Dokedy plánujete mať dieťa u seba v spálni?

terkaa
15. sep 2008

ahoj maminky 🙂
Do akeho veku planujete mat svoje babatko pri sebe v spalni. Kedy je cas na detsku izbicku?

elize
15. sep 2008

prave o tomto som sa vcera rozpravala s mojou mamou. Ja som sama vo svojej izbe spavala od 2,5 roka. Ale Maxinka by sme chceli dat do svojej izbicky aj skor. Uvidime aky bude mat spanok (teraz sa budi dost casto kvoli zubkom). Ale tiez si rada precitam co napisu ostatne maminky 😉

nevesta
15. sep 2008

Ahojte, my ideme dat malu do svojej izby buduci tyzden...
Hlavne preto, ze manzel vnoci casto zo sna rozprava a malu budi... 😉

arieska
15. sep 2008

ako vám závidím ☹
my budeme musieť byť spolu v spálni kým si nepostavíme domček, čiže možno aj do štyroch rokov. bohužiaľ máme malý bytík ☹

asitka
15. sep 2008

arieska...ale ako to malý ocení keď bude väčší...a väčší...že ma svoje súkromie a pohodlie...a takto si ho aspoň viac užiješ... 🙂

my máme len dvojizbák...čiže sme všetci v jednej izbe...plánujeme sa čoskoro sťahovať do štvorizbáku...a potom už bude mať každý svoje súkromie...ale neviem ako to zvládneme...či si malú nenecháme v izbe aspoň tak do dva a pol roka...neviem...uvidíme...ale ja osobne som rada, že ich mám pri sebe....

dari226
15. sep 2008

my mame tiez len 2 izby a jednu prechodnu co je obyvacka ale z nej raz spravime izbycku pre nu aby mala vlastne kralovstvo tak nebude obyvacka a hotovo alebo vyhrame kopu penazi a kupime si dom 😀

bihan
15. sep 2008

do 4m

cartmanko
15. sep 2008

do 4 mesiacov sa mi zda malo. ja nemam predstavu. ked budeme mat s manzelkou mojou milovanou pocit ze nastal ten spravny cas, tak to urobime. 😉

zrzulka
15. sep 2008

to je prehnane. nasa ma 9.5 a spi s nami v posteli🙂 ja ratam ze do tych 2 orkov bude pri nas a potom sa uvidi🙂

cartmanko
15. sep 2008

my v posteli babo mat nemozme. mame psika a ten je raz pri nohach a inokedy pri hlave tak je mala v potielke.

bihan
15. sep 2008

Každý to má tak ako mu to vyhovuje 😉 Nám to tak vyhovuje všetkým 3.

babulik22
15. sep 2008

kamoska dala malu do svojej izbicky ked mala 4mesiace.a v pohode maju otvorene dvere keby nieco.ja este neviem kedy sa rozhodneme,ale asi tak po roku aj neskor,aby bola trosku samostnatna.a mozno zo dna na den sa rozhodneme a skusime ju nechat samu 🙂

zrzulka
15. sep 2008

jasne kazdemu ako vyhovuje. mne by asi srdce puklo keby mala spala od 4 mesiacov sama v izbe. preto ta reakcia. podla mna nie je nic krajsie ako zaspavat a zobudzat sa vedla milovaneho dietatka. s muzom to milujeme...a nevieme si predstavit zeby tam nebola.

szivem
15. sep 2008

vravi sa ze od pol roka by malo mat dieta svoju izbu,ale vela zavisi od toho ake to dieta je,urcite je pohodlnejsie mat ho v noci pri sebe v izbe,hlavne ked je kojene ale tiez nieje dobre nechavat ho dlho v spolocnej izbe,môze sa stat ze ked ho date do jeho vlastnej izby zacne protestovat a môzu byt z toho aj psychicke problemy.Bude jednoducho na vas tak naviazane ze to môze chapat tak ze ho uz nemate radi.Myslim ze okolo toho 1,5roka by to malo byt idealne no ako som povedala zavisi od dietata

maja22
15. sep 2008

Aj ja som sa o tom rozprávala s maminou. Sťažovala som sa, že máme málo priestoru a ona mi na to povedala, že kedysi žila celá rodina v jednej miestnosti a mali možno oveľa lepšie vzťahy, ako keď sa teraz každý zatvorí vo svojej izbe... Je to síce diskutabilné, ale niečo na tom bude...
Osobne si myslím, že do troch rokov je to úplne v pohode, ak je dieťa s rodičmi v spálni a ak na to majú podmienky, po troch rokoch je samostatná izba už celkom fajn...

cartmanko
15. sep 2008

ono nieco na tom bude. rodina v jednom priestore. ved sa v podstae k tomu vracia a oddelene ostavaju iba spalne, ktore sluzia iba na spanie a nie na relax, pracu a oddych.

zrzulka
16. sep 2008

Maja presne tak to je🙂)) odporucam precitat knihu Koncept kontinua...

mywiel
16. sep 2008

Moja mala spi v mojej posteli so mnou, od 4-5 mesiacov ju dam asi do kolisky pri mojej posteli, detska je uz hotova, ale tam spi zatial max. hodinu cez den... 😀 do jej izby ju budem davat na noc mozno od tych 6tich mesiacov. 😅

kuky8
16. sep 2008

My máme malého v spálni ešte stále, ale som ho naučila na postieľku (aj keď musím ešte stále vstávať 2x za noc na kojenie 😅 ) Keď si ho berieme do postele, tak skôr nadránom. Tiež som nad tým rozmýšľala, že kedy , ale mne to vychádza tak, že keď bude ten správny čas pre všetkých , tak to budeme vedieť a potom to budeme riešiť.
Teraz má svoju izbu na hranie, dokonca ani nábytok sme tam ešte nedali. Len samé hračky a občas sa tam vyskytuje aj náš pes. Toho sme už poriešili, pelech má v chodbe 😉

rohacka
16. sep 2008

My sme dceru prestahovali, ked mala 2.5 roka do izbicky,tvrdila, ze bracek ju budi, ked v noci place. Asi po mesiaci nam zacala robit vecer hrozne sceny, plakala, pytala si stale dokola pit, jest, piskat a podobne. Uz sme boli s nervami na konci. Ale nepovedala, ze chce ist k nam. Trvalo to asi 2 tyzdne, potom sme si ju prestahovali naspat a odvtedy je s nami a je spokojna. Asi to nevedela vyjadrit inac, neviem. Tak sme vsetci 4 spolu v malej spalni. Ale mame sa dobre. Rano po zobudeni sa vsetci nasackuju do manzelskej postele a uzivame si spolocne chvilky cela rodinka, citame a tak. Ratam s tym, ze budeme takto dlhsie, kedze obidve deti maju laryngitidy a tym padom som v noci v strehu. Kym bola Dorotka tych par tyzdnov sama v izbicke, celu noc som mala zapnuty baby monitor, aby som ju pocula, keby sa dusila. Takze pre mna je to ulava, ze ju mam pri sebe, aj ked uz ma 3.5 roka.