Diskusia len pre ,,netabuľkové" mamičky

manika77
19. júl 2009

mile mamicky urcite sa medzi vami najdu aj take ktore sa neriadia knizkami ale srdcom 😉 ..poprosim neprispievat maminy ktore striktne vsetko dodrzuju takych tem tu mate dost 🙂 ...a ani 🙂 neprispievat vetami typom ublizujeme detom ak im dame jogurt a tak dalej...toto je pre maminy ktore nemaju radi skatulkovanie do tabuliek 😀

leelo
30. apr 2010

ahojte vsetky!
ta zmrzka zaujima aj mna, vini. mukky bude vediet...
bezvajecna zmrzka by bola ok. len ten cukor je tam kriticky myslim

vinifera
30. apr 2010

No ja mám tiež v palete všetky farby. Ale tiež zvyčajne tienujem oko od kútila od bielej po tmavošedú. Idú mi aj do tmavozelena - k očiam. Ale zasa sa málo do tmavozelenej obliekam tak by sa to nehodilo.

nikollette
30. apr 2010

Mukky ja viem vytienovať... Vždy som aj kamošky malovala... bo mi to išlo... móda a líčenie boli výdy moje.. 🙂
Tak v škole, alebo ked sme išli von, odomna chceli nech ich namalujem...
Volakedy som sa tak malovala... Výrazne, prplala som sa s tým aj 30minút... Rozne farby, vytienovane od svetlešej k tmavšej... a podobne... som to mala rada, asi ako ty teraz... len ma to nejak prešlo.. a už mám radšej klasiku,... 😉

Nemám rada veľmi prehnané líčenie.... na bežný den myslím...

A už letím fakt...
Majte sa

nikollette
30. apr 2010

Vini tak tak...
Všetky triky ovládam 😀 čo sa kam hodí a podobne.. Len už som to trocha zjednodušila, a tie pestré farby prestala používať...
No dobre a teraz už naozaj idem... 😅

zuziiiicek17
30. apr 2010

Mno a ja to uz budem mat v naplni prace asi nafurt 😀 ale ja uz ked som bola drobec ,tak som kukaala do casopisov a vravela som mame ,ze ked budem velka ,tak budem malovat pekne tety 😀

zuziiiicek17
30. apr 2010

Dobru noc Niki 😉

leelo
30. apr 2010

zuzi, a si teda kozmeticka/vizazistka?

vinifera
30. apr 2010

No Zuzka výhodou je že aby tie tety boli pekné potrebujú také šikovné tety ako si Ty. Lebo inak sú pekné málokedy.
No a na ohavy domáce typu Vinifera and co. Už netreba ani šikovnice ako ty. To je už bez šance na zlepšenie 😀

leelo
30. apr 2010

ja som chcela byt baletka - nevyslo.

nemam sancu vas precitat, ale riesili ste mesta vidim. ved kosice su jedno krasne mesto. dom je nadherny! paci sa mi aj celkovo krajina na vychode. a to som rodena bratislavcanka... kto je z kosic?

leelo
30. apr 2010

vini, inak tiene vobec nemusia ist k obleceniu. hlavne k ociam, pleti.
a na fotke vyzeras gut, co vymyslas? 🙂

vinifera
30. apr 2010

leeelo aj ja som mohla byť baletka - chodila som aj do ZUŠ. A ma učiteľka odporučila aby som šla na telentovky na konzervu do BA. No ale mala som 10 rokov a naši si nevedeli predstaviť že keby ma vzali že čo by som taký špunt z dediny robila v takej BA na intráku.

zuziiiicek17
30. apr 2010

Uhm som ...hovorim śi aj multifunkcna potvora 😀 Mali sme totiz v skole aj Upravu vlasov + celkovy vzhlad ,cize by som mohla robit aj stylistku pokial ide o oblecenie a tak
Vini ,tie modelky su niekedy straaaasneee 😀 Licila som dve prehliadky a som sa isla osalit z nich .Niekktore ozaj take opachy ,len vychrtnute 😀 😀 😀 ale mne sa ty pacis 😉 mas krasne licne kosti a vlastne ved cela si pekna tak co vymyslas bludy 😀 😝

vinifera
30. apr 2010

no ked vyberáš z 30 záberov tak snád jeden musí byť trocha k svetu, nie? 😀

vinifera
30. apr 2010

zuzka lícne kosti sú namaľované 😀 😀 😀 Mám divný face. Akurát oči by ušli. Akurát že sú trocha slepé - ťahám sa s 5 kou dioptriou.
No viem že ked je líčenie na mieru tak nemusí korešpondovať s oblečením. Ale predsa len nemusím tety s modrými tienami, krikľavo ružovými perami v zelenom tričku 😝

lenka_66
30. apr 2010

caute ,
ja som chcela byt , no ani neviem co to je.ked spevak vystupoval v tv a okolo neho tancovali tak ta tanecnica 😀

leelo
30. apr 2010

no a to by si tak mala uz isla? tam je nejaky nulty rocnik?
to si musela byt riadne ohybna. aj ja som chodila na klasicky tanec, ale nemala som taky pekny priehlavok tvarovany, ta spicka nebola elegantna, vies co myslim?

leelo
30. apr 2010

lenka - po cesky krzoviii si chcela byt 😀

mukky
30. apr 2010

lenka ahoj ako dnes,nemali ste rusno???? 😀 😀 😀 😀
mne maly spal 4,5 hodky aj pri tom randále 😕 😀

lenka_66
30. apr 2010

zuzka , inac gratulujem k 4nozke 😵 .

vinifera
30. apr 2010

No veď som sa ešte aj ja vtedy bála. Neviem ako to vtedy príjimali ale viem že ma tak učiteľka veľmi posielala aj ukecávala rodičov. Ale ma mama prehovorila že tam nebudem mať kuričky na dvore 😀
Inak na baletku by som bola aj dosť vysoká (173) ťažko by sa mi asi hľadal partner 😕

lenka_66
30. apr 2010

mukky sak iba po cesky som vedela.

daj pokoj a to bude teraz kazdy den 😠 az kym neskoncia dni mesta

lenka_66
30. apr 2010

jeej a dosiel tatos pre mareka.len neako sa mi maly zda 😒

mukky
30. apr 2010

😀 nákazy
Ak sa pri výrobe a manipulácii so zmrzlinou nedodržia zásady hygieny, môžu sa v nej rozmnožiť choroboplodné mikroorganizmy (napr. salmonela) a spôsobiť ochorenia tráviacej sústavy. Väčšie riziko hrozí pri kopčekovej zmrzline kupovanej v stánku.

Aj pri kupovaní balenej zmrzliny by sme si mali všímať jej vzhľad. Deformovaný tvar, či zmenená konzistencia môže znamenať, že zmrzlina bola roztopená a znovu zmrazená. Takýto výrobok ohrozuje rizikom potravinovej nákazy, navyše ani jeho chuťové vlastnosti zvyčajne už nie sú vyhovujúce.

Odkedy podávať zmrzlinu deťom?
Jednoznačná odpoveď tu neexistuje. Nemalo by to byť pred 1. rokom, pretože zmrzliny obsahujú pre dojča nevhodné zložky: kravské mlieko, vajcia, či orechy.

Ani po 1. roku sa však netreba ponáhľať, najmä pre možné riziko nákazy, dráždivý účinok na hrdielko, či žalúdok. Ak podávame zmrzlinu menšiemu dieťaťu, lepšie je nechať ju trošku „postáť a ohriať“ a podávať v malom množstve.

Všeličo o zmrzline
- V súčasnosti si už môžeme zakúpiť zmrzlinu aj v BIO kvalite vyrábanú z polotovarov dopestovaných v ekologickom poľnohospodárstva bez použitia pesticídov. Pri výrobe týchto produktov sa nesmú používať chemické procesy ani stabilizátory. Na trhu je aj zmrzlina DIA vhodná pre diabetikov.

- Mnohé priemyselne vyrábané zmrzliny už dnes neobsahujú umelé farbivá a prísady, výrobcovia si dávajú záležať na pravej aróme a čisto prírodných farbivách. Aké prísady zmrzlina obsahuje si môžeme prečítať na obale.

- Pri výrobe jadranskej zmrzliny sa používajú polotovary prírodného charakteru. Mliečna zmrzlina je vyrábaná z tekutého kravského plnotučného mlieka.

- Zmrzliny sa v dnešnej dobe vyrábajú zväčša bez prímesi surových vajec, ktoré boli spôsobovali infekcie salmonelou. Žiaľ, predavači nie vždy poznajú zloženie zmrzliny, ktorú

mukky
30. apr 2010

😀 ponúkajú.

leelo
30. apr 2010

tak to si super vysoka, vini.
najvacsia modelka, ale tajis to o sebe 😎

zuziiiicek17
30. apr 2010

Bébébébébébé ,ja taky hluk nemaaaam 😀
Lenka dakujem 😉
Vini ,tvoje licne kosti su urcite take aj v skutocnosti ,,ved som kukla foto nééé 😀

vinifera
30. apr 2010

hahahah som sa pobavila leelo. Ale díky za kompliment. Keď ma chlapo nepochváli (čo tvrdí že aj moje jednotky ovísajú - a to má vačšie kozy ako ja 😅 ) tak ma aspon baby na koni podržia 😉
Mukky díky za infooooo. No na teba sa dá vždy spoľahnúť. 🙂

lenka_66
30. apr 2010

mukky aj od nas uz ponukaju a ze ake su zlate deti ze im to chuti bo si este dlho mlaskaju 😀 .abo ich maju lepkave.a puding s maizenou a krav.mliekom .zasnem niekedy nad babami v spolocnom termine

mukky
30. apr 2010

inak dieta skor ochorie aj dospelak zo zmrzliny v lete ako v zime...lebo organizmus v zime nie je taky rozhoruceny a prijme studene lahsie ako v lete

leelo
30. apr 2010

mukky, diki za stanovisko.
teraz vsetci operuju s tym, ze robia bezvajecnu. inak bio som jedla v tehotenstve, strasne mi chutila. narozdiel od napr.sojovej