Diskusia len pre ,,netabuľkové" mamičky

manika77
19. júl 2009

mile mamicky urcite sa medzi vami najdu aj take ktore sa neriadia knizkami ale srdcom 😉 ..poprosim neprispievat maminy ktore striktne vsetko dodrzuju takych tem tu mate dost 🙂 ...a ani 🙂 neprispievat vetami typom ublizujeme detom ak im dame jogurt a tak dalej...toto je pre maminy ktore nemaju radi skatulkovanie do tabuliek 😀

vinifera
2. apr 2010

Ufff tak som to všetko poctivo dočítala.
No vidím že ste riešili aj náročné témy aj super vtipy boli. (toto je lepšie ako dobrá kniha - lebo väčšinou sú buď náročné knihy alebo total ľahko čitateľný žáner - a kôn je takou dobrou kombináciou oboch)
Ako som už písala vrátili sme sa včera doobeda. No nič svetaborné tam s nami nerobili - ale to preto že je ešte veľmi malý.
Ale pekne po poriadku. Mali sme úplne iný režim ako celá nemocnica. Takže keď sme chceli spať tak ráno od pol siedmej chodili tety. Jedna prišla tresla dverami poutierala nočné stolíky. Potom prišla ďalšia a vyniesla super hrkotajúci 100 rokov starý komunistický kôš. A potom prišla tretia teda a poumývala podlahy. A že teda dosť nafigu lebo tam bol bordel po zemi. Malý to samozrejme denne leštil teplákmi. Mali sme zrazené dve veľko postele k sebe. Takže pod tými posteľami sa to ani neumývalo a malý to považoval za bunker a chodil tam vymetať prach 😲 Inak boli sestričky aj lekárky super a boli unesené z krpatého. Lebo tam často až tak malé mimi nemávajú. Skôr tak 3 a viac ročné. Na obed keď chcel krpatý spať tak bola celá nemocnica hore nohami robili sa procedúri a všetci trieskali všetkým. A hlavne dedkovci na chodbe pozerali telku tak nahlas že to bolo počuť hádam aj v druhom pavilóne. 😖 Super je ale to že malý sa vôbec ničoho a nikoho nebojí. Takže mohli chodiť aj staré babky kadejako namazané farebnými masťami tak sa nebal. A lietal hore dole chodbami ako výchor. Občas sa rozplaskol. A to ho spočiatku chceli všetci ratovať. Ale on sa postaví a ide ďalej. Nerieši že sa rozplaskol ako žaba. Poobede keď všetci oddychovali tak bol malý plný energie. A po tej 4 ked zaspal tak už o 5 tej dávali večeru.... No a spať chodieval viac menej v jeho čase teda po 22 hod.
Strava: .... Ja som za pobyt neplatila. Ako doprovod do troch rokov dieťaťa sa neplatí. Stravu som si platila v plnej výške. Malý dostával také fajnoty ako: špagety s masovou omáčkou 😨 Palacinky s džemom 😅 A iné fanoty ktoré nikdy dovtedy nevidel. Všetko bolo korenené solené cukrené. No rozhodiť ma išlo. Takže nám čo to doniesla babka z domu. Plus nejaké presnidávky. No a chleba som mu tam dávala. Hrúúúza....
Celý týždne nás mazali kadejakými smradľavými masťami. Ale žiadne lieky nedostával. Hovorila primárka že nechcú unho začať nejakou drastickou liečbou lebo sa mu ešte len buduje imunita a mohli by tento proces poškodiť. Pozitívne ale je že ekzém je lepší. Líčka už má super. Ale tá koža nikdy nebude zdravá. Vždy bude ekzém driemať pod povrchodm. Takže si máme dávať bacha na oblečenie (len bavlnu a nič chlupaté a žiadne svetre) na jedlo, na priestor v ktorom žije (žiadne záclony, závesy, koberce) čo je u nás v pohode. Vysávať každý den astierať podlahy aspon každý druhý deň. To tiež robím. Akurát nemým vysávať keď je tam krpatý. Lebo sa víri prach a robí mu to zle. Čo je nafigu lebo on vysávač zbožnuje 😖
No a max nafigu je že nám primárka neodporúča psov. Kvôli chlpom. No a ja neviem ako to vyriešiť. Pes nie je kus nábytku čo vyšmarim na smetisko. A na druhej strane zasa poznám 2 ženy čo majú po 3 deti Každá má jedného atopika. Žiadna z nich žiadne domáce zviera nechová. A obe deti malé dosť zlý atop ekzém. ...No musím aspon toho psa čo mi teraz spí na posteli aklimatizovať vonku. Ale viac o tom na čo alergicky môže reagovať sa dozvieme až po 20. tom u alergologičky.
Inak nám doktorka povedala aj to že ked už má atopický ekzém tak bude s veľkou pravdepodobnosťu alergik a možno aj celiatik. Fasaaaa ☹ No ale netreba robiť predčasné unáhlené závery. A má si do budúcna hľadať prácu kde nebude robiť rukami (aby sa zbytočne nedrážila koža) a nebude mať veľa stresu. ...
Na prípadné otázky rada odpoviem 🙂 ak to vôbec niekto dočíta dokonca 🙂

mukky
2. apr 2010

ahojte,ja len na skok..

lenka vidíš,som žena mnohých tvárí 😀 😀
zuzi bože..babka je už asi stará a nevie byť tak obozretná..
ja mám dnes uplne po♦sraný den,a este maju poobede dosť svokrovci..idem si lahnut k malemu,nedavno sme prisli z ihriska a uz spinká

idem docitať vini

mukky
2. apr 2010

samozrejme ze som to docítala,ale neskor napisem...
inak ma si davat pozor na stravu a davali mu super jedlá 😀
celiatik iste nebude,nesmie byť,budem v to pevne veriť..ja som na pracovnom lekarstve a tiez nesmiem takmer nic robiť s rukami 😕 😕 😕 ,ani upratovacku,ani v pokladni,ani pekarku...vsetko mi vadí podla testov,jedine tak direktorku 😀 😝
to ranné upratovanie v nemocniciach som vzdy zboznovala 😠 ...to je uplne na hlavu postavené este z cias komunizmu..
s tými zvieratkami to budes musieť vyriesiť i ked tiez chapem ze psik je clen rodiny...ved vyskusate s nimi zit a ked to nebude dobre,riesit to az potom...
ak mozte,chodte k moru uz teraz v lete...iste pomoze.....
si viem predstaviť ze malý tam bol hviezda 😀 😀 😵 😵 😵 ,zlatučký je..

mukky
2. apr 2010

nikoll potom podaj referencie ako bolo na nakupoch a v tom novom NC,som zvedavá...

bianka234
2. apr 2010

takže takto to je v nemocniciach, tento režim si pamatám, veď som tam bola hned po pôrode s malým kôli žltačke. Sestrička bola taká ochotná, že malému pchala dudel do pusy aj keď spal, myslela som že jej jednu privalím. Myslela som si že to bude takto podobne prebiehať, len mi povedz vinifera, tá smradlavina, to bol ichtiol alebo holtov krém. Ja už som taký liečiteľ na malom, chudiatinko moje zlaté, keby tomu rozumel tak odíde radšej do detského domova. Ten džem nemá chybu, neni sú normálni, trochu by mohli brať ohľad.

vinifera
2. apr 2010

A to ešte netušíš aká je zábava tak malé decko krmiť špagetami. Keď si ich celé ak červíky vaťahuje z pusy a skúma že čo to má ako zjesť. A total ma odvalilo keď sme odchádzali a jeden chlap tam mal v rámci diéty presnidávku. Tak my sme s mimiňákom frčali na zaujímavých kreáciách. A dospelý chlap dostal presnidávku.....
Inak nakoľko som už fakt nevedela na čo reaguje tak najnovšie nepapáme jablká.
Hej mazali ho ichtiolovým krémom a ichtiolovou pastu zmiešanou s nejakým púdrom. Na premasťovanie mal ambiderman. Zinkový olej. Z kortikoidov Fucidin H alebo Fucikort. Záhadne sa mu tam zaparil aj zadoček (čo inak nezvykne) tak dostáal nejakú tmavú vodu na pomazanie Intergol a Imazol. A ešte HCN leniens. Na začervenané líčka dostal po dva večery nejakú fantasticku masť po čom začervenanie do 2 hodín prešlo ale som si nezapamatala názov.-( Ešte skočím do témy ku kam.zykovi ale som KO. Už asi 3 hodiny sedím na koni a dočítava. Všade okolo seba mám bordel a nič sa mi nechce. Tak asi idem spať🙂)) Krpatý je u svokrovcov tak som pánom svojho času🙂)

vinifera
2. apr 2010

A ešte som zabudla že na doma sme dostali Lokoid keby bolo zle. A čo som v karte kukala výsledky vyšetrení čo už boli hotové keď sme odchádzali tak všetko bolo negatívne a v normne. (lebo mu brali krv, moč, stery a 3 x stolicu - žiadne parazity - nič) O dva týždne tam máme ísť na kontrolu.

zuziiiicek17
2. apr 2010

Mukky ,moja babka je sice uz stara dama,ale predsalen sa doteraz nic take nestavalo...to nie je o tom ,ze by nevedela davat pozor,len pozabudla...a mna vie naziapat,ze na neho nedavam pozor (???),ale na seba sa nepozrie,ze mi ho uz dvakrat mohla zmrzacit.Kusla som si do jazyka,lebo som sa nechcela hadat,ale nastvana som poriadne.
Vini,je super ,ze uz ste doma a malemu sa ulavilo viacmenej.Tie slovenske nemocnice,to je vecna katastrofa a asi to tak aj ostane ,pokial ,aspon podla mna,neodide stara generacia.Ze musite,resp mali by ste dat prec havkaca,je blbe.Ja by som sa asi nevedela len tak rozlucit s milacikom rodiny.i ked na druhej stranne je zdrave dieta dolezitejsie.
Kam.zyk som pisala aj ja,ale nie kvoli mojmu malemu,ale kvoli synovcovi.Ma 5 mesiacov ,ale jee vy vyhadzany od hlavy po päty ☹ Dr.mu dala ten Lokoid crelo,cize sa to teraz zlepsilo,ale podla mna sa to este vrati,aj kam.zyk toto iste pisala.Brali mu krv ,ci nema nema nejakeho parazita alebo tak,no som zvedava ako to bude...

e.vacka
2. apr 2010

akurat idem pisať niečo o sebe a zobudilo sa mi dieta...takže musim off. Inak dakujem za privitanie zuzi...

vinifera
2. apr 2010

Inak Vám baby závidím že Vám krpci spia v postieľkach. Môj tam spával akurát do 6 mesiacov. A potom keď začali ísť zuby tak som ho často brávala k sebe do postele a už tam aj ostal 😝 🙂
No a max ma dnes vytočila otázka od svokra keď som mu povedala že prídem večer nakojiť - že či je to ešte potrebné. Tak som mu drzo povedala že hej lebo ma boli kozy. Že mi má mp odcicať! 😨 A to som mu už nie raz povedala že budem kojiť min kým nevídu očné zuby a nepôjdeme k alergologičke. vrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr 😠

zuziiiicek17
2. apr 2010

Vini,mne nemas co zavidiet 😀 moj maly tiez nespi skoro nikdy v postielke.Iba vecer od osmej do polnoci...inac musi mat neustale cicku k dispozicii 😀 A cez den spi jedine s cickou v puse.Stve ma to,ale co mam robit,ked chcem aby hajal ... 🙄
Svokrovi si dobre povedala.Do frasa ,preco sa do toho tak stara ? Ved kojenie je momentalne to najlepsie co od teba moze dostat.

nikollette
2. apr 2010

Cavte, dočítané ešte nemám ako vždy v poslednej dobe 😅 😝
Teraz sme došli...
Bol isme v tej EUROVEI, kokos to je ale veľkééééééééééé... sa mi tam až hlava točila...
som nevládala chodiť... len sme sa tam najedli, ani mekáč este nebol otvorený, tak sme išli do Burger Kingu, fuj 😝
Ani som nič nekúpila, ma aj chuť prešla, tolko ludí, tolko obchodov, asi som zvyknutá na "maličký" avion...
Nakoniec sme ajtak tam skončili... Kupila som si zase overal, ale taký dlhý cierny, lesklý, nie kraťasový ako ten tigrový...
Malému nejaké jedlo, ponožtičky, sebe svetrík ešte...
a na velkú noc bratovi mp sladkosti a blbosti... inak nič... som bola nejaká unavená z tej Eurovei,....
a skočíkom otras.. furt k tým výťahom sa vracať 😝

zuziiiicek17
2. apr 2010

NO tak to si neviem ani predstavit 😀 i ked kamoska mi posielala fotky odtial a mi to pripomenulo v prahe jedno NC
U nas v Ke je vsetko take male 😒

nikollette
2. apr 2010

Vini dočítala som, a len som pozerla, kokšo 😕 že špagety 😝
Tak malý to bral ako taký výlet, kedže sa nikho nebál, a teda to mal asi na háku 😅

No môj spí v postielke od roka cca, proste som ho tam dala, lahol si, zaspal, neštrajkoval, a tak je tomu dodnes...
Ale postielku mám hned pár cm vedla nasej postele takže ho môžem pohladkať, môže ma cítiť a podobne 😉

Mukky tá Eurovea je podla mna strášne velkááááá..
Dve poschodia parkoviska, a to každé poschodie obrovksé, kopec vchodov a východov, a 3 poschodia obchodov!!!!!!!!
Vela obchodov je tam aj viackrát... Napr. Napr. HaM, NewYorker, a podobne su aj na 1, aj na 2 poschodí.. kto by sa v tom vyznal..
ked sa pomýliš utekať spať, k výťahom a šup na iné poschodie a tak dookola..
Je tam aj ten obchod ako v Avione spo šminkami Pupa Milano sa volá.. sú tam všetky obchody ako v avione, ale este o mnoho viac, a viac 😝 obrovksý dráčik, obrovksý altoys...
Dve budovy... vídeš z jednej a popri Dunaju ideš do druhej, a tam sú dalsie obchody...
teraz su tam aj velkonocne programy, tance, stánky, živé jahniatka a ovečky sme pozerali, a vseličo...
no hlava sa mi z toho tocila 😝 úplne presvietené to je, z hora presklené, že okuliare potrebuješ slnečné aj ked si vnutri...
celé také sklenené, až som sa tam bála že sa to zrúti 😅 😕

nikollette
2. apr 2010

Je to obrovské, tusím 250 obchodv, ci tak nejak bolo písané na nete ak sa nemýlim...
No priznám sa v takom NC som este nebola.. dokonca su dve hned vedla seba v podstate...
kopec športových obchodov, kopec značiek, topánkových, drogérie, jejda, nemám slov....
unavená som z toho 😝
A mám pocit že teraz všetci tam chodia.. hlava na hlave, kopec ludí...
A dosli sme do avionu, a ten poloprázdny 😀 😀 😀

nikollette
2. apr 2010

Mne malý teraz prvý krát jedol jahody čerstvé. (výživku jahodovú už jedol, aj kompót)
Sa najprv tváril kyslo, ale potom mu zachutilo 🙂

mukky
2. apr 2010

ahojte,idem vás dočítať

zuziiiicek17
2. apr 2010

Ahoj mukky,uz som si myslela ,ze sem nikto nepride 😀
Joj aj ja uz chcem take dieta ,co sa s nim mozem pohrat a tak..aj ked sa mi paci ako vsetko teraz objavuje,ale aj tak 😎

mukky
2. apr 2010

e.vacka vitaj,my sa poznáme vsak?? 😵
ak si nezabudla...ako sa maličká?verím a dufam že ste sa zo všetkého vystrábili a už je len dobre 😎

zuziiiicek17
2. apr 2010

Vidis,ja som pozerala tvoj fotoblog e.vacka...a neda mi sa neopytat co vlastne bolo tvojej malinkej ,ked ste boli v nemocnici alebo to vies ty mukky?

mukky
2. apr 2010

mm včera večer dosiel,bol aj v ba,v rakusku a budapešti,doniesol mi z rakuska tricko,aj sebe ,vcera vsetko ok a dnes ma na☺ral tak s ním nerozprávam 🙄 😠 😝

boli na navsteve svokrovci aj švagriná s priatelom a som velmi milo prekvapená,bolo super,velmi ma potesilo ze mysleli na maleho,ale dostali sme vsetci darceky 😀
mm gel po holení a flasku rumu,samo ze uz z nej nic nezostalo 😀 ja telový krém a drobcek knihu,na stenu macka pooh taku vacsiu nálepku a spievajucu hracku,vedierko s hrackami na pieskovisko,"olial"aj babku tak dedko mu dal este peniazky a od babky vajicko malé dekoracné 😀

tak ma to milo potesilo vsetko..nie pre nas,ale pre maleho,velmi sa tesil a vsetci sa mu venovali 😵 ,bolo to naozaj fajn...

len ten moj chlap 😠 ..som sa tak zatala ze som nesla dnes ani do obchodu a zahlasila ze absolutne nic na svioatky nerobím a nechystam...

mukky
2. apr 2010

zuzka e.vacka možno napíše ako bolo s malou....ja by som nerada bez jej suhlasu..

mukky
2. apr 2010

a ani nic nemám okrem zamrazených domácich klobás.. 😝
jedine ked ma odprosí,klakne si a bude bozkávať zem po ktorej kráčam 😀

zuziiiicek17
2. apr 2010

Ok chapem 😉
A co take sprawil tm,ze sa s nim nebavis ?
Ta navsteva musela byt super 😉 Moj maly z rodiny az tak nezaujima.teda z mojej strany ano,kedze moja sesternica a bratranec su jeho krstni rodicia,ale z mp strany nie,iba jeho sestru,ktora ma o mesiac a pol mladsieho chlapceka.Jeho rodicia videli maeho iba dvakrat,nikdy ani nezavolaju ako sa ma maly.Jasne ,ze to je moja vina vsetko,lebo ja s malym za nimi nepridem,ale ved ani ma nevolaju a pcat sa isto nebudem.Tak som si minule strasne poplakala,ze chudak drobec ma len mna a moju babku a mp teda,ale to je samozrejmost

mukky
2. apr 2010

nikoll takže obrovské hej??
no mna najviac ten obchod so šminkami zaujal 😀 pojdem "pogugliť" co je to za značku a samo ze hračkárstva 😀 a ked tam ešte bude nejaká super pekná bižuteria ano next napr.tak super 😵

handry ma nejak nezaujímaju,aj kabeliek mám dosť 😔 ,pre malého snad niečo by som pozrela
ja nakupujem vacsinou iba v adidase a jemu podobných sportových,do iných ani nechodím velmi...
teraz ked som ako tank nosímvačšinou len rifle a trická,botasky.. 😝

baby neviete či je ikea v rakusku otvorená v nedelu??ale asi nie..mne sa nechce ist do parndorfu takze pojdeme do SCS to je pred Viednou,raz sme tam boli..

mukky
2. apr 2010

zuzka ved preto som bola rada,lebo to nie je podla mojich predstáv ku vztahu k malemu...

níc take strasné neurobil,len som mm povedala nech urobí malemu chlieb s maslom a cibulkou a ja som si umyla vlasy a sla potom kuk do kuchyne..no a malý mal na chlebiku moj vlas 😒 a on že ci som sa česala nad tanierom rovno a bla,bla....ty vole som penila,ved mam dlhé vlasy a moze sa stať no a už bolo po nalade mala som nervy tak som mu povedala ze nech pise zoznam na nakup,ale ja ze nic nevarim ani to jest nebudem..a on ze sa nejde potom nikde a ja ok a koniec
sam si rúrobil pstruha a hranolky 😀 a ja som dnes len na chlebiku s paprikou 😝 .
sla som s malým von,potom sme sli spinkať,ale sa mi nedalo ,malý spal cez 3 hodky,spal by aj dlhsie ale sa nejak bokom prepiškal 😒

mukky
2. apr 2010

no a rano ma este nastvala mama 😒 takze som uz bola v nálase a potom mm do toho 😖
ale ja ked sa zatnem,koniec...aj sebe robím hzle,lebo taky salat,rezne a fajné pohostenie by som si dala 😀
MOZEM jedine labu olízať 😀 😀 😀

mukky
2. apr 2010

dievčatá pridala som detské recepty do mojej variacej témy v sekcii recepty, tak ak chcete,nakuknite a možte sa inšpirovať

zuziiiicek17
2. apr 2010

Tak sa sad udobrite skoro 😉 mp sa na mna nikdy dlho nehneva,lebo na mne vidi ze mi je smutno alebo sa hnevam,tak pride a odprosi ma,este si povie ,ze je debil,lebo ma lubi a mi robi zle 😀 akoby som mu vkladala svoje slova do ust 🙂
Juj no a na velku noc sa pohadat ,to by som sa ja veeelni rychlo odtala 😀 ja sa asi poslednykrat teraz fajne napraskam a potom dietka 😀 dufaaam

mukky
2. apr 2010

neustupim.. 😝
zajtra sa uvidí este 😀