Diskusia len pre ,,netabuľkové" mamičky

manika77
19. júl 2009

mile mamicky urcite sa medzi vami najdu aj take ktore sa neriadia knizkami ale srdcom 😉 ..poprosim neprispievat maminy ktore striktne vsetko dodrzuju takych tem tu mate dost 🙂 ...a ani 🙂 neprispievat vetami typom ublizujeme detom ak im dame jogurt a tak dalej...toto je pre maminy ktore nemaju radi skatulkovanie do tabuliek 😀

jurkovamiluska
26. mar 2012

baby mam 5 mesacneho chlapceka, papame obedy vecer kasicky, kedy ste zacali davat aj desiatu?

emmmuska
26. mar 2012

@bubush uz sa s tym zmierili a nedaju na malu dopustit...ked su doma nemoze ani zaplakat lebo hned su pri nej a ja s priatelom si zo seba robime srandu, ze tomu najstarsiemu dohovarame nech neurobi nejaku blbost a nie ze budem babka a bum... mam babo ja....

bubush
26. mar 2012

@jurkovamiluska my sme hned od 4 mes. zacali po kusku davat aj desiatu (ovocie) aspon par lyziciek,ako mu bude chutit, skusat, ak ma rad sladke tak kludne aj s piskotou, obed mozes kludne uz polievocky - mixovane, druhe podla toho co ma rad ale poskusat, spenatik, zemiacky, omacky...olovrant tiez nieco male vyskusat co mu bude chutit, napr.jogurt, pribinacik...
ono treba po kusockoch skusat, lebo nemusi mu vsetko chutit tak treba skusat , aj hocikedy ak nieco jete tak mu skusit dat, malicky kusocek chleba, ozuzlavat korku, rozok, oblatku ..mozno aj niektore veci nebude chciet a ked skusis o mesiac uz bude chciet, menia sa aj chute, netreba sa bat, kludne dat ale ved vieme aj my ze zas nedame hned arasidy ale co uznas za vhodne kludne pod dozorom nech trosku skusa, co i len olizovat, nech spoznava nove chute, aj nove konzistencie 🙂

sweetsuzi
26. mar 2012

@jurkovamiluska zalezi od toho ci je maly papkac - to uz na nom uvids ci mu chuti, ci rad papa a vtedy mu kludne daj - zeleninku nejaku na obed, ovocie na desiatu, pomaly skusaj a uvidis ... jooooj a kukuricna chrumka do ruky u nas bola hit, to ma aj teraz rad 😀
A nevzdavaj hned ked mu nieco nechuti (teda ak je to nieco co chces aby papal), po dvoch troch dnoch mu ponukni znova - citala som ze dieta potrebuje v priemere 11 krat nieco ochutnat kym to berie ako znamu chut a zje, plus aj chute sa menia casom. Jasne ze mu ale nebudes pchat nieco co mu nechuti, proste sa riad tym co babo dava najavo.
Prajem ti nech mate lespieho papkaca ako my, ten keby nemusel tak neje ani vobec 😠 😠

jurkovamiluska
27. mar 2012

@bubush
@sweetsuzi ako mi uz papame obedy vyse mesiaca, mrkvu, broko, karfiol, spenat, zemiaky, kur.masko, a tak dalej, na olovrant mame vyzivu a na veceru kasicku, ja sa chcem len opytat ci mam zacat aj s desiatov, a tak isto spekulujeme uz s kadecim, chlebik, cokoska a tak

zabka8423
27. mar 2012

@jurkovamiluska jasne, ved 5x denne, ranajky, desiata obed olovrant, vecera.
@sweetsuzi pri malej mam pocit, ze ona uz to lubi este kym to ochutna 😀 😀

jurkovamiluska
27. mar 2012

@zabka8423 aj ked je este kojeny?

zabka8423
27. mar 2012

jaaj, tak to neviem, nekojila som ani raz 🙂 🙂

kolinia
27. mar 2012

Ja davam hociako, podla toho, co prave mam...2x som malej dala na noc zemiakove pyre a isla sa zadrhnut (samozrejme s jej mliekom zarobene), dnes na ranajky dostala domacu vyzivu, co som pre nu v lete robila, ale papala uz aj z obchodu. Korku tiez rada zuzle, je dobra vraj na dasna. Jedla aj milacik, termix... aj kasu krupicnu jedla u krstnej mojej. A este jedava tie kasicky ryzovu krupicku a jablkovo-celozrnnu hipp, ale najviac jej chuti tusim to zem. pyre :D

bubush
27. mar 2012

@jurkovamiluska tak vy nie ste ziadny zaciatocnici v papani takze v pohode to robis, kludne mozes aj tie desiate do toho pridat
ja som to mala zauzivane priblizne vo vasom veku tak ze desiata bola u nas ovocna, ci uz jablko,hruska,banan...s piskotou rozdrvenou a olovrant som davala uz nie ovocie ale pribinacik, korku, roztek, tie kukuricne chrumky co sa tu spominali su super vec, to detom velmi chuti...
teraz to mame my uz ale inak, lebo mala mne vobec nechce ovocie takze ja ked je davam ovocie tak je to hocikedy pocas hrania, ked nevnima ze papa 😀 😀 aj to len kazdy druhy den a par hryzou - niekedy spapa pekne niekedy ani hryz..no ale co narobim ked nechce takze pokial ti chce tak len davaj donho zas viac ako jedno jablko nezje za den a uskodit mu nemozes jedine ze sa dobre vykadi 😎

bubush
27. mar 2012

@jurkovamiluska a je jedno ci je alebo nie je kojeny 😉
my sme sice neboli kojeny ale vtedy to bolo podla doktorov tak ze ked je dieta nekojene prikrmy od 4.mes.,ked je kojene az od 6.mes. a akurat vtedy to zas niekto menil zas niekto na nieco prisiel tak ci uz kojene alebo nekojene je vraj potrebne zavadzat prikrmy od 4 mes.
ono aj tie "tabulky" sa menia ...
ale robis to dobre, uz davas papat takze pohodicka, ked ti dobre papa to je na nezaplatenie,lebo kebyze chces to dieta nachovat a ono ti vsetko vypluva tak je to na palicu a nehovorim o tom ze sa snazis, pripravis, male porcie ale clovek pri tom stravi ako pri dospelackom jedle a uzitok ziadny tak takto ti aspon popapa 🙂

monuli1985
27. mar 2012

tato diskusia je ok 🙂 ja som dnes malemu dala zvolensky biely s piatimi piskotkami nastruhanymi,len sa tak zaprasilo?vadi?nevadi🙂

zabka8423
27. mar 2012

@monuli1985 super 🙂

lussy23
27. mar 2012

@cudo súhlasím. Ja svoje deti ale nebudem učiť na nezdravé jedla, budem sa snažiť stravovať ich zdravo. No doprajem im sem tam aj nejakú maškrtu. Ale radšej ten koláčik, hranolky urobím doma, lebo v obchode je to jednak drahé, jednak slané a bohvie čo za bordel tam je. Ja som rozhodnutá, že keď budem mať deti, budem všetko čo sa dá variť doma. Budem používať látkové plienky a budem dojčiť. Nielenže je to lepšie pre dieťa, ale je to aj lacnejšie. dúfam, že mi to vyjde. Budem tomu veriť. 🙂
Ja chcem uplatniť zlatú strednú cestu, nič nepreháňať, všetko s mierou. A samozrejme budem mať aj zvieratká. a aj na výlety budem s deťmi chodiť.

zabka8423
27. mar 2012

😕

bubush
27. mar 2012

@monuli1985 jasne ze nevadi 🙂 ved jogurtik je dobry, zvolensky je fajny smotanovy aj my dospelaci ho mame zo vsetkych jogurtov najradsej 😉

bubush
27. mar 2012

@zabka8423 😀 😀

zabka8423
27. mar 2012

@bubush pochopila si, vsak? 😀

nelicefo
27. mar 2012

Ahojte žabky moje..🙂
Ako sa darí???

Ja sa vám musím pochváliť...dnes som si tak fotila jednu budovu v Trnave a tak som sa posúvala a "nezrazila a nepristupila" som ho....😀 😀 😀 Ale šak fešák to bol 😀 😀 😎

bubush
27. mar 2012

@zabka8423 jo 😀 😀 😎

nelicefo
27. mar 2012

@bubush pripájam sa k milovníkom zvolenských jogurtov 😀 😀

bubush
27. mar 2012

idem kukat farmu potom pridem

zabka8423
27. mar 2012

ja ked kukam farmu, tak nechapem, ved polovica ludi nevie o tej rpaci nic. no. tak si zapinam vacsinou kosti a CSI. potom zaspavam pri bordeli paradise 😀 tam tie plamy ako sa vo vetre knisu sem a tam, tak zaspim 😀 a uz je mi jasne, preco vajca zdrazeli, ked sliepky su na dominike, no 😀
aj ja milujem zvolensky - marhulovyyyy 🙂

zabka8423
27. mar 2012

@nelicefo heeeej? hmmm... tusim zacnem fotit :D

nelicefo
27. mar 2012

@zabka8423 😀 😀 začni,začni 😵

nelicefo
27. mar 2012

@bubush aj ja tu mám farmu pustenú..ale prvá séria bola lepšia 😉

zabka8423
27. mar 2012

@nelicefo prvu som nevidela vobec 😅

nelicefo
27. mar 2012

@zabka8423 ja tak striedavo..ale poväčšine áno 😀 ale aj šéfka na joj-ke tuším chodila v lete...to som tie pozerávala a smiala sa 😀 😀 😀

zabka8423
27. mar 2012

@nelicefo tak ja ked vidim noru, smejem sa vzdy 😀

nelicefo
27. mar 2012

@zabka8423 😀 😀 si videla tie videá pred voľbamy na fb??? 😀 😀 😀 joj škoda že neni v parlamente 😀 😀 😀 😀 😀 😀