Dokedy si pchá všetko do úst?

len.petra
3. feb 2009

čafte baby.. naše zlatíčko prednedávnom oslávilo rok a ešte stále si pchá všéééétko do úst.. 😒
kedy ju to prejde, ako na tom boli vaše deti? mne už to začína liezť na nervy, lebo si musíme dávať veľký pozor, čo nájde, aby sa náhodou nezačala dusiť

kili
3. feb 2009

náš S. už teraz trošku začína povolovať, už konečne môže byť na zemi k dispozícii nočník a on ho nemá v puse 😀 😝
ale predtým to bola hrúza, neexistovalo nič, čo by si tam nenapchal, teda okrem jedla 😠 😀

susik77
3. feb 2009

mala prestala okolo 11 mesiacov-ale poznam kopec deti co su od nej starsie-aj 18 mesiacov a stale si davaju vsetko do ust. Mam taky pocit, ze to moze suvisiet so zubkami-ona uz ma skoro vsetky tak to uz nepotrebuje. tym ostatnym detom este len idu zubky...

danu
3. feb 2009

Ella si davala vsetko do ust cele leto cize cca od 1 roka cca 3 - 4mesiace

len.petra
autor
3. feb 2009

nasa ma zubkov len sest a idu jej teraz aj hore aj dole dalsie, tak to moze byt tym .. snad ju to do jari prejde 😉

titkovamiriam
3. feb 2009

tak do roka a pol

eliska7
3. feb 2009

my mame dva a pol a stale ju musim napomíňať 😖

rohacka
3. feb 2009

Vraj tzv. oralna faza trva do dvoch rokov, ak si dobre pamatam. Tak len trpezlivost 😎

tanja61
3. feb 2009

no baby moj maly ma 18mes.a stale vsetko pcha do ust...minule som neustriehla a zjedol aj nalepku z hrusky 😀 tiez neviem kedy to prestane 😒

ivankaalenka
4. feb 2009

My mame hen kolko a stale skusame pchat do puse, hlavne, co tam nepatri...Ale zlepsuje sa to. Farbicky su nas favorit

luciauk
4. feb 2009

len. petra nepoteším ťa. niektoré deti aj do dvoch rokov a všetko, vrátane zábradlí a sedadiel v autobuse oblizujú aj do 5 🙄 ako moja najstaršia 😵

len.petra
autor
4. feb 2009

luci ja mam tiez starsiu 5 rocnu a ta to nerobila po roku, tak cakam kedy aj krpata dostane rozum. Keby tak rada papala aj jedlo 😅

zuzana17
23. feb 2009

môj malý už mal rok a stále má niečo v ústach 🙂 , bude to asi zúbkami ako tu niekto písal, no dúfam, že to nebude trvať dlhšie ako 2 roky 😀

tonicka
24. feb 2009

ahojte. To je velmi individualne, nasa davala do ust len ked bola malicka, potom vobec. Ale sestrin syn pchal do ust vsetko a strasne dlho aj preto, ze mu zobrala cumlik a drzalo ho to do 4az 5 rokov... teda obcas aj dnes, najme šnurky a podobne veci co sa da cmuľať. Takže ťažko radiť. 😉 My mame zase ine "úchylky" 😀 😀

susika
24. feb 2009

tak toto by aj mna zaujímalo, do kedy?malá dáva asi od 3 mesaicov do úst všetko a až do teraz.asi výnimočnú chuť majú zástrčky-teda tie kolíky na nich, kluče a všetko kovové ale nepohrdne ani paierom. velakrát si odhryzáva z letákov.a tie farebné sú asi najlepšie🙂drevenú stoličku na jedenie má tiež celú obhryzenú.už to niekedy vzdávam, snád má dobrú imunitu a tráviace žaludočné šťavy🙂)

lubkaaa
24. feb 2009

naša lea si veci do ust pchalal asi do 11 mesiacov, potom prestala.. len ked jej ide nejaky novy zub, tak zasa niečo strká a ohryzuje..

betka1
24. feb 2009

moja mala ma 14 mesiacov a tiez stale vsetko ožužláva. Uplny maniak. Asi od jedneho roka sa to trosicku zlepsilo, ale stale uplne neprestala. Chutil jej hlavne papier. V akejkolvek forme, servitky, noviny, karton, toaletak. Nic som nemohla nechat v jej dosahu. Skoro vsetky detske knizky mame ohryzene a stale ich obhryza. Sedadla v autobuse oblizuje stale. Nemyslim si, ze je to zubami.
Minule na navsteve som sedela vela nej, zahladela som sa na chvilku vedla a zrazu vidim, ze medzi hrackami nasla plastelinu. Rychlo som pozrela do pusy a bola aj tam, tak som ju vybrala. A na druhy den bolo nieco ziarivo zelene aj v plienke.
Tiez by ma zaujimalo, kedy ju to prejde.

biela
25. feb 2009

baby, ja už som niekedy zúfalá, poraďte mi, prosím... náš oliverko nielenže všetko pchá do úst a oblizuje, to by som ani neriešila, no on si dá do úst napr.kúsok látky, to dá medzi zuby a vytrhne silou. bojím sa o jeho zúbky...
robí to aj na gauči, zahryzne sa a vytrhne... suším prádlo, príde k nemu, vloží do úst a šklbne... robili to aj vaše detičky? prípadne ako ste ich odnaučili. ja sa snažím vždy nejako upútať pozornosť inam, napr.hra s kockami, čítanie knižky, čo ho baví, no vydrží tak 5 minút a zasa ide obhrýzať...

seva22
20. feb 2020

@tanja61 hahaa to je super 😆a ja som si myslela ze moja je aka originalna ked odhryzla z toho papiera do.ktoreho sa balia čaje 😆ale.nalepka ke lepšia 👍