Do akej nadmorskej výšky je vhodné ísť s bábätkom?

goga03
27. nov 2008

Ahojte,
chystame sa v januari na lyzovacku, maly bude mat 5 mesiacov a chcem sa spytat ci neviete do akej nadmorskej vysky je vhodne ist s takto malym babatkom.

amarelka
27. nov 2008

ahoj gogga, asi nie velmi vysoko, aby tam nebol riedky vzduch a málo kyslíka..myslím, že napríklad výška v akej sa nách. štrb. pleso by mu nemala ublížiť..neviem presne kolko to je..skús nájsť na nete..asi som ti vela neporadila 😎

amarelka
27. nov 2008

okolo tých 1400-17OO m.nm 😵

amarelka
27. nov 2008

http://forum.rodinka.sk/viewtopic.php?t=78463 možno ti to v niečom pomože

goga03
autor
27. nov 2008

dik, ja som niekde citala ze do 2000 metrov, ale to sa mi zda dost.alebo ze vraj o 1000 metrov vyssie ako normalne byva

norik1
27. nov 2008

My sme boli s malym ked mal 5 mesiacov na Skalnatom plese a uuuuplne v pohode - pytali sme sa dole tety co predava listky na lanovku. Vravela ze Skalnate v pohode, ale na Lomnicak neodporuca lebo babetka si nevedia vyrovnavat tlak a ze na Lomnicaku placu, lebo ich bolia uska... 😨

danu
21. jan 2010

kiama • 1d • Dnes o 15:24
Ahojte maminky, mate prosim vas niekto konkretnu skusenost s pobytom s malymi detmi - okolo roka - vo vyssej nadmorskej vyske - ako to znasali, ci boli nejake problemy s dychanim, zvracanie a pod. Chceli by sme ist s drobcom na zimnu dovolenku do strediska vo vyske 1800m, bude mat vtedy 15 mesiacov. Citala som k tomu nejake informacie, ze sa to velmi neodporuca....

Ak je tato tema uz niekde rozobrata vopred sa ospravedlnujem, v nazvoch tem som nieco podobne nenasla. Dakujem

cestovatelkaandrea
21. jan 2010

kiama: my sme boli minuly tyzden na dovolenke v IT vo Val di Fiemme v cca podobnej nadmorskej vyske a drobcovi to nevadilo. velmi dobre to znasal.
praveze sa mu tam pekne uvolnil upchaty nos a po par dnoch uz ani sopliky nemal.

bihan
21. jan 2010

S malou chodíme od menej než roka na túry v podobných výškach a nikdy s tým nemala problémy.. a zvracala jedine z cesty po zákrutách.

kent
25. jan 2010

My sme boli s malým v Alpách, keď mal 6 mesiacov, a bežne sme boli 2200 m, bolo to úplne v pohode. Má niekto skúsenosti a dieťaťom vo vyššej nadmorskej výške 2800 m a vyššie?

kiama
3. feb 2010

Takze podla pediatra tych 1800m by nemal byt problem, ak je dietatko zdrave, nema problemy s uskami, alebo srdcovu vadu. Tych 2800 m neviem poradit...

lili09
3. feb 2010

my sme sa vratili z Alp cca 1500m a jedna pediatricka tam hovorila, ze detom je najlepsie v 1000m tak neviem

lilly21
5. feb 2010

v mama a ja bolo, ze do 1000mnm... ale to je podla mna blbost, od narodenia chodime na prechadzky do 1300..

adawada
7. aug 2014
Používateľ adawada je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od adawada.

super pribeh jednej rodiny v alpach
http://www.sikovnamamina.sk/grand-combins/

ross13
Odpoveď bola odstránená
Zobraz