Diskusia len pre ,,netabuľkové" mamičky

manika77
19. júl 2009

mile mamicky urcite sa medzi vami najdu aj take ktore sa neriadia knizkami ale srdcom 😉 ..poprosim neprispievat maminy ktore striktne vsetko dodrzuju takych tem tu mate dost 🙂 ...a ani 🙂 neprispievat vetami typom ublizujeme detom ak im dame jogurt a tak dalej...toto je pre maminy ktore nemaju radi skatulkovanie do tabuliek 😀

mukky
24. jún 2010

dobru nocku 😔

leelo
24. jún 2010

@mukky to je skor jej hanba, ze musis hladat na nete to, co by ti mala radit ona 😠
uz to ma S zase nejake moc zriedene, nie?!

cestovatelkaandrea
24. jún 2010

@leelo, no aj ja hovorim. pride mi to prirodzenejsie ako to natahovat nasilu. Mas pravdu typicky chlap, vzdy mu tam ruka ujde 😀
Pol maraton bezim 17.10. v Amsterdame, ale este mam co robit. moja rychlost je pomala, bezim len 9km za hodinu a to mam vyssi tep, co by som pri vytrvalostnom behu nemala mat. mala by som bezat v inej hladine tepu aby som nemala bolesti v nohach... ale to je na dlhu debatu.
fakt je ale ten, ze uz mi hodina behu vobec nevadi, pol hodinovy beh berem len ako take zahrievanie. uvidim co bude o mesiac. este len stvrty tyzden beham vonku 3 dni v tyzdni.

cestovatelkaandrea
24. jún 2010

@mukky dobru noc, vyspi sa aj za mna. ja som tuto noc spala len nejake 4.5 hodiny

vinifera
24. jún 2010

@cestovatelkaandrea pol hodinový beh by mi prividol asi mrtvicu. Už len 5 min beh ma zabíja. fúúúú
ale sa vytešujem už mám 57 kg 🙂 🙂 🙂

leelo
24. jún 2010

@cestovatelkaandrea jej, to je akurat na narodky Benjiho 🙂
chapem, ze trening nie je len tak. tiez som trosku behavala. tento a min rok samozrejme nie...
ale robis pekny pokrok, do okt.casu dost 😉

leelo
24. jún 2010

@vinifera nejsi nejaka vychrtlina. pri tvojej vyske... 😉

leelo
24. jún 2010

@leelo to malo byt vychrtlina? - s otaznikom

leelo
24. jún 2010

@vinifera vini, to patrilo tebe. hrozne to vyznelo ako som to napisala. ale sak kazdemu je jasne pri pohlade na tvoje foto, ako som to myslela. dufam 😀

cestovatelkaandrea
24. jún 2010

@vinifera aj ma to zabijalo dva tri mesiace dozadu, teraz vobec. pride mi to prirodzene a bavi ma to 😉
teraz uz ani vaha nie je taka podstatna, lebo vidim, ze mi telo pevnie aj ked sa musim priznat ze som schudla. Ale viac ma tesi, ze zacinam mat sportovejsiu postavu.
@leelo dik, ja som ale asi na seba moc narocna, uz by som chcela behat ako gazela. super, ze Benjamin ma vtedy narodeniny, urcite si na neho spomeniem ked budem bezat 😉

maatkka
24. jún 2010

Ahojte
tak ja musim napisat ze som mala opacnu skusenost s dr. dojcenim a UM. Julia sa narodila v 30.tt. sekciou. 1x som ju mala na rukach skoro po mesiaci - dovtedy sme ju ani neprikladali kedze nebola celkom stabilizovana. Druhy den po sekcii na JISke ked som sa mohla ako-tak posadit mi dr. ktora ma prisla informovat o Lilinkynom stave povedala ze mam zacat odsavat. Prisla sestricka pozrela mi prsia a skonstatovala ze su absolutne nenaliate. Za celu modrin sme vymackali par kvapiek. Skusila som niekolko odsavaciek ale zo zaciatku sa mi zdalo ze najlepsie odstriekam rucne (az neskor som pouzivala odsavacku). Takto to bolo niekolko dni. Nikdy som necitila co je to mat prsia naliate mliekom... Potom sa to trolilinku zlepsilo tak som sa potesila ale vzdy ked sa mi zacalo darit odstriekat aspon tolko ze to Lilu stacilo (a to jej v tom case stacilo naozaj malicko) zvysili jej davku. Tesila som sa ze ked si ju zacnem pravidelne prikladat bude to lepsie ale nebolo. A Julinka bola stale velmi slabucka na to aby nieco z prsnika vytiahla - museli ju stale krmit sondou do zaludka. Sestricky mi kazali odstriekavat kratsie ale castejsie (a napr. pri jej fotkach alebo po navrate od jej inkubatora) tak som nic ine nerobila. Vela som pila hlavne caje na tvorbu mlieka uzivala som homeopatika robila si masaze obklady malu som si casto prikladala a hlavne odsavala a odsavala (vsetko podla pokynov laktacnej poradkyne). Ked uz bola Lilu skoro v termine a teda by uz mala papat sama a satle musela byt krmena sondou skusali sme aj klobuciky ale bez uspechu. A mlieka som mala coraz menej. Ked nas pustali domov mohla som ist so sondou alebo s flasou. Nedokazala som malu sama sondovat takze sme skoncili na flasi s odstriekanym MM. Aj tak som si myslela ze doma v klude sa rozkojime (aj ked uz v nemocnici dostavala moje mlieko + (kedze som ho nemala dost) materske mlieko od darkyn - nikdy nie UM!) - aj sa nam zacinalo celkom darit - Lilu sa naucila kooonecne prisat aj si nieco vytiahla ale mlieka som mala velmi malicko. Viem to pretoze vzdy po chvilke tahala naprazno a snazila som sa nieco odsat a nic neslo. Vazila som ju pred a po kojeni a tak som vedela ze to co vypila jej nestaci... takze sme skoncili na UM. Najskor sme len dokrmovali ale po najakom case som uz MM nemala vobec. Este niekolko tyzdnov som skusala odsavat (naprazno) a pokracovala v masazach a piti cajov pre dojciace matky ale marne. Pri prvych krmeniach UM z flase som niekolko krat plakala... Vzdy ked sme boli u nejakej lekarky prva otazka samozrejme bola ci kojim. Ked som povedala ze uz nie pozerali na mna ako na najhorsiu matku... niekolkokrat som dostala prednasku o tom ako moze mat moje dieta alergie ekzemy a ine problemy len preto ze som neschopna (nie doslova ale ja som sa tak citila a nechcelo sa mi stale dookola vysvetlovat ze som sa naozaj snazila ako som vedela). Vsade naokolo som pocuvala a citala len ake je dojcenie dolezite (a ja viem ze je!!! preto som sa nad tym tak trapila)...
Po tych stresoch s predcasnym porodom krvacanim do mozgu neistymi prognozami... bolo to ze som o mlieko prisla pre mna dalsi hrozny stres... Teraz uz lutujem ze som dopustila aby toto so mnou spravila ta propaganda dojcenia... v ziadnom pripade nechcem tvrdit ze sa dojcenie propagovat nema!!!
...Len som chcela napisat ze ja som sa stretla s opacnym - tym spravnym - (aj ked nie prave pre mna v tej dobe) pristupom lekarov... 😉

nikollette
24. jún 2010

Ahojte...

No konečne mám vnútro upratené. Vonku dovr na budeme chytstať až na večer ked dojde MP.
A aj maská do pácu až večer....
Som unavená, zmorená... tolko bordelu bolo 😝

Došli mi tie galdiátorky aj tiene sú super 🙂
A došla aj tá adidas súprava 😝 nie je to original 😠 bola za dobrú cenu, a na foto vyzerala ako origoš. Som ju aj poslala spať 😠 😠 povedala že mi peniaze vráti, tak snád tak aj bude 😒
MAlému tiež došli nejaké vecičky tak som happy 😵 len tá súprava ma mrzí, som sa na nu najviac tešila ☹
neva kúpim inokedy....

Mukky ako kako?

Ja som tiež mala nakúpených kopec dudlov, aj flasiek...
Dudlov dokonca okolo 10 😕 sa mi páčili.. nevedela som odolávať v tehu nakupovacej mánii 😔

nikollette
24. jún 2010

A ideme hajať...
Večer všetko chystať a zajtra do 17tej na Karneval a potom večer párty... Tak sa neukážem...
Prajem pekný víkned kočky 😉 🙂 😎

vinifera
24. jún 2010

@leelo vychrtlina som bola v 12 rokoch ked som mala túto výšku a 45 kg. Potom ako som došla do puberty tak už som sa trocha zaoblovala. No prsia nemám žiadne. A brucho a zadok by potrebovali spevniť. Ale inak som štíhla.
Nika ako si vedela rozoznať že nebola originál?

vinifera
24. jún 2010

@leelo
http://biocolostrum.sk/?e-shop,3
si sa pýtala na to kolostrum. My máme teraz Kolostrum od LR cosmetics. Nakoľko je to pyramída tak ho máme trochen drahšie. A do rici nikto mi nepovedal že po otvorení zjesť do 2 týždnov - tak mi tá prvá polka flaše splesnela ! 😠

saskarisko
24. jún 2010

@vinifera - mne vydrzalo toto colostrum mesiac, a nic mu nebolo 😕 inak ono sa moze brat az mesiac (jasne ze za predpokladu, ze je v poriadku) 😉

vinifera
24. jún 2010

@saskarisko No ja som hľadala v návode že či je potrebné to skladovať v chladničke. A nikde to nebolo napísané. Tak som to mala pri izbovej teplote v kuchyni. ☹

saskarisko
24. jún 2010

@vinifera - aha, no tak ja ho skladujem v chladnicke. aj teraz tam mam jednu uplne novu flasku. ale teraz davame imunoglukan. inak, kolko si dala za jednu flasku ? ja posledne 40 eur, predtym bola akcia a bolo za 35 eur

vinifera
24. jún 2010

Z toho LR ka som dala za jednu 51 v akcii. Ale to je predaj na štýl pyramídy - takže kým sa každý nabalí tak je to drahé ☹

nikollette
24. jún 2010

Teraz sme vstali. Ideme robiť dvor. Iba som nakukla.
Vini, ved to je uplne vidieť na niektorých. Možno sú aj kvalitné napdobeniny, ale táto adidas určite nebola kvalitná napodobenina.
žiadne štítky, velkosť písaná L, a sedelo na Sko (čo pri origoosoch sa mi ešte nestalo) a ten znak ked som si dobre pozrela, bol vyšitý nie dokonale. Proste hned som to spoznala. A fake si na seba teda nedám... 😝
A ona mi napísala že áno mám pravdu, ale čo som chcela za takú cenu... zase to nebolo tak málo 😒 45eur...
Aj ked viem že ten štýl origošu ide okolo 85eur...

Možno také Ed Hardy by som fake nerozoznala od originálu, ale tieto športové značky chytím do ruky a hneď viem 😉

nikollette
24. jún 2010

Ako nie že nedala by som si na seba. Ale nech to aspon nekričí že je to fake 😉

vinifera
24. jún 2010

@nikollette ja sa len pýtam. Lebo predávam aj originál čo chodí z UK a mam prístup k fakeom. A s tou cenou je to diskutabilné - lebo ja som si objednávala originál Adidas supravu z UK za 29 libier. Takže cena závisí od toho kde nakupujesš.

vinifera
24. jún 2010

Ale teda podľa opisu mám kvalitnejšie faky ako bolo toto - teda tamto.

zuziiiicek17
24. jún 2010

Ahojte 🙂 my sme boli cele poobedie s kamoskou ,co caka babatko v septembri 😵 bude presne o rok mladsia od miska 🙂
Dnes doobeda som sa tak strasne pohadala s babkou ako uz velmi davno nie .Cele to zacalo tym ,ze som malemu varila ryzu s brokolicou a ona do mna zacala dzubat,ze mu davam somariny jest ,ze maly ma studene ruky ,ze co to ma oblecene ,ze ma spinave tricko ,ze nie je povysavane ,ze nie je odlozeny riad a ze nevarim a ze aka som mama a ze maly blbo spi a ze ako ho dojcim atd ....tak som mala uz hlavu ako balon a brutalne som vybuchla ,ze sa citim ako taka p**a pri nej ,lebo ona je pani dokonala a ja len mala hlupana ,co hovno vie a ze nepamatam kedy som naposledy nieco dobre urobila -teda naposledy ,ked som porodila maleho a asi ani to nie ,lebo mi to dlho trvalo .povedala som jej fakt hnusne veci ,ktore by som za normalnych okolnosti nepovedla ,ale ja som tiez iba clovek 😖 na konci som sa od nervov rozplakala a povedala som jej ,ze mi je luto ,ze nezapadam do jej predstav o dokonalej rodine ,ale ani ona nie je dokonala matka ,kedze jedna dcera jej usla z domu v 17tich a je alkoholicka adruha si dala spravit decko od chlapa ,ktoreho nemiluje,aby nemusela ostavat doma a tiez je alkoholicka.
a viete co ona na to ? ze mi jednu vylepi a ze si vyprosuje taky ton ....
myslim ,ze niet co dodat 😠

nenela11
24. jún 2010

@zuziiiicek17 No,to ja tak raz -dva krát v týždni,ako sa mi dá...🙂

leelo
24. jún 2010

@zuziiiicek17 nevycitaj si, ze si vybuchla. to napatie medzi tebou a babkou sa hromadi a musi sa aj ventilovat. ona si musi uvedomit, co ti vadi. ved to snad by vadilo aj jej. na to clovek nemusi byt zvlast citlivka.
ty sa pekne setri pre miska, potrebujeme ta v mliecnom premysle 🙂

zuziiiicek17
24. jún 2010

@leelo dakujem 🙂
Neviem preco ,ale v poslednej dobe padam zase do depky 😒 snazim sa mysliet pozitivne ,ale neda sa to uplne .Strasne sa bojim ,ze upadnem do depresie .u mna to nie je nic nnove ... 😔 mam na to sklony uz od mala .akurat ,ze ja ked som v depke ,tak nerobim nic ,len prezivam ...a potom ponejakom case si na to obdobie nespominam

leelo
24. jún 2010

@zuziiiicek17 to sa stava obcas. je to ludske. ale neboj, misi ta bude drzat hore 😉
je dobre, ze o tom hovoris, lebo to znamena, ze tam nie si

zuziiiicek17
24. jún 2010

@leelo ved hej ,teraz je to este uplne super ,ale ked vidim ten postoj mojej babky voi mne ,tak mi to nepridava .Keby sa ku mne chovala aspon ako k dospelej ,ked uz nie seberovnej ,ale som pre nu decko ...hej ,som mlada mama ,ale Misko je moje dieta ,ja viem co je pre neho najlepsie ,ale fakt som podla nej za poslednych 9mesiacov neurobila nic dobre ...vlastne ani predtym nie ...
bola som na rizikovom a v deviatom mesiaci som zhrabala nasu 200metrovu zahradu ,pretoze ona nevladala a bolo mi vycitane ,ze nic nerobim ,len vylehujem ....a nic ...ani dakujem ...

leelo
24. jún 2010

@zuziiiicek17 nemozes svoju hodnotu ako hodnotu cloveka stavat na videni babky. ona nie je v tvojom zivote urcujuca, to sme si uz pisali, ze je nezrela a nevie byt panom situacie, hoci je starsia.
ty s nou len byvas a to neznamena, ze sa mas stat takou akou ta ona vidi. je to takze, ale v konecnom dosledku ta toto sebeovladanie a vnutorny vzdor + uvedomenie si, co nechces, POSILNI