Diskusia len pre ,,netabuľkové" mamičky

manika77
19. júl 2009

mile mamicky urcite sa medzi vami najdu aj take ktore sa neriadia knizkami ale srdcom 😉 ..poprosim neprispievat maminy ktore striktne vsetko dodrzuju takych tem tu mate dost 🙂 ...a ani 🙂 neprispievat vetami typom ublizujeme detom ak im dame jogurt a tak dalej...toto je pre maminy ktore nemaju radi skatulkovanie do tabuliek 😀

bambi2
22. feb 2012

@lussy23 su to vraj alergeny... ale ja by som dala.. okrem vyhadzania podla sa nemoze nic stat. neviem, je to len moj nazor... ale urcite by som skusila. nie sice v pol roku ale v takom roku urcite ano... 🙂 a samozrejme nie kilo ale jedna jahoda alebo ten mesiacik pomarancu si myslim by neuskodil 😉

akramgad
22. feb 2012

@lalinko2010 jooj mláky a sneh to je iná " bájka " v snehu sa vála ako v perinách akurát si dávame pozor lebo je veľa psíkov a majitelia sa rozhodli venčiť práve pri nás v parku a keďže jej aj chutí sneh ako nám kedysi vyhladávame " nežlté " miesta takže chodíme tam kde by sa mohli venčiť psy ale je to ďalej 🙂 aspoň máme prechádzku xixixi možno sme pre niekoho neukážkové maminy ale sme hrdé a ,šťastné a to je dôležité !!!

anjelicek26
22. feb 2012

@lussy23 - deti sa z citrusov a z jahod zvyknu vyhadzat, na hrudnicku sa im vyhadzu malinke vyrazky a trva par dni, kym to zmizne - teda aspon u nas. Niekedy sa tak vyhadze z mandariniek - jahody mu nic nerobia. Cele je to o skusani, dieta pri "testovani" neumrie, prinajhorsom sa vyhadze a ak sa vyhadze, treba pockat alebo nedavat... a o zdravosti tohoto ovocia dost pochybujem, prave citrusy su dovazane z xy km daleko, striekane uz proti skodcom, striekane proti plesniam v prepravkach, aby vydrzali.. nieco z toho sa urcite dostane aj pod supu 😖 Ine je to v krajine, kde to ovocie rastie bezne, tam je taky pomaranc ci kiwi medzi prvymi prikrmami. Jahody rovnako, pokial nemas vlastne zo zahrady, tak tie na velkych plantazach hnoja riaaaadne a cim asi? To si kazdy domysli..

Preto chodim kupovat ovocie a zeleninu co sa da tuto za roh, a ak z obchodu, tak bio, ako zaruku mi na to nikto neda, ale to je o dovere vybrat si obchod, ktory v testovani na pesticidy vysiel co najlepsie - v nemecku napr. chodime rewe, edeka, lebo zatial vzdy vysli velmi dobre. Co je mimo sezony tak kludne mrazene - mrazene je do par hodin povinny vyrobca spracovat - ale kym sa to dostane zo skladu do obchodu, kym sa to preda, ako ti to dlho lezi v chladnicke - rozumej napr. spenat - tak sa ti tam uvolni tolko dusicnanou, ze az... ja detom rada robim domacu zmrzlinu, lebo to zboznuju, len trochu ryzoveho mlieka, cerstve mrazene cucoriedky, trocha hroznoveho cukru a cerstva vanilka, idu sa po tom utlct...

nickushka
22. feb 2012

@zuzana581 aj ja som tu bola vyhlásená za alibistku, pritom sa snažím len o vzájomné pochopenie sa...tiež som sa v tejto téme našla, čo je dosť zvláštne, lebo som doposiaľ bola v prístupe k mojim deťom až hranične tabuľková. a mienim v tom zotrvať ďalej, vzhľadom na ich zdravotný stav, a aj vzhľadom na to, že sú to moje prvé deti a ako "mladá" mama som si toho naštudovala ajajaj...a chcem to robiť najlepšie ako viem. nikdy som však nikoho neodsúdila za iný názor, alebo radu, ktorú poskytol...tiež som si tu otvárala obzory, s mnohými vecami naďalej nesúhlasím a mnohé skúsim a tiež ma to už prestalo baviť, lebo túto tému začína ovládať choroba mk, ktorá ovláda všetky témy- netolerantnosť, takže pa a ja sa určite ozvem
@li_la, @giselka,@nelicefo

giselka
22. feb 2012

@nickushka jo, máš pravdu, jako většina diskuzí se to zvrhlo na vzájemné urážení ☹ Mrzí mě to, konečně jsem našla téma, o kterém jsem si myslela, že mě bude bavit a kde se to nezvrtne. No bohužel 😖

lussy23
22. feb 2012

@anjelicek26 a na tu zmrzlinu potrebujem aj zmrzlinový stroj, alebo sa to dá urobiť aj bez neho?
My napriklad čerešne, višne, jablká, hrušky, ríbezle, hrozno dostávame od sestry. Ostatné kupujeme na trhovisku. Už s ateším na máj - jún, kedy to ovocie ddozreje. 🙂 Čučoriedky mám veľmi rada, ale neviem ich nikde zohnať. .

anjelicek26
22. feb 2012

@lussy23 - ja to hodim do mixera mrazene, ono je to hned ako zmrzlina, lebo je to take huste - vela ovocia tam je 😀 Inak do mrazaku, mam take nadobky s palickami 😀

akramgad
23. feb 2012

ahojte maminky tak ako sa dnes máme? a akú dáme tému dňa ? 😖

vita211
23. feb 2012

Preto tu vznikaju hádky a ostatné veci lebo tu chodia proste také mamičky ktoré su "tabulkové" a zarípajú do tých ktoré sa neriadia podľa toho čo dieťa môže alebo nemôže v určitých obdobiach.Je to diskusia pre netabuľkové mamičky tak také ktoré sa riadia podľa knižiek naj tu nechodia.To je môj názor.

michala.l
23. feb 2012

Ahojte mamicky,
prepacte, ze sa Vam vkradam do temy, ale chcela by som Vas velmi pekne poprosit o pomoc s vyplnenim kratkeho dotazniku k mojej diplomovej praci, Zaberie Vam naozaj len 1-2 minutky a mne velmi pomoze.
Dakujem krasne a prajem vela radosti z Vasich deticiek 🙂
Vyplnit mozete na tejto adrese:
https://docs.google.com/spreadsheet/viewform?fo...

akramgad
23. feb 2012

haloo zlé maminy kde ste 🙂

lussy23
23. feb 2012

@anjelicek26 my sme tiež tie nádobnky kedysi mali, aj sme si robili takú banánovú zmrzlinu... ale už to nemáme, neviem kam sa to dalo.

lussy23
23. feb 2012

@akramgad prečo zlé maminy?

akramgad
23. feb 2012

@lussy23 to obrazne netabulkové je moc dlhé nič v zlom ☹

jurkovamiluska
25. feb 2012

@cukricek8998 moja sestra vyrastla tiez na kravskom mlieku, mama jej ho davala tiez nejak tak od dvoch mesiacov, teraz ma 27 a za cely zivot jej nic nebolo, dokonca bola aj malo chorlava. nechcela som teda hned malemu davat sunar, ale vyskusala som ho, vypluval ho a radsej bol hladny, ale trapit ho ozaj nebudem, 😀

zabka8423
25. feb 2012

caute kocky. aj ja som divna 🙂 alebo ako nas nazyvaju ostatne? lebo moje deti vyrastli na kravskom mlieku, lebo sa hraju aj v blate, lebo som ich nesnurovala do zavinovacky, lebo som nebalila nozicky na siroko, lebo som sest tyzdnov po porode netrcala zavreta doma, lebo to tu nemame sterilne, lebo aj vetram, lebo deti su vonku aj ked mrzne a prsi, lebo sa nejdem pokakat, ked dieta zakasle a nebezim s nimi hned k leakrovi na antibiotika. ale inak su to zdrave deti bez alergii, spokojne a stastne 🙂 tak som rada, ze nas je tu takych viac, kedze som tu nova 🙂

pastelka74
25. feb 2012

@zabka8423 ....hovoríš mi z duše.... 🙂 ...jaj,však sa teším že nie som sama "divná"... 😀 😀

tehulka21
25. feb 2012

@lussy23 citrusy,oriesky aj jahody popripade aj med moze sposobit alergiu...

cukricek8998
25. feb 2012

@jurkovamiluska tak to si tu nemala ani pisat,lebo aj teba hned zavrhnu a odsudia ako mna... ja viem,ze som neurobila nic zle.... mozno ma sunar viac latok ale ked ho dieta nechce na silu ho davat nikto nebude....moja malicka je tiez zdave a krasne dieta a dufam,ze to tak aj ostane 🙂

zuzana84
25. feb 2012

@pastelka74
@zabka8423 a to som si myslela, ze som asi jedina takato "divna" 😀 😀 😀 😀 😀

zabka8423
25. feb 2012

@zuzana84 @pastelka74 no mohla by som pokracovat, ale by ma ostatne tabulkove odsudili aka som zla a neschopna matka a ako ublizujem detom 🙂 ano, aj to sa mi uz stalo. alebo ze sa necha mala olizovat psom na tvari. no a co, tiez som tahala domov vselijake psy 😀 a zijem. okrem toho som nedojcila, za co ma tiez mozu ukamenovat 😀 😀

pastelka74
25. feb 2012

@zuzana84 ....ale nie si,neboj...neodsudzujem tie tabuľkové,nech si piplajú svoje dietky podľa tabuliek...u mňa víťazí zdravý sedliacky rozum...a nech si každý o mne myslí čo chce,ja tvrdím že trocha špiny a blata nikomu neuškodí,deti treba málinko otužovať,my chodíme von aj v mrazoch,daždi...beháme aj po vode aj sneh sme už okúsili...a že zje malá čokoládu pred dovršením dvoch rokov...no a čo??...ved ju to nezabije.... 😀 ...ideme von,aj ked fúka vietor...ale je konečne slniečko..tak že čafte a prajem príjemný víkend!

zabka8423
25. feb 2012

mne proste pride strasne divne to, ze mna a moje deti niekto odsudi, lebo nie sme tabulkovi, ale si dost pozorne vsimam, ze rpave tie tabulkove deti mavaju najviac problemov, alergii a neviem coho. ja neviem, cim to je, ale moje decka nie su alergici, pricom by mohli byt po mne, s mojim ekzemom, jedia absolutne vsetko, absolutne a lekara vidia tak raz do roka na preventivke. nevieme, co je teplota a ze obcas zakaslu, kychnu a maju sopel, je tam toho, ved existuju volnopredajne lieky a aj tak, na virozy neexistuje liek 🙂. no a este som sibnuta, lebo neposadzam deti na nocnik uz v jednom roku lebo musia, nechavam to na nich a v oboch pripadoch sa naucili sami tak ako ich rovesnici, ktori boli posadzani uz hadam od pol roka. latkove plienky nehrozia, nemam cas sa zaoberat pranim, nevyvaram nic a flasky som sterilizovala strasne kratko. som zlaaaaaaaaaa 😀 😀 😀

zuzana84
25. feb 2012

@zabka8423 No my mame doma troch psov, z toho je jeden vnutri, pretoze je to taky izbovy, a dvaja vonku na dvore. ked prideme k mojej mamine, tam tri obrovske psy, papagaj, zajaciky. Takze uz nas imunita na zvieratka je uz urcite vytvorena. A okrem toho si myslim, ze nikdy nemoze byt na skodu, ked maju deti blizko k zvieratkam 🙂

zabka8423
25. feb 2012

@zuzana84 myslim si to iste. psov sme mali aj my, ci som uz bola tehu a aj potom, teraz nemam, ale nasi maju, vsetci okolo maju nejake zviera a uplne v pohode. si myslim, ze deti nerodime preto, aby sme ich drzali v sterilnej bubline, ale aby si zvykli na bezny - aj mikro zivot okolo nas. jasne, ked im tu bublinu vytvorime, tak si nezvyknu a potom sa vsetci cuduju, ze dieta je na vsetko alergicke a fajnove. uz som zazila aj to, ze zdrava mamina si pri svojom novorodencovi davala na tvar rusko (!!!!!) toto je uz chore podla mna. alebo dieta stale este v dvoch rokoch na sunare a podobnych veciach, bez poriadnych prikrmov. boze, moje decka zjedia vsetko, co nezje ich, ziadne crevne problemy nemaju, ani zaludocne. a ja som zacala s prikrmami hned ako bolo mozne. ved co je na zelenine skodlive. tyzden bol adaptacny a ked sa nic neudialo, uz to islo a preto sa moje decka aj najedia same a nepovedia mi na nic ze BLEEEE.

kaja73
25. feb 2012

@zabka8423 Ono je to mozno tak,že tie "tabulkove" maju preto alergicke deti.......nie je to podla mna inak--oni su mnohe tabullkove preto LEBO maju alergicke deti--pricina a nasledok ide skor v tomto poradi. 😉
moje prve dieta som takmer neriesila-prvu nadchu mal v takmer 2 a pol roku-inak mu dovtedy nic nebolo-vsetko slo akosi same od seba 😉 a nic som nestudovala,nerozmyslala som nad kopcom veci atd.
Druhe som zacala viest tak isto,az do zalapu pluc v 2mesiacoch-ked skoncil v nemocke,potom mal stale dokola opakujuce sa horucky,nasledene sa mu po ockovani objavil hrozny ekzem-vysla z toho alergia na mlieko,ale aj ine potraviny a už je zo mna az prilis zodpovedna mamina,ktore si vsetko 100 krat premysli a az potom kona.
No a po preziti febrilnych krcov,ked mi maly visel v naruci ako handrova babika bez zivota,nedychal,neregoval a skoncili sme na detskej JISke,viem ze už nikdy nebude pre mna nic jednoduche a ozaj vsetko zvazujem,predtym ako konam.
Strach a neustale problemy vedu cloveka k inym hodnotam a zmyslaniu.
A takto sa z maminky co pri prvom synovi vsetko brala ako prislo,stala maminka co si studuje zlozenie potravin,co si dva krat premysli ci ide s dietatom do materskeho centra atd.
Strach po preziti urcitych veci,cloveka zmeni. 😔

zabka8423
25. feb 2012

@kaja73 nemas pocit, ze to vyvolalo ockovanie? tieto problemy u vas. v poslednej dobe sa objavuje viac takychto pripadov. pretoze ak u prveho bolo vsetko ok, tak u druheho to nebolo tym, ze by si bola zla matka, ale nieco to vyprovokovalo. podla mna.

kaja73
25. feb 2012

@zabka8423 Ano,ja viem ze to bolo ockovanim-vsetko 😒
Ale ten zakladny fakt nemeni nic na tom ,ze ked mas s dietatom problem,tak ta to meni od zakladu a je jedno co je za tym-ci zla genetika,ci ockovanie atd-meni ta to ani nevies ako a si ina zena.
Od tych febrilnych krcov neviem, co je to kludna noc,neviem co je to zasmiat sa len tak,ozaj bez strachu niekde v mojom vnutri.

zabka8423
25. feb 2012

viem si predstavit, ze ako matku ta to trapi, toto by trapilo kazdu ci tabulkovu alebo netabulkovu, ale ked si zistujes informacie o tom danom probleme, neznamena to, ze si tabulkova matka. ved ty len riesis situaciu, ktora nastala, zmenila si zivotny styl, drobcovi tiez stravovacie navyky a snazis sa pre neho urobit maximum. ale nezabudaj ani na seba. pretoze dieta matku potrebuje celu a v pohode, aby vedela reagovat. drzim palce, nech sa mate lepsie a lepsie.

petrajurinova
25. feb 2012

@zabka8423 já jsem taky děti na nočník neposazovala, jenom jsem ho nechala dětem na očích a oba na něho začali chodit sami z vlastního rozhodnutí a před druhými narozeninami oba sami prohlásili že nechtějí plenky a tak jsem jim je přestala dávat a v pohodě - bez stresu, vztekání se a "nehod" se odplenkovali sami. A látkové plenky - to je geniální vynález, ale akorát takové ty klasické čtvercové - úžasné místo bryndáku, když se děti učily jíst samy a teď jsou z nich skvělé hadry na utírání rozlitého pití nebo pobryndaného stolu.