Držanie hlavičky. Kedy začne bábo držať hlavu samo?

murinka
7. máj 2009

čaute.kedy asi začne bábätko samo držať hlavu?

lusilia
7. máj 2009

Murinka myslim, ze je to velmi individualne, moj maly ma styry mesiace a stale si nedrzi poriadne hlavicku, aj ked je teda o mesiac skor narodeny, ale predsa si myslim, ze uz by mal...

dadex
7. máj 2009

Moj maly si drzal hlavicku, no vydrzal velmi kratucko. Teraz vydrzi aj hodinu. Pokial dr. nic nehovori?. V styroch mesiacoch mi netahal hlavicku do sedu, tak ma poslali s nim cvicit. Vsetko sa upravilo.

zuzikmeduzik
7. máj 2009

ahoj murinka,
kazde babatko je ine a hlavne neporovnavaj to svoje s inymi alebo s tym, co pisu v knizke. nas maly drzal hlavku uz po prichode z porodnice, ale ho to rychlo preslo a ako 3-mesacny mal problem hlavku dvihnut. dnes ma 5 mesiacov a hlavku dvihne max na 5 minut. bude to aj tym, ze som ho zo zaciatku malo davala na brusko, lebo som sa ho drobca bala vobec chytit, tak si tu polohu neoblubil a nemal ako trenovat.

dadex
7. máj 2009

zuzikmeduzik, ako by som to pisala ja. ani ja som nedavala maleho casto na brusko a preto mi nevie spinkat na brusku. myslisi, ze musi stale dvihat hlavu a nevie ani odpocivat na brusku.

zuza.m
7. máj 2009

no nemalo by sa porovnavat ale predca si myslim že do nejakeho času by to už robit malo.aby sa popripade niečo nezanedbalo.maly ju dvihal skoro od začiatku a tak dobre asi tak po mesiaci a pol.treba vela na to bruško aj ked sa jeduju.budu to potrebovat na lozenie a štvornoškovanie.

zuzikmeduzik
7. máj 2009

dadex,
presne ako u nas! Maly si tiez mysli, ze poloha na brusku je len na dvihanie hlavicky a ked uz nevladze zacne sa strasne zlostit. dnes sme boli u pediatricky a mam s nim vraj cvicit 5xdenne na fitlopte.

mishusha
7. máj 2009

urcite davat casto na brusko..ja som tiez spravila tu chybu, ze som to nerobila castejsie.. mala sa jedovala ako muchotravka 🙂 a hlavicka jej tiez dlho kveckala... ale je to indivindi urcite... a ako hovori zuzka, tak to bude potrebovat na stvornozkovanie... aby jej zosilneli svaly na rukach a chrbatiku

tinus20
7. máj 2009

Moj Marek ma 3 mes.a zacal si drzal asi ked mal 2 mes.vydrzal podla mna dost dlho a zrazu prestal drzat,uplne ochabol,aj lekari mi to hovorili ze si ju vobec nedrzi a teraz ma 3 mes.a nadherne si ju drzi otaca dozadu ,kuka na vsetky strany 😉 takze tiez si myslim ze je to uplne individualne ,som pocula ze niektore si drzia uz v porodnici 😅 NO moc neverim... 😵

tinus20
7. máj 2009

a este som chcela ze moj maly je casto na brusku od mesiaca a pol nechce spavat na chrbatiku,takze na brusko ho davam casto okrem kocikovania,a myslim ze je to dobre,lebo prave hovorila lekarka ze ho mam davat na brusko a vela mam robi tu chybu ze davaju babatka len na par min.za den na to brusko...takze casto davat na brusko a hrat sa s nim,rozpravat a ono sa zacne pozerat a dvihat hlavu...treba trpezlivost 😉