Diskusia len pre ,,netabuľkové" mamičky

manika77
19. júl 2009

mile mamicky urcite sa medzi vami najdu aj take ktore sa neriadia knizkami ale srdcom 😉 ..poprosim neprispievat maminy ktore striktne vsetko dodrzuju takych tem tu mate dost 🙂 ...a ani 🙂 neprispievat vetami typom ublizujeme detom ak im dame jogurt a tak dalej...toto je pre maminy ktore nemaju radi skatulkovanie do tabuliek 😀

lenka_66
21. nov 2009

boze neako ma pismenka nepocuvaju.

vinifera
21. nov 2009

Tak tepovanie koberca bola snád druhá vec čo doma spravil odvtedy ako sme tu nasťahovaný. A to sme tu už takmer rok. Mal nejaké tendencie sa vrtat do upratovania - akože nie je upratané a tak. Tak som mu rýchlo zavrela hubu, že keď sa mu nepáči tak nech uprace on. Že mne sa vždy pri malo nedá... Tak sklapol. Som povedala, že si môže vyskakovať potom keď bude pomáhať. 😎

lenka_66
21. nov 2009

vini aj u nas to tak bolo.a to drahusik je ako pan monk(serial).ja som este aj baterie lestila a teraz ? hehe same flaky od vody.a zrazu nevadi.no mne hej ale aj keby sak v domacnosti su 4 dospele ruky a nie iba 2.a v kupelke som sa 2 tyzdne v zrkadle nevidela , umyjem? a nie pojdem na druhe 😀 .on bol lenivy ist na druhe tak utrel 😀

vinifera
21. nov 2009

Ja som bola schopná na WC ku tie škáry ako je veko vatovými tyčinkami drhnúť. No a teraz... Pomaly sa tu chodiť nedá pomedzi bordel. Ale dnes to sľubujem dám na poriadok. Chlpov na export bude tak za 5 kg. Keby niekto na niečo potreboval rada darujem. Poštovné hradím ja🙂

zuzka1.
21. nov 2009

dobre ranko,

wolfka sm rada, ze si relativne ok.
Paralen v tehu sa moze, v rannom stadiu tiez, ja som bola chora, ked som v 2-3tt, davala som si normane paralen, nasivin a pdobne. trvalo to vsak len nejake 2 dni, teplota bola len jeden den.
Ked som zistila, ze som tehu bolo to prve co som sa pytala dokiho a povedal, ze ok. paralen, aj nasivin su ok.
Horsie by boli atb. kludne sa neboj.

idem sa naranajkovat, malinky spi, mm bol rnao na polovacke, svokra dosla pre maleho, prebalila, prezliekla, dala papat a maminka si spinkala 😀 parada, idem kuk do ucenia potom a poobede do skoly 😠

vini aj moj mal lubim komentovat, ci tu nie je bordel, po kratkom jasnom vysvetleni to uz nezopakoval a bolo. Poriadok je v podstate vzdy, niekedy viac, niekedy menej, ale tak zrhuba vzdy, kedze nikdy neviem kto s au nas zjavi necakane, co je u nas normalne 😖

lenka_66
21. nov 2009

vini , bede na teplu bundicku?

mna raz sprdol ze nevidi von oknom.moja odpoved ze su len 2 riesenia.bud vezme handru abo ho otvori a bude vidiet.otvoril 😝 .takze po takych debatach uz ani sa nepokusa nadviazat temu upratovanie.jasne ze aj u nas je poriadok ako taky .no nie som ako kamoska.u nich je vzdy az sterilne.vanu a umyvadlo po pouziti vytriet do sucha a vylestit.tak kym by som to spravila tak som spotena ako mys

mukky
21. nov 2009

ahojky,
konecne som si sadla,idem si dat jogurt,kavu a docitat vas...
mlieko rano nula bodov 😒 ,nechce

krpito
21. nov 2009

ahojte 🙂

mukky, netráp sa keď papá, a teda mliečko skúšaj zatiaľ v spánku 🙂

no baby a poriadok ☹ no v týždni samozrejme sa snažím porobiť najnutnejšie, ale v sobotu som vždy vyhnala chlapov von a hybaj do roboty 🙂 potom som si povedala a čo keby som išla von ja s malým a do roboty hybaj šuhajko 😀 a tak sa to stalo pravidlom, upratovanie v sobotu u nás je tatove hobby 😀 😀 😀

zuzka1.
21. nov 2009

no mojho pedanta keby necham upratovat, tak neuprace podla jeho predstav ani za tyzden 😀

krpi neviem co chce riesit, urcit eje to teraz ok, mozno naval krvi a vody po narodeni, ale....

mukky Savierko je krasny a ma krasne ocka, taky expertik je to, ze??lebo dobre v tych ociach tazko hladat, len sibalstvo a sibalstvo 😀

krpito
21. nov 2009

zuzka1. mne sa také fotky nepáčia, podľa mňa to patrí do súkromných albumov, ale veď proti gustu žiadny dišputát, je to verejné, nech si tam dajú aj samotný pôrod 😀

mukky, malý zlatý a už má tuším aj frajerku, či ? 🙂

mukky
21. nov 2009

krpito super si si to zariadila 😀
aj u nas teraz vacsinou prata mm,žehlí,vysáva,zotiera podlahy a umyva riad...ja od kedy beriem tie hormony na stitnu zlazu mi je NENORMALNE teplo 😖 ,hlavne pri vysavani a zmyvani 😒 ,ano okno otvorene nepomaha,idem zosaliet z toho tepla 😝 ...leto a horucavy je pre mna utrpenie,ale v chorvatsku bolo fantasticky,ani raz mi nebolo horuco koli vlhkosti tam,tu sme dosli a ble 😝

mm je rad ked je navarene a je co v chladnicke,tak sa o to staram 😀 ...a take ako umyvanie wc a kupelne,pranie,pratanie v skriniach ,na polickach a podobné poriadky si robim sama...
pred tehu som bola aj ja strasny pedant a jedine s cim sa neviem zmieriť,je ten bordel 😀 😝 ,teda hracky,flasky,hracky v kupelke,povesane podbradniky v kupelke a podobne 😀

ale hadam ked uz casom urobime detsku izbu,uz tam bude organizovany bordel 😀 a ked bude druhe babo,opat vsetko dookola 😀 😝

budem sa snazit maleho ucit k tomu,aby hracky netahal po celom byte ale boli pekne v detskej...nepoviem zbrat si k sebe jednu ,dve ale ziadne roztahovanie po celom byte,na to je detska izba..

idem prebalit drobca,riadne zasmradil obyvacku 😀

mukky
21. nov 2009

krpito a vy uz nenosite plienky,ako ste na tom s nocnikom?

zuzka1.
21. nov 2009

no mukky dobra otazka 😉

kedy ste zacali alebo zacnete odnaucat??ja sa chystam..

maly sa mi parkrat vypyptal aj sam, ale neucila som ho etse, ked je pokakany mi oznami, alebo sekundu predtym ako zacne povie, ze kaka.

mukky
21. nov 2009

zuzi dík,ked bude savier po mne,dovi a dopo 😀 😀 😀
ale vyzera to ze to bude tazky oriesok 😀

mne mama vravela,nemozes tu hlinu vyberat z kvetinaca...a ja som sa postavila pred kvetinac,pekne ju pocuvala a rukou za chrbtom vyberala hlinu,takze asi tak 😀 😀

si ma trosku rozmaznali doma tak co sa cudovali? 😀 😀 😔 a ostalo mi to trosku dodnes 😀 😔

krpi frajerka- sesternicka 😀

krpito
21. nov 2009

mukky, nočník u nás eeee 🙂 vôbec sme ho ani nepoužívali, nechcel tam sedieť, my rovno ako tato na WC 🙂 dokonca si tam teraz aj rád posedí 😀
ja som ho ani nenútila na nočník, nechcel, nechcel 😉 dr. povedala nenútiť, tak som nenútila a plienky máme len na noc preventívne, niekedy je suchá, niekedy pocikaná, ale snáď sa kým pôjde do škôlky popasujeme aj s týmto 😝
a bežím variť, šošovicovú polievku a bryndzové halušky som sa dnes rozhodla, mňam už sa teším 🙂

zuzka1.
21. nov 2009

aj ja som rozmaznana asi, trochu urcite 😀 😀 😀 a mm si ma rozmaznal a niekedy frfle, obranim sa argumentom, ze tko si ma rozmaznal a hotovo. debata ukoncena 😀 😀

mukky
21. nov 2009

drobec študuje katalog dráčika,to vzdy zaberá aspon na 10 minut 😀 a je v klietke 😀 /rozumej prenosna postielka/ 😀
ideme papat o chvilu,chlebik s maslom,na ranajky som mu urobila 60 ml mlieka,uvarila kukuricnu krupicu,pridala 1 lyzicu tej instantnej kase na zahustenie a pol banana....ale take kase nemoze jest kazdy den 😝,kukuricnu kasu jedia prasiatka aby prioberali 😀
asi mu ani nedam paradajku,taka umelina vyzera byt 😝

pridem o pol hodku,dam aj maleho spinkat,tak paaaa

smailinka
21. nov 2009

ahojte, tak my robíme pomaly akýsi pokrok, malý zaspal včera okolo 23 a dnes ráno vstal o 9 a už búva...vyzerá to tak, že posun režimu nám pomôže lepšie spávať....

boli sme na poradni, dr mala vybitú váhu, tak nevieme koľko váži 😒 pýtala som sa na papanie, tak máme dať na olovrant ovocie, na večeru kašu, alebo papanie ako na obed..vravela aj o raňajkách, že môžme dávať chlebík natretý rastlinným maslom, ale idem to zavádzať pomaly, najskôr olovrant, potom aj raňajky, nech toho nie je naraz veľa...akým maslom ste natierali chlebík vy? nám vravela o rame, ale ja neviem, mne to nechutí....
jááj, a že babätkám vraj veľmi chutí rožok rozmočený v čaji, že aj to môže byť ako večera 😕 som to ešte nepočula....
ak stihnem, idem vás dočítať.....

nikollette
21. nov 2009

Ahojte..

Smaili Rama určite nie. Skôr toklasické kockové maslo 😉

nikollette
21. nov 2009

Rožok rozmočený v čaji 😀 😝 😝 ble...

mukky
21. nov 2009

drobec buva,idem sa najest ,neskor nakuknem...
naš daddy ma opat pracovny vikend 🙄 ,po praci este aj ide s kamosom na pivo,,,ale aspon je ticho a klud 😀

smailinka
21. nov 2009

nikol, ved aj mne sa to nepozdávalo, ale povedala rastlinné...a to kockové je živočíšne....a že mu kľudne môžem spraviť aj pomazánku s tvrdým syrom...zdá sa mi to skoro....a že sardinky už od 10mes, skoro som odpadla....

a s tým rožkom, ona vraví, že tiež sa divila, ale že detičkám to veľmi chutí 🙂

mukky, dobrú chuť 🙂
inak, ty si minule spomínala ten syr, Lučina, odkedy si myslíš, že je vhodný?

mukky
21. nov 2009

krpito mozem prist na halusky?mnaaam,zboznujem 😉 ,mavame ich pravidelne,so slaninkou,mnamky,mnam 😀 ,k tomu mlieko,alebo aidofilne mlieko,kysla smotana...
ale mam rada len prvy den,cerstve,na druhy den uz nezjem...

ja mam od babky plnenu kapustu,ked som sama doma nemam chut si varit..zajtra bude asi vyprazana brokolica,uz chudera je asi opadana,mam 2 kusy 😀 ,ale mm asi bude chciet masko...

krpi a ako si ho davala na wc?si ho tam posadila,ci kupila to čudo na wc pre deti?

krpito
21. nov 2009

halušky hotové, malý napapaný a uložený, dúfam že zaspí lebo "susedovci" prerábajú byt už vyše roka vstále búchajú, vŕtajú 😠 ja to beriem veď treba prerobiť aj my sme, ale tak dlho 😕 ˇ

mukky, príď ešte niečo zostalo, no so slaninkou mňam, my také robíme že aj kožku zo slaninky opečieme na chrumkavo, k tomu smotana zmiešaná s acidkom, fujha len tak funíme 😀

na WC som kúpila tú vložku a také schodíky ku WC cez internet (dobrá vec) ale vždy som bola pri ňom keď "šliapal" (nie chodník 😀 ) a pekne si vyšiel sám, sa mu to páčilo, prelistuje časopisy, vykaká, vyciká. Fakt nemá význam deti nútiť, musia na to prísť samé 🙂

maslíčko, ja dávam flóru, chutí aj mne a malý si tiež zvykol, rama mi príde taká viac umelá ☹

mukky
21. nov 2009

smaili kojis?
dik,uz je po chuti 😀
ziadne rasrlinne maslo ako rama a podobne,co je doki pipi? 😕

pre kojene deti je naj az po roku zacat s milečnymi vyrobkami,cim neskor,tym lepsie...
ten syr lucina sa mi pozdava,ale je tam tvaroh,takze po roku,a je tam aj sol,sice uvadzaju ze stipka,ale aj tak

smailinka
21. nov 2009

áno, mukky, kojím...mne sa to tiež zdalo nejako skoro....tak aspoň viem, že naša doki je netabuľková 😀
a čo teda by si dala na raňajky, ak teda vôbec ranňajky???

krpito
21. nov 2009

lucina vôbec 😠

mukky
21. nov 2009

keby som sa mala riadit mojou doki,v 5 mesiacoch som mala zacat polievkami a to som aj kojila 🙄 ,som jej povedala ze nie basta 😀
od vtedy sa ani nespytala co jeme,ale tusim ona ani nikoho..neterka je tiez u nej,musim sa spytat segry

krpito
21. nov 2009

keď tak čítam, ja mám super pediatričku 🙂

smailinka
21. nov 2009

veď ako ja som mu ozaj hneď nezačala dávať chleba s maslom...len mi to vravela...zase sa budem riadiť podľa seba....viete, ja sa riadim srdcom 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀