Diskusia len pre ,,netabuľkové" mamičky

manika77
19. júl 2009

mile mamicky urcite sa medzi vami najdu aj take ktore sa neriadia knizkami ale srdcom 😉 ..poprosim neprispievat maminy ktore striktne vsetko dodrzuju takych tem tu mate dost 🙂 ...a ani 🙂 neprispievat vetami typom ublizujeme detom ak im dame jogurt a tak dalej...toto je pre maminy ktore nemaju radi skatulkovanie do tabuliek 😀

bejbypd
28. júl 2009

no a nie je hovadina ze to mamicky nevedia vedia!ja sama som vsetko konzultovala s pediatrom aj ten rezen...nikto nechce dietatku zle ze sa to prilis skorymi prikrmami prehana to nepopieram prehana aj podla mna...ja som bola presvedcena ze mojmu dietatku mliecko nestaci a neviem co hodinu bola na cecku pol hodinu pokoj a hodinu zase na cecku...no na zblaznenie potom prso umele mliecko potom len umele a stale nejedla a nepriberala ako by mala ale s prikrmami som nezacala az ked mi to dovolil doktor...aaaaale uz myslim ze ma dost mesiacov na to aby skusala rozne jedla a ako som pisala ak spapa dostatok zeleninky ovocia maska vitaminkov tak nech ochutna aj ine mne to neprekaza ked bola mensia prekazalo🙂

mamutka
28. júl 2009

keby bol niekto naozaj sto pro tabulkovy tak uz je na psychiatrii a nie doma na nete. aj ked net je dnes vsade, ze jo...
nemam rada vetu, kazda mamicka vie co je pre jej dieta najlepsie...............to by konik neexistoval v prvom rade, lebo kazda tu ma tisic otazok a velmi rada si precita odpovede a ine nazory. a nestavalo by sa ze sa detom pri ich rodicoch zle zije, ako to vidime v spravach, keby kazda matka vedela.....
necitam tabulky, stacila mi ta ze novorodenec prespi 15 - 18 hod denne, tesila som sa ako si s malym pospim a popratam, moj spi od arodenia 10-13 hod denne a konecne zaspava pred polnocou, nie ako za mladi, takze f..k tabulky............ ale co sa dedom ohladom stravy moze dat v ktorom mesiaci, to nie je o nazoroch ci lubime tabulky alebo nie, to je nasa povinnost, lebo je 21 storocie a veda pokrocila, mame informacie, nie ako nase matky, co sa riadili metodou pokus omyl a skusenostami starej matky a susedy, mame info o vlplyvoch jednotl.zloziek na jednotl.organy, a oblicky, imunitu a zdravie mame jedine. ja mam kopec alergii a dufam ze moje dieta ich mat nebude. potraviny zavadzam opatrne a ked mi niekto povie ze sa uz 4 mesacne babatko ma navykat na chute a treba mu dat stavy a omacky a kadeco, tak je u mna nesvojpravny a je mi zle z pomyslenia ze ma pravo volit....... ked clovek zije takych 80 rokov, ak sa zadari, tak nech mi niekto vysvetli, preco by si v prvom roku zivota mal zvyknut za vsetky chute, vsakovake jedla, slane , mastne, sladke..........

no a ked doktorka povie ze alergia na potravinu sa neprejavi na kozi, tak nech sa teta ide ucit od nasho veterinara, ukaze jej to na psoch, potom by som ju pustila k detom.....

bejbypd
28. júl 2009

a ja si myslim ze svet je prepchaty informaciami mnohokrat aj zbytocne...a to povedia renomovani pediatri to mozem potvrdit ale ano niektore nazory to je uz privela...no je mi divne ze ked sa stretnem s akoukolvek mamickou nazivo s mojimi kamoskami tak tie sa len smeju z konika ze ake je to tu prehnane ze podla nich to aj tak len vela ludi hra formu ja ju nehram ja som vzdy napisala co robim ako robim a podobne...jedine v com som ozaj zasadova ucit dietatko samostatnosti ci uz spanim vo vlastnej postielke neznamena ze nemam misku rada ked nechcem aby spinkala s nami alebo zvykanim si aj na inych ludi ako na maminu...lebo ja nic ine cely den nepocuvam len mamija mamija...to ma byt mamina...nevadi mi to je to krasne len nas ocko tym trpi a chce aby dcerenka mala taky vztah aj nemu takze budujeme vacsiu nezavislost od maminky postupne pomalicky nenasilne

mukky
28. júl 2009

co este nespite?
bejby aj ja som alergicka na to co ty..idem Vas precitat

mamutka
28. júl 2009

maly mi minuly noc prvy krat spal vyse 5 hodin v kuse, tak som naspata do zasoby 😀
no ale hlavne ze ja som sa zobudila ze treba kojit a potom kukala do tmy

k tym matkam podla tabulky....moja kolegyna mi este ako tehule povedala, ze jej deti boli uplne podla tabuliek, ze mala klud, happy zena, potom ked videla ako sa maznam s malym tak sa pytala ze na co to robim??? a ze ci k nemu vstavam v noci, ze to si ona nevsimala a nechala vyplakat........ takze to si aj tak kazdy vysvetli inak, tie tabulky

mukky
28. júl 2009

mamutka pekne si to napisala,suhlasim...ani ja nechapem ako to mohla doktorka vystudovana povedat..stale mi to vrta hlavou....keby to povedala jedna..ok,ale aj kozna a este aj dalsie 2?Nechce sa mi to verit...

nasa pediatricka ma sklamala vo viacerych ohladoch..takze aj keby mi nieco povedala urobim podla seba,a podla podlozenych informacii a nazorov viacerych lekarov...povedala ze mozem zacat pomaly s polievockami v 5 mesiacoch,a ja som jej povedala ze nie,lebo kojim este aj um davam a ze maly je hypotonicky a najprv sa na to opytam neurologicky,ci maly uz vie pekne ovladat zuvacie svaly a ci je vsetko ok..kukala na mna ako puk,nevedela co ma povedat a potom suhlasila...v karte mala napisane ze je hypotonicky,cvicime Vojtu..no a mozno nevedela ze je potrebne u tychto deticiek to odsledovat...a ja ano,vela som o tom precitala...

takze asi tak je to s nasimi pediatrami niektorymi...hlavne tymi co uz sa venovali tejto cinnosti za komunistov,a m asi 2 krat povedala ze nech mi nedovoli internet,asi sa boji o svoje miesto 😀 😀 ,

maly asi 6 mesiacov mal zahnisane ocko,vela sme sa natrapili,mal upchaty slzny kanalik..pani doktorka mi predpisala mast,ktoru som mala vtierat malemu do kutika ocka..niekolko tyzdnov to nepomahalo,a sli sme na ocne..a ociarka povedala ze som nemala davat mast,este sa to zhorsovalo a kanalik sa viac upchaval 😠 😠 ,o dalsich veciach ani nepisem...ale viem ze mame znamu doktorku,a ta je uplny opak,len je daleko a ja nemam vodicak keby nedaj boze nieco..malemu moja nasadila ani nie v 3 mesiacoch ATB 😢 😢 a ani som vtedy netusila ze som si mohla dat najprv z prsta mu vysetrit ci su potrebne,,a davala som ATB ☹ ,clovek sa stale uci...tak sa majte,zajtra nakuknem

mukky
28. júl 2009

mamut tak ja tiez podla takychto tabuliek nejdem..nikdy som nevazila jedlo a podobne,ani neviem kolko mi maly spapa,ale papa mam pocit az dost,ale je strasne aktivny,stale v pohybe..na olovrant napr zje jogurt 125 g s celym bananom,dnes som mu tam pridala aj asi 4 detske susienky....dostali sme ich 😀 ,davam mu ich asi 2 krat tyzdenne,a este aj melon som mu tam dala..a este by jedol dalej.... 😕 😕 ,ja si dam jogurt na ranajky a mam dost 😀

mamutka
28. júl 2009

mukky, zial je vela doktorov, ktori si robili titul aby rodina mala na koho byt hrda, nanosili klobasky a bolo. uz neviem kto sa to rozculoval ked pocul doktora co telefonoval so synom, studujucim za lekara a este sa mu vysmial, ze naco sa to uci, ze on mu to vybavi......
ako skoncili skolu, viac knihu do ruky nevzali, napr. aj moja doktorka, musime s muzom zdrhat, ona je vyslovene drza, keby aspon odbornicka bola.
vazim si lekarov ktori sa vzdelavaju cely zivot a chovaju sa k ludom ako k ludom.
nasa pediatricka nic nevravi ze nase dietko nie je podla tabulky, priberal od zaciatku viac nez sa patri a to bol 6 mes plne kojeny,
tabulky su dvojrozmerne, my mame aj treti rozmer, ten je podstatny

mukky
28. júl 2009

ja som otvorena aj novym veciam...ja som odporca instantnych kasi,ale m v telke videl rozhovor s lekarkou,ze obcas je dobre dat aj take jedla,OBCAS 😀 ,lebo maju vitaminy a ine v tom prvky,ktore v strave neziskame....takze 1 az 2 krat tyzdenne mu davam kasu,bio hipp bez cukru,i ked urcite tam je... 😝 je pri tom slove cukor hviezdicka... 😕 ,kasu davam od roka taku,ale aj varim napr.kukuricnu..u nas stoji tusim 119 alebo tak nejak a v Madarsku som ju kupila nejak do 50 sk...tusim stala 42,dobry rozdiel,nie?? 😠 My chodime tam nakupovat uz asi 2 roky..

mukky
28. júl 2009

tu kasu co som kupila som myslela hip na madaroch a nie kukuricnu..

mukky
28. júl 2009

ok,idem este daco popozerat...dufam ze maly mi rano nevstane 5.40 ako dnes 😝 ,to sa uz par mesiacov nestalo..

miskachrumka
29. júl 2009

megi presne to som citala aj ja a mala som dost to je asi "tabulkove"nechat babo revat od haldu!!!!!!!!!boze moj no co narobissssss..................

miskachrumka
29. júl 2009

mukky ja som sa ktomu prikrmu 11tyz.už vyjadrila a nebudem to len kvoli tvojej osobe vypisovat znova.....!nebudem si drat prsty!!!!!!

suem
29. júl 2009

😵 Mukky ahoj 😵 Ako sa mavate?
megi ja som reagovala na tvoj prispevok, kde pises, ze ti opakovane "lekarky" tvrdili, ze potravinova alergie sa neprejavuje kozne. To nie je pravda, takze s tym suhlasit nemozem. 😒
V poslednych prispevkoch uz pises, ze vysev nie je taky vyrazny ako u dospeleho. No to pravda moze byt, a cele tvoje predchadazjuce tvrdenie to popiera. Snad sa uz zhodneme na tom, ze potravinova alergia sa prejavuje aj kozne (hoci podla teba nie tak vyrazne)
Vcera ste sa bavili o opalovani deti. Ja to nechapem ako sa moze male dieta spalit uplne do cervena. Ja by taku mater rovno zalovala za zanedbanie starostlivosti. O seba sa postara a dieta necha zoskvarit. 😠

mukky
29. júl 2009

chrumka ja som Ta ani neziadala aby si sa k tomu vyjadrila,myslim ze kazda jedna z nas si tom mysli svoje,teda ze...radsej nebudem pisat,a fakt si neder prsty koli mne.

suen ahoj 😵 ,ja sa osobne tiez slniecka nejak obavam,takze uz par rokov som biela,ale vraj je to tiez in 😀 😀 😀 ,vsade sa o tom dookola hovori,ze rakovina koze je jedna z najcastejsich...manzel sa tiez neslni,neodporucila mu to kozna,ma dost znamienok...volakedy som sa vedela opalovat cele hodiny,posledne roky my nie je na slnku nejak dobre,ked som tam dlhsie.. 😢 ,takze je celkom pravdepodobne,ze z dovolenky pridem ako keby som tam ani nebola 😝 😀 a ani nechcem mat skoro vrasky,v mojom veku uz na to musim davat pozor 😀 ,na chate sme do 15 tej az 16 tej hodke sa snazili byt s malym v tieni ,potom sme sli do bazena

vinifera
29. júl 2009

Mamutka to s tým tretím rozmerom bolo super🙂)

miskachrumka
29. júl 2009

som rada!!!!!!!!!!

miskachrumka
29. júl 2009

katka presne tak aj moj sa ide zblaznit ked mu idem dqavat mrkvicku so szemiakom ma to strasne rad 😀 joj normalne mrnka ked meskam s lyzickou 😅 a ten karfipol som este neskusala ale skusim!!!!uvidime ako bude reagovat a co sa tyka toho ze diettaku staci "kojenemu"iba mliecko ked je vonku 36C tak to je dost cuden ale co ja to komentovat nebudem už som raz pisala o jednej mamicke co si to tiez myslela a jej babo bolo dehydrovane a polezali si 3dni v nemocnici!!!!ale co už kazdy sa uci na vlastnych chybach!!!! 😉

markiza
29. júl 2009

chrumka, ak dojcis dostatocne casto, vzdy ked to dietatko vyzaduje, staci len dojcenie aj pocas leta. moje deti sa narodili v spanielsku, jedno v lete a druhe v zime a boli vylucne dojcene do 6-tich mesiacov. ziaden problem. treba sa prisposobit poziadavkam babatka.

cestovatelkaandrea
29. júl 2009

markiza dik za ten typ na dvd prehravac. my ho este tento rok nekupime, lebo maly bude mat len rok ked pojdeme na dovolenku ale mozno na buduce leto ho uz vyuzijeme 😉

roka nikdy nevies, kde sa mozeme stretnut, mozno niekde na slovensku na horach 😀 ja hory tiez milujem

mamutka
29. júl 2009

miska, dojcenie staci, len musis dost casto. vodicka take male babatko len oblbuje, vyvola mu pocit ze nie je smadne/hladne na nejaky cas ale pritom mu neda ziviny a energiu ktoru potrebuje na termoregulaciu, co je v horucavach podstatne, takze pozor na to! dojcit casto ked je horuco, radsej ako nadajat tak male dieta vodou, co ho v konecnom dosledku moze oslabit, lebo kazdym pitim musi tak maly clovek dostat aj ziviny, nie len H2O.

vinifera, dik 🙂

matuskovamamina
29. júl 2009

miskachrumka, nemas kojene dieta-nevies....takze pre tvoju informaciu, staci mu iba mliecko....by si sa cudovala...moj maly papa cca kazde 3hodiny, poobede ma troska dlhsiu pauzu a v noci ho nekojim vobec, lebo spava 12hodin....a je totalne zdravy....aj ked cajik je vzdy pripraveny, ale neverila by si, velmi malo kojenych deti chce inu tekutinu ako MM....a to nie je tyranie...povedia ti to aj ostatne mamicky...to co si napisala, je skor vynimka ako pravidlo....a kojene babo si vie vypytat, ked potrebuje....nevravim, ze nekojene nie....ale pri kojenom je to uplne jasne....to proste poznas....

zuzka1.
29. júl 2009

mne sa maly narodil v juni, kojila som sice len 3,5 mesiaca, ale iba kojila, normalne kazde 2 hodiny, niekedy aj skor, ked si vypytal, co byvalo casto, ked bolo horuco. ani ma nenapadlo davat nic ine. Ved ked sa koji, nedava sa nic ine.

belanka
29. júl 2009

ja kojím už druhé dieťa a piť nič iné ani nechce.1.sa narodila v marci a v lete som jej skúšala dávať piť,ale nechcela.stačili jej mlieko.len to bolo častejšie.2.ja aprílová a okrem mlieka jej ani nič nedávam.je to v pohode.vypýta si kedy chce.keď je teplo,aj po hodine.je maximálne spokojná,usmiata,pekne priberá,nič jej nechýba.takže súhlasím s matuskovamamina

cestovatelkaandrea
29. júl 2009

ja som tiez nasho maleho krmila MM do 5.5 mesiaca. dovtedy vodu ani caj nepoznal. caj som mu zacala davat az ked zacal papat prve prikrmy

miskachrumka
29. júl 2009

ahoj mi sme akurat dosli zo zh boli sme na sono klbikov a su uplne okkkkkkkk tak som rada 😀 a to sme vobec nebalili na siroko...........

womenne
29. júl 2009

no ja som si myslela že mna už Miška nemože ničim prekvapit ale omyl 🙂

jevel
29. júl 2009

potravinová alergia sa prejavuje rôzne - cez opuchy slizníc, cez dýchacie ťažkosti , tráviace ťažkosti a samozrejme aj kožným prejavom 😉 to je jasná vec a ani doktor nemusím byť
😉

ak sú deti plne kojené , netreba dávať inú tekutinu, len častejšie prikladať. ale v extrémnych horúčavách je možné podávať aj prevarenú vodičku (príklad kde bábo bolo dehydrované - mama asi neodhadla frekvenciu kojenia)

my sme na široko balili a klbiky sme mali ok týždeň pred tým ako malá mala 3 mesiace. Ale neviem či to balenie urýchlilo alebo nejako ovplyvnilo. Ale nebalila som stále. Bola niekedy aj bez balenia na široko, nech si pokopká a nerobila som z toho tragédiu

😉

womenne
29. júl 2009

ja ked som bola mala som mala remene bolo t strašne aspon tak t vrdili naši,zle sa mi vyvyjali klbiky a to ma na široko balily.Teraz po porode mavam bolesti bedrovych klboch dost často niekedy nemožem ani kračat.

jevel
29. júl 2009

ešte som chcela k tomu rezňu - aj ja som si myslela, že stačí dať prézlu dolu a masko je ok. ALe moja doktorka ma vyviedla z omylu. 😒 . radšej robím na prírodno.
Ja som sa čudovala, že u nás v škôlke nerobia deťom nič vysmážané. Vraj deti do predškolského veku by takéto veci nemali papať. priznám sa, že môj syn (7 ročný) jedol vysmážané skôr ako išiel do školy, ale s mierou. 😅