Diskusia len pre ,,netabuľkové" mamičky

manika77
19. júl 2009

mile mamicky urcite sa medzi vami najdu aj take ktore sa neriadia knizkami ale srdcom 😉 ..poprosim neprispievat maminy ktore striktne vsetko dodrzuju takych tem tu mate dost 🙂 ...a ani 🙂 neprispievat vetami typom ublizujeme detom ak im dame jogurt a tak dalej...toto je pre maminy ktore nemaju radi skatulkovanie do tabuliek 😀

mukky
27. apr 2010

mm mi nanutil žemlu s maslom a pažitkou 🙄 urobil mi ju a uz aj papam 🙄 😠 aj sladkosti mi nakupil a zmrzlinu 🙄
co odo mna chce? 😕 😀

adal
27. apr 2010

ja asi vieééééééééééééééééééém 😀

adal
27. apr 2010

baby nie som "nastavená" na ponocovanie a dnes som toho popísala neúrekom, tak idem spinkať 🙂
a aby som nezabudla, pozdravujem bejbypd 🙂

mukky
27. apr 2010

adal ee 😀 neni to to 😀 😝
chce ist zajtra na kávu s kamosom cez obed 😀 a kupil si rum po tazkych 2 týzdnoch makania v robote ze si chce dat a odreagovat sa😀
on ked pije je strasný 😖 furt kecá a vseeetko mi chce urobit po voli 😕 😀
zajtra ma pratat doobedu a ja pojdem von s malým a poobede naopak ja budem pratat a on pojde von..dufam ze vstane 😕 😀

zuziiiicek17
27. apr 2010

mno aj ja by som si dala mukky
bru nocku adal 🙂

adal
27. apr 2010

ahojte baby 🙂

vinifera
27. apr 2010

čau adal 😉
No ja som práve uspala dinga. Idem dať ešte prať. Dúfam že mi zasa bude o 6 tej skákať po hlave.

mukky
27. apr 2010

idem kuk film,majte sa

zuziiiicek17
27. apr 2010

jaaaaaj ,uz chaaapem 😀

sunny_face
28. apr 2010

Cavky
som sa pobavila Mukky akeho hrozneho chlapa mas, ked je opitý-a furt ti bude robit po voli!!!!! 😀 😀 😀
Ja mam tetovanie len jedno jedine a posledne,lebo som citlivka a pretrpela som si to. Dala som si tetovat linku na oči. Su tomu už 2roky aj viacej ešte som nebola tehulka.Mala by som si to dat opravit, ale nejdem ešte nemám odvahu.

zuzka1.
28. apr 2010

dobre ranko, nafotim ich, ked budem mat zajtra aj tu dalsiu.

vini ako sa ma maly??nepises, snad etse spite. 😉 tebe treba.

zuzka1.
28. apr 2010

Adak zlatko posli brata, surne od neho ieco potrebujeeeeeeeeeeeeeem 😀 strasny fesak 😀 😉

vevusiatko
28. apr 2010

ahojte 😀 😀 😀 sa zabavam na vas 😝 😝 😝

mukky
28. apr 2010

ahojte 😀
malý mi zaspal takmer bez placu len s nesuhlasom a mrncanim v postielke asi za 10 minut s knihou 😅 ,boli von asi hodinu tak sa vybehal,mm šiel na kávej a ja varím cestoviny so šunkovo-syrovou omáčkou

mukky
28. apr 2010

sunny takže sa ti u nás páči ked sa bavíš tak to je fajn 😉
a ostatné baby petka a spol,bejby ma štve 😠 ,ju ani nespomínam kde ste?

vevusiatko
28. apr 2010

ja som tu mukky 😉

vevusiatko
28. apr 2010

mukkyyyyyyyyyyyyy potrebujem ta chlap chce cesnakovu kremovu polievku taku hustu nevies ako sa robi??? na nete su take divne recepty nejak mi to nejde dokopy 😀 a potrebujem nejaky overeny recept

mukky
28. apr 2010

uz som dovarila aj pofotila niečo 😀 nemám ale vobec chuť papať asi az neskor je mi horuco a pobolieval ma žaludok opať musela som si dať cholagol
vevu no overenu nemam lebo som ešte nerobila moj mm nie je na polievky a pre seba malo kedy varím polievku 🙄 ale ved vsetky su takmer rovnake postupy preco ti pridu divne? 😀 to je lahka polievocka a aby bola husta mozeš tam pridať aj zemiaky a rozmixovať idem ti kuk nejaky recept snad si vyberies

mukky
28. apr 2010

http://www.dobre-recepty.sk/vyhladavanie/?s=hus...

http://receptar.zena.atlas.sk/cesnakova-kremova...
radsej by som tu ale dala sladku smotanu..

FRANCÚZSKA KRÉMOVÁ CESNAKOVÁ POLIEVKA
POPIS:
už si ani nepamätám, odkiaľ mám tento recept, ale viem prečo ma zaujal: do tejto polievky idú 2-3 celé hlávky cesnaku!

INGREDIENCIE:
- 60 g masla
- 2-3 celé hlávky cesnaku (priprav sa na dlhé lúpanie strúčikov)
- 2 menšie cibule
- 1/2 litra mlieka
- 1/2 litra vývaru (stačí rozpustený zeleninový bujón)
- 5 väčších zemiakov
- soľ
- mleté čierne korenie
- majoránka
- bageta

POSTUP:
Rozpusti 30 g masla v hrnci, pridaj všetok cesnak - celé strúčiky, opeč do zlatista, potom pridaj nadrobno pokrájanú cibuľku a osmahni ďalšie 2-3 minúty. Ďalej pridaj zemiaky pokrájané na menšie kocky a zbytok masla. Pridaj vývar a mlieko, nechaj variť, kým všetko nezmäkne.

Hotovú polievka rozmixuj do krémova, pridaj korenie a servíruj s opečenou bagetou. Nakrájaj bagetu na kolieska, opeč a môžeš pridať rovno do polievky.

Prekvapením bude, že napriek úžasnému množstvu cesnaku, bude ho tam cítiť len nepatrne...

TIP:
Ešte k tomu lúpaniu cesnaku, poradím ti jeden rýchly spôsob. Polož si strúčik cesnaku na dosku a buchni po ňom silno rúčkou noža alebo päsťou. Šupka by sa mala oddeliť, potom už len stačí ošúpať a hotovo.

leelo
28. apr 2010

ahojte!
mukky, recept vyzera uzasne a tip mozem potvrdit - funguje.
juj, ako by som si dala cesnacku, no nemozem kvoli mliecku. aj sosovicu by som si dalaaa 😉

ako sa mate/mas?
mrzi ma ten zaludok. vedela si o tom, ze lieky na zaludok maju vedlajsi ucinok - podporu laktacie? ja taky beriem. asi aj preto mi uz dlho nebolo zle...
dnes je nadherne, 23C. aj vy mate tak?

nikollette
28. apr 2010

Dobré ránko, resp. deň 😅

Sunny, au, linku na oči? To muselo bolieť 😖
Mukky IP už dávnejšie čo si písala že?

Dnes idem variť segedín 😀 s fajnovým plieckom na kocky, kapusta, šťava, knedla... mňam 🙂
Uvidíme ako sa podarí 😅

Malý mi tu akurát natiera tetovanie 😀 úplne zlatý... videl že si to ja robím, tak teraz mi to natiera on...
Alebo ma začne hladkať niekedy... to je také milé... a sa s toho teším, a potom sa teší aj on 🙂
A je to už úplne super, že tak skoro všetkému čo mu poviem rozumie a chápe 🙂

Bejby už by si sa mohla ukázať 😉

Zuzi, (Zuzka.1) čakám na tvoje kerky... vieš ja zvedavá Keliška 😀 😀 😀

mukky
28. apr 2010

leelo ak chces mozes nakuknut aj do mojej variacej temy alebo si tam uz bola? 😀 uz ani neviem,pozyvam tam dievcatá nech si nejaké receptíky najdu,je ich tam požehnane 😀 okrem drbov 😀

leelo ten trik s cesnakom používam 😀

mozno by si trosku cesnaku mohla 😉 ja som mám pocit jedla takmer vsetko po asi 4 mesiacoch od maleho narodenia,fakt uz neviem ale sme nikdy nemali problemy s bruskom asi zalezi od dieťatka..no ale ja som od mesiaca aj prikrmovala s um 😒
u nás bolo teplo,ale teraz vyzerá ze bude asi prsať a uz pofukuje vetrík,pojdeme poobede ked vstane malý asi k prababke na chvilu ju prekvapíme bude stastná 😅 akurat mi volala ze kedy uvidí Savierka a treba nám ist na nákup a mne sa odreagovať a odreagujem sa v nákupných centrách alebo so sladkým 🙄 🙄 😀

nikollette
28. apr 2010

My máme tiež krásne..
Malý dnes konečne papal poriadne. Zajtra ideme na kontrolu.
Zjedol skoro celý tanier zemiakovej omáčky, tú miluje...

No ideme na chvílu na dvor, kedže je tak pekne...

Potom dojdem, ked dojdeme dnu a malý pôjde hajať 😉 😎

leelo
28. apr 2010

nikol, ahoj, ja som petra. prispela som sem trosku, ked si tu nebola - baby ta stale spominali 🙂

mukky, daj prosim link na temu. diki.
vies, cesnak sa mi zda najagresivnejsi spomedzi vsetkych "zakazanych" potravin. netrufam si skusit...
to je prababka, co chce sediet na lavicke pod stromom? musi byt milucka 🙂

no o nakupoch ako odreagungu by som vedela svoje 😉 a cokina popri nakupe v ruke 😀

mukky
28. apr 2010

leelo a ty si kedy čítala to s tou mojou milou babkou? 😀 sa mi zdá ze ked som to písala si tu este nebola a pamatáš si to? 😕 😅
no je velmi dobrá moja babička a mojho malého strááááááááášne lubi len je smutná že je imobilna ☹ ja ked som robila niekde ci uz v meste,ci niekde na sidlisku par rokov dozadu este vladala a sadla na bus ci elektricku a nosila mi obedy do práce 😀 😅
jej zomrel syncek 7 mesacný a potom má este 3 dcery no a asi jej malý pripomina jej Viktorka... ☹ proste aj ked má bolesti a prideme tam uplne ožije a na vsetku bolesť zabudne...

nikoll super ze je uz malému lepsie 😅

tu je téma

https://www.modrykonik.sk/forum/recepty/recepty-od-a-po-z-napady-a-rady-do-domacnosti/

mukky
28. apr 2010

nakuknem neskor,majte sa zatial a nikoll čakaj nás s mm na segedín 😀 moj mm ho miluje a hlavne odo mna co ma véééélmi teší 😀

leelo
28. apr 2010

dik za link.
myslim, ze nedavno si to pisala opat. mozno ju spominas stale, lebo ju mas tak velmi rada 🙂 a ako som uz pominala, temu som citala aj davnejsie, ked to tu bolo take turbulentnejsie...
ten vztah stari rodicia - vnucata je krasny, velakrat omnoho krajsi ako rodicia - deti. nasi su z maleho uplne vedla a ma to vplyv aj na nas vzajomny vztah, pozitivny

vinifera
28. apr 2010

Ahojte kočky.
Nie Zuzka1 ráno sme už nespali. Ale tak teda dnes potiahol a spal až do 8 mej. No a pred obedom sme šli spať a spali sme 4 hodiny!!! Teda ja som bola za 3,5 hore a malý ešte potiahol. Som zvedavá ako pôjdem do práce keď som si zvykla takto na obed pospať. 😅
a segedín ja ľúúúbim. Keď je na obed tak do večera zežerem min tri taniere.

petka035
28. apr 2010

Ahojte,nemám akosi času,dnes mi kvoli MK prihorel Ninkin obed 🙄 teraz musím ísť umyť dlážky a schody 😝 ja som skoro od začiatku kojenia jedla aj cibulu napr.teda nie,že ju samotnú,ale ked bolo na nej mäso robené,jedine čomu som sa vyhýbala boli strukoviny a citrusy,ale malá nemala problémy s bruškom vobec,asi ani ked som si dala strukoviny raz.myslím,že to závisý od dieťaťa,ale už v 6m by nemalo citlivo reagovať na matkinu stravu
Niki malý musel byť zlatý,som si ho normálne predstavila 😵

nikollette
28. apr 2010

NO už sme vnútri...
Malý sa pohral v piesku, pobežkal, trhali sme púpavy... potom si pospal v kočíku, ja som sa slnila...
O chvílu ked dojde mp, sa idem pustiť do toho segedínu 🙂

Leelo ahoj 🙂

Peti no zlatý je... je to úžasné vidieť ako dieťatko robí všelijaké pokroky 😵

Mukky, veru super.. Zajtra kontrola, tak dufam že ked mu kukne do hrdla už tam nebude ten hnis, alebo to bude mať aspoň lepšie 😉