Farba očiek. Zmenila sa u vášho bábätka?

monkula
24. máj 2007

Chcem sa vás opýtať, akú máte skúsenosť so zmenou farby očiek vášho bábätka? Jarko má modrozelené očká a Chiarka zatiaľ tmavomodré, má 4 mesiace.Mám hnedookého muža a stále dúfam, že Chiarka bude mať tmavé očká po ňom. Som zvedavá na vaše príspevky. 🙂

zgurkaa
24. máj 2007

Ahoj. Ako iste vies, kazde babatko sa narodi s tmavomodrymi ockami. Mojej Simonke sa mesiac po mesiaci zosvetlovali, az jej ostali modrucke. Miska to je iny pripad, tiez ma 4 mesiace a v 3 mesiacoch sa jej zacali menit, este stale ma modre ale okolo sosovky su uz hnede, tak cakame co z toho bude. Asi bude hnedoocka po mamae. 😅 Vravi sa ze ocka by sa mali vykristalizovat okolo pol roka. No uvidime. 😵

monkula
autor
24. máj 2007

avoj. Chiarka má okolo šošovky sivý kruh 🙂 Ale celkovo má tmavšie očká ako mal Jarko v jej veku. No, hádam sa mi splní sen o tmavookej slečne 🙂

escada17
24. máj 2007

monkula a ak nie, druhe moze byt tmavooke 😉
moja dcerka ako kazde mimi, mala tmavomodre ocka a teraz ma tie najnebeskejsie, ake hadam mozu byt 😉 nikdy som nepremyslala nad tym, ci bude mat zelene, sive, hnede alebo ruzove, mne sa na nej pacia take, ake ma 😉

zgurkaa
24. máj 2007

No ved uvidime...Aj ja cakam, ze budem mat jednu hnedoocku. 😉

escada17
24. máj 2007

😉 ja mam sivozelene, moj muz ma modre, tak ale aj my mozno tuto druhu budeme mat hnedoocku, clovek nikdy nevie 😉 Zgurka, este by si chcela tretie babo?

monkula
autor
24. máj 2007

Escada, ja už mám dve deti, a to úúúúúúplne stačí 😅 . Jarko je za tri deti. Má nádherné modrozelené obrovské oči, a husté čierne mihalnice, nenormálne dlhé.

escada17
24. máj 2007

jeeej, modrozelene musia byt super, inak sa vravi, ze chlapci naschval krasne mihlanice , a zeny chudata musia minat majland na najlepsie maskary 😉
ja cakam druhe teraz, druhe dievcatko...a este si vravim, ze raz o par rokov tretie...ale toto tehotenstvo je take unavne a tazke, ze neviem-neviem.. 😝

monkula
autor
24. máj 2007

Blahoželám 🙂 a krásne meno máš vybraté, naša malá sa volá Chiara Christine. A skromne dodávam, že Jarko má oči po mne 🙂 Mne svokra veštila počet detí a vychádza mi ešte jedno dievčatko 🙂

escada17
24. máj 2007

jeeej,monkula, tak aj vy ste dali pekne...my sme v USA, tak prave vaham, ci nemam dat Christine...no neviem, este ani toto nie je iste

zgurkaa
24. máj 2007

escada17. Tretie dieta........Neviem. Po druhom porode som povedala, nikdy viac a aj tehotenstvo bolo unavnejsie. Manzel chce tretie, chlapca. A jak naschval bude mat dievca 😀 tri princezne........a kral 🙂 .

monkula
autor
24. máj 2007

Ďakujem. Ja som chcela Chiaru, muž Kristínku, tak sme to takto skĺbili 🙂 a kde v USA žiješ? Ako si sa tam dostala?

zgurkaa
24. máj 2007

escada. Otazka monkuly zaujima aj mna. Co Ty v USA?

eva4444
24. máj 2007

escada17 - mam pocit, ze ak ty mas sivozelene a tvoj muz modre myslim, ze babetko nebude mat hnede nikdy 😉
ale zato dvaja hnedooky mozu mat modrooke dieta, len dvaja modrooky nemozu mat hnedooke 😉 aspon pokial si dobre pamatam z genetiky 😎

zgurkaa
24. máj 2007

Ale mozu, pokial maju stari rodicia take.

eva4444
24. máj 2007

No neviem, mne sa zda, ze ak ma niekto modre oci, ma v sebe dva geny modrych ociek = vysledok modre oci. Ak maju obaja rodicia modre, maju dokopy 4 geny modrych = pri ich akejkolvej kombinacii bude mat babo len modre.

Zato ak ma niekto hnede ocka, moze mat v sebe kombinaciu dva hnede alebo hnedy+modry gen, coho vysledok navonok je vzdy hnedy. Dvaja hnedooky rodicia, ak obaja nosia v sebe potlaceny modrooky gen mozu mat modrooke babo.

Proste hnedy gen navonok vzdy vyhra, a ak su rodicia modrooky znamena ze tento gen v sebe nemaju, a nemozu ho predat dalej.

my sme sa to takto ucili. hadam nas len v skole neoklamali 😀

elliana
24. máj 2007

ja chceeeeem modrooke babo, Zoja nemala modre oci ani pri narodeni, takze nie je celkom pravda, ze vsetky deti sa rodia morooke...Zoja mala tmavo tmavo sive

monkula, vymenime, Zoja ma tmavohnede

monkula
autor
24. máj 2007

Elliana, nedám 🙂 🙂 🙂 🙂 Akurát dobehol malý, tak mu musím čítať vaše profily, hlavne ako sa volajú vaše detičky a je ofučaný, že on tam fotku nemá a ostatné detičky áno. 😉 😉

zgurkaa
24. máj 2007

eva, asi mas pravdu, v akej skole si sa toto ucila? Moja teta ma hnede, stryko zelene a ich jedina dcera krasne modre. Takato kombinacia moze byt?

elliana
24. máj 2007

takze je sanca, ze moje /ak bude/ druhe dieta moze mat modre oci? U nas nikto v rodine modre nema a prave preto po "nich" tak tuzim

riuska
24. máj 2007

muz ma hnede ja mam modro-sedo-zelene, akej farby bude mat ocka nase babatko, zatial ma tmavomodre 😉

andy75
24. máj 2007

ahoj baby,Eva4444 ma pravdu. Dvaja ludia s bledymi ocami hnedooke dieta nebudu mat. Ale hnedooki mozu mat dieta s modrymi ockami 🙂

susanh
24. máj 2007

Ano je to tak, že dvaja modro alebo zeleno nemozu mat deti s hnedymi ocami, tiez si pamatam zo skoly.

zuzana76
24. máj 2007

aj my sme sa to ucili ako vravi eva4444, dvaja modrooki vraj mozu mat len dieta s bledymi ockami, teda, modre zelene, sive, dvaja hnedooki aj dieta s hnedymi, ale aj s modrymi ci zelenymi ocami, ucili sme sa to na gympli na biologii - genetike, vlaste ide o to, ze hnedooky jedinec moze mat alely Aa alebo AA, pricom alela A je domimantna a alela a je recesivna, ta recesivna zodpoveda bledym ociam a dominantna tmavym ociam, teda kombinacia AA su hnede oci, ktore odovzdavaju len dominantny gen, kombinacia Aa, su hnede oci ktore mozu odovzdavat gen dominantny aj recesivny a kombinacia aa- su oci modre, zelene, sive a tie mozu odovzdavat len recesivny gen.

takze riuska, ak ty mas blede oci, je jedno akej farby a tvoj muz hnede, vase dieta moze mat oci blede aj hnede, zavisi od toho ake geny sa spojili

zgurkaa, aj ma tvoja teta hnede a stryko zelene, ich dcera moze mat modre oci

ospravedlnujem sa ak je tu nahodou niekto genetik, neviem ci som to dobre vysvetlila a ci si to uplne dobre pamatam, ale tak nejako sme sa to ucili, ale uz je tomu vyse 13 rokov

escada17
24. máj 2007

cau baby, az teraz som spat...v USA som asi 4,5 roka, mam tu muza, tu sa i Sofi narodila, i druhe sa narodi...ale chcem sa vratit do Europy, len neviem, kedy..inak zgurkaa, moj muz by praveze chcel -ked uz tretie- tak zase len dievca- az nechapem, lebo mne by sa aj chlapcek pacil...

monkula
autor
24. máj 2007

Tak, mam taky pocit, že sa tá moja téma zmenila na genetickú debatu 🙂 🙂 a ja nie som o nič múdrejšia ako na začiatku 🙂 🙂

sisulik
24. máj 2007

moja mala ked sa narodila mala tmavocierne ocka (ziaden naznak modrej tam nebol) a teraz ich ma tmavohnede.. 😉

escada17
24. máj 2007

evi, ved ja viem, ze u nas je pravdepodobnost na tei modre odtiene, ja to neriesim, ani som na to nikdy nemyslela, nuz,ake budu...

elliana
24. máj 2007

monkula, ja viem k tomu len tolko... Kamoskin syn mal modre oci az do 8 mes., potom zhnedli

zuzana76
24. máj 2007

monkula, nuz na tvoju otazku niet odpovede, kazde dietatko je jedinecne a ziadna z nas ti nebude vediet povedat, ci sa jej este zmenia ocka, alebo uz zostanu take. Najhlavnejsie je,aby ich mala zdrave a dobre nimi videla 🙂

escada17
24. máj 2007

juj, a sme v Pennsylvanii, pri Philadelphii ( odpovedam na otazku ) 😉