Diskusia len pre ,,netabuľkové" mamičky

manika77
19. júl 2009

mile mamicky urcite sa medzi vami najdu aj take ktore sa neriadia knizkami ale srdcom 😉 ..poprosim neprispievat maminy ktore striktne vsetko dodrzuju takych tem tu mate dost 🙂 ...a ani 🙂 neprispievat vetami typom ublizujeme detom ak im dame jogurt a tak dalej...toto je pre maminy ktore nemaju radi skatulkovanie do tabuliek 😀

tweetinkapp
25. sep 2010

uf uf...treba docitavat? 😅

vieraj
25. sep 2010

@leelo dik, veru brala by som mimi, Oliverkaaaaaaaa!!!ale mm nechce ani pocut o tom mene. teraz ale nemozeme mat, potrebujeme este dorobit byt a novu kuch. linku a podobne. takze asi tak o par rockov.
no ked bude behat asi sa pominiem od stastia, ale veru pridu casy ked ju budem chciet uviazat 🙂

cestovatelkaandrea
27. sep 2010

ahojte uz sme z nemocnice doma bez nosnej mandle. ozvem sa zajtra, zatial ahojte. mame sa dobre

lenka_66
27. sep 2010

@cestovatelkaandrea super ze to uz mate za sebou a bez komplikacii.tak nech zdravicko sluzi 😉

vinifera
27. sep 2010

@cestovatelkaandrea tak to dúfam že už bude mooooc lepšie.

cestovatelkaandrea
28. sep 2010

@lenka_66
@vinifera dik baby. no Damian je vesely len ked mu ucinkuje paralen. ked je bez neho tak je uplakany a stale ukazuje, ze ho to boli v ustach. Ale dnes je lepsie ako vcera. Asi to este par dni potrva kym bude fit a bude papat vsetko ako predtym. Teraz akurat spi ale ked je hore, tak vsetko musime robit splu 😀 Dnes mi pomahal upratovat kuchynsku linku. Nechcite vediet co vsetko som musela povysavat.

vinifera
28. sep 2010

@cestovatelkaandrea tak malému ked preťahovali predkožku tiež bol 4 dni taký uplakanejší. A ked cikal tak reval ako tur. Musí sa to len vyhojiť. No a malý si včera vysypal sttrúhanku na hlavu. Tiež funny day. 🙂)

zabka4
7. okt 2010

cavte maminy, tie ktore mate uz deticky nad 10 mesiacikov poradte mi. do kedy mam davat malej na ranajky iba mlieko?kedy budem moct davat na ranajky napr roztek z maselkom a pod.? na večeru jej tiez davam mlieko, iba cez den uz papa normalne.diky

bubelko
7. okt 2010

@zabka4 nemozes dat aj to aj to? najskor mlieko a potom roztek s maslom, alebo opacne. teda neviem o kolkej davas mlieko. ja rano kojim okolo siedmej (niekedy skor, niekedy neskor) a potom ma o takej deviatej jogurt s ovocim. chlebik s maslom mava na veceru. 😉

lenka_66
7. okt 2010

@zabka4 u nas tiez najprv mlieko z flase .ja sa zatial na posteli preberam kym pije. a neskor dam ranajky (striedam jogurt ,chlebik ako kedy )

cestovatelkaandrea
14. okt 2010

ahojte, no s tymi ranajkami to aj my tak robievame. vacsinou pozobka este po mliekcu kukuricne lupienky ale nieco viac jest nechce. az tak o dve hodinky si da ovocie.

@vinifera no mala si pravdu, drobec bol uplakany len dva dni a potom bol v pohode. viacmenej ani nevyzeral, ze by bol na nejakom zakroku. pretahovanie pindura je podla mna bolestivejsia vec. Preco to vlastne doktorka robila? U nas pindurov zasadne nepretahuju.
Mame dalsi dobry zazitok, drobec sa kupal pokakal sa vo vani a chcel sa s tym hovienkom vyutierat 😀 😀

vinifera
14. okt 2010

@cestovatelkaandrea no detská lekárka ešte v 16. tom mesiaci vyhlásila že predkožku musíme dať pretiahnuť urologovi. Ona sa o to síce snažila. Ale nešlo jej to. Akurát čo tam mal malý prasklinky krvavé 😖 Odkladala som to asi tri týždne. Ale ona že to sa musí a bla bla. Ale urolog bol našťastie veľmi šikovný. Pretiahol mu to na prvý krát. Nemal žiadne krvavké praskliny ani nič iné. Akurát čo to bobáka tie 4 dni bolelo. Ale teraz už krásne preťahujeme a je to bez problémov.

cestovatelkaandrea
15. okt 2010

@vinifera to je zvlastne. ked som sa pytala, ze kedy mame zacat s pretahovanim u nas, tak doktorka povedala, ze to nemam robit. Vraj do puberty je casu dost 😒 zevraj si to drobec bude robit aj sam, ked bude starsi a ak by bol nahodou problem, tak to potom budu riesit. Zase je to tak, co doktor to iny nazor 😖
No aspon, ze bol ten urolog u vas sikovny, ked uz ta doktorka nie.
Inak ako je to teraz u vas s ekzemom u Tomaska? Aj Damian ma stale fliacik na jednej strane lica a podla pocasia sa mu to zhorsuje alebo zlepsuje. No a teraz mu to opat vybehlo. Takze mu musim dat na tyzden kortikoidovu mast 1xdenne na to miesto a potom by sa mu to malo stratit.

zuzka1.
15. okt 2010

zaujimave vini, my sme boli aj na preventivke dvojrocnej a doktor pozrel a ze ok, da sa mu pretiahnut asi pol cm. viac nie nechal to tak, ze ved sa pretiahne. skontroloval len ci to nema zapalene a podobne, vtedy by bolo treba pretiahnut, ale pokial to ma "normlane" tak je to ok a nerieisl.
on neriesi ani nocnik, ze sak kazde deta inak, a len ze drzi palce, nech to ide lahko a rychlo.

ja som s dr spokojna, zbytocne nestresuje a nesuri veci, ktore maju aj podla mna aspon torchu casu.

zuzka1.
15. okt 2010
lenka_66
15. okt 2010

a my sme uz zacali pretahovat v 5 mesiacoch.cele to tam mal zanesene spinkami a ho stipalo pri pisani.urologicka aj gastro (popri inom si vsimla ze je to zapalene) sa rozhorcovali ze co su to za novoty nestahovat.ze tak to potom konci .ze vraj od zaciatku sa ma .no co dr. to iny nazor.ale u nas uz od vtedy bez problemov

lenka_66
15. okt 2010
cestovatelkaandrea
15. okt 2010

@lenka_66 sa ti smeje 😀 😀 co mate nove?
Inak Damian ml zapaleneho pinduraka len raz a to mal z hnaciek. No to sa mu zahojilo, po tom ako som mu na neho davala zinkovu mast. Takze on to ani zanesene nemal. Ked som mu to raz skusala troska doma pretiahnut, tak sa kozka trocha hybala a potom som to radsej nechala tak.

@zuzka1. veru nocniik je u kazdeho totalne iny. Nikto sa pyta a ma len 1.5 roka a niekomu uteka do gatiek este aj ked ma 5. No nas drobec zatial oznamuje, ze uz potrebu vykonal ale do plienky 😀 Na serblik si sadne po spani alebo ked ho tam dam ale nie vzdy sa tam vycika alebo vykadi.

lenka_66
15. okt 2010

@cestovatelkaandrea u nas vsetko po starom.marek zboznuje schody tak chodime sa hrat na schody 😀 .ale musel byt Damian zlaty s tym hovienkom 🙂 .som si predstavila ako by som ja rychlo mareka tahala z vody 😀

lenka_66
15. okt 2010

u nas pindura pretahuje tatko

cestovatelkaandrea
18. okt 2010

@lenka_66 ani mi nehovor. to boli take strely z vody von, ze bol chudak v soku. vcera sa napr. pokadil do plienky a zrazu si zavrtal rukou do plienky a potom ze : "mama aha" a "tato aha" Kazdy den cosi vyparati a ja sen len vecer smejem...
Schody mame radi aj my. Strasne rad chodi hore a dole stale dookola. Ale uz len sam, nechce aby som ho pridrziavala. Tak chodim s nim a len som pri nom aby nezletel. Pekne sa drzi zabradlia a ide dole 😀

vinifera
18. okt 2010

@cestovatelkaandrea Tomas chodí po schodoch sám od 18 mes

cestovatelkaandrea
18. okt 2010

@vinifera tak to je fakt sikovny 😉
nas Damian chodil hore schodmi stvornozky uz od nejakych 11 mesiacov. ale teraz zacal posledny mesiac chodit pekne sam po stojacky, len sa zabradlia drzi.
Vini co vsetko davas Tomaskovi na ten ekzem aby mu to ustupilo. Damian ma jednu kortikoidovu mast, ktoru mu mam davat rano a vecer cely tyzden ak mu ten flak vybehne na lici. Moc mu to ale nechcem davat, lebo kortikoidy oslabuju imunitu. Vzdy mu to davame len par dni a potom sa to nachvilu (cca 1 mesiac) vytrati.

vinifera
18. okt 2010

@cestovatelkaandrea kortikoidy sa tak dlho ani dávať nemajú 😕 tak 3 dni a prestávka. Predsa len je to hormonálna masť. A účinok kortokoidu je asi taký že potlačí ten ekzém dovnútra ale nevylieči. Takže pokiaľ nehrozí infekcia (že by bol ekzém až tak v zlom štádiu a bolo by nevyhnutné ho zatlačiť pod kožu) tak mazať. Ale pokiaľ je to kľudnejšie tak by som kortikoid nedávala. Môj malý má na alergiu Zodac a Denerel. Čo sú v podstate antialergiká a na prevenciu proti astme. Je na diete - môže 6 druhov zeleniny 3 druhy ovocia a z príloh môže zemiaky, cestoviny a pšeno. Nič iné nepapá. Takže vďaka diete a liekom máme ekzém na 95% schovaný. Zhoršuje sa to ked začne pršať. Dosť malémuvadí vlhko. Vtedy sa môžem aj na hlavu postaviť ekzém nijak nezastavím (ked prší). Inak pokiaľ je slnečno a sucho tak super - takmer žiaden ekzém nemáme.
Takže by som v tvojom prípade hľadala spúšťač toho ekzému. Odsledovať kedy je to lepšie a kedy horšie. Lebo tou kortikoidnou masťou nič nevyriešiš.

bubelko
18. okt 2010

@cestovatelkaandrea suhlas s @vinifera - sama mam ekzem - po citrusoch, jahodach, cokolade, vajickach a kyslych potravinach. kortikoid prelieci a schova, ale pricina ostava. 😒 cize najlepsie eliminovat potraviny alebo ine veci, ktore to sposobuju. drzim palce.
mne sa to po puberte vyrazne zlepsilo - dokonca uz mozem vsetko - ale s mierou. skratka raz za cas, po malych davkach (4-5 jahod za den 🙂 ) a hlavne v sezone. jahody v zime mi v tehu narobili dobru sarapatu 😉 som sa rozskrabala na stehnach do krvi. pre istotu som to vylepsila samozrejme mandarinkami. ale komu nie je zhora dane, v apatieke nekupi. tak mi bolo treba 😉

cestovatelkaandrea
19. okt 2010

@vinifera
@bubelko
baby dik, mne doktor moc info o tom nepodal. Povedal, len, ze ked bude Damian starsi tak sa ekzem strati. Vraj je to typicke pre deti v jeho veku a nemam sa tym moc zaoberat. Vobec nic nevravel o odpozoravani stravy a ked som mu povedala, ze vraj kortikoidy oslabuju imunitu, tak mi povedal, ze ked mu natrem lico dva krat denne po jeden tyzden tak mu to imunitu zarucene neoslabi.
Idem teda odpozorovat tu stravu. Vini este mi napis tych 6 druhov ovocia a 3 druhy zeleniny co vam zle nerobia. Mozno by som zacala tym aby mu to zmizlo z tvare a postupne by som skusala aj ine potraviny. No a asi si postudujem dost o tom aj na nete.
Pytala som sa aj na pocasie, lebo teraz ked prisla jesen (dazdive a dost vlhke pocasie) tak mu to vybehlo. V lete a v zime to nemava. Len na jar a jesen sa mu to vyhodi na lavom licku.

vinifera
19. okt 2010

@cestovatelkaandrea vlhké počasie robí aj nám dosť zle☹((
Malý môže papať hrozno, melón a banány. Zo zeleniny brokolica, špenát, karfiol, kaleráb, cuketa, hrášok, zelená fazuľka je v testovaní ale vyzerá to dobre🙂 maso papá len jahnaciu, telacinu a bravčovú panenku. No a zemiaky, pšeno a cestoviny.
Nepapá už žiadne kuracie maso, nič kde je bielkovina kravského mieka (mlieko, jogurty, syry ...) vajcia, sója, zeler, mrkva, jablká, hrušky, ryža......
Zvládame dobre koláčiky čo kupujem v bio obchode sú zo špaldovej muky, palmového oleja, trstinového cukru a nejakého kypridla. A na tej báze robia aj tyčinky. Čaje pijeme len bylinkové. Nesladené.

Každé dieťa je ale veľmi individuálne.

vinifera
19. okt 2010

Inak pokiaľ reaguje na jar a na jesen ked je zvýšené vlhko môže byť aj alergický na plesne. Tomas je. Tak tie reakcie vo vlhkom období prikladám tej alergii na plesne. Vtedy by sa nemali moc ani banány jesť - ale toleruje ich dobre.

cestovatelkaandrea
20. okt 2010

@vinifera Vini dakujem. Damian pojde pravdepodobne k alergologovi po kontorole u nosno krcnej. Po operacii mi totizto povedala, ze to vyzera tak, ze je alergik, nakolko vsetko mal dost zvacsene. Potom budem mudrejsia a budem vediet co mu vadi.

vinifera
20. okt 2010

@cestovatelkaandrea je to smerodatné - tie výsledky u alergologičky. Ale tiež sa nedá otestovať všetko. Nám tak polovicu vecí povedala alergiologička (nakoľko malý bol alergický na všetko z toho základného 15 bodového testu) na vela vecí som prišla až postupným vylučovaním zo stravy (kuracie maso, mrkva, jablká ...).