Diskusia len pre ,,netabuľkové" mamičky

manika77
19. júl 2009

mile mamicky urcite sa medzi vami najdu aj take ktore sa neriadia knizkami ale srdcom 😉 ..poprosim neprispievat maminy ktore striktne vsetko dodrzuju takych tem tu mate dost 🙂 ...a ani 🙂 neprispievat vetami typom ublizujeme detom ak im dame jogurt a tak dalej...toto je pre maminy ktore nemaju radi skatulkovanie do tabuliek 😀

nelicefo
12. mar 2012

@duratlicka vitaj medzi nami.🙂

nelicefo
12. mar 2012

@zabka8423 no super.🙂 nech si mladý uvedomí.🙂 do akého ročníka chodí? 🙂

duratlicka
12. mar 2012

@zabka8423 Nasla by sa nejaka dobra rada aj na kazdodennu koliku? Mala ma 3 mesiace aj cosi.

zabka8423
12. mar 2012

@nelicefo druhak je
@duratlicka sab simplex. a mas pokoj. a malemu pomohlo plavanie. malej to odoznelo po 3 mesiacoch same. inak je ok? negrcka?

nelicefo
12. mar 2012

@zabka8423 uff...druhák a 3 z matiky je naozaj skoro 😔 😉

zabka8423
12. mar 2012

@nelicefo teraz ratal ulohu len sa mu z hlavy parilo a vsetko tip top. ako ja neviem co mu v skole behalo po rozume.

anulienkaf
12. mar 2012

jeeeeeeej, ake dobre forum, uz som si myslela ze som divna, ked sa nedrzim vsetkeho, co povie pani doktorka. ved nas maminky tiez vychovali srdieckom a sme tu cele zdrave a krasne, no nie? 😎

pastelka74
12. mar 2012

@anulienkaf ...presne tak...Vitaj!!...

pastelka74
12. mar 2012

@zabka8423 ....ahoj...o čom klebetíte?..staršia zvracia a hnačkuje...už ked prišla zo školy bola celá fialová,kuknem jednotka v žiackej...tak čo sa deje??...mladšia je na nej nalepená odkedy príde zo školy...dúfam že si zajtra nedám"repete" stou malou...tá ma aspoň plienky...a chlop na služobke.... 😠 ☹ ...áááááááách jáááááááj...

anulienkaf
12. mar 2012

@pastelka74 Ďakujeeeeem 😉

pastelka74
12. mar 2012

@anulienkaf ...že Detva/Brezno??...ja som rodila v Brezne tú staršiu...dlho sme sa trápili,kým sme sa knej dopracovali....príjemné sestričky a aj doktory...mám dobré spomienky...

petrajurinova
12. mar 2012

@duratlicka z chemie Sab simplex. Z přírodních domácích prostředků - u většiny dětí co znám fungoval odvar z kmínu, anýzu a heřmánku podávaný po lžičkách. A cvičení nožičkama - v leže na zádech přitahovat kolínka k bříšku a narovnávat.

anulienkaf
12. mar 2012

@pastelka74 pôvodom som z Brezna, ale po výške som v DT našla prácu a rýchlo aj manžela, tak som detvianla. Rodila som v ZV, lebo v DT nie je kde 🙂 ale Brezno si chvalia, isla by som kludne aj tam.

bubush
12. mar 2012

chi chi aj mna zaujal nazov temy..ale ked som zbadala ze tolko je tu prispevkov ze uz ste asi stara zohrata partia ze sa vtierat nejdem 😝 ale vidim ze teraz prisli dve devy 🙂

anulienkaf
12. mar 2012

@bubush no tak nie si sama 😀

pastelka74
12. mar 2012

@bubush ...vtierať??..čosi...ja som tu tiež kratučko.... 😉

pastelka74
12. mar 2012

@anulienkaf ...som rada,že i po desiatich rokoch si stále udržiavajú dobré meno.... 😵 😵 😵

bubush
12. mar 2012

ja som necitala dozadu ze o com to kecate, len ten nazov ma fakt zaujal...idu mi na nervy vsetky tie muudre zeny tak ze hadam sa tu najde nieco normalne 😀

@anulienkaf pozeram ze mas budes mat medzi detickami maly vekovy rozdiel..fuha, obdiv 😉

bubush
12. mar 2012

..pisem ako madar 😅

bubush
12. mar 2012

ako to tu chodi? ste nejaka partia co sem chodi pravidelne? poznate sa dlhsie?

anulienkaf
12. mar 2012

@bubush 😀 o dufam ze neskoncim na sedativach v kremnici. ale deti potrebuju deti. nas maly je uz teraz velmi spolocensky typ a ideme byvat na polosamotu, kde deti skoro nie su, tak sme to vyriesili rovno takto

bubush
12. mar 2012

@anulienkaf 😀 a niekde tam na str.slovensku? doteraz ste ako,kde byvali?

anulienkaf
12. mar 2012

@bubush zatial byvame pri svokre, trosku sme si opravili prizemie v dome, mame izbu, kuchynu, kupelku samostatnu. ale za chvilu to bude malo miesta, ale hlavne chceme farmarcit, preto sme hladali usadlost. toto je pri krupine. ja som uz naozaj kocovnik. A ty si na tom ako? Mas dietatko?

pastelka74
12. mar 2012

@bubush ....tu nájdeš maminy,ktoré vychovávajú svoje deti srdiečkom a nie nejakými tabulkamy...ked mojej babule chutí párek,tak jej dám párek....pribináky,termixy dávame do seba od pol roka??..ja už ani neviem..skrátka malá má rok a osem mesiacov a už užuje aj rezeň,má krásnych 23 zubov.....ako perly na šnúrke a vôbec nebola kojená... 😀

pastelka74
12. mar 2012

@anulienkaf ..farmárčiť?...ako zvieratká,záhradka a tak....jéééj,to sa mi páči... 😉

anulienkaf
12. mar 2012

@pastelka74 ano- ja som zootechnik a manzel veterinar. ved sme sa aj pri kravickach nasli tu pod polanou 😀 a pri celej vlade a EU chceme byt sebestacni a dat detom kvalitne potraviny. takze ovecky, kozicky, susedia maju krav dost, tak s tymi by sme pockali, no a sliepky, nejaka zahradka. väcsina pola je zatial v najme druzstva, ale ked bude treba dopestujeme aj psenicu 😉

pastelka74
12. mar 2012

@anulienkaf ..čaká vás krásny kusisko života....závidim ti kraj v ktorom žiješ a voľnosť..ktorú ponúkneš aj svojim deťom...ja som paneláková,ale dosť mi vadia tieto sídliskové škatulky....no čo už,ale hlavne že tú panelákovu,troj izbovú škatulu mám....držím palce,aby vám to vyšlo 🙂 🙂 🙂 ...

anulienkaf
12. mar 2012

@pastelka74 dakujem, ale ja som inak tiez origos panelakova, to sa len rodina cuduje, kde som to v sebe nasla. takze sa mam este veeeeeeeela ucit, rozlucim sa so vsetkymi vyletami a dovolenkami, mozno tak kratky vylet do nejakeho nakupneho centra bude pre nas rarita. a to zatial nemam na ruke ziadny mozol 😖 aj to skonci. ale inak sa velmi tesim, je tam krasne, mozte si prist na ceresne. je ich tam veeeeeeelmi vela

bubush
12. mar 2012

@anulienkaf teeda tak takto ste vy na tom - spaty s prirodou - to je skutocne bio a nie to na co daju nalepku 🙂 a pri dnesnej politickej situacii ako si dobre spomenula sa musime asi vratit naspat a rata sa len to co mam, co vypestujem, co nachovam z coho mam co do zaludka

@pastelka74 no supeeer presne toto mi vyhovuje, my mame doma 14, skoro 15 mes.dievcatko, uz tiez zuzleme aj parky 😀 aj cokoladu sme olizali ale kedze mala je skor masovy typ tak cokolada az taky uspech u nas nema, ale vsak co nespapa mala spapaju rodicia 😀

bubush
12. mar 2012

inak panelakova som aj ja, len posledne roky som zatuzila po domceku tak s mojim ex sme kupili dom ale kedze sme dalej nezili tak ako by sme mali tak sme sa rozviedli a nasla som si tohto mojho s ktorym nie sme zobrati, chvilu podnajom a potom sme usudili ze chceme zas dom tak sme kupili - no a kedze fin.situacia slaba tak sme museli hladat dalej od mesta - takze uz aj my byvame 3 roky v rod.domceku, malom, starom ale nasom 😉