotonický

mukky
9. jún 2010

@maatkka a malá mala niečo s očkami? ☹ tak dufam ze uz je vsetko v poriadku

mukky
9. jún 2010

@wandeirra tak aj vy ste si už niečo prežili s Tobim 😔 ,takže uz je vsetko ok?
uz ide T do jasličiek?ty ma tak pekne voláš 😀 😅 😅 😵

mukky
9. jún 2010

@janac1974 a vy ste ako dnes trávili den? 😎

mukky
9. jún 2010

inak aj my este niekedy špičkujeme...

mukky
9. jún 2010

dievčatá nebojte sa dovolenky s krpcami...ja som mala obavy ale koli hypotonii sme mali odporučené plávanie a sli sme k moru minulé leto a bolo úžasne a to som koli mojej obrej váhe 😀 viac ako 10 rokov ani na kupku nebola 😀 ale tam mi to bolo jedno..sli sme koli bobáčikovi

wande boli sme v Chorvátsku na Malinskej 10 dní a sa nám málilo tak ideme teraz na 14 dní 😅

cesta super,7 hodín trvala ale sme sa stavili v Chorvatsku aj u svagrinej,ona tam býva na dedine..teraz pojdeme na noc,aby sme tam uz pri mori boli ráno
doobedu sme sli k moru na 3 hodky,sme sa stále kupali takmer len my traja 😀 ,more teplucké a čisté,na mieste kde ludí bolo minimum..
potom sme sli domov na obed,spali sme cca 3 hodky a podvecer opat o moru a vecer domov a vyrazili sme na korzo,plno obchodov,super zmrzliny,pizze 😀
chodili sme domov okolo polnoci 😀,ak uz bol S unavený tak zaspal v kociariku a uz sme ho doma len prelozili...

a bolo tam nedaleko nákupné centrum 😀 😀 a este sme boli aj na výletoch do iných miest sa pokochat vecer a pokupit

zuziiiicek17
9. jún 2010

Ahojte ,nemam nic docitane ,snad potom 🙂
Zabudla som sa vam pochvalit ,dnes prisla mamka 😵 sme mali veeelmi dlhy rozhovor...dobre mi to padlo ,konecne som jej povedala urcite veci

janac1974
9. jún 2010

ahojte...
maly konecne zaspal... 😔 skoro aj ja s nim,ale dcera ma vytocila,tak asi uz tak skoro nezaspim 😠
mukkynka 😉 tak to vam bol fajne na dovolenke...mne ja Chorvatsko velmi blizke,ked boli dcery male
iba tam sme chodili kazde leto...more je tam cistucke a celkove sa mi tam paci...moj muz by uz autom nesiel,
nechce sa mu v noci soferovat 😢
dnes sme boli skoro cely den vonku,pali ma chrbat,som sa nenatrela,maleho som natierala aspon
3x 50faktorom a seba nist 😕

maatkka
9. jún 2010

Ahojte
@mukky nevadi mi vobec o tom pisat (som na Julinku straaaaaasne hrda co vsetko zvladla!!!) aj ked musim priznat ze je to (predcasny porod) stale moje najcitlivejsie miesto 😢
Ja som skor porodila kvoli preeklampsii - to je choroba ktora sa vyskytuje len v tehotenstve - prejavuje sa napr. opuchmi noh vysokym tlakom a bielkovinou v moci. Mierna sa lieci hospitalizaciou liekmi infuziami ale niekedy postupuje velmi rychlo a vtedy je jedinou ucinnou liecbou okamzity porod (lebo moze dojst k umrtiu dietatka v maternici ale aj matky moze nastat koma a pod.)... A to bol aj moj pripad. Jedno rano (v 30. tt.) som sa zobudila so straaasne opuchnutymi nohami. Sla som to len tak pre istotu ukazat dr. ta ma hned poslala do nemocnice a par hodin na to musela ist malinka von sekciou. Mala 1020g (schudla na 910g) a 35cm. V nemocnici bola 2,5 mesiaca z toho mesiac v kritickom stave v inkubatore na JISke. Boli to najhorsie chvile v mojom zivote nikdy som sa tak strasne nebala. Ked sme prisli domov mali sme strasne vela dr. - ocne usne kardiologiu neurologiu rehabilitacie ortopediu rizikovu poradnu a neviem co este - do vsetkych sme chodili pravidelne cca do 1.roka. Teraz uz mame len neurologiu - kedze Liluska prekonala po narodeni (tym ze mala nezrely mozog) krvacanie do mozgu (III. stupna zo IV.) a ocne - lebo mala skratene svaly vo vonkajsich kutikoch ociek - tie nam teraz chirurgicky uvolnili a malo by to byt o.k. len este musime nejaku dobu s ockami cvicit aby sa tie operovane svaly naucila spravne zapajat. Vojtovku sme cvicili skoro rok - kym vsetko nedobehla. Je hrozne sikovna a uzasna a na to vsetko co ma za sebou (to sa neda ani len takto napisat - napr. sme jej pichali 70!!!!!!!!!! injekcii na podporu mozgovej cinnosti kvoli tomu krvacaniu atd. atd.) je to tak PERFEKTNE dieta!!! Je stale vysmiata stastna spokojna (ved aj robime vsetko preto aby bola) a veeelmi poslusna a nadherna 😵 😵 😵
Joooj som sa rozpisala... no dobre idem ja sa pridat k tym mojim spachtoskom. Som dnes bola cvicit (uz z toho som bola k.o.) a potom sme boli peso na nakup v Carrefoure - to bol za napad! Tam kracala Lili krasne celu cestu a naspat sme si ju s mm prehadzovali s taskami raz niesol on Lilu ja tasky potom naopak no uuuzasne nieco. Som to ledva povybalovala nakrmila a ulozila malu. Mm spravil len spagety s kecupom a so syrom sme sa najedli a zalahol a ja idem k nemu.
Dobru noc!

mukky
9. jún 2010

@maatkka je veľmi smutné čo také malé bábenko muselo zažiť a aj vy celá rodinka..ale ako píšeš,Julinka je veľká bojovníčka a krásne usmievavé dievčatko a prajem jej veľa,veľa zdravíčka
často rozmýšlam prečo sa toto deje práve tým najbezbrannejším,čiže deťom ale aj dospelým a celému svetu.. ☹

iste pri tebe stála celá rodinka a vsetci ste sa podržali a zvládli to a tešíte sa z Juli 😵 😵

mukky
9. jún 2010

@janac1974 ahoj 😅
tak zatlač na mm a povedz že more a vzduch je hlavne dobré pre drobčeka 😅

ešte ťa páli chrbát?

mukky
9. jún 2010

@zuziiiicek17 na kolko mama prišla?ako sa má?

janac1974
9. jún 2010

maatkka 🙂 Julinka je prekrasne dievcatko,je smutne,čím všetkým ste si museli prejsť,musis byt
veľmi silná žena...máš veľke srdiečko plné lásky a ona to cíti...vidno,ze sa jej venujete...
prajem vam veľa,veľa zdravicka...
supravicku s menom mame aj my,ale v modrej farbe,je suprova 😉

mukky si tu?mna ten chrbat este pali... 😎
mm chce ist k moru,ale len letecky...on len Grecko alebo Turecko omiela 😖

petka035
10. jún 2010

ahojte.u nás je strašné teplo,máme v byte 29,5stupna 😝 🙄 a celý byt, všetky okná orientované na juh 😢 malá je z tepla nervozna, celá lepkavá je a ja tiež.
maatkaa prežili ste si toho vela, viem aké to je ked je dieťa na jis a ten strach či bude ok a podobne(ale teda my sme mali ovela miernejšiu formu)a našťastie sme nemuseli behať po tolkých dr.aspon Vám to Julia odpláca tým aká je 😵 to my máme doma malého diabla 😅

zuziiiicek17
10. jún 2010

@mukky mama prisla na 4 dni ,v sobotu odchadza .

@maatkka klobuk dole pred tebou ...mala si to tazke ,ale si silna zena 😉

@petka035 u nas je 33 😖 maly spinka v bodynkach ,poobede sa okupkame v bazeniku ,spravim aj nejake foto 🙂

petka035
10. jún 2010

Zuzka aj ja plánujem vytiahnúť bazénik,len musíme zbehnúť k nám na chatu,ale asi až zajtra.teším sa na fotky 😵

zuziiiicek17
10. jún 2010

@petka035 konecne je pocasie ,ked sa da robit hocico 😵 a malemu sa straasne pacia kratasky .sa tak tesi ,ked ho obleciem do takeho .len pozera a sa smeje 😀 ale poniektore deti strasne naobliekane su

petka035
10. jún 2010

@zuziiiicek17 no Ninke je teplo aj ked má holé nôžky 😝 teraz s nou išiel mm von tak má body s krátkym rukávom a na tam riflové šatočky na traky, čiže nohy uplne holé ale aj tak jej je teplo 😖 idem ja upratovať ,papa zatial