Diskusia len pre ,,netabuľkové" mamičky

manika77
19. júl 2009

mile mamicky urcite sa medzi vami najdu aj take ktore sa neriadia knizkami ale srdcom 😉 ..poprosim neprispievat maminy ktore striktne vsetko dodrzuju takych tem tu mate dost 🙂 ...a ani 🙂 neprispievat vetami typom ublizujeme detom ak im dame jogurt a tak dalej...toto je pre maminy ktore nemaju radi skatulkovanie do tabuliek 😀

roka96
29. aug 2009

dala som si zopár foto do albumu! ale len také z dialky 😉

roka96
29. aug 2009

a vankúš sa ti nedá dat mu pod hlavičku ja som tak robila, ked mal reflux a bála som sa aby sa v noci nezadusil. ja som bola ako šibnutá- strašne som sa toho bála.

miskachrumka
29. aug 2009

riadny je milucky sko zlato kraca milucky je riadne a stou loptou no beckham ma konkurenta 😉

miskachrumka
29. aug 2009

ja sa tiez bojim toho refluxu ale teraz som nejaka zovsetkeho pokakana 😖 musim tym prejst a bude o.k 😉

roka96
29. aug 2009

milučky ako všetky bábatka! 😉
a veru beckham má konkurenta od malička ho bavia lopty a na futbalovom ihrisku by strávil veru vela času.. inak aj basketbal ho baví.. a musíme to v nom rozvíjat- hned ako sa bude dat ho prihlásime niekam na futbal! 😉
alebo basketbal? 😅 a aj tancovanie ho velmi baví 😉 počuje hudbu a tancuje ako nejaký hiphoper 😀 takže možno tanečný?? no on ma energie aj na viac športov ved uvidíme!

roka96
29. aug 2009

ja som z refluxu mala on aj 2 hodiny po papaní zvracal,, pamatám že som sa v porodnici bála spat, som pozerala aby negrckal.. no ked sa narodil tak to bol taký šok v dobrom ale som si uvedomila, že teraz musím toho drobčeka ochranovat a to je velká úloha!!!
ja som aj chcela kúpit tú pestúnku, čo pípa ked bábo prestane dýchat len muž ma schladil, že sa mu určite nič nestane a načo zbytočne dávat tolko prachov lebo to stojí asi 4000 ak nie viac.. a že mu máme radšej kúpit niečo iné

mukky
29. aug 2009

chrumka som rada ze je vsetko ok a maly je v poriadku,myslela som na Vas

mama.wolfka
29. aug 2009

Nikol - myslím, že deti na UM majú posunuté zavádzanie príkrmov o mesiac skôr, tak asi od toho 9. mesiaca (ukonč.), myslím 🙂

mukky
29. aug 2009

ahoj wolf,ako sa mas?

mukky
29. aug 2009

idem malemu naporcovat masko a pobalit do sackov a sup s tym do mrazaku,potom este nakuknem ci tu nahodou niekto nenakukne

mama.wolfka
29. aug 2009

ahoooj mukky, dík, celkom fajn, dnes skoro celý deň pršalo, tak sme všetci traja dnes prispatý 😝
mala som pc v oprave, ale pokračovať môžu až v pondelok, tak mi ho na víkend vrátili 🙂 sa teším, lebo som závislák 😀 😀 😀
😀 som sa zasmiala, ja som včera večer porcovala a mrazila mäso, dostali u nás teľacie, tak som malému kúpila, nech má zdravšie 😀 ja si ani nepamätám, či som niekedy jedla teľacie mäso, ale čo by sme pre deti neurobili, no nie ? ... mali, že "teľacie kocky" za 7,50 a stehno za 13,7 😲 😕 a vyzeralo to skoro úplne rovnako, tak som vzala kocky, lebo tých 13,7 a kilo mäsa 😲 ... no ľúbime ho veľmi, ale za tie prašule si viem predstaviť všeličo iné ...
... inak vyjedám rôsol od pečeného kuraťa na chlebe s kapustovým šalátom, mám kyselinu a mala by som ísť spať, lebo už mi klipkajú oči - toť aktuálne 😀 😀 😀

a ty ako ? popíš viac o dovče keď budeš mať čas, ako to tam malý zvládal, či bol v niečom problém (cesta, jedlo, spanie ...) a tak ... som zvedavá, my sme boli len na Liptove na pár dní a asi by som sa von s malým ešte neodvážila, ani neviem prečo

no asi už zaľahnem k tomu môjmu ceciakovi 😀 😀 😀

vinifera
30. aug 2009

Ahoj mama.wolfka. Na kyselinu sú super aj mandle. Som vyžierala keď som bola tehotná 😀 (Poradila mi svokra, že bude žuť kokos 😝 alebo mandle - takže nebolo očom 🙂 V metre som si vtedy kúpila rovno kilo - mnam)
A som si bola dnes úplne netabuľkovo sadnúť v bare. A dala som si aj soberanko s colou. Som už tak rok a pol nemala... Malý bude mať funny mlieko 😎

roka96
30. aug 2009

Ahojte dnes aké ticho tu je??

roka96
30. aug 2009

ja pijem kávu a ranajkujem.. drobček zaspal som zvedavá dokedy!
dnes je zase teplo! kedy už príde tá jeseň??

roka96
30. aug 2009

Miška ako Dávidko buvkal?

roka96
30. aug 2009

no vždy ked mám chvilku času tu byt- som vačšinou sama 😔
možno poobede niekoho stretnem.. idem pracovat!

miskachrumka
30. aug 2009

ahoj roka nie jq son nespala vobec akurat dospavam teraz malitiez buva tiez nic poriadne nespal! ☹ zatial nekrckame ale tie sopliky vyzeraju dost zle a si sa mu už chyta aj hrdlo aj manzel je chory a aj na mna to lezie tak sme dopadli ☹

miskachrumka
30. aug 2009

a rok stihla si sa naranajkovat ?ja som teraz obedovala manzel neveril upratal mozem byt rada je skveli 😉

miskachrumka
30. aug 2009

chcela som napisat ze navaril este mam polepene oci ale ja tak som nejaka ospala sveta pravda je ze ked cim clovek spi viac tym chce este viac no co narobim idem sa rozhybat caka ma zehlenie z vceraqjsieho prania zas 2varky no co už idem papa dufam ze tu niekto budete neskor isla by som na zmrzlinu asi nahovorim tochto mojho chlapa ..............roka a nie si tu vzdy sama to ty si vyberas nevhodny cas vzdy 😀

megi93
30. aug 2009

Ahojte, Miška som rada, že je malý ok. My sme včera mali tiež noc plnú vášní. V noci sa Babu zobudila s plačom a keď som k nej prišla, zistila som, že je žeravá. Tak som jej odmerala teplotu, mala takmer 39. 😕 Ešte že mamina duchaprítomne zareagovala, dali sme jej hneď zábal, malá revala ako tur, ja popri nej 😢 Bolo to strašné. Dala som jej hneď čípok paralenový a leteli sme na pohotovosť. Bola tam nejaká blesková lekárka, bleskovo bola pripravená a bleskovo nás vyšetrila. Ocenila zábal, dala nám antibiotiká a kvapky do nosa a poslala nás domov. Do rána bola Babu hore asi každých 20min. Pričom zakaždým plakala asi 10 - 15 min, kým som ju utíšila. Takže nevyspatí všetci. Do toho manžel chytil migrénu, ale takú, že nemohol spať a celú noc vracal. Proste paráda. Takže dnes ideme asi spať o 8 všetci 😖 Teda ak zase nebude mať tá naša drobčica teplotu, lebo doobeda mala 38 takže nemohla spať ☹ Tak držte palec, nech je nám dnes lepšie 🙂

roka96
30. aug 2009

megi držím palce!
akurát papám zase 😝 inak Nikollette tu už dlho nebola 😕 Zlatúšik buva ale určite iba chvilku potom pojdeme ešte von..

roka96
30. aug 2009

No Miška ja by som si vybrala aj iný čas, ale nieje to na mne! 😉

miskachrumka
30. aug 2009

😉 roka ja viem som vtipkovala 😉 megi tiez drzim palce!no ja idem este dnes sledovat maleho a ze zajtrajsiu noc už ho mozem dat do potielky no tato noc bola strasna uvidime aka bude tato mali mi vygrckava zo vsetkeho co papa no ked si odgrgne tak trosku mu vyclupne aj 2hod po papani doetraz sa to nestavalo tak neviem ☹ zajtra letime konecne pondelok maleho dr tak uvidime co povie mame aj vysledky zo vcerajska aj papier tie sople su strasne mamicky poradte ako casto mu to mozem odasvat adsvam mu tak raz za dve hod!ale mu to asi nestaci a niekde som ciatala ze cim viac odsavam atk sa mu viac tvori tak neviem co je natom pravda aj tak mu to musim dat nejako von! 😒

roka96
30. aug 2009

no ja ked mal raz som odsávala ako bolo treba!

mama.wolfka
30. aug 2009

vinifera - dík, to ma ani nenapadlo, ale tiež som to počula, mávala som tiež kyselinu ku koncu tehu, fúúj ale hroznú 😝 musím si nejaké mandle kúpiť, pre istotu 😉 mňááám, asi ich zožeriem hneď v prvý večer pri pc 😀 😀 😀

miška - tiež myslím, že odsávať by sa malo keď treba, teda keď počuješ, že malý funí (doki nám raz tak poradila, že keď bude malý funieť, že to proste počuješ, že dýcha inak - a mala pravdu) ... tiež mám taký pocit, že keď sa veľa odsáva, tak sa viac tvorí, len proste noštek treba udržať tak, aby mohol dobre dýchať ... a hlavne zvlhčovať kvapkami (myslím, že takému malému stačí fyziologický roztok alebo morská voda - dá sa kúpiť v lekárni) aj po odsatí ... inak naozaj najlepšie odsaje odsávačka na vysávač, hoci to vyzerá trochu brutal, ale naozaj dobre vytiahne všetko čo treba (ja som používala aj takú aj obyč.) 🙂 držím palce, nech ho to dlho netrápi

vinifera
30. aug 2009

mama wolfka. No ved práve preto som mala kilo aby som to nezožrala za jeden večer 😀

mama.wolfka
30. aug 2009

vini - keby som tu teraz mala kilo, tak to zožeriem asi aj naraz 😀 😀 😀

mukky
30. aug 2009

chrumka my sme mali sopliky asi mesiac ked nemal ani 3 mesiace a zial potom sme museli brat ATB,kedze mu to uz stekalo na priedusky.. ☹

odporucam kvapky LIBENAR,su na denne pouzitie,staci nimi aj len nostek vytierat,zvlhcovac vzduchu je uzasna vec,alebo si aspon namoc plienku a prehod ju cez postielku,dat maleho aspon v noci do vyvysenej polohy..napr my sme pod madrac davali maly vankusik v casti kde ma hlavicku.A cez den nech je castejsie na brusku ak sa da...

Jednoznacne odsavac na vysavac,i ked je pravda ze cim vias sa odsava,tym sa viac tvoria.je vhodne aspon tak 3 krat denne odsat,rano na obed a vecer

My ane ale aj mesiace bojovali so zaslzenym a zahnisanym ockom,maly bol drobunky,ved nemal ani 3 mesiace a ked som sa k nemu uz blizila vytriet nostek a ocko,si dal rucku na tvaricku ☹ 😔 ,vtedy ma to strasne zabolelo,ako sa chcel ubranit ☹ ,plakavala som s nim ☹

miskachrumka
31. aug 2009

no aj m sme mali spliky lepsie povedane boli sme nakazeny chripkou skro mi dostal zapal pluc ako 2-tyzdnovy bol cely zahlieneny sa skoro zadusil v noci a ked som prisla za dr ze sa dusi ze sa mu neda dychat tak mi povedala ze co ma ona teraz rychlo robit to som skoro odpadla ja ztochto pristupu doktorov som fakt v soku som si nemyslela ze zdravotnici padnu takto na dno no cest vynimkam ._B olo to tazke aj tam som si to odtrpela a tamsom v podtate stratila mlieko davli nam lieky intrvenozne cize ihlu na pichli do hlavky aby lieky isli rovno do zil len ked som videla ako mu pichaju tu inekciu do hglavku ja som myslela ze odpadnem od zial a os strachu a ako plakal neskutocne 😢 ale smesa ztoho vsetkeho doatali asi za tyzden boli sme v zv na detskom odd.odvtedysa stou dotycnou osobou nemusim neccem ju ani vidiet nema charaktera ani chrbtovu kost a teraz tieto sa hadam spakuju same preč tak ako necakane dosli 😠a co sa tyka ociek mi už od narodenia mame velmi citlive ocka a nic nam nepomaha vkuse ked len trosku zafuka už mu tecu slzya hnisaju.......... ☹

zuzka1.
31. aug 2009

dobre rano, mukky nemame rovnake deti?????
len my sme mali ospliky najdlhsie mesiac, libear, zvlhcovac, vyvyvsene zafungovalo, aj atb boli posledny tyzden.

A ocko??my sme s tym bojovali prvych 6 tyzdnov, nepomahali atb, maste nic. Prepichovali nam nakoneic kanaliky, uz osm si to ziadala, kedze som sa nemohla pozerat ako s amaly s tymi karpavymi ockami trapi. Vyplakane oci, sup na zakrok a odvtedy klop klop, ziadny problem.

A miska, branie krvi z hlavicky doverne pozame, moj maly bol chudorvny, na krv sme chodili pravidelne, vzdy z hlavicky, prve razy horor, potom sme uz asistovali, bud ja alebo mm. Ale zvyknut sa na to neda, ked babinu trci 15cm ihla z hlavky.