Farba očiek. Zmenila sa u vášho bábätka?

monkula
24. máj 2007

Chcem sa vás opýtať, akú máte skúsenosť so zmenou farby očiek vášho bábätka? Jarko má modrozelené očká a Chiarka zatiaľ tmavomodré, má 4 mesiace.Mám hnedookého muža a stále dúfam, že Chiarka bude mať tmavé očká po ňom. Som zvedavá na vaše príspevky. 🙂

escada17
24. máj 2007

veru, zuzi, aby dobre videla 😉 inak babo uz pocuje v brusku, ze? Teraz som v 25 tt, neviete, odkedy pocuje? Som zabudla...taka odveci otazka...

zuzana76
24. máj 2007

escada, neviem presne, kedy zacina pocut, ale okolo 28 -29 tt sa mu rozlepuju ocka, pocuje skor, asi od nejakeho 22 tt, ale nie som si ista

escada17
24. máj 2007

no mne sa zda, ze pocuje uz, lebo moja malinka sa tak vzdy rozkopka v brusku, ked Sophia zacne plakat, staaale vtedy,tak sa splasi v brusku hned...a ocka nahodne tusim uz i teraz...( na mamaaja pise tusim na 25 tt )?

escada17
24. máj 2007

juuuj, oprava, som pozrela to mamaaja, a ocka okolo 29 tt sa otvoria😉 ooops 😉

mimakro
24. máj 2007

Syn mal od začiatku sivomodré oči, viac tmavé ako bledé a teraz ich má tmovohnedé. Dcéra má albinizmus a oči mala hneď krásne modré. Vraj do roka sa farba očí mení, potom by sa to už malo ustáliť.

titkovamiriam
24. máj 2007

Najstarsi a najmladsi maju vyrazne modre oci,stredny syn mal modre asi dva roky,potom zelene a teraz v puberte mu hnednu.Segra ma jedno oko zelene a druhe hnede a cez zelenu duhovku na hnedu skvrnu. 😀

escada17
29. máj 2007

niekto ma vsak take oci, ze sa mu menia podla oblecenia, pocasia...ja mam sivozelene a niekedy mam celkom sive, inokedy zelene ( po placi 😉, niekto mi povie, ze mam modre...asi tieto odtiene sa menia...

danuskam
22. nov 2008

Nikto to tu nenapísal.. kedy sa vlastne zmenia oči už na stálu farbu? alebo je to u každého dieťaťa inak?

saska.t
22. nov 2008

mne lekar povedal, ze do pol roka musi byt farba ustalena ....

zuz11
14. mar 2009

register • Včera o 12:47
Ahojte. Veľmi by ma zaujímalo, kedy ste u vašeho babatka spozorovali zmenu vo farbe očí? Niekde som čítala, že sa tak stane po tretom mesiaci a v inom článku po osmom.

najjanka • 3d • Včera o 12:52
Mam kamosku, ktorej mesacna dcera uz mala hnede. Nas prvy syn mal dlho modre, sfarbovali sa mu postupne po 10. mesiaci (tajne som dufala, ze budu aspon zelene), teraz su krasne hnede.
Dcerke sa nikdy "neodfabili" 🙂 🙂 , ostala modrooka, a posledny syncek ma teraz 9 mesiacov a stale je modrooky a dufam, ze aj ostane.
U nas ma modre oci manzel, ja mam hnede.

register • Včera o 12:57
Ďakujem Najjanka.
No nič nemám proti hnedým očkám, no keby zostali modré... 🙂 .A
le to je jedno, hlavne že su zdravé a krásne.

erikasadek • 2d • Včera o 12:58
register , mne moje, obidve , mali pri narodeni krasne mozdre..pato zacal menit farby, ked mal 6 MESIACOV;;
a josh zacina az teraz.. 😉

register • Včera o 13:15 [
Erikasadek, máš krásne detičky.

alon111 • 3d • Včera o 13:19
moja laura mala hnede od narodenia,oliverkovi sa zmenila z modrej na zelenu ked mal 11 mesiacov a ninka ma rok a este stale ma krasne modre ocka tak tajne dufam ze aspon jej zostanu take modre 😉

register • Včera o 13:27
Alon111, prosím Ťa, aké mate oči Vy-rodičia? Ďakujem.

alon111 • 3d • Včera o 13:29
moj manzel zelenohnede a ja modre.

miriamkac • 3d • Včera o 13:32
caute....tak u nas ma princezna modre...zatial stale, comu sa tesim, a chlapci su obaja hnedooky (tam sa farba zmenila z modrej do mesiaca).....no a moja sestra este ako prvacka na fotke ma oci modre ako nebicko....a teraz je z nej zelenooka tigrica. Ale kedy sa jej oci zmenili na zelene...myslim, ze okolo toho 8-10 teho roku....

gitarka • 1d • Včera o 13:32
ahoj,moj maly ma od narodenia tmavo hnede ocka,ja s manzelom mame obaja hnede

kate77 • 1d • Včera o 13:36
Vyzerá to tak,že ak budú hnedé,tak sa menia dost skoro ,ale potom tie dalšie odtiene!My sme mali do 5 mes modré,potom voľajaké sivé, teraz naberajú zelenkastý odtieň (ja mám čokoládky,manžel zelené) 😎

saska.t • 1d • Včera o 13:40
no mne vsetci Dr. povedali ze oci sa menia do 6 mes. potom uz take zostavaju 😎 my s muzom mame obaja hnede a rodiny tiez a mala je sedooka 😀 ale postar to nebol!!! 😀 😀 😀

dudinka21 • Včera o 14:06
my sme mali zo sestrou modre do 3 mesiacov , brat do 6- mamina má hnedé ocino modre.
No a moj syn má 9 mesiacov a stále má nebíčkovo modré veľké oči manžel má modre ja hnedé.. Ale ja som čítala, že do roka sa můžu zmeniť..
A čítala som aj, že keď majú dvaja hnedé dieťa může mať modré, ale dvaja modrooky nemajú nikdy hnedooké- teda pokiaľ nieje susedové.. 😉

akejka • 2d • Včera o 14:10
moja 1. dcéra mala do 6 mesiacov modré oči, potom jej prešli cez zelenú do hnedej.
2. dcéra má 10 mesiacov a krásne bledunkomodré očká. Mylsím, že jej už také zostanú.

erikasadek • 2d • Včera o 14:14
register dakujem.... 😉
u nas ani nehrozilo vobec ze budu mat modre oci.. teda po mne ano, ale po oteckovy asi tazko.. ale stalo, sa v rodine boli raz modre oci , ale uz velmi velmi davno... staci , aby nase deti mali modre oci.. i kde len kratko.. 😉
teraz ich ma josh take sivo modre.. vseliake.. 😀 uvidim eco sa s nich vykluje.. 😉

akejka • 2d • Včera o 14:18
erika: aby joshovi také očká nezostali ! ja mám tiež také sivo-modro-zelené. Odtieň sa mi mení aj podľa farby oblečenia 😉 a aj vekom - ako tínedžerka som ich mala skoro tyrkysové, potom šedé a teraz po 30-ke tiehnem na zelenú 😀

erikasadek • 2d • Včera o 14:23
jej tak preco nie, aspon nebude musiet nosit sosovky ako su teraz v mode na zmenu farby.. 😀

bude okuzlujuci kazdy den ina farba oci, zalezi aku bude mat frajerku.. 😀

zuza.m • 1d • Včera o 14:29
maly bude mat 7mes a stale ma modre.ked bol malinky mal ich take do siva.ja mam sivo modre tmave,ocino bledulinko zeleno modre.tajne dufam nech ich ma bledo modre nebičkove take sa mi velmi pačia.

gedgitka.a • 1d • Včera o 16:13
ahojky, tak náš malej měl uplně tmavě modrý očička asi do 3 měsíců, pak mu začli světlat, ale modrý je má stále a asi mu i zůstanou já mám modrý a manža modro-šedý 🙂

cristin • 1d • Včera o 16:43
Holky,posledne som citala,ze farba oci sa ustali v 9. az 10.mesiaci.Inac aj moja mala ma sede...no seda je dost zvlastna farba,asi sa este zmenia,ja mam az skoro cierne a manzel zlto-zelene.

gucz • 1d • Včera o 16:46
moja malá mala tiež krásne tmavomodré očičká a okolo 10 - 11 mesiaca sa jej zmenili na zelené a pri zreničke má hnedé. Teraz má vyše 1,5 roka a aj tá zelená je ešte trochu stmavla. A ja mám oči modré a MM má zelené s hnedým uprosted tak isto ako malá

terezka044 • 28tt • Včera o 18:48
ahoj, tak presne sa to povedat neda, skusim ti povedat z ineho hladiska ako maminy, lebo zatial nemam osobnu skusenost 😉
sfarbenie oci zavisi jednak na genetickom predpoklade (neznamena to vsak, ze ak su obaja rodicia hnedooki, ich dieta musi byt tiez hnedooke 😉 ) - je to podmienene genetickou strukturou vlakna, v ktorom je informacia o farbe oci zapisana, pricom rodicia mozu z minulosti v sebe niest informaciu o sfarbeni oci namodro, hoci sami maju hnede oci - potom zavisi, v akej percentualnej pravdepodobnosti moze mat dieta inej farby oci ako ich rodicia,a ktora farba u neho prevazi. (v zasade hneda prebije modru, zelena a siva su akokeby odtiene hnedej, takze tiez prebiju modru).
Farba oci sa zacne profilovat posobenim svetla, nie je vsak pravda, ze ked dieta vystavis slnku, stmavnu mu oci 😀 u kazdeho dietatka je to individualne 😉 taktiez sa moze stat, ze dieta bude mat do 12tich zelene oci a potom mu stmavnu, alebo bude mat tmavo hnede az cierne, a potom trosku zosvetlia, nie vsak velmi.

Vacsinou je ta konecna farba podobna najviac tej, ktoru babo ziska do jedneho roka.

xena22 • 3d • Včera o 19:11
Tak moj starsi syn ma modre od narodenia a mladsi presiel uz vsetkymi fazami,z modrej presiel do zelenej,ked mal 1 rok tak mal farbu ako pivo a teraz ma uplne tmavohnede ako ja.... pritom ja som mala tmavohnede hned od malinka - tak ten moj syn mal asi nejaku dlhsiu informaciu 😀 kym sa k tomu dopracoval...

Nasa mala ma teraz 1 mesiac a oci stale tmavsie sivomodre - take novorodenecke a vobec sa jej nemenia 😨 ,pochybujem,ze by jej mala zostat tato farba,tak len cakame ktorym smerom sa to poberie,aj ked mi to je jedno,na farbe nezalezi... inak muz ma nebickove modre a ja tmavohnede,tak snad to bude jedno z toho 😉

Synovec mal cely zivot modre oci a v puberte (cca v 13-14r) mu ozeleneli a teraz uz ako 18rocny ma svetlo hnede...takze tazko hovorit,kedy je farba definitivna,ale ked sa to tak vezme,kym budu decka dospele,nam to uz bude davno vsumafuk aky odtien bude v ich ociach 😀

evikuu • 2d • Včera o 19:32
také se přidám,starší má světlounce modré oči a nemají náběh na žádnou změnu 😀 .Oba jsme s manželem tmavší.Manžel má hnědé oči a já zelené.Kačka to podědila po dědovi-je blond s modrejma očima.A Veruš jde v jejich šlépějích,zatím nám pouze ta modrá světlá,ale náběh na jinou barvu nevidím.Připadá mě že u nás zabodovala dědičnost přes koleno 😀 .
Ale jinak je každá jiná.Kačka ksdyž se narodila měla černé dlouhé vlásky a snědou pleť,Veruš je sejra a byla skoro plešatá 😀

dnada • 1d • Dnes o 15:25
malej když se narodil,tak měl úplně černý očka a téměř bez vlásků,žádné řasy ani obočí,na konci 6ti nedělí měl tmavě modré a zatím má takové mramorované modré očička. Já mám jedno oko modrozelonohnědé a druhé jen modrozelené 😀 A přes zimu mám oči víc do zelena a přes léto hodně zesvětlají a zmodrají. Otec malého má modrošedé oči,můj táta má modré oči(za to míval černé vlasy než zešedivěl),máma zelené,bráchové hnědé

zitaje
14. mar 2009

Ahojte, dobra tema, ja toto tiez riesim.
Starsia ma zelene ocka, a vidno to asi od roka. Mladsia ma rok, a ma take nejake tmavosive, ale dlho vyzerali, ze budu hnede. No ale nakoniec asi nebudu.
Ja mam klasicke sive (nie modre, len take obycajne sive) a muz ma hnede, a starsia ma teda zelene. 😎
Inak este ja poznam taku pomocku, ze oci sa dedia po starych rodicoch. My mame na vyber 2x hnede, raz sive a raz zelene, takze statisticky pripadne dalsie dieta by malo mat hnede. 😉

other_side
14. mar 2009

ked sa narodil nas maly mal uplne cierne oci, niekde, myslim ze to bol hned druhy prispevok v tejto teme pise mamicka ze kazde dieta sa narodi s modrymi ocami.. co teda nemozem potvrdit 😀 nas maly sa narodil s totalne ciernymi ocami a zacali sa mu sfarbovat okolo 6 mesiaca. dnes ma oci modro sive 🙂

register
11. máj 2009

ahojte. Včera som stretla kamarátku. Maličký má dva týždne a má krásne čierne oči. A to som si myslela, že sa každé dieťa rodí s modrými.

lila794
11. máj 2009

veru, oci sa asi naozaj dedia po starych rodicoch 😉 ja aj manzel mame hnede a nas drobec modrucke ako nebo 😀

roka96
11. máj 2009

dvaja hnedooký možu mat modrooké.. ale dvaja modrooký nemajú hnedé nikdy.. my máme tiež modroočko..
Ja hnedé manžel zelenomodré... ale tvar má moj... 🙂

roka96
11. máj 2009

a ozi moja malá susedka sa narodila tiež s čiernými očami a má ich doteraz...

marelica
11. máj 2009

Tak náš tatino je taký stredomorský typ: tmavé oči, čierne husté vlasy, tmavá pleť... ja tiež nie som blondínka, tak som si myslela, že tmavé gény prerazia... a hups! dcérka má jasnezelené oči a vlásky jej ryšavejú 😀 ... má len 6 mes. tak počkáme do roka....

dadex
12. máj 2009

Aj mne pediatricka povedala to iste co pise roka. Maly mal modre ocka a teraz sa mu zacinaju menit na zelene.
ja mam tmavohnede a manzel zelene. Narodil sa s ciernymi vlaskami a zosvetlili sa mu, no opat mu zacinaju tmavnut. My mame obaja hnede.

cora73
12. máj 2009

Ahojte,tak tiez nieco k dedicnosti farby u nas..
Mojho otca mama a otec mali modre a sive oci,moj otec sive,jeho sestra modre. Mojej mamy mama modre,otec hnede,moja mama a jedna jej sestra hnedozelene,ostatne dve sestry modre. Ja s bratom hnede. Mojho prveho syna otec modre,aj cela jeho rodina modre,moj prvy syn hnede.Mojho druheho syna otec cela rodina aj on modre,a jemu uz teraz v 4 mesiacoch sa objavuju take hnede prskance v ockach-takze budu hnede... 🙂 Takze dedove jedine hnede oci prerazaju vsetky modre..
Hneda je proste silnejsia 😀