Diskusia len pre ,,netabuľkové" mamičky

manika77
19. júl 2009

mile mamicky urcite sa medzi vami najdu aj take ktore sa neriadia knizkami ale srdcom 😉 ..poprosim neprispievat maminy ktore striktne vsetko dodrzuju takych tem tu mate dost 🙂 ...a ani 🙂 neprispievat vetami typom ublizujeme detom ak im dame jogurt a tak dalej...toto je pre maminy ktore nemaju radi skatulkovanie do tabuliek 😀

lussy23
27. jún 2012

toto je verejné forum a môžeme si tu písať, čo ccheme. ak sa vám to nepáči, tak choďte do tej vašej súkromky.

lussy23
27. jún 2012

@jurkovamiluska a prečo mu dávate šľahačku? malým deťom to škodí.. veď mu nedajte, povedzte mu že to nesmie. a nejdzte to pred ním.

gazovicka
27. jún 2012

@lussy23 ved mi tam aj sme, ale s kym by si sa potom hadala, keby sme tu neboli? 😀 😀 😀 (pardon: diskutovala 😀 )

zabka8423
27. jún 2012

uz zase slahacka je zla? @lussy23 napis, co je dobre, aka strava pre dieta. lebo ak sa nemylim, to, co predavaju v obchode zavarane v skle pre deti, tak su tam cestoviny s roznymi omackami, maskona milion roznych sposobov, keksiky akoze baby plne aditiv, ktorym sa vy vsetci tak vyhybate. no som fakt zvedava na jedalnicek tvojho dietata alebo deti.

gazovicka
27. jún 2012

@lussy23 neviem, ci je slahacka to iste ako nanuk, ale nasmu malemu sme davali kostovat nanuk .... joooooj, ako mu chutil 😉 😀

zabka8423
27. jún 2012

@gazovicka 😀 😀

andrea.m
27. jún 2012

@lussy23 a v čom presne šľahačky škodí?????

gazovicka
27. jún 2012

@andrea.m ani to radsej nechci vediet ... pocuvat tu mudre rozoberania skodlivosti potravin... no .. nemam nic ine na robote....

andrea.m
27. jún 2012

môj fifo šľahačku neľubi na veľku radosť svojej segry ktorá furt zbaští aj jeho porciu 😀 😀 😀

@lussy23 zlatko moje si konečne uvedom že tie potraviny o ktorých tu píšeme naše detváky nejedia v jednom kuse,ale proste raz začas im ich doprajeme rovnako ako sebe. a podľa svoho srdca a nie tabuliek. kým toto nepochopíš furt ti tu bude niečo vadiť 😉 takže moja ťa tu čakam až budeš mať polročne dieťa a potom sa môžme baviť ok?

ivigirl
27. jún 2012

ahoj kočky, my si dali dnes borůvkový knedlíky a ochutnali bílý jogurt od maminky a jéééje, jak nám to jelo 😵

gazovicka
27. jún 2012

preco nie? nech nasi krpci okostuju " z kazdeho rozka troska", musia spoznat chute, ale samozrejme nebudeme zachadzat do extrémov (aby sa tu zas nejaka nechytila prave "tych extremov") ....

ivigirl
27. jún 2012

@gazovicka však ano, nedávám mu tatarák, nebo wasabi 😉 já stále z 85% kojim, ale dávám ochutnávku i ráda

zabka8423
27. jún 2012

ale sak nechajte ich, nech nedavaju ochutnat detom nic EXTREMNE. potom uvidia v skolke tie EXTREMY s hnackymi a zaludkom... a potom clovek ide k pediatrovi na preventivku so zdravym dietatom a musi cakat presne kvoli takymto detom, ktorych je plna cakaren a maju "pokazene" zaludky z normalnej stravy. mna by zaujimalo, ci mamicky tych deti sa stravovali za sociku eko bio neviem ako. hehe. a isto prali aj v ekologickych praskoch 😅

zuzananinka
27. jún 2012

@andrea.m a teda ja odporucam aj dve deti - - ked 8 rocné baští čips a príde k nemu iba 1,5 ročný - postaví sa natrčí ruku a žobre tošku tošku tošku - tak mu trošku daj poviem jej --- snad ho tie tri čipsy neprivedú k nejakej strasnej buducnosti - a slahacku uz tiež papá aj ked tiez musim povedať, že to vzhladom k veku nepreháname ale ked jeme traja cokoladový puding so slahackou tak mu tiež tošku naložíme 🙂

ja som potom rada, že osemročná sa vie podeliť s čím mala donedávna problém a 1,5 ročný papá aj za dvoch a pritom spáli vsetko lebo neustále je v pohybe 😎 😎 😎

jurkovamiluska
27. jún 2012

@lussy23 a ty si kto???? staraj sa laskavo o seba, bud taka dobra. nikto ta sem nevolal, nikto sa ta na nic nepytal, tak neviem co tu mudrujes, chod si mudrovat niekde kde o to stoja.

lussy23
27. jún 2012

@jurkovamiluska prepáč, mrzí ma, že som tak vybehla☹ hnevám sa na seba za to... mrzí ma, že som tak vybehla. Viem, budem si nato dávať pozor a nebudem sa do vás starať.. mne je to len ľúto.. Zabudnime na to, choďte si debatovať do svojej skupiny... Ešte raz s aospravedlňujem. Pekný veče

berenika39
27. jún 2012

@lussy23 to je strašně fajn, že máš svůj názor, ale není možné ho podsouvat někomu jinému, všechny jsou tu dospělé ženy, vědí, co dělají.....říká se tomu tolerance. Pokud ti to tu vadí, nečti, nepiš. Nevidíš to, že to tu je o něčem jiném, než si myslíš ty?

jurkovamiluska
27. jún 2012

@lussy23 si teraz prdel zo mna robis?

petrajurinova
27. jún 2012

@lussy23 vrať se k barbinkám a chou-chou panenkám a sem přijď až budeš mít zkušenosti s vlastními dětmi.

1katkas
27. jún 2012

ahojte maminky, rada sa k vam pripojim 🙂
mam 10 mesacneho drobca a co sa tyka stravy tak sa vobec tabulkami neriadim... papa vsetko co my.. chuti mu treska, salama, syr, bryndza a sladkosti..kravske mlieko vypije z pohara.. nesolene jedla bez chuti mi vobec nechce jest

chovancova27
27. jún 2012

Skoro som odpadla ked kamoška dala na FB foto z dovolenky so 16-mes. dcerkou, ako papá hranolky s kečupom... ale ako vidím, ja som asi tá nenormálna a všetci ostatní sú normálni🙂 môj malý hranolku ešte ani nevidel... 🙂 ale aby som všetko uviedla na správnu mieru, môj malý má silný ekzém a ja sa mu ho snažím vyliečiť stravou... ale nedalo mi neprispieť do tejto témy🙂

zabka8423
27. jún 2012

@lussy23 my mame ist do svojej temy? toto bola NASA tema, nas netabulkovych, kym ste neprisli vy tabulkove sem podrypovat, ale to neznamena, ze sa teraz zdekujeme! ty si prisla sem, nie my za tebou. A ak naozaj nemas deti, tak naco reagujes? co vobec riesis? az budes matka, tak potom sa vyjadruj, lebo budes kompetentna. ale rozdavat mudre rady a nemat skusenost, no dovol?!

zabka8423
27. jún 2012

@chovancova27 nespravis to len stravou. ekzem mam cely zivot a velmi silny. a nie je to len o strave. vies co sa mi stalo? bola som v nemocnici 3 tyzdne s obrovskym vysevom, drzali ma na prisnej diete a potom som mala zacat opatrne jest. moje telo zareagovalo aj na to, co bolo na papieri pre atopika povolene a vraj bez toho, aby ma to podrazdilo. takze som si vsetko zopakovala. a presne o tomto to je, nasilu nieco brzdit a potom sa to ukaze v tej najhnusnejsej podobe. a poviem ti, som tazky atopik, ale jem vsetko. len viem kedy, co a v akom mnozstve. a mozes mi verit, nie je to o hranolkach.
je to aj o vzduchu, ktory dycham, o dusevnom rozpolozeni, o prasku na pranie, o roztococh, o hocijakom spustaci. ako decku mi zakazovali citrusy, cuduj sa svete, mozem ich jest na kila a nic mi nie je. ale nedajboze si zle umyjem ovocie a uz to fici. staci blby krem - a poviem ti, tie bio kremy a neviem ake na najcitlivejsiu pokozku mi robia najvacsiu galibu. odporucam kupelnu vodu zo smrdak, kupele v travnici, napr. ekzem mi vyvola calcium mast, co je v podstate na hojenie, ze ano. celkovo nemozem mastne veci s vazelinovym zakladom, lebo o to viac sa na mna nalepi potom prachu a roztocov a drazdi pokozku, cize len kremy mozem. zakazovali mi zvierata, no nenechala som nasich dychat, kupili psa, chvilu som sa skrabala ako diva a telo si zvyklo. dnes mozem o seba obtierat psa, morca, macku, jazdit na koni a nic, nevyhadzem sa. pomaha mi zarabany krem z lekarne s kyselinou mliecnou, eucerin a excipial. a ked mam velmi suchu pokozku, tak nie je nic lepsie ako obycajnym maslom sa premastit. ano, presne to maslo, ktore vraj skodi. vymenila som 3 koznych lekarov, az som narazila na tu najlepsiu zo vsetkych a som za nu vdacna. lebo mi nezakazuje a neprikazuje. a az pri tejto to drzim na uzde.

zabka8423
27. jún 2012

@chovancova27 okrem toho, skus si pozriet testy prave pracich praskov a ake su agresivne. odpadla by si z tych the TOP praskov, najvacsie mrchy. formil z lidlu obsatl na vybornu. aj oproti bio a odporucanym, jemnym. aj jar je dermatologicky testovany. a zlieza mi po nom koza 😠

zuzananinka
27. jún 2012

a este odporucam dat pozor na to, že ked osemročná nechá čokoládu pri počítači upozornite ju nech ju nechá aspon rozbalenu, lebo ked ju najde jedenásťmesačný papá ju aj s tým nezdravým obalom, ktorý bohvie kto pochytal 😀 😀

maca_p
27. jún 2012

@pastelka74 o akej larve hovoris? si maximalne neslusna prirovnavat ma k larve, teraz by ti mala vysvetlit lingvistka @petrajurinova vyraz slova larva...

@jurkovamiluska od kedy sem moze pisat iba ten co je vo vasom prude? co si spravca tohto fora?

@zabka8423 @andrea.m tak si predstavte, ze my normalne na kupku, alebo mono domu jeme aj nezdrave veci, aj pizzu, aj hoddog, aj langos, aj kofolu a ked nemaju nic ine, aj jupika kupim. zato by som si z domu neniesla na cely ten oschnute lepenaky, teplu pateku. uz ked mate na vstupenky na kupko, tak par eur za nezdrave jedlo vas nezabije. 😀 😀 ale vy si dajte stretko radsej niekde pri rybniku a tam si pochutnavajte na vasich rozkoch, az vam bude zaliehat...

@andrea.m slahacka obsahuje priliz vela tuku, co je pre dieta tazko stravitelne a neodporuca sa ani tvaroh do roka. citaj pozorne - neodporuca sa, cize nikde nie je napisane, ze ak to dietatu das, ze umre...

dievcence moc beriete tuto temu osobne, akykolvek iny nazor neberiete, len si opakujete to svoje. ked mate tu svoju sukromku, preco si v nej nedrukujete? mam pocit, ze ked niekto napise nieco ine, tak sa na neho vrhate ako osy!!

chovancova27
27. jún 2012

@zabka8423 Vdaka za toľké informácie🙂 ja som ekzem nikdy nemala, zdedil ho po manželovi. Ale v oveľa silnejšej forme... homeopati mi radia zbaviť sa toho zdravou stravou, tak môj malý vyrastá na zelenine na pare, pšeno, natural ryžy a kuskus... bez mäsa, bez mlieka, bez muky... trocha sa mu zlepšilo, ale vyrazne teda nie... tiež niesom moc zmierená s týmto jeho "vegetarianstvom", no zevraj do 3 rokov by to malo zmiznúť... v prášku neperiem, len čistá voda a ocot, s tými krémami máš super postreh, pri vazelínových sa škrábe ako nikdy... homeopat radí stravu, detská dr. predpíše kortikoid 2x denne a som vybavená...tak si potom vyber... ja si myslím že ekzém je v krvi a bud sa to upraví, alebo mu to ostane navždy, no je na nervy ti poviem... ale ved to sama poznáš:( najhoršie že ja som doteraz netušila čo je to ekzem, skúšam všetko čo mi kto poradí... je to naprd, že takéto choroby liečiť nevedia

maca_p
27. jún 2012

@zabka8423 travnicu uz zatvorili btw.

pallacinka
27. jún 2012

@chovancova27 Nahodou som sem zabludila, tak ta chcem iba povzbudit- moj muz ma tiez ekzem a strava je to jedine, co mu pomohlo. On na to isiel ale velmi drasticky, tyzden sa postil, potom tyzden jedol iba surovu mrkvu a petrzlen a potom pomaly pridaval ostatne. Najhorsie mu vsak robilo mlieko, aj preto sa mu aj ja pri malej vyhybam. Drzim vam palce 🙂

maca_p
27. jún 2012

@chovancova27 vyskusaj emoliencia lipikar, exomega..., neupchavaju pory na pokozke. pozor na excipial, ak maly neznesie ureu, tak nebude vhadna na jeho typ exemu. v sucasnej dobe nie je ziaden liecebny ustav na slov., ktory preliecuje detsky AE.