Diskusia len pre ,,netabuľkové" mamičky

manika77
19. júl 2009

mile mamicky urcite sa medzi vami najdu aj take ktore sa neriadia knizkami ale srdcom 😉 ..poprosim neprispievat maminy ktore striktne vsetko dodrzuju takych tem tu mate dost 🙂 ...a ani 🙂 neprispievat vetami typom ublizujeme detom ak im dame jogurt a tak dalej...toto je pre maminy ktore nemaju radi skatulkovanie do tabuliek 😀

vinifera
8. dec 2009

Niki malý ako mal dva dni horúčky ešte celkom schopne jedol. Ale potom tie dva dni už nechcel takmer nič. A to je inak pažravec všežravec. Ale to je podľa mna isto tým, že je chorý, že má soplíky. To bude dobreééé neboj. 🙂

Zuzka dík za opýtanie. Celkom dobre. Si užívam večer bez chlapov. Aj keď ten väčší už mi začína chýbať.

No ništ. Idem si aj teda kukať tú svoju plazmu so 400 programami v HD kvalite. A budem ticho zúriť, že môj chlap niekde zapíja cudzie dieťa....

nikollette
8. dec 2009

Vini, ja by som si užívala ž som chílu sama. Aj ked mne by viac chýbal ten menší 😅

zuzka1.
8. dec 2009

Niki 14 momentalne, etse 6 teda chyba. ocne idu aj tie dalsie a stolicky si uz neda pozriet, je to vzadu a to ma vzdy tak kusne, ze mi minule az slzy vyhrkli, on ma z toho zabavu, sopliacik 😀 😀 😀

nikollette
8. dec 2009

No moj teraz vstal 🙄
uvidíe kedy zase zaspí...

To aj môjho baví, kúsať ma, a teší sa z toho 😅

sendy10
8. dec 2009

Nikol, myslim si rovnako ako Zuzke, ze je to kvoli chorobe...

Ja si ale myslim,ze na jeho papanie moze mat vplyv aj to, aky mate denny rezim... Vstavate neskoro, v case, ked vacsina deticiek uz ma za sebou minimalne ranajky a desiatu.

My sme uz trosku starsi, ale ak Ti to pomoze v case, ked mal moj maly tolko ako Tvoj tak sme mali rezim:
cca 7:30 vstavanie
cca 8:15 mliecko, do toho som dala grah. alebo celozrnny roztek, trosku masla (zerve, lucina)
nasledne cca 220 ml mliecka
okolo 10hod desiata = ovocie
11-14 spanok
okolo 14:30 - obed (polievka + druhe)
potom sme isli von, kde si trosku pospal este cca 45 min.
okolo 19hod- kase, medzitym nejake´ovocie, kuk.chrumky
cca 20:30 po okupkani mliecko - 250ml.

Snad Ti to pomoze 😉 . A este nam pomohlo, ked sme boli prechodne horsi v papani, ze som maleho unavila najviac ako islo (dnu, vonku to je jedno). Lepsie sa mi potom nanapal a este lepsie spal 😉 .

nikollette
8. dec 2009

Sendy vdaka...
Malý ale papá. Aj ke dspíme do 12tej, on papá, okolo 3tej, 6tej, 9tej 😉

nikollette
8. dec 2009

A o 12tej - 13tej už obedík.

nikollette
8. dec 2009

Aj keď teraz je to bieda s jedením 😖

vinifera
8. dec 2009

Neboj v puberte si to vynahradí 😀

sendy10
8. dec 2009

Nikol, a o tej 3.6.9 hod to je predpokladam mliecko?
Ono zacinat prve huste jedlo obedom moze byt tazke, zaludok je este nenastartovany a dostane vlastne "najtazsiu" porciu dna, co ho moze nadlho "falosne" zasytit...Su deticky, ktore su naozaj slabi papkaci, ale vo vasom pripade by bola podla mna pomoc 😉 . Aspon u nas sa vzdy hovorievalo, ze ranajky su zakladom dna 😉 .

mukky
9. dec 2009

dobre ránko,idem si dať kávicku,sla som si lahnut o 22 hodke ale spat dp rána?To by bola premarnemá noc 😀
už tu asi nestretnem nikoho,či?

zuzka1.
9. dec 2009

dobre ranko, kde ste baby??

este sa valate???

sendy dobre hovoris

vinifera
9. dec 2009

Ahojte ženy.
Bola som u svokry odkojiť. Zviezť ju do mesta a postrážiť si dieťa 😀 kým si ona vybaví čo potrebuje a zaviezla som ich naspať k babke. Prečítala som maily, koníka a idem spaťťťť. Som s vnoci bohviečo nevyspala. O pol jednej som zaspala. O pol druhej došiel ochkajúci drahý. Sa prevelice opil a skúčal tu jak štena, že jemu je zle. Tak som ho vyhnala z postele. Nech si ide skučať inde. Tak šiel kukať telku. (Nie je zvyknutý piť - tak skučal ešte dlho 😀 )

zuzka1.
9. dec 2009

vini ty sa hadam ozaj nevyspis nikdy poriadne , ani ked mozes. 😀
hrozne 😀

vinifera
9. dec 2009

Aj ja hovorím Zuka...
A to tu teraz ešte všetko obraciam hore nohami. Lebo jednej kočke nedošli lienkové obliečky. Čo som ich posielala ešte asi 3 dni pred tebou. No a na stole mám asi 25 poštových sprievodiek. Ale tú od toho strateného balíka nie☹( a isto som to posielala - lebo Lienky boli posledné a ešte si pamatám ako som písala adresu na pošte .... Do kelu aj s poštou. 😠 😠 😠 Zasa im to pred Vianocami trvá. A mne potom, ženské nadávajú ako keby som ja za to mohla. 😖

zuzka1.
9. dec 2009

Ved ty si spolahliva predavajuca 😉 nech sa nestazuju 😠

vinifera
9. dec 2009

Zuzka ďakujem za podporu. Treba to vydržať aj min rok pred Vianocami to bolo takého 😒
Idem ja búvať. Snáď trocha podriemem. Ale ešte idem kuknúť hore do kuchyne, či nie je niečo na zjedenie 😀

nikollette
9. dec 2009

Bré ránko...

Sendy hej vtedy je to mliečko, ale dnes ked sme vstali o 13tej, tak prvé jedlo bolo maslový chlebík 😉
A to tažsie dáme neskor. Uvidíme. Teraz už zaspáva moj anjelik.
Zuzi uz objednávam aj pre nás ten kočík 😉

Ste spokojný, už ste ho odskúšali?

zuzka1.
9. dec 2009

Niki hej, a sme velmi spokojni, nie je stabilny ako ten predtym, ale to asi ziadny golfac podla mna, lahucky, sikovny ozaj.

nikollette
9. dec 2009

Ako myslíš nestabilný? že by sa mohol prekotit,či?
no hej lahucký golfáč uz nie je ako pevný šporťák 😉

zuzka1.
9. dec 2009

nie prekotit, len sa mi zda jak keby to drzalo aslabsie, ale to bude typom konstrukcie, ktora ako pises nemoze byt ako sportak

mukky
9. dec 2009

klop klop je tu niekto? 😕 idem kuk modre z neba...
baby mate nejaku overenu plnku,napln do arabskeho chleba?Nasla som par receptikov,ale ze ak robite vy tak co tam davate..budem robit asi s kuracim maskom,sampononmi,syrom...snad leca trochu alebo kecup..kukuricu,co dom dal 😀 😀

cestovatelkaandrea
9. dec 2009

mukky ja robim take nieco z kuracieho alebo morcacieho masa (prsia), spolu s rajcinou, paprikou, trocha cibulky, hrasku a mrkvicky. Sampiony nedavam kvoli drobcovi. Omacka zakazdym ina. Ale v podstate ako pises, co dom dal.

mukky
9. dec 2009

adi dik,ale ja to chcem pre nas 😀 😀

cestovatelkaandrea
9. dec 2009

oki tak tam si mozes dat fakt co len chces, aj chilli papricky 😀 😀 😀

sendy10
9. dec 2009

Nikol, tak drzim palce, aby to zabralo a rozpapal sa 😉 .

Skus, ale predsa porozmyslat aj nad upravou vasho denneho rezimu...co nevidiet sa maly rozbehne a potom by ste to mali vyuzivat. My sme sa rozbehli 9 dni pred prvymi narodeninami a rozbehli znamena fakt rozbehli. My sme nemali fazu, ze za 2 ruky, za jednu a sam...on sa hned pustil sam, zhruba 2 tyzdne som mu ponukala este moju ruku na oporu, ale viac-menej odmietal a chcel len sam...(ani pady ho neodradili 😀). Po mesiaci uz bol taky isty v chodzi, ze sme nahanali loptu 🙂 . No a vlastne odvtedy chodime vonku 2x denne, celkovo na cca 3-3,5 hod. aktivneho pohybu. Aj ked teraz je pocasie na figu, 2x po hodine sa vonku vydrzat da, aj za takeho pocasia. Otuzuje sa telicko a buduje sa imunita. Tak, aby ste sa tiez stihali aktivne unavit v ramci dna 🙂 . Bude aj lepsie spinkat v noci a po takom aktivnom pohybe mu aj lepsie vyhladne 😅 .

nikollette
9. dec 2009

mukky, my väčšinou masko, kukurica, sampiony, syr... asi tak, čo si aj napísala.
iné sme neskúšali 😉 mm, si tam dáva aj kečup, ja to nemám rada.

nikollette
9. dec 2009

Sendy, dík, a snád máš pravdu 😉

sendy10
10. dec 2009

Nikol, s tym papanim, to treba odskusat..
Ale s tym spinkanim a dennym rezimom si dovolim tvrdit, ze ano 😉 .
Maly je uz veliky fesak, musi sa trosku viac popozerat po tomto svete a babach 😀 (my si napr. z kazdeho pobytu na ihrisku prinesieme novu "frajerku" 😀 😀 😀 , najlepsie ak sa vola "Katka", to vieme najlepsie vyslovit a potom zvysok dna je namiesto mama, Katka 😀 )

mukky
10. dec 2009

. 😀 😀