Diskusia len pre ,,netabuľkové" mamičky

manika77
19. júl 2009

mile mamicky urcite sa medzi vami najdu aj take ktore sa neriadia knizkami ale srdcom 😉 ..poprosim neprispievat maminy ktore striktne vsetko dodrzuju takych tem tu mate dost 🙂 ...a ani 🙂 neprispievat vetami typom ublizujeme detom ak im dame jogurt a tak dalej...toto je pre maminy ktore nemaju radi skatulkovanie do tabuliek 😀

nikollette
16. nov 2009

Ja umrem. Ta Filipka je teda riadny extrem. Tak taký sa len tak hocikkde nevidí.
Od 4mesiacov jej malý nepije vôbec mlieko, ale zato papá, omáčky, syry, TLAČENKU a HUSPENINU!!! 😕
ty vole.... 😕 😲

krpito
16. nov 2009

nikoll, nevieš čo je dobré, náhodou, taká tlačenka, mňam 🙂

zuzka1.
16. nov 2009

ahojte mamusky,

ja sa tam nezapajam, nechce sa mi hadat 😀 naco?ved to nema vyznam 😒

boli sme na nakup, mm je doma, zivy, zdravy, isiel do sprchy, idem aj ja.
maly spinka, bol unaveny, ledva nozickami prepletal 🙂

vecer bude asi romantikus 🙂 konecne 😀

pekne miery mate. som zvedava, kedy zacne nas spajat vety, to bude sranda. ja si strasne uzivam, ze sa vieme dohovrit, to je super a tou krasnou detskou recou, jaj

krpito
16. nov 2009

zuzka1. tak držím palce, hádam sa aj mimčo zadarí 🙂 potom pošli bacil 😝

bejbypd
16. nov 2009

jaj zuzi to sa mas na co tesit my sa riadne na malej nasmejeme..aj dnes prisla a vravi mi ze maminka ja som kakos 😀 to mi oznamila ze sa pokakala...aj sa vyhresila a povedala ze uz bude len do kacicky kakat,to je nocnicek mame na nom obrazok kacicky tak ho vola kacka 😎 a inak ku tlacenke taka s cibulkou a octom a cerstvy chlebik 😀 no ale podotykam ze ja uz nemam desat mesiacov tak raz za cas mozem dufam 😀

nikollette
16. nov 2009

Ja tlačenku nelubim, ale zato huspeninku mnáááám 😵
Jejda baby nerobte chute, už musím schudnuť... ma to sere ked mám kilá navyše... 😠

Som si včera kúpila gate bez skúšania (tepláky) že ved načo budem skúšať, berem automaticky čislo XS, a veru sú mi tak akurát. Este kilo navyse a už by som ich neobliekla 😕

vinifera
16. nov 2009

Takže malého mi včera mama zobrala o 0.15 lebo sme mu už s drahým nevedeli poradiť. Do jednej zaspal. A spal jej až do 5.30. Tak teraz neviem, či tu máme nejakú zlú zónu alebo tie kaše vnom podporovali nejako tú hyperaktivitu. Tak sme ich z jedálnička vylúčili uplne.
Ja som malého mesiac učila dať papa. kKed sa to konečne naučil. Tak sa to svokre lubilo a asi to robil celý den doma. A ked nikto nikam neodchádzal lebo malý teraz chodí po dome a ma stále zdvihnutu ručičku a kýve ako na pápá☹(( A tak dlho som ho to učila. A teraz všetko vťahu☹
Ja som spravila osudnú chybu a poobede som si ľahla. A teraz som strááášne rozbitá. Ale asi aj na mna niečo lezie.
Idem sa vyšantiť do hypertesca. Aspon nejaká radosť. 🙂

nikollette
16. nov 2009

Náš tiež začína ukazovať pá-pá. Ale ako vie dať tú pusu to je také zlaté.
Vini, takže kaše už nebudeš dávať? Môj ich neznáša. Asi tak ako mlieko. Ked má jest kašu je to horor.
Sú velmi dôležité tie kaše, alebo stačí ked malý pije mlieko????

zuzka1.
16. nov 2009

nas maly kase nechcel, ani osm mu to nedavala do mlieka ani nijak. krupicu som skusala nieco po roku, nechcel, on nechce ani puding.
ma rad vyzivy od babky, ovocie zo stomu a pdobne. Jogutry ma velmi, jednotaciky nechce, fantasiu ma rad a tak. inak kupujem zvolenske, jendotaciky.

tlacenku sme mali pred tyzdnom, ale zeny co mi mame. plni poval klobasok, cca 40kg 😀 😀 len to citit az na schody, idem podpalit aormalampu, nech to tak necitit.

vinifera
16. nov 2009

Ženy chcela som sa spýtať. Chodila mi materská šekom na poštu zo sociálky a zvyšok (prídavky a dorovnanie materskej) mi chodilo na účet z UPSvARu. Teraz mi skončíla materská. Nikde som žiadne papiere o tom, že ostávam na RD nevypisovala a prišli mi peniaze z UPSVARU priamo na účet. 185 aj niečo. To už je tento štát tak super, že mi posielajú peniaze automaticky ked som nenahlásila, že idem do práce na účet a nie sú k tomu potrebné žiadne papierovačky? Nieže mi o mesiac príde nejaký list, že to chcú vrátiť...

zuzka1.
16. nov 2009

vini aj u mna to tak bolo, nic neboj.
Teraz bude smat kazdy mesiac 185E na ucte okolo 14-17. v mesiaci prasule 😉
vini zajtra posielam

mukky
16. nov 2009

caute baby,
až teraz som prečitala tu tému o skorom prikrmovani 😒,nemam slov....a načo ste ma spomínali,čo ste šiši?? 😀 😀 ,ale ste zlate 😀

vinifera sa tešim že si skusila tu kašu vynechať ako som poradila a maly ti pospal lepšie 😉 ,kiežby to bolo fakt z tych kaší a maly ti zacal spinkat lepsie 😵
kaša nie je zarukou dobreho spanku,prave naopak,moze zaposobiť na žaludok ako co ja viem,beton? 😀 a preto sa deti mozu castejssie budit..je im tažko,ked este tie kase obsahuju cukor,može byť ze maju viac energie
my sme kašu dali az po 12 tom mesiaci,ja osobne s nimi velmi nesuhlasim,ani ja nejedavam instantne veci velmi,tak preco drobec..ale raz za čas može byť 😀

vinifera
16. nov 2009

Hmhmhm že by začalo konečne v tomto štáte niečo fungovať? Nem uveriteľné 😀
Akurát som ti písala, že pošli adresu až viem kam to poslať. 🙂
Už som si dala horúci čajík. Aj slepačí vývar. Snád ma choroba obíde. Sa môžem na lieky akurát tak kukať keď sa kojíme.

smailinka
16. nov 2009

mukky, poradíš mi prosím???

mukky, môžem malému uvariť ryžu, s mrkvičkou a jabĺčkom????teda viem, že môžem, ale ryžu sáčkovú alebo normál? a zriediť to môžem mliečnou kašou????

nikollette
16. nov 2009

Baby takže kaše nemusím silou mocou každý den dávať?????
Nášmu teda absolutne nechutia, a mám ich doma plno. A zarobené vždy len vyhadzujem 😒

mukky
16. nov 2009

uz prišiel tato,tak mam par minut čas,potom sa pojdeme kupať,hamííí a hajíííí
moj otec mu poslal obrovsku flašu utopencov,už sa nevie dočkať,kedy pojde jesť,ma napadlo ze to spomeniem ked sa tie tlacecenky a huspeniny spominali 😀 😒 ,ja nemam z toho rada nič

zuzka1.
16. nov 2009

poslem do ip adresku.
maly isiel so svokrou k prastarej mame, nech sa vytesi s nim.
co zajtra????

mukky
16. nov 2009

smaili prepac len som nestihla este reagovat idem na to

smailinka
16. nov 2009

mukky, to je v pohodičke.....som si vedomá, že máš toho viac 😀 😀

vinifera
16. nov 2009

A čo mu mám teraz dávať na raňajky a večeru?

mukky
16. nov 2009

ija ti napisem ako som to robila ja,
kludne uvar ryzu s mrkvou,uplne do makka,nechaj trosku tej vody v ktorej sa to vsetko varilo a poriadne roztlac vidlickou na kasu,ak uz si davala surove jablcko,tak mu tam do toho radsej nastruhaj jablcko na tom sklenenom struhadle,ak ste este surove nejedli,kludne uvar aj jabko spolu so vsetkym

ja som sackovu nedavala,len normalnu ryzu,ale hadam by to malo byt to iste,kedze sa bude len varit,nie prazit na oleji
ja davam ryzu Parboleid,je zdravsia,chutnejsia,nelepi sa,dostat ju vsade,teda spon dufam,je taka mnam 🙂

zdravsia alternativa je bez tej kase,a zasyti to Matuska urcite i bez nej,suche to nebudes mat,ale mozes aj s tou kasou,tak to necham na tebe

smailinka
16. nov 2009

vďaka, zajtra sa ozvem s výsledkom🙂

nikollette
16. nov 2009

Baby a mne nik neodpovie ☹
no okrem Zuzki... 😉

Takže nemusíme už kupovať a dávať tie kaše, ktoré malému vôbec nechutia, a ajtak ich len vyhadzujem 😒
???? ???? ????

krpito
16. nov 2009

nikoll, ja som na večeru zvykla dávať kaše a pravdupovediac, veľmi mu nechutili, tak som začala dávať chlebík s maslom, alebo rožtek a potom sme sa dorazili mliečkom, koľko vypil - toľko vypil 😀 fúha, smiešne som to napísala, ale hádam mi rozumieš 🙂
ja neviem, mne sa tie kaše zdajú také umelé ☹

zuzka1.
16. nov 2009

niki kase sa nemusia davat vobec, je to biznis, da sa navarit aj doma. ako obcasne paanie ok, ale na pravidlne ble. mna zabilo, ked som kupila ovocnu a to okolo ovica ani neslo, bleeee 😝

nikollette
16. nov 2009

Mne tiež nechutia tie kaše, ble.. a malému vôbec...
dávam mu to raz za čas velmi na silu, ale asi aj to troška obmedzím.

Baby uvažujem o novom kočíku, niečo takéto:

http://kociky.heureka.sk/x-adventure-vibe/speci...

má to polohovatelnú opierku, celkom fajn funkcie, otočné kolesá, nánožník a tak...
mslíte že malý by mi v tom už mohol byť???

zuzka1.
16. nov 2009

niki podla mna mohol. my planujeem az na jar golfac kupit, v snehu to vraj dobre nejazdi, kedze su tam male koleska. kde ten sneh bude, neviem, ale pre istotu.

nikollette
16. nov 2009

To hej, ale inak by tam mohol byt teoreticky, vsak? ved je od pol roka ten kočík...
idem este nejaké pokukať 😉

zuzka1.
16. nov 2009

mohol, podla mna hej 😉

nikollette
16. nov 2009

Tak idem pokukať nejaké... 🙂