Diskusia len pre ,,netabuľkové" mamičky

manika77
19. júl 2009

mile mamicky urcite sa medzi vami najdu aj take ktore sa neriadia knizkami ale srdcom 😉 ..poprosim neprispievat maminy ktore striktne vsetko dodrzuju takych tem tu mate dost 🙂 ...a ani 🙂 neprispievat vetami typom ublizujeme detom ak im dame jogurt a tak dalej...toto je pre maminy ktore nemaju radi skatulkovanie do tabuliek 😀

bubush
10. apr 2012

@michaelafiladelfiova nauka o pravopise? to take studujes ze ta zaujima ci lebo potrebujes 😉

michaelafiladelfiova
10. apr 2012

@michaelafiladelfiova mám z toho skusku 😝

michaelafiladelfiova
10. apr 2012

@bubush idem buvat dobru noc...

michaelafiladelfiova
10. apr 2012

dajme si temu . volny pokec po veceroch🙂

bubush
10. apr 2012

@michaelafiladelfiova jaaaj 😒 tak to nemas bohvieco...
idem ja aj tak spat, idem este pokontrolovat vsetky 4-nohe tvory, a potom prikyt to moje dvojnohe a napokon aj svoje nohy supne pod perinu 🙂
aspon mozes poriadne studovat 🙂

dobru nocku

aj ostatnym 🙂

bubush
10. apr 2012

@michaelafiladelfiova 😀 😀 😀

michaelafiladelfiova
10. apr 2012

@bubush a nie to by nebola zla tema ci???

pastelka74
11. apr 2012

@bubush ....čítala som príspevok od wa.....ako sme si vtedy písali...že trafená hus zagága 🙂 ...myslím že si sa zachovala pekne,nemá zmysel odpisovať a hádať sa ...dala som si tú námahu a prečítala som to celé....a to je to,o čom som tu písala,že sa tvária ako netabulkové,ale ked sa rozohnia vo svojom príspevku.....vieš koľká bije! 🙂 🙂 ...neprislúchami jej odpovedať,ale tak ma včera pálili prsty jej odpísať,aby si tie odseky...d1,d2....a čo ja viem čo ešte strčila za klobúk......vlastne sa len opakovala,stále do kola.... 😉

pastelka74
11. apr 2012

@awalancha3 ....nechcela som reagovať na tvoj príspevok,lebo ani nebol určený mne....ale,nezdá sa ti že sa opakuješ??...vieš,ja som vliezla do tejto témy preto,lebo už ma nebavilo v iných témach čítať,čo tu ty prezentuješ....aspekty,intelekt,smernice,predpisy a podobne do neba volajúce hovadiny....nájdi si inú tému,kde ti to tie tabulkové budú hltať,nekaz nám to tu...o.k.???...alebo si založ vlastný smernicový fan klub.....držím ti palce!!! 😝

pastelka74
11. apr 2012

@bubush ......prepáč prosím,ale musela som....ja som už taká...a iná asi nebudem... 😉

michaelafiladelfiova
11. apr 2012

@pastelka74 Asi si dam namahu, si to precitat. ja som dosla do tejto skupiny preto, lebo som si myslela ze tu budu KONECNE NORMALNE MAMINY!

Pri prvom synovi som naozaj vsetko robila podla tabuliek a tak, kojit sa mi nepodarilo asi len tak mesiac, maleho mi az na 4 po porode dali na izbu, to ze On uz poznal flasku, tak mi to dal jasne najavo, a ktomu mal aj silný reflux! utvorili sa mi ragady a tak horko tazko som ten mesiac kojila strasne som chcela! no a z kazdej strany to musis to musis? a ked nic neslo?? co som mala urobit? vtedy som nemala net len Mama a ja som citala. a verila dr, kt, som mimochodom zmenila ked Tomasko mal 7mes, lebo zo mna robila neschopnu co si vymysla, ze jej dieta grcia prudom, mali sme narok na mlieko na predpis nedala nam ho , vkuse sme kupovali zvlast nutrilon a zvlast nutriton! to ze mi zacal stvornozkovat uz 7m tiez vymysel_! musela som jej doniest kameru ze aha! a ona ked ho uz videla , a zistila ze ja som alergicka a aj ex mm tak verdikt na maleho bol , :NIKDY NEBUDE JEST CITRUSY NIKDY LEPOK!!! ziadne testy "! nic, a vzdy v cakarni nam dala piskotu! som si dala tu namahu a kukla na zlozenie! a bum psenicna muka, malemu nebolo nic! jedol ich uz 7m a nic, ale ked som jej to povedala neverila mi! lebo ze jej povedali ze su bezlepkove, ked som jej ukazala krabicu, tak odpinkla, " no tak som sa sekla! " a to kde sme , fakt tie deticky vo maju celiakiu a dostanu toto ,lebo Ona si mysli ze su bezlepkove? citrusy prvy pomaranc ochutnal poi roku a nic-! ale doteraz je Priserny jedak...
Dlho som si vycitala ze som TA NESCHOPNA MATKA CO NEKOJI! ALE SYN MI KAZDYM DNOM UKAZOVAL ZE MA LUBI ! DOTERAZ JE TAKY CECKOS A TO VYRASTAL NA UM DO 1ROKA!!! NIE DO 3ROKOV" TO UZ JE PODKA MNA OBCHODNý TAH , urobili sme mu po roku a pol testy na celiakiu aj na kravske mlieko , a nic.

Pri Emme som kojila 5m daco, jasne boli problemy ale teraz je asi novy trend , ze aj predavacka sa opyta a kojite??? co je ju do toho? ked poviem ze ano tak super, to je dobre, a ked nie?? zabije ma pohladom! cele moje kojenie bolo pre mna ano trapenie, lebo ked niekto povie kazdy musi kojit kazdy! ok braka som tie homeopatika, drahe caje, vinea,melta, vajcova polievka , vela pila aj tak malej bolo malo cize niekedy musela sa dokrmit nechat ju vyplakat ze je hladna?? no ja neviem. Vam by sa to pacilo! podotykam som na dve deti vkuse sama a popritom studujem externe. A ked mi niekto zo znameho okolia odbije , ja som kojila do 2 rokov a slo to?? robí zo mna neschopnu! to ze ci niekto koji alebo dava UM , je zla mama???

Stravovanie, pri Emme som zacala varit mrkvu vykaslala sa mi nanu! ale poharik prva mrkva mnami... a tak sme teda zacali s poharikmi lebo moje nechcela. no a zn. Hipp od 6m je trosku dosolovana. a tak som aj ja uvarila a trosku dochutila solou - morskou , a cuduj sa - ona to zbastila! aj paradajku uvarenu mala, a nic, ono niektore tie tabulky su vseobecne , ale kazde dieta inak reaguje. A to ze ci niekto dava parky v 3m no to som este nevidela , vsak cim by to dieta pozulo, ale ak dalo ok! Jeto cisto vec tej maminy! cele stravovanie je cissto len nasa vec"! a myslim si , ze kazda z nas chce pre dieta len to najlepsie.
My sme napr ukoncili 10m a presli sme na kravke mlieko uz. llebo um nas tak nezasyti a jogurty a syry a smotanu uz papa. vo vareni, skusili sme a nic,,
Pavuk nemam, ani sme nemali ale to preto ze by to bola pre nas zbytocnost. ja som tiez vyrastala napr. na kravskom od polroka a bola som aj v pavuku a som tu🙂

a tie TABULKY SA menia, cize stale bud nieco ide dopredu alebo sa to dava skor. alebo neskor. Ako doba ide dopredu tak aj tabulky. a to ci si ja dam namahu najst si nieco bio, z dakej zahradky, no ja sa priznam dako to neriesim, a ani nemam kde, a kto mi zaruci ze v tej zahrade to nepostrekuju? malej kupujem zeleninu v obchode. bohuzial mi nerastie pred panelakom, mrkvu jej kupujem len s vnatou lebo je sladsia. inak vsetko normalne.
Dcera velmi rada je, a nie je vyberava , ona pomaly zje aj nas🙂

to ze sa presne nedrzim tabulky, a riadim sa skor rozumom, neznamena ze som zla! a akceptujem tie maminy co sa tými tabulkami striktne drzia! Tak Vy Tabulkove by ste to mali tiez tak brat....

awalancha3
11. apr 2012

@pastelka74 .no, tak si to precitaj este raz a pokial mozno este raz a znovu a znovu a potom si daj niekym inym vysvetlit co som pisala... a mozno potom budes schopna pochopit co som pisala a ako diametralne vzdialena som tabulkovaniu.........ale osobne si myslim, ze si hlupunka, miernejsie povedane nechapava

zabka8423
11. apr 2012

@awalancha3 mas potrebu sa tu do niekoho navazat? citala som tvoj prispevok, dlhy, siroko vysvetleny, ale vsetko su to tvoje subjektivne hodnotenia a nazory a nie objektivny pohlad na vec. takze ak si subjektivna v hodnoteniach ty, tak si moze byt subjektivna aj @pastelka74. prisla si sem davat kazanie alebo sa predviest aku mas siroku slovnu zasobu? prípadne ti asi robi dobre byt stredobodom pozornosti. bud taka laskava a neoznacuj tu maminy, ze su hlupe a nechapave. ty tu rozpravas o intelekte a sama napises o niekom, ze je hlupy..hm, toto inteligentni ludia nerobia. pekne sme si tu diskutovali, kym si sem neprisla diskutovat ty. predpokladam, ze sa za nejaky cas pojdes ventilovat do inej temy, kedze tvoje prispevky tu nebudu uz zaujimat ani len nas tri maminy, ktore reagovali 😉
@pastelka74 riaditelky zemegule a prilahleho vesmiru si netreba vsimat 😉 😉

pastelka74
11. apr 2012

@awalancha3 ....na teba som čakala aby si mi povedala aká som 😀 😀 😀 😀 ...ty moja vasilisa premúdrelá...napokom ako napísala žabka...chod si svoje super rady dávať niekomu inému...nekaz dobré meno tejto témy....ventiluj si svoju blbosť na niekom inom....neodpoviem ti už na nič,lebo také ako si ty mňa uraziť nemôžu..... 😝 😝 😝

aha1
11. apr 2012

@michaelafiladelfiova Veľmi sa mi páči Váš príspevok aj som tu prestala písať nakoľko som ako hlúpa odpísala na otázku o detskej kolike ( mojom pomáhal harmančekový čaj, masírovanie a gél flatulin) kedže moji obaja chlapci boli na UM a tým pádom sme tieto problémy mali. Hneď ma sprdli, že harmanček je alergén
no ono ja som písala, že to pomohli mojim deťom nie že je to recept pre všetky my totiž chvalabohu nie sme alergici. Veď každé bábo je iné a každému vyhovuje niečo iné.

pastelka74
11. apr 2012

@aha1 ...konečne niečo iné....nás tieto detské koliky obišli,teda pravdu povediac...nepamätám si to pri staršej...ale pri malinkej sme to nezažili....bola od narodenia na UM...ale nemali sme to potešenie...a čo sa týka toho harmančeka,mali sme doma čaj,ale nemal úspech....ani neviem prečo...a ešte šampon 😀 😀 ale staršej dcére nerobil dobre...ani neviem kam sa podel,žeby dolu odpadom???.... 😵 ....ale pekne si to napísala.čo pomôže tvojim deťom,nemusí iným...je to len tvoja dobrá skúsenosť...ale premúdrelé uvidia v článku harmanček...a už píííííííííííííšu... 😀

emmmuska
11. apr 2012

@zabka8423 ja som ani nereagovala, viem mozno to nie je spravne ale nemam na to co pise slov

mojong
11. apr 2012

ahojte netabulkovky 🙂 dufam ze ma tu neukamenujete ze vam pisem (mozno pre vas ako tabulkova mama) ale chcem vam len povedat ze ja nikoho neodsudzujem za to ako krmi svoje dieta a ako ho vychovava. Ja som toho nazoru ze tabulky sa menia, ako im mame teda doverovat? Isty cas je dobre to isty cas zase nieco ine, napr balenie babatiek s ruckami k telu, isty cas to bolo super, nedavno vraj zistili ze je to zle na vyvoj klbov, alebo spanie.....jednu moju starsiu kamaratku pri detoch ucili aby ich davala spat na brucho ze tak je najlepsie, moju mamu zas aby davala iba na chrbat, mne v porodnici kazali polohovat dcerku,....podla mna jej to bolo jedno, aj tak sa vyvalila ako chcela 🙂
viem ako sa v niektorych situaciach citite pre moje okolie som skor ja netabulkova, vacsina ludi ma tu odsudzuje za to ze este aj v 5 mesiacoch svoju dcerku iba kojim (ale uz sa chystam na prve prikrmy aj ked jej moje mliecko este staci po tukovej stranke isto ale nie som si ista ci aj po tej vitaminovej) pohorsenie ako preboha ved take velke dieta a este stale len na mlieku uz by si jej mala dat banan, ~alebo~ preco jej este nedavas caj isto je smadna,..... no naozaj vas chapem ked vy zazivate opacne reakcie, je to neprijemne a casto sa citim ako ta najhorsia mama na svete ( vtedy si vsak poviem ze je to moje dieta ako jeho mama ja viem najlepsie co mu treba)
najvacsie odsudenie som zazila za to vsak ze ju nebabusim a chodila som snou von aj ked bolo menej ako -5°C, nikto nepochopil ze sa jej jednoducho vonku dobre spi a nebabusim ju preto lebo jej je teplo a je spotena ako somar v kufri ked je pozakryvana az po usi.
Kazde dieta je ine tak isto ako kazda mama, preto prajem vela nervov k tabulkackam a vzdy myslite na to ze je uplne jedno co si myslia ostatny, ak je vase dieta spokojne ;)

zabka8423
11. apr 2012

@mojong je to o tom, ze ak ti dieta prospieva a kojis a mas kavlitne mlieko, ok. ine by bolo, keby chudla a neprospievala. a to babusenie, no tak to si silno netabulkova, na mna tiez pozeraju a tiez mi najlepsie deti spavali cim vacsia zima a na cerstvom lufte. a nie je nad to, ked sa dieta na jar zbavi zimnej bundy a beha tak normalne oblecene. tu este stale vidno ukazy v zimnych bundach, deti spachtosene, az mi ich je luto. a potom preco su stale chore 🙂
a kamenovat ta nebudeme, lebo pises k veci a do nikoho sa nenavazas tak absurdnym sposobom ako to tu jedna diskutujuca urobila. vitaj medzi nami 😉

emmmuska
11. apr 2012

@mojong vitaj 🙂

pastelka74
11. apr 2012

@mojong ...vitaj,som rada že nás je o jednu viac..... 🙂 🙂

stardust
11. apr 2012

ja som s tym obliekanim deciek niekde medzi anglicanmi a nemcami...u nas je stacionovanych vela anglickych vojakov, ti zvyknu svoje decka obliekat velmi sporovlivo a nezriedka ich nechaju behat len v slapkach, kym Nemci este chodia zababuseni. Vcera som stretla na prechadzke nasho pediatra, som myslela, ze ma spucuje za decka, ze maju na sebe len tricka s dlhymi rukavmi, namiesto toho sa na mna velmi milo usmial 😎

pastelka74
11. apr 2012

@stardust ....ja moje baby obliekam,tak ako sa cítim ja...pri tej staršej už toho moc nenavymýšlam,nejak jej nezáleží či červené alebo zelené,ona nie je moc na tie modne vychytávky ale už je v obliekaní samostatná a oblieka sa ako ona chce....ale povedala by som že rozumne,žiadne holé kríže,ako to zvyknú mladé holky,ale tielko by som na ňu nedostala 😝 ...a cez zimu pančuchy skrátka nehrozia...nie je zvyknutá a nechce...a mladšiu?...už nedávam pančušky...... tričko,vesta alebo nejaká mikinka....a hybaj na záhradu....dcérka je neposedko,neustále sa pohybuje,behá alebo sa vozí na odrážadle,...skrátka pohyb.... 🙂 🙂

stardust
11. apr 2012

@pastelka74 tiez obliekam decka podla seba, takze nehrozi, aby behali po vonku polonahe, kym ja sa presusam v kozuchu...manzel je zase presny opak mna, casto sa kvoli nasim rozdielnym pohladom na vnimanie teploty okolia pochytime..a ked sme vonku, uteka starsi syn ku mne vyzliekat nadbytocne vrstvy oblecenia, nie za chlapom este teplejsie sa obliect.

pastelka74
11. apr 2012

@stardust ....no u nás je tak nejak podobné,ja som za to lahšie obliekanie....ale môj chlop si niekedy myslí inak...že viac vrstiev....ale baby lietajú po vonku,naháňajú sa...a vrstvy oblečenia sú myslím úplne zbytočné,my sme si dnes aj trepli zmrzku...ja viem,že nie je nejak najteplejšie,ale malá hryzkala len kornútok 😀 a my sme si stou staršou tresli po malej zmrzke......tak sa nám nejak zachcelo za zmrzkou 😵 😵 😵

pastelka74
11. apr 2012

@stardust ....a chcela som ešte,sestra žije v Nemecku už asi 15 rokov...,ked prídeme ku nej na návštevu,teda aspoň mne osobne trvá deň-dva kým sa aklimatizujem...pokial ja tam behám vo svetri a hrubych ponožkách,tak jej deti a samozrejme aj moje behajú len v tričku a bosé....teda v lete...mne je tam vždy strašná zima,ale deti sa prispôsobia okamžite....sestra žije na hranici Francúska a Nemecka...majú tam menší hotelík a neuveriteľne krásne prostredie....decká si to vychutnávajú..či v zime alebo v lete.... 🙂

stardust
11. apr 2012

@pastelka74 podla mna je to s tou zmrzlinou len povera....kolko som sa najedla zmrzliny ako skolacka v zime, v mrazoch vonku, aby som konecne mohla zostat doma...a nic!!! Ziadna choroba sa nekonala! Clovek predsa neochorie z nizsej teploty..a hej, deti sa rychlo prisposobia, nevadia im tie teplotne rozdiely az tak, ako nam dospelym.

nelicefo
11. apr 2012

@awalancha3 choď si do škatuľkových diskusií...myslím že nám tu je fajn aj bez hádok.😉

nelicefo
11. apr 2012

A zdravím vás kočky....ktorá sa hlási na tradičný večerný pokec? 🙂
Nechce sa mi dočítavať lebo asi by som k tomu potrebovala čokoládu na upokojenie 😀

pastelka74
11. apr 2012

@nelicefo ahoj....no,to by chcelo aspoň koňskú dáfku čokolády 😀 😀 ...ale ži a nechaj žiť..pre každého svieti slniečko,či už pre nás nechápavých a hlúpych a naopak...dobrý večer prajem,všetkým s dobrým úmyslom kecať o deťoch,zmrzlinách a baciloch...atd.atd.....