Diskusia len pre ,,netabuľkové" mamičky

manika77
19. júl 2009

mile mamicky urcite sa medzi vami najdu aj take ktore sa neriadia knizkami ale srdcom 😉 ..poprosim neprispievat maminy ktore striktne vsetko dodrzuju takych tem tu mate dost 🙂 ...a ani 🙂 neprispievat vetami typom ublizujeme detom ak im dame jogurt a tak dalej...toto je pre maminy ktore nemaju radi skatulkovanie do tabuliek 😀

zuzka1.
30. júl 2010

@nikollette ani ja.
ale uz ozaj idem, nezacalo sa same upratovat, nechapem preco 😝

nikollette
30. júl 2010

Náš včera mal dole plienku asi 5minút a ocikal postel 😅
A pred týždnom, som ho nehala bez plienky, ved bolo teplo, nech sa troška vyvetrá... Hral sa v detskej, ja som bola v kuchyni. Nechala som mu tam aj šerblík a povedala, že ked bude kakať, nech si hačá tam.
No jasné 😀 Dojdem do izby a ako po nejakom zvieratku, psíkovi... V jednom rohu cikanica a v strede izby hovienkok 😀

zuziiiicek17
30. júl 2010

@nikollette hej mam .teraz bude mat12rokov 😅 byva s otcom ,ja ho vidim tak raz za tri mesiace ,ked dojde mama a chce ho vidiet .nikdy som ho nemala nejak rada ,lebo je po svojom otcovi atd .No to je na dlho 😉

zuzka1.
30. júl 2010

@nikollette nebolo to vasej Lili??tak sa vola tvoj hafan, nie??? 😀

zuziiiicek17
30. júl 2010

@nikollette 😅 zlatusik 😅

nikollette
30. júl 2010

@zuzka1. nieeeee, Lilli bola somnou v kuchyni, spala v pelechu 😀 To bolo Chrisove, ale úplne smiešne, fakt ako po nejakom šteniatku 😅

@zuziiiicek17 aha, tak to je ešte malý 😉 skoro ako brat MP.. on má 10rokov...

zuzka1.
30. júl 2010

@nikollette zvykaj si, nehod bude ajajajajaaa 😀

zuziiiicek17
30. júl 2010

@nikollette tp ma brata ? vidis ani toto som ja nevedela 😅

nikollette
30. júl 2010

@zuzka1. kam nemám ísť, prečo bude ajajaja?? 😀 čo to je 😅

@zuziiiicek17 no hej má... Nevlastného... Otca majú rovnakého. MP má mamu moju svokru exmanželku mojho svokra. A svokor má priatelku, 31ročnú, a stou má syna 10ročného 😉

zuziiiicek17
30. júl 2010

@nikollette ahaaa
inak zuzka to mysllela tak ze nehôd bude ajajaaj-ze vela 😅 😉

nikollette
30. júl 2010

Jáj, som nejak mimo 😅

zuziiiicek17
30. júl 2010

@nikollette vsetky sme asi 😅 idem sa kusok pohrat na FB 😀 maniacit
tak pa zatim

cestovatelkaandrea
30. júl 2010

@zuziiiicek17 ved iba ja som ti priamo napisala ze si ma sokla. nikto iny ti tu nic nenapisal na tvoju osobu. to kvoli tomu fakt plakat nemusis. len mi prislo luto, ze ste si s mukky rozumeli a potom zrazu toto, ked potrebovala nejak nakopnut. kvoli mojej poznamke sa fakt netrap. myslela som si, ze sme si to uz vyjasnili. tak hlavu hore a ak chces tak si to s nou nejako pories alebo to jednoducho neskrab a nechaj tak. tes sa z toho ze mas pekneho, zdraveho drobca.

baby pekny vikend. ja tu nebudem, mam toho na vikend dost.

zuziiiicek17
30. júl 2010

Uz to radsej neriesim ,lebo mam fakt dost tejto debilnej situacie .Rada by som vsak videla to vyjadrenie co napisala mukky .Pocula som jednu vec ,co je tam vraj napisana a dost ma to nasralo .Ja viem ,ze veci sa neriesia s horucou hlavou ,ale ak je toto pravda ,tak sa ozaj ozvem naplno .
HOWG

nikollette
30. júl 2010

MP ešte cvičí, boa kedy začne variť 😝
Malý pred hodinkou vstal 😕 to som zvedavá kedy zase pôjde spať 😒
Mám pocit že má naliate očáky, ak sa mi dobre zdá.... tak možno z toho riedka kaka...

Zuzi, neviem čo si počula, ale Mukky nič zlé o tebe nepísala, aspoň som si ja nevšimla 😔

tweetinkapp
30. júl 2010

ahojte
ja sa k tej situacii moc vyjadrovat nechcem. predsa som tu nova, tak sa mi tazko vytvara nejaky nazor 😒 . ale som na tom asi tak nejak ako nikol, aj jednu stranu chapem a trochu aj druhu 😉 .

super baby, ze ucite deti jazyky 😉 . ja som sa toho trochu obavala, co som si tu precitala temy o bilingvalnej vychove a tak, tak som do toho nesla. z toho, co som pocitala, tak ked uz ucit dieta jazyky, tak nech napriklad jeden rodic hovori jednym a druhy druhym jazykom alebo ten druhy jazyk nech sa uci trebars na nejakom kurze, aby to dieta potom nemalo problem, ktory jazyk ma kedy pouzit. a napriklad aj taka vyslovnost je vraj dolezita, preto sme sa do toho nepustili, lebo napr. moj manzel vie dobre anglicky, ja tak pomenej, ale zase experti nie sme 😝 .
a bolo tam toho mnoho popisane o tom ako deti potom malo hovoria a tak, tak ma to trosku odradilo a zacneme asi az od skolky, kedze na nejaky kurz nemame 😒 . ale myslim, ze ako zuzka a leelo, ked mate take skusenosti s jazykom, tak u vas je to vhodne 😉

mukky
30. júl 2010

ahojte,S spinká a myslela som ze sa tu píse ako vzdy o vsetkom moznom a vidím ze nie...

kazdy chce moje vyjadrenie k tomu co sa stalo v sukromke... ale sa pýtam vyjadrenie k čomu?čo som nejaký zločinec?zabila som niekoho,ukradla som niekomu niečo?nadávala som niekomu,ublízila jeho rodine,detom?

Už som napísala a kazdý hadam vie ake trapenie a bolesti prežívame so S,vidiet svoje dieta akotakmer 2 mesiace place,reve ako ranené zvieratko od bolesti,ma krče,chradne doslova pred ocami ..potom v noci zachranka,klystir,vracanie,nasadenie diety...myslím ze to by otriaslo kazdou mamkou ktora svoje dieta miluje a to že clovek sa vyrozprava zo svojej bolesti bolo ohodnotené ako nejaky tazky zlocin zy ktorý mam pykať...pykať takym sposobom že dievcata tiaž matky ma slovne urazaju,osočuju a naramne prenaramne sa na tom bavia...

a ja som spravila len to,ze v dany vcere som neodpovedala zuzíííiicek,ktora mi napísala ze moje dieťa nezomiera,že som citlivka,ze len mi ide to dobre neodpovedať jej.....
asi zabudla ako mi pisala a ako sme si volali co prezivala ked je malý v prahe vracal par dní..ale jeho to chvalabohu preslo,savierka bohuzial nie...

a tych takych pekných povzbudeni bolo viac,a to od leelo a zuzka1.

takze moj precin bol len to ze som sa im odmlcala
a nerozpravajte ze som ignorovala lenku,kedze lenka mi napisala otazku do temy na ktoru som odpovedala,potom mi napisala 2 ip a na ne som odpovedala tiez,takze nic o tom zuziiicek a hlavne leelo nevedia a zavadzaju...

ja sa len pytam
@zuziiiicek17 ci som ti povedala v teme nieco hanlive ,osocujuce,urazila som ta,vynadala som ti,spomenula som tvojho syna ze vzchop sa preboha a netelefonuj mi ze maly vracal ved nezomrel a nezomiera??

nepovedala som ti nic osocujuce,ziadnu vyčitku,ziadnu nadavku ako to ty teraz robis v tejto teme,ved je to smutné a stale len dookola pises o tom istom uz par dni...sama si z temy 2 krat odisla,potom si sa vratila a opat narazky na mna a ziadala si vymazanie a ked som ta vymazala tak tu rozpisujes ze som ta vymazala atd

mukky
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zuzka1.
30. júl 2010

@tweetinkapp pravda je, ze deto vyrastajuce v bilingvalnom prostredi zacinaju neskor rozpravat, na druhej strane ovladaju oba jazyky od malicka.

pisala som o tom, ze najlepsia vyuka, ked chcu ucit rodicia doma a nikto neni z inej Zeme, ale vedia jazyk je, ked jeden hovori na dieta iba cudzim jazykom, riesenie je aj opatrovatelka zo zahranicia, resp. ovladajuca vyborne jazyk cudzi.
vyslovnost je dolezita, avsak vsetko sa da doladit, to by deti v skolkach a skolach musi vyucovat zahranicní lektori, aby bola vyslovnost relativne spravna.
my sme zacali, ked maly rozpraval vety, mal slovnu zasobu poriadnu a podobne. Skor som nechcela, aj ke dsom mohla. dovtedy len pesnicky, aj to nie denne, pravidelne.

zuzka1.
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mukky
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zuzka1.
30. júl 2010

@mukky pokial viem napisala som ti, aby si to nerieisla az tolko, ze je ok, nech si pockas co bude a nasledne, ze vam drzim palce.
ziadny osocujuci, hanlivy, ani iny prispevok to nebol.
Je mi luto, ze neviem vyjadrit podporu tisicimi krasnymi slovami, ani specialne nezne k cloveku, ktoreho poznam z netu

vinifera
30. júl 2010

@mukky - čo skarede som ti povedala,aku nadavku,urazila ta ,osocovala...sa môžem spýtať to isté.

mukky
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zuzka1.
30. júl 2010

@vinifera vsetko ok?
babka zvladla maleho pokial ste boli prec? 😔

vinifera
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zuzka1.
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nikollette
30. júl 2010

MP sa konečne pustil do varenia. Malý okúpkaný, si pozerá knižku...

Baby nehádajte sa... 😔 každý konflikt sa dá vyriešiť...

leelo
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mukky
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zuzka1.
Odpoveď bola odstránená
Zobraz