Diskusia len pre ,,netabuľkové" mamičky

manika77
19. júl 2009

mile mamicky urcite sa medzi vami najdu aj take ktore sa neriadia knizkami ale srdcom 😉 ..poprosim neprispievat maminy ktore striktne vsetko dodrzuju takych tem tu mate dost 🙂 ...a ani 🙂 neprispievat vetami typom ublizujeme detom ak im dame jogurt a tak dalej...toto je pre maminy ktore nemaju radi skatulkovanie do tabuliek 😀

nikollette
28. apr 2010

Mukky ty vždy tak neskoro chodíš, ked už ja pomaly na odchode :-/
Ešte musím vanu dať, vlasy umyť... A zajtra skoro vstávam (cca 8:00) bo ideme ráno s malým s mp autom... kedže ideme k lekárke..

mukky
28. apr 2010

zuzicek no chcem si objednať dnes tiene ze babo porad ktoré 😀 ci aj tie so stetcami?co jej mám napísať?ci su tvrdé ci makke? 😀
ked si dám mimibazar a vypísem očné tiene tak ich vyhodí dosť ale tie co sme kukali ma asi len ona....

zuziiiicek17
28. apr 2010

Niki a to je potom dobry chris,ked ho tak skoro zobudis?

mukky
28. apr 2010

no docitam potom nikoll neboli sme doma ..a lahla som si k malemu a zadriemala na 10 minut a nechcelo sa mi vyjsť z pelíška 😀

zuziiiicek17
28. apr 2010

Ci su makke alebo tvrde a ci su huste alebo riedke.A este na dlzku stetniek sa opytaj 😉
A najviac sa mi pacili tie so stetcami 🙂

mukky
28. apr 2010

fasa a ake maju byť 😀 tvrdé nie?aj tie z rakuska su tvrde,teda take pevne vies,drzia pokope a jeden stetcek z nich uplne zboznujem 😀

mukky
28. apr 2010

a kolko maju merat centi???????? 😀 😀 😀
mi odpise ci som sa nepomylila a ci nahodou nechcem kupit maliarske štetky 😀

zuziiiicek17
28. apr 2010

huste a tvrde 😀 take pevne ako pises 🙂 A aby neboli velmi dlhe ,lebo potom sa ohybaju ,ale pozerala som na fotke teraz a vyzeraju byt kvalitne

mukky
28. apr 2010

dievcatá čo máte chlapčekov aj ADAL prosím ta ak citas odpis ako umývate chlapčekom pisuliačikov?stahujete im alebo nie..

mukky
28. apr 2010

nikoll ja ti poradim vstan rano o 7,daj si vanu a ostan teraz tu 😀
ze 8.hod skoro vstavat 🙄
len sa velmi netes,ked podrastie sa to zmení a budes vstavat o 6 😀 😀 😀

mukky
28. apr 2010

vyzerá ze zacal na markize dobry film..

som kupila malemu antibakterialny gel na ruky na vonku,minule neterka chytila von psie hovienko vysusene 😀 a malý tiez nejak zacina veci do rucky chytat z vonku co nezvykol...
boli sme u prababky sa tesila a na potraviny a tááák sa poflakat

mukky
28. apr 2010

zuzi ip som ti 😀

zuziiiicek17
28. apr 2010

No ja nestahujem ,dr mi vravela ,ze to mam robit ,ale potom som niekde citala ,ze ono sa to samo uvolni do 5 rokov .len sa bojim ,ze nas s tym dr niekam posle a tam mu to nasilu stiahnu a strasne to vraj boli 😔

mukky
28. apr 2010

zuzi mi o tom nehovor..ta moja kra.a lekarka malemu staihla na silu a ani ma meupozornila na to som myslela ze len gulky ide pozriet aj tak vravela a na sucho mu a uz je tomu pomaly aj rok a malz odvtedy si to pamatga,nesmiem sa mu tam pomaly ani zadivat a boze chran aby som mu ho tam chytala..zakryva si ho ruckou ked ho aj len tam utriem a aj on sa ho tam dotkne len tak jemne s prstikom a so strachom a hovori ee

a niekto mi pisal ze ako to mohla doki urobit ze jej malemu nastriekala nieco na umrtvenie alebo tgake nieco v ambulancii a tak mu stiahla...ale uz fakt neviem ktora mamina a ci bola vobec z sk ale iste nebola z gb,tam su lekari vypatlani magori 😠 😠 decko dobre ze neumiera a na to kaslu

mukky
28. apr 2010

aj womenne ma chlapcekov sa musim popytat uz som sa sice tu pytala viac krat ale neviem co robit,kazdy vravi lekar inak..nechcem nieco zanedbat ale on by si to len strasne preplakal a uz asi ani do vane by nevkrocil nikdy,uz teraz je problem co som spominala..

zuziiiicek17
28. apr 2010

Mukky ,je tu aj tema taka 🙂 skus tam .Viem ,ze aj Niki tam pisala ,ze ani ona nestahuje 😉

mukky
28. apr 2010

hej viem ze su tu take temy...ja len ze ako vy som chcela vediet..
malý potom asi 2 dni plakal ked piskal ho to stipalo a som mu nevedela pomoct ☹ ked mu to tak nasilu stiahla..ja som tak strasne von zacala plakat ze az..strasne to bolo,on sa nevedel od bolesti nadychnut a zmodrela mu pusa ☹ ☹ ☹

zuziiiicek17
28. apr 2010

To nie je krava ,ale p**a ta doktorka potom .Niekedy mam pocit ,ze tie dr ,by mal robit v marnici a nie s detmi ..Ale sestricky v porodnici su este horsie 😔 hlavne v Novej nemocnici

mukky
28. apr 2010

zuzi ja viem a ja ju vobec nepocuvam ona mi dodzubala vela veci u maleho..aj s ockom,aj s mojimi prsnikmi a aj ine veci a mm
na 5 mesiacov som mala zacat davat polievky 😀 som jej povedala nie a vela veci poodla seba a mm povedala ze nech mi zakaze chodit na internet 😀

zuziiiicek17
28. apr 2010

A to akoze preco si este u nej ??? Ja uz by som daaaavno vymenila aj keby som mala daleko chodit

mukky
28. apr 2010

nepozerali ste bez servitky ako varila tá dcera "ajsiho" 😀 neznam jak še piše 😀
ja som taku chut dostala na tie cestoviny,ze som si dnes kupila pesto,susene paradajky v oleji,balsamico ocot na salat a si kich urobim ale so sunkou alebo kuracim masom 😀 a zjemnim to jemulinko sladkou smotanou a este pospekulujem co a a ako 😀
pesto som este nemala doma ani nic z toho co som kupila..tak som zvedava ake to bude chutovo,hadam nebudem sklamaná..

zuziiiicek17
28. apr 2010

hej ,ja som pozerala a tiez sa mi to pacilo .Posli mi postou 😀

mukky
28. apr 2010

zuz lebo mam k nej peso 5 minut keby niečo ..ale ti vravim ze ja na jej rady nedavam uz vobec dlhu dobu by sme dopadli..ved sme aj 😠

a malý nezvykne byt chory casto..ale mame znamu v jednej dedine,mi vypadol nazov keby nieco ideme k nej,to ona je suprova,zlata,sčítaná...uplne iny pristup..len to je s autom a ja nemam vodicak

mukky
28. apr 2010

maly mal upchaty slzny kanalik mesiace mu hnisalo ocko a ona mi dala mast ze mu mam natierat a ja hlupa som vtedy este nevedela to co viem dnes a som ju pocuvla a stale horsie bolo,som sa pytala na ocne a ocna ze to je zle ze este viacej sa mu kanalik mastou upchaval 😠 😠

zuziiiicek17
28. apr 2010

Jaj ,No tak hej ,ale neviem no .Nasa dr je sice alkoholicka a tiez mi pri prvej laktacnej krize strcila do duky recept na nutrilon ,ale si vravim ,ze ked maly podrastie tak zmenim ...a ak pojdeme do CZ ,tak dufam ,ze tam nie su nejake blbe dr

zuziiiicek17
28. apr 2010

takze odvtedy ju nepocuvas ,ze ?

mama.wolfka
28. apr 2010

jaj zasa veľa pribudlo, dnes už nestíham dočítať ☹

len mukky ... zahliadla som tu o pišulákovi otázku, ja sťahujem len kúsok, otvorí sa na cca 5-6mm, osprchujem a hotovo
predkožka viac ani nejde, ale ani som to nejak špeci neskúšala, mm som minule nahovárala, že nech on skúsi, že možno to zle robím, ale nechcel, že nebude to vlastnému synovi robiť 😒
ale raz som sa pýtala doki, a ona, že sťahujte koľko ide vždy pri umývaní
Samko sa nekúpe, sprchujeme sa, takže pod tečúcou vodou ok

petka035
29. apr 2010

Ahojte, tak my sme hore od 5:15 🙄 však klasika,čo tá robí v tej postielke, furt pasie koníky, celú plachtu a deku rozdrbanú,z plachty obžúva gumičku čo je na rohoch,snažila sa zapnúť si kolotoč, buchala do neho cumlom,kričala tam-bože,bože 😝 a cez den aby spala,no už ju vidím, tri krát denne ju chodíme uspať von,teda kočíkovať a ona pospí aj tak ani nie hodinu. A vlastne za chvilku už by mala ísť spať, tak ja pojdem o siedmej kočíkovať a ludia budú na mna pozerať ako na drbnutú 😅
a ani jesť poriadne nechce.teda ráno nie je hladná, dnes mi vypila 120ml mlieka, potom má na desiatu ovocie a obed má príkrm(toho ale zje aj 300ml) no a potom papá až okolo siedmej pred spaním 180ml mlieka a v noci 150ml-čiže toho pol litra nevypije,tak neviem čo s nou 😖
a vlasy si nežehlím každý den,len po umytí a vyfenovaní a umývam si teraz počas RD tak 3krát týždenne, niekedy len dva. a mám ich husté a dosť zničené,však farba,fenovanie, žehlenie, v robote čiapka na hlave 😝

petka035
29. apr 2010

nie 120ml ale len 100ml vypila, 120som jej spravila 😉

vinifera
29. apr 2010

Ahoj mukky. No tak s pišulákom to bude problém aj u nás. Ešte stále nepretiahne. Mám dojem že sa mu to začína zapaľovať. Povedala doktorka že ak sa to do 16. teho mesiaca nezlepší tak s tým niečo spravíme.
Slzný kanálik nám na 2 x preplachovali ešte v prvom mesiaci. Odvtedy už je dobre.
Vonku krpec zbiera všetko čo vidí. A najradšej by štrk pojedol.
Idem mu spraviť ranajky.