Diskusia len pre ,,netabuľkové" mamičky

manika77
19. júl 2009

mile mamicky urcite sa medzi vami najdu aj take ktore sa neriadia knizkami ale srdcom 😉 ..poprosim neprispievat maminy ktore striktne vsetko dodrzuju takych tem tu mate dost 🙂 ...a ani 🙂 neprispievat vetami typom ublizujeme detom ak im dame jogurt a tak dalej...toto je pre maminy ktore nemaju radi skatulkovanie do tabuliek 😀

lenka_66
19. jún 2010

@mukky to ti napisem ak pojdes poobede so S zalahnut 😝

@leelo tak kazdy sme neaky

mukky
19. jún 2010

@lenka_66 😀 😀 😝 😝 😝 😝

leelo
19. jún 2010

@lenka_66 neee, mne sa to fakt paci 🙂

vinifera
20. jún 2010

@leelo Tak náhodu ja som mala super pôrodnicu. Celá nemocnica je síce v katastrofálnom až havarijnom stave. Ale do pôrodnice vrazili veľké prachy. Takže všetko personál má v popise práce byť milý a usmivavý a ústretový a neviem ešte aký. Takže krásne prostredie a príjemnáí ľudia. Fakt. Už tam pomaly chodí rodiť celý okres. Normálne majú plnky.

@mukky malý rozpráva také základné veci ako mama, baba, avo (havo) ked na niečo ukazuje a hučí hmmmm tak to chce - napr koláčiky na mikrovlnke. Nočník u nás nehrozí nakoľko nevydrží na mieste dlhšie ako 3O sek. Raz som ho tam posadila aj to s plačom zdrhol. Nedonútim ho tam sedieť. On ani na rukách dlho nebude. A všeobecne nikde sedieť alebo nedajbože ležať. Je nonstop v pohybe. V stoličke na jedenie zásadne stojí. Alebo ho s obedom nahánam po kuchyni. Jediné miesto kde vydrží tak dve min je hore na kuchynskom stole! Takže bud bude nočník behať za ním alebo sa tak skoro nebude konať.

vinifera
20. jún 2010

a čo to máte proti UM? My celú mliečnu dávku dávame vo forme UM. A ked nič iné nemôžeme? Tak to asi môže byť aj takto, nie? Teda pocicá aj mna. Ale netuším koľko toho je. A malý v pohode exne 260ml UM na 1x.

petka035
20. jún 2010

ahojte, idem dočítať. syr dám asi až po roku teda. však pečivo neje, tak jej ho ani nemám načo dať.
Inak dnešné ráno horor, ma z nej porazí- parádny monokel má na oku. stála pri postielke a padala , zachytila som ju vo vzduchu aby na zem nespadla a buchla si oko,aj ked neviem o čo, lebo roh postielky tam nebol.takže celé opuchnuté viečko,podliaté krvou,ešte aj pod okom -no hrozne to vyzerá ☹ som chcela ísť aj na pohotovosť ale mm ma odhovoril 😖 ako super ani chodiť nevie a za den si hlavu drbne aj 10krát a s plače čo ju to bolí ale lezie späť 😠 nechápem 🙄

zuziiiicek17
20. jún 2010

Ahojte 🙂 No konneeeecne som vas docitala 😀 to co ste mali vcera pisatelsky kruzok ? 😀

@leelo 😀 ze salena 😀 no mam vela kamaratov no.A to uz aj ignorujem niektore ziadosti ,lebo si ma zacali pridavat aj taki ludia co som ich videla mozno raz 😝

Vcera to bolo...no ,nevem ...kedze som sla rano ,aby som sa nemusela stretnut s celou mp rodinou ,tak sme si rano o deviatej s malym pockali hodku vo vlaku ,lebo ten posraty vlak cakal na tri vlaky z ke 😝
isli sme s mp ku jeho sestre na pol hodku .Jej maly ma sedem a pol mesiaca a uz konecne zacina byt aj on zivsi (este pred mesiacom bol ako handrova babika 😖 uz by sa aj chcel plazit ,ale svagrinka ho nejak este ani nedava na zem ,lebo sa boji ,ze sa buchne.vsetko oddaluje .Jej priatel ma iba utvrdil ,ze je kkt ,lebo si kupil nove dvd za 200 € ...malemu v podstate nic ...teda ak neratam adidas boticky c.23...nevem naco su mu teraz .nakupuje ako idiot .
potom sme sli k mp rodicom .som sa natrepala kolacmi 😖
ked prisla mp druha sestra s rocnou malou ,tak sme s tou prvou len kukali ,ze co jej dava jest 😖 puncove kolace atd 😔 ale ja uz sa nestaram,nech si robi co chce .aspon ze ta co ma sedemesacneho nie je taka krava.
trochu si z nas utahovali ,ze sme take hrozne matere ,ze nic nedom nedoprajeme,ale to uz ma nerozculi 😅 od nich nie.
no a to najlepsie n koniec ...mp isiel vecer na bus do kosic...a o deviatej mi zavolal,ze bus zrusili!!! skoro ma trafilo.jasne ze sa ma opytal ci moze prist ku mne,ale som mu zakazala 😀 keby babka vedela ,ze vcera neodisiel ,ta by som tri dni pocuvala debiliny.isiel dnes rano na vlaku ...dufam ,ze mu vratia peniaze za listok .
viem ,ze za to nemohol ,ale totosa stane vzdy len jemu .on ma take sakra stastie ,ze som nebola ani prekvapena.
to je zase sloooh 😀

zuziiiicek17
20. jún 2010

hej a k tym porodniciam ....ja som rodila v porodnici ,kde je jiska ,cize som mala stastie ,kedze maly bol po porode na jiske tyzden .keby som rodila v inej porodnici ,tak by mi ho vzali do tej porodnice a bolo by po mojom kojeni 😖 aj to som ho chodila kojit kazde tri hodiny v plasti s ruskou 😔 a v noci ma k nemu nikdy nechceli pustit a to som sa aj stazovala a aj tak ma nepustili 😔 mi ho dokrmili um ...a potom som si vsimla papier kde si zapisovali ,kolko kedy spapal a bola som vytocena maximalne.prikrmovaliu ho skoro vzdy!vraj vela plakal !!!! a celkovo tam bolo strasne velôa veci co mi neskutocne vadili ... 😔

leelo
20. jún 2010

dobre rano.
pekna nemocnica, dostojne priestory, kde privadzam svoje dieta na svet a mily personal ochotny poradit a pomoct, to by mala byt samozrejmost. dokonca je to taka samozrejmost, ze to nie je ani zahrnute v 10 bodoch BFHI:
http://sites.google.com/site/vasamamila/Home/od...
su tam ine, podstatnejsie, veci. a hoci vsetky 3 ba porodky maju titul BFH, stale sa mamicky stazuju, ze im nebol napr.umozneny rooming-in z priestorovych (???) dovodov a ze bolo dieta dokrmovane bez ich vedomia atd, atd.

zuzi, to co pises je hotova katastrofa. dufam, ze tvoja porodka nema titul BFH, lebo ak ma, je to na zaplakanie. maly najskor plakal nie od hladu, ale preto, ze chcel mamicku. a oni ho umlcali flasou s UM... ☹ ☹

vini, ty si rodila v cadci? ta porodka ma velmi dobre meno. ci inde?

leelo
20. jún 2010

@zuziiiicek17 ta taktika napchat sa kolacmi na neprijemne navsteve je super. diki za tip ! 😀 😀
a co robil TP, ked mu nesiel ten bus? kde spal? dokedy vlastne este bude na sk?

leelo
20. jún 2010

@petka035 juj, to ako petka dokazala ten monokel? hlavna vec, ze to netrafilo oko 😨 esteze tak...
a jogurty davas? alebo teda ides davat, ked si sa na to pytala. mne sa zda zbytocny extremizmus cakat s ml.vyrobkami az po roku. fermentovane su ok. myslim jogurt/acidko. teraz som pozerala syr babybel, ten velmi lubim, je to taky cerveny bochnicek vo vosku, tak ten sol ma a dost. mukky ma pravdu, ze pokial sa koji, tak tie ml.vyrobky velmi nutne nie su. ja sa skor obavam, ze jogurt malemu nebude chutit - nie je to prilis baby-friendly chut 😉
a z vasej temy niekto dava napr.jogurt? ake maju skusenosti?

vinifera
20. jún 2010

@leelo áno v Čadci. To dokiaľ máš taký prehľad?

zuziiiicek17
20. jún 2010

@leelo u nas davaju jogurt uz uuuplne vsetky ...ale ja ani nie ,lebo miskovi to vobec nechuti 😀 akurat ,ked mu postruham jablcko alebo pridam lyzicu vyzivky 🙂
a ta porodka ma titul BFH 😅 len akosi tie sestricky nie su velmi baby friendly 😔

leelo
20. jún 2010

@vinifera hehe 🙂 tak okrajovo sa zaujimam o tuto problematiku

zuziiiicek17
20. jún 2010

http://www.fnlp.sk/index.php?option=com_content...
Priestory pofotene len z nadstandardky 😀 pre istotu si myslim 😝

leelo
20. jún 2010

@zuziiiicek17 dost si ma rozosmutnila. a nejde o jogurt teraz...

zuziiiicek17
20. jún 2010

@leelo ty mas ozaj velky prehlad 😉

leelo
20. jún 2010

@zuziiiicek17 dobre fotky 😀 vsimnite si, ze tie zeny drzia babatka ako babiky na vystave. ziadna zhodou okolnosti akurat prave nedojci. lebo dojcenie je pohorsujuce na to, aby bolo na fotkach, ktore prezentuju porodku! 😀 😀

zuziiiicek17
20. jún 2010

@leelo no ja ked som videla ako sa tie kravy blbe staraju o deti ,tak som si pomyslela ,ze to su sestricky do marnice a nie do pordnice 😔

zuziiiicek17
20. jún 2010

@leelo no to ma byt asi len modelka ako sestricka ...ale zase na druhej strane ,maju tak skvelu laktacnu poradkynu a ta mi vybojovala ,aby miska neprikrmovali .Tiez na sestricky nadavala

leelo
20. jún 2010

@zuziiiicek17 ako mozes vidiet na mojom linku, tak kvalifikovanost personalu je jeden z bodov a takisto podpora dojcenia.
ale ty sa s miskom, napriek ich super pomoci, drzis skvele. si velmi sikovna mamucha

leelo
20. jún 2010

@zuziiiicek17 zuzi, presne to je 1 z bodov BFHI, ze pomoct ti ma vediet komplet personal s ktorym prichadzas do styku, nie len 1 osoba , ktora je tam denne od-do. lebo hned prve minuty po porode su strasne dolezite, aby sa napr.spravne prisalo. a mamicky co nahodou maju tu smolu a porodia, ked tam laktacna neni, tak co?

zuziiiicek17
20. jún 2010

@leelo dženkuju 😀 ale mne v tom v podstate pomohol aj misulo 🙂 🙂 tiez som o dojceni vela nevedela ,ale ked mi v dvoch mesiacoch strcila dr recept na nutrilon ,tak som si o tom cosi pozrela a ked som zistila ,ze misko z flase pit nebude ,tak som si o tom nastudovala omnoho viac ...a annag mi naozaj velmi pomohla.Hlavne psychicky 🙂

leelo
20. jún 2010

@zuziiiicek17 vidis, recept na nutrac ti poistovna preplati, ale recept na laktacne poradenstvo nie. musia to robit dobrovolnicky zadara 😒

zuziiiicek17
20. jún 2010

@leelo prisatie hned po porode ??? cosiiiiiiiiiiii...misko sa narodil o 9.25 a doniesli mi ho na kojenie o 16.00! 😔

zuziiiicek17
20. jún 2010

@leelo no tiez sa tomu cudujem

leelo
20. jún 2010

@zuziiiicek17 boze moj. lebo nemali cas, ze?! ja odkedy som vrhla dieta, tak bolo nonstop pri mne, teda na mne. vlastne 2 hodky po porode sme boli zavreti v takej intimco miestnosti aj s muzom, maleho vyzliekli aj mna a len si cuckal, spinkal a cuckal.
len potom som na izbe odpadla, ked som isla nadranom 1.x cikat, tak si ho zobrali sestricky, ale vzapati ho priniesli, kedze sa zobudil a plakal, tak som nakojila, cely cas boli so mnou, pomahali s prilozenim a vzali si ho, nech sa trosku vyspim. ja som sice protestovala, ale ked som videla, ze su v poho, tak som im doverovala. rano uz zostal u mna

zuziiiicek17
20. jún 2010

@leelo no ja som prenasala a maly bol cely chudak zeleny od vody ,ale aj tak si myslim ,ze na prve prisatie mi ho mohli nechat .Ked ti mam pravdu povedat ,tak mi ho ani holeho neukazali ,az ked bol zabaleny 😔 cele mi top bolo potom tak luto .Mala som stastie ,ze sa o maleho starala aj pediatricka ,co sa pozna s mojou tetou ,takze za mnou aj chodila avysvetlovala mi co s nim je .maly dostal z plodovej vody infekciu ,tak musel byt tyzden na jiske s antibiotikami 😔 Strasne som plakala a hlavne vtedy ,ked som mala pri sebe este ve mamicky a ony mali babtka a ja som mala prazdnu postielku 😔

leelo
20. jún 2010

@zuziiiicek17 podobne pisala janka vcera, tiez Fifo to mal podobne. vies, lenze neexistuje ziadna kontraindikacia na dojcenie, ked je babo na antibiotikach. praveze MM mu pomaha to prekonavat. a kontakt koza na kozu a blizkost mamicky, jej hlas, to ma blahodarny vplyv. a aj pre mamku na spustanie mlieka. hlavneze su BFH. nevedia o tom zhola nic. ved kvoli psychike si mohla prist o mliecko. ale je dokazane, ze prave taketo mamicky, ked je s dietatom komplikacia, tak tie sa vzopru okolnostiam a laktaciu si udrzia

zuziiiicek17
20. jún 2010

@leelo no ja som chcela velmi ...Ale co zmozes prosti armade setriciek a doktorov 😒
JA som tam len depku chytila .Mp mi vtedy ozaj pomahal psychicky .