Diskusia len pre ,,netabuľkové" mamičky

manika77
19. júl 2009

mile mamicky urcite sa medzi vami najdu aj take ktore sa neriadia knizkami ale srdcom 😉 ..poprosim neprispievat maminy ktore striktne vsetko dodrzuju takych tem tu mate dost 🙂 ...a ani 🙂 neprispievat vetami typom ublizujeme detom ak im dame jogurt a tak dalej...toto je pre maminy ktore nemaju radi skatulkovanie do tabuliek 😀

nikollette
21. dec 2009

Vini, tak nech nákupy vídu, konečne, no nie? 🙂
Asi by som na tvojom mieste vzala ten quinny... To graco mi pripadá kvalitovo ako tá futura 😒

nikollette
21. dec 2009

No dala som prádlo na susšičku. Periny prezliekla. tera pred Vianocami som nejaká akčná.
Ale sa cítim taká nevyspatá.
Včera ako som bola rozbehnutá z celéhoo dna, este som upratovala a robila izbu malému do 1v noci..
a mm ma už volal že nech už si sadnem... Ja som inak lenivá 😔 ale ked sa rozbehnem, neviem psa zastaviť 😅
Som jedla včera iba na nákupoch mekáč okolo obeda, a potom až okolo pol druhej v noci. 😕

slunce3
21. dec 2009

BABY poradte všetky darčeky nakúpené len pre svokra neviem že čo .... všetko má totiž to a zase dovolenku mu kupovať nemienim... 🙂

nikollette
21. dec 2009

Hm, no my sme svokrovi ( v podtatse svokrovcom) kupovali, do nového domu veci...
čiže kuchynskú výbavu, samozreje čo ešte nemali... inak by som nevedela...
ale zvyčajne kupujeme oblečko, nejaký pekný sveter moderný, kozmetiku, parfem, niečo do auta, alebo tak 😉

zuzka1.
21. dec 2009

hlasim konecna, vsetko ready, este aj lustre som odbremenila od kilov prachu.
krpi este makas, ci???kde si zase?

mukky ty??zas epo nakupoch??

ja som si rano stihla klupit cizmy 😀 😀 preto sa mi tak dobre pratalo 😀 😀

slunce pyzamo, papuce, taku klasiku???ponozky, voda po holeni ci???vsetko ma???alebo knihu ak cita

nikollette
21. dec 2009

Dnes malý jedol mliečnu polievku ( z UM) so zemiakmi.
A videl že ja jem také isté, ja som jedla ale z normálneho mlieka, a staršne mu to chutilo. úplne si pýtal 😀

nikollette
21. dec 2009

Zuzi, ja som tiež včera makala...
sme rozbrali skrine v malého izbe a dali mu tam novú, celú izbu som vypratala, a poumývala a znova nasťahovala všetko. Takže fuulovka bola kokšo 😅 dosli známy a hned zadelili, že malý má izbu ako v nejakom shoping parku 😀 😀 😀 halvne že asi som včera niekde pri vláčení pprepichla náš nafukovací skákací hrad ☹
Musim to mm pozret kde to začalo fučať, ci kde je problém 😒

slunce3
21. dec 2009

no len to už je tiež takéo otrepané dostávaju na meniny a tak svokre som kúpila takú velkú sklenenú mysu alebo podnos či čo to je a jemu neviem rozmýšlame že nejakú takú tú koženú čapicu alebo plstenú takú elegsntnú nech má k obleku lebo to ničí ako na bežiacom páse, ináč ážne neviem že čo ..
no knihu som chcela len nejakú takú čo by mu sadla som nenašla alebo neviem nájsť a už sa mi terza po knihkupectách nechce behať

slunce3
21. dec 2009

malá mala čínu z kuracieho meska s hríbikmi a trochu kari som jej tam šlahla nech to má aj chuť, to ona lúbi

nikollette
21. dec 2009

Hríby??? 😕
KAri korenie??? 😕
To si normálne piekla na oleji na panvice ako pre dospeláka?
To by som malému ešte určite radšej nedávala 😒

slunce3
21. dec 2009

na vode, trochu olivového oleja podusiť so zeleninkou, trošku šmpionov a zemiačky k tomu... hríby prečo nie aj v detských príkrmoch sú napr. v hami ... a lekárka dovolila ked jej chutí a nevyhádže sa nech si dá a toho kari tam bola len štipka... ale len sa zaprášilo

slunce3
21. dec 2009

alebo brokolicu miluje zapekanú v aleobale, na miesto syru tam ide žlktko roztrepané, a trošku mrkvy so zemiačikom, a tuniaka s ryžou to sa zblázniť ide,

nikollette
21. dec 2009

No tá brokolica znie dobre 😉

vinifera
21. dec 2009

Teraz som bola v týždni u kožnej kvôli malého ekzému. Lekárka hovorila že ryby až po tretom roku života...

Svokrovi som nikdy nič nekupovala. Ale to vyplývalo z rodinnej situácie. Môj drahý sa s otcom dlho nerozprával - teda aj ja som bola vzduch. Max pozdravil a odzdravil. Ked sa malý narodil tak sa to veľmi zlepšilo.
Ale nad darom aj tak ešte neuvažujem. Ani môjmu otcovi darčeky nekupujeme. On tradične rozbalil pyžamo čo dostal pod stromček až o rok neskôr na Vianoce. Tak čo sa budeme unúvať.... Takže netuším čo starším chlapom na Viancoe. Asi by som mu kúpila tú čiapku.

nikollette
21. dec 2009

Ale napr. pangasia dávajú už aj ovela skor ako pred 1.rokom.
My sme este rybu tiežý neskusali.
Aj ked vidím výživy s nejakou rybou, nikdy som nekúpila 😒
A hríby tiež až tak nejak sa začínajú dávať, nie?

No je pravda že chlapom ako otcom, a dedkom, svokrom sa kupuje najťažšie 😒

slunce3
21. dec 2009

no lekárka hovorila že jej klkudne možeme dať rybu na viano radšej nejaké ce len že radšej niečo iné ako kapra, tak bude mať lososika aj so mnou tato bude mať udené ten ryby neje tak budem na 100 x variť ale nevadí

nikollette
21. dec 2009

Ja uvažujem čo malému na Vianoce. Aby to zase nebolo niečo každodenne 😉

slunce3
21. dec 2009

ed mu sprav zemiakový šalát ale na miesto majonézy daj biely kotage alebo pažítkový ... mnam alebo biely jogurt trebárz s koprom

zuzka1.
21. dec 2009

sampiony sa mozu, ryby sladkovodne mylsim od roka a morske od 3 myslim. Ale pangas sa mi zda vhodny.
Rybu v pohariku by som nekupovala asi, to sa m nezda.

Nas maly papa doterraz len pangasa asi od roka som vyskusala, mozno neskor ako v roku, sampiony mal mozno 2-3 razy, my ich tiez malo jeme.
hriby normalne vobec, to je tazke aj pre mna.

inak ten salat s cottage alebo bielym jogurtom, ako aj brokolica znie super, mnaaam to aj pre nas.

vinifera
21. dec 2009

Ty brdo maminy nechápem. Malý spal doobeda 2 hodiny a teraz už spí druhú hodinu zasa.
Že by mi chcel spraviť vianočný darček a začal normálne spávať? 😵

slunce3
21. dec 2009

no ja hrýby vobec nejem mne to pripomína ... sviečky v nose... fuj ale sem tam šampionky do rizota to mi tam moc nevadí to len koli staremu tam hodím tak pár aj to mu ich vyhádzem na tanier :D, alebo cesnačku malá miluje takú so zápražkou a veeela cesnaku trošku nastruhaneho zemiačiku na zahustenie a chlebík jej do toho pomrvím to tiež lúbi alebo kmínovu s vaíčkom a zemiačkom

nikollette
21. dec 2009

Vini možno 😀

slunce3
21. dec 2009

vivi moja má tiež taký režim o 10 do obeda tak 2 hodky niekedy viac čo sa divím alebo sa tu tichučko hrá a ani o nej neviem ako dnes až o 14 dala o sebe vedieť čo som sa divila lebo o jednej mala jesť a teraz ide hajde znova ale to len tak na 20-30 min. a potom o 19:00 šupsajda do postele do pol osmej robí kotrmelce a hladá si polohu a potom už haja a ja si mo žem pozrieť panelák ktorý cez sviatky nebude brrrr som na nich naštvaná

vinifera
21. dec 2009

Slunce ale môj malý do 8 mich mesiacov cez den nespával takmer vôbec. Doobeda hodku poobeda vačšinou nič. A chodieva spávať medzi 23 a polnocou. Ráno je o 8 mej hore!!! Aj včera zaspal bola presne polnoc.

nikollette
21. dec 2009

No ja milujem hríby, strašne...
v hocijakom jedle čo polievke...
minule som zjedla skoro celú konzervu šampionov len tak surovú 😅
nič mi z toho nebolo, mnam 😀

malý už hajá druhý lkrát..

a vy čo, vianočné upratovanie robíte, či nákupy? že MK flákate 😀

zuzka1.
21. dec 2009

hojte,

maly zahaji spanok podla vsetkeho, vypil flasu kakaa a hra sa v postielke s autami, dedo ho zobral von, uz je clekom fajn, -4, od zajtra otepelenie, aspon mozme byt dlhdie vonku, aj ked sa to vsetko roztopi, ale po Vianociach ma zase mrznut, tak super, MOZNO nam vyjde aj pocko na dovcu.

Ja mam vsetko ready, nakupene, navarene, pobalene, napecene.jaaaj sladky veget. idem si vyzehlit vlasy a nalakovat nechty, ale to pockam ci maly ozaj zaspi, alebo zacne vymyslat. upratala som aj svokre, pokial bol maly prec s dedkom.

a ozaj, maly vie koencne povedat ako sa vola.

nikollette
21. dec 2009

Zuzi tak gratulujem, to musí byť zlaté.

ty furt tie vlasy žehlíš a nechty lakuješ, ty parádnica jedna 😀

vinifera
21. dec 2009

Zuzka aj ja potrebujem manikúúúúru. Vlasy radšej nežehlím lebo 3 vlasy do 4 svetových strán keby boli ešte aj vyžehlené tak sa už ozaj môžem prihlásiť do klubu nespravodlivo plešatých ☹
Ja teraz radšej nič nerobím. Užívam si že malý spí. Tak aby som ho radšej nezobudila 😀
Zuzka udelujem pochvalu. Ešte aj svokre upratať. Šikovnica jedna. Ja to nechávam na stredu. Zajtra by sme mali ísť na tie nákupy a skôr upratovať u mna nemá význam. Pes to aj tak všetko zachlupatí 🙄

nikollette
21. dec 2009

Vini kupujete aj psom darčeky? 😀 🙂

slunce3
21. dec 2009

vinifera

mne tiež malá nespávala cez den len do nejakých 3 mesiacou potom konec jak sa začala točiť na brucho tak už nespala a ked tak to 10 -15 minut no zato prespala celú noc teraz sa mi o pol noci budí ale to bude asi tími zúbkami zase ..teda dúfam lebo som sa už 6 dní nevyspala

zuzi aj ja by som si rada vyžehlila len mi žehlička zhorela, a nechce sa mi ju nejako poslať na reklamačku... ale asi by som mala ved nestála 2,50