Hnisavé očká. Prosím o radu

ladybird1l
2. mar 2007

Ahojte, prosim Vas pekne o radu. MOJa mala - mesiac a pol - sa dnes rano zobudila s hnisavymi ockami, jedno mala dost hnisave ze na spodnych mihalniciach mala biely povlak. Je to dovod na paniku? Ocistila som jej to a dala je kvapky do oci co som vyfasovala este v porodnici, ktore som jej davala ked bola este malinka a precistovala sa.

andrejka1983
3. aug 2012

@ladybird1l ahoj 🙂 uvar jej harmančekový čaj ak ked vychladne, potom jej tým pretieraj hniesave očko...vždy ako ťa to napadne. Mojej sa asi 2x tak zahnisalo očko že ho rano nemohla odlepiť, ale hned som jej ho pretrela ešte teplým harmančekom a raz dva to prešlo....za dva dni bol pokoj...to zvykne byt reakcia na prievan u takých malých detičiek, neboj to prejde 😉

mummy01
3. aug 2012

@andrejka1983 kukni na datum 😀 ...5 rokov stara diskusia 😉

andrejka1983
3. aug 2012

@mummy01 😀 😀 som si nevšimla,dík....nevadi, hadam sa jej za tých 5 rokov už oko vyliečilo 😝 😀 😀 ked ne nech skusi ten harmanček 😀

mummy01
3. aug 2012

@andrejka1983 😀 😀 😀

sisi18
11. aug 2012

@takyna už píšem asi neskoro, ale áno robili nám to v Ba na kramároch na očnom a veľmi šikovne, malého neuspali, len mu nakvapkali na znecitlivenie niečo do očka, ani som sa neprešla na koniec chodby a sestrička mi ho už niesla, za sekundu bol usmiaty a nič nebolelo, odvtedy máme pokoj, nič sa neopakuje, držíme palce

takyna
11. aug 2012

@sisi18 dakujem za odpoved 🙂, uz mame za tym..., uspali ju, ale od vtedy nam to ocko stale hnisa..., uz tyzden, tak neviem, ci nebude musiet podstupit este narocnejsiu operaciu cez nostek, tam ma nejaky este zrastik kosticky 😝 ☹
nehnisalo vam ocko po tom zakroku uz vobec?

sisi18
11. aug 2012

@takyna- nie nám chvalabohu už očko nehnisá, a pritom mi ho predtým veľmi dlho trápili, hovoria, že čím neskôr sa tie očká preplachujú, vlastne slzné kanáliky, lebo oni sú upchaté, tým to trvá dlhšie, a môže byť, že od toľkých zápalov sa zapálilo aj niečo v nošteku a bude to tým, neboj možno ešte raz to prepláchnu a bude dobre, o to je to horšie, že bábo je väčšie a staršie, môj malý mal asi pol roka,

takyna
11. aug 2012

@sisi18 snad ano 😒 , dakujem 🙂 , prajem vsetko dobre 🙂

lucta30
13. nov 2012

Prosím Vás ako vyzerá ten preplach očka ? je to bolestivé ? Moja maličká má už 2x antibiotiká - kvapky a stále nezaberajú lekárka povedala že bude musieť isť na preplach čo to vlastne je ? pretože keď nezabere musia jej urobiť sondáž a to až po 3 mesiacoch maličká má 1 mesiac a chcem vedieť čo je to ten preplach.

mb
16. nov 2012

@lucta30 skusala si jej kvapnut tvoje mliecko?Ked kojis,tak jej kvapni.Nam to pomohlo.Moj maly to mal tiez a za par dni mu to preslo.

lucta30
16. nov 2012

Uz som skusala a zabralo to tak na 2 dni a potom zasa hnisalo ale uz sme boli na prepalchu ocka nic prijemne ale vyzra to ze to zabralo 🙂

katkatsakiri
23. apr 2013

aj ja mam mesacne babatko a od narodenia sa budi s hnisavymi ockami.. Co s tym?
😖

dari226
23. apr 2013

masirovat medzi zaciatkom oka a nosom je tam taky bod ,kanaliky su este uzke a preto vznika hnisanie my sme dostali tuto radu od lekara na druhy den bolo po vsetkom nepotrebovali sme ziadnu mast nic

miruska24
26. apr 2013

nám tiež jedno očičko od narodenia hnisalo, skúšala som všetko možné, mliečko striekať, repík....tobrex...ale nič dlhodobo nezabralo až potom mi moja teta doniesla Tobradex a je to zázrak, treba len kvapkať a potom masírovať miesto pri slznom kanáliku. Nám to super pomáha....tak dúfam, že aj vám pomôže....

alyca
19. mar 2015

@lucta30 ahoj, aj my teraz riesime tento problem. Mam strach z toho vyplachu. A dietatku si musela Ty drzat hlavicku? Ja neviem, ci to psychicky zvladnem, vidiet ten zakrok, ale hlavne dietatko ako sa trapi ☹

lucta30
20. mar 2015

@alyca Ahoj, nie nedržala som hlavičku kdeze ani ma nepustili k nej, sestricka jej drzala hlavicku a lekar to robil, a boli vo vedlajsej miestnosti, ja som len pocula ako mi plačka :( ale zvladli sme to uspesne je to strasne mne az srdce trhalo ale bolo to potrebne.Drzim prsty nech Vam to dobre dopadne.

alyca
20. mar 2015

@lucta30 mne dala sestricka kvapky Ophthalmo septonex a potom ak to nezaberie tak antibiotika Pamycon. A ak to nepomoze mame ist na preplach kanalikov. Vy ste neskusali najprv tie kvapky? a ako dlho trva ten zakrok?

lucta30
21. mar 2015

@alyca ale ano prepac zabudla som napisat najprv boli kvapky ako pises ale mojej dcerke to nezabralo vobec asi 3x sme pouzivali kvapky a nakoniec jej to 3x preplachovali ale na 3 krat uz uspesne.

brady1
21. mar 2015

@ladybird1l moja tiež mala hnisave očka lekarka nas poslala k ocnej ta nam dal antibil. a kazala vytierat. prešlo to potom ešte raz sa nam to vratilo tiež sme boli u nej. od vtedy nemala žiaden problem. ale očna hovorila že niektorym detom sa to vracia a maju to horšie že vtedy to musi napichnut ale to sa može robit až od toho 6mes. takže žiadna panika ale nerieš taketo veci tu ale s pediatrom ide predsa o tvoje dieta a aby dostalo tu najlepšiu starostlivost a nie nejake rady od "ľudu 😉 "

dollynkaa
21. mar 2015

@alyca toto iste sme dostali aj my a pomohlo tie kvapky

alyca
30. mar 2015

@danculik33 ahoj a pouzila si predne materske mliecko alebo zadne. Lebo to predne je viac take vodove.
Ja zatial kvapkam kvapky Septonex, ale neprechadza to ☹

luliu
30. mar 2015

@alyca septonex velmi vysusuje ocka, mne vzdy ocna vravi, ze este viac prihorsi ako pomoze. V poslednom case ociari davaju prednost kvapkam OCUflash. Su velmi ucinne

alyca
30. mar 2015

@luliu ahoj, dakujem. o tych kvapkach ocuflash som este nepocula. chcem vyskusat este materske mlieko a harmancek. dost sa bojim, ze by sme skoncili na preplachu kanalikov. ☹

alyca
31. mar 2015

@lucta30 a to si bola pri tom zakroku, ked jej to robili. Ja sa bojim, ze to psychicky nezvladnem. Viem si predstavit ako bude malinka plakat. aj to nejak umrtvia? ako dlho to cele trvalo? Robili aj vyter , aby zistili o co sa jedna?

wyslmt
7. apr 2015

Ahojte baby, môj maličký s tým mal tiež problém, keď bol menší,teraz máme 8mesiacov. Pár krát sme boli na preplach, no vždy nám ho len vzali a po zákroku má zavolali do ordinácie,takže som to ani raz nevidela. Len som za dverami počula ako plakal,ale nebolo to až také zlé, lebo sa hneď vedel utisit. Čo sa týka liečby,brali sme všelijaké kvapky, lebo sa mu to stále vracalo, až kým sme neskusili kvapky Uniflox. Tie zabrali a aj vyliecili. Občas aj teraz ak ráno zbadam, že sa mu začína tvoriť hnis,alebo mu slzi ocko,kvapnem jednu kvapku 5x denne 7dni a pokoj. Máme to odskúšané a overené.

kwjetok
8. máj 2015

suhlasim s "magg". tiez nam to povedali v porodnici. ze na hnisave ocko materske mlieko

alyca
10. máj 2015

ahojte dievcata, tak nam materske mliecko zial nepomohlo. Nakoniec nam zabralo cistenie ocka ociankou a kvapky OCUflah, plus masirovanie kanalikov. Hlavne, ze to pomohlo a ocko je zdrave 🙂

kika423
10. máj 2015

Prosím Vás len nie repík a harmanček...veď tak malé deti to môže úplne zalergizovať...jednoznačne očnému lekárovi, keď je v oku hnis=bakteriálna infekcia a teda treba nasadiť antibiotické kvapky...O-septonex LEN dezinfikuje, nerieši príčinu, navyše môže byť agresívny k epitelu rohovky u tak malých detí.

beton
3. jún 2015

@davidko
@ladybird1l
harmancek do oci a okolia nikdy. je to silny alergen.
pri kazdom dojceni nastriekat materske mliecko. takze velakrat za den. niekedy to trva par dni, niekedy dlhsie, ale zachovat tento postup. a prejde to.

tevia
3. jún 2015

@beton , tak tak.. suhlasim ;)