Hnisavé očká. Prosím o radu

ladybird1l
2. mar 2007

Ahojte, prosim Vas pekne o radu. MOJa mala - mesiac a pol - sa dnes rano zobudila s hnisavymi ockami, jedno mala dost hnisave ze na spodnych mihalniciach mala biely povlak. Je to dovod na paniku? Ocistila som jej to a dala je kvapky do oci co som vyfasovala este v porodnici, ktore som jej davala ked bola este malinka a precistovala sa.

okataivana
9. jún 2015

@ladybird1l
OCULOHEEEL kvapky su to také plastové ampulky po otvorení aplikujes co neminies vyhodís. nam zaberu vždy! len nie v kazdej lekarni ich maju.
je to homeopatický liek, obsahuje očianku. mozes vyskusat
a ak je ocko moc zahnisavene, tak harmancek a omočit gazou a cistit s tym oci

dana_l
13. feb 2016

@martina236 kedy si bola s malou na preplachovanie ociek? a mozes mi napisat ako jej to robili? dakujem

martina236
18. feb 2016

@dana_l asi mala 2 mesiace (ma 9 r), presne neviem. Nepustili ma k vykonu...

stefania100
7. jún 2016

Prosim vas ako je to s detickami starsimi? Nasa ma 4 rocky bojim sa ci je preplachovanie kanalikov horsie u takychto starsich deticiek? :o( Dakujem.

alyca
8. jún 2016

@stefania100 ahoj, a to od narodenie jej este stale hnisaju ocka? ci az teraz v 4 rokoch zacali? Nam pomohli kvapky OCUflash.

ivanusko
30. jún 2016

Ahojte....ak nic nezabere skus este ophtalmo framykoin malemu to velmi pomohlo

kvikina087
6. júl 2016

@ivanusko Ahoj, prosím ťa ako často si malému dávala tú mať ophtalmo?

ivanusko
6. júl 2016

3krat denne do ocnej spojivky.......☺

monilik
6. júl 2016

@kvikina087 nam doktorka kazala vzdy na spanok davat ophtalmo framykoin a cez den len antisepticke kvapky.

rokkisu
6. júl 2016

My sme tym prechadzali cely jun. Pomohla mast ophtalmo framykoin. Maly ma 2 roky a davala som mu ju kazde 3-4hodiny...max.vsak 4krat za den. A repikovym cajikom sme pretierali oci (chvilku pred dalsou aplikaciou masticky). Dokopy sme tuto proceduru robili cca 7 dni. Kvapky sa nam nikdy nepodarilo dobre naniest,maly sa vzdy rozplakal a vsetko vytieklo. Mast predsa len v tom oku lepsie drzala. Este sme pouzili jeden trik,nakolko ta aplikacna koncova cast je dost spicata tak aby sme mu nepichli do oka,naniesla som si na vatove tycinky do usi vzdy masticku a lepsie sa nam ta tycinka s mastou vedela do spojivky dostat,nez ta ostra aplikacna cast.

mysiacik333
22. aug 2016

@ladybird1l ahoj, moja mala to mala hned po pôrode. Davali jej atb kvapky do ocka, co este berieme stale. (Pamykon). Ale velmi nam pomaha popri atb kvapkam kamilky. Gazickou alebo detskymi tycinkami jej ocistim ocko. Kamilky vysusuju a dost nam to pomohlo. Rady starych mam. Drzim palce.

ivanusko
22. aug 2016

@ladybird1l ahoj. Moj maly mal to iste....davala som mu ophtalmo swptonex ale nepomohlo tak som davala ophtalmo framykoin a ten pomohol skvelo...takze odporucam,,ale je len na predpis

marianeta
22. aug 2016

no ak oko hnisa dlhodobo alebo po kvapkach s kratkou pauzou,tak je vysoko pravdepodobne ze je to upchaty slzny kanalik(pocas vmv sa v nich nachadzaju blanky kt maju po narodeni prasknut ) a tu pomoze len preplach.. Moji to mali obaja..U starsieho preplachovali v 4 tyzdnoch a teda to bol masaker..kym som prisla domov mal oko ako keby dostal pastou.. u starsieho sa to vlieklo dlho kym sme boli odporuceny na vyssie pracovisko... mal uz 7 ci 8 mesiacov a lekar vravi ze sa to ma robit kym nie su prilis pohyblive deti lebo vacsinou ich musia uspat,ale skusil to..Zabalili ho aj s rukami do plachty a sestricka mu drzala hlavu a tak mal lekar dobry a nicim neruseny pristup k oku..trvalo to par sekund a zrasty v kanaliku boli vraj uz dost silne,tak sme este cca tyzden kvapkali a keby opat zacalo oko hnisat musel by zakrok opakovat..nastastie to nebolo nutne 🙂

dominikamirko424
29. aug 2016

Ahojte moja mala ide mat o par dni 10 mesiacou a cele leto ma pod ockom vihadzand cervene pupaciky no noesu hnisav iba cervene doltor jej prepisal framikojinovu masticku ale nezabera vraj to ma exém neviete co by mohlo pomoct ? Dakujem

ivanusko
30. aug 2016

@dominikamirko424 skus jek to natriet sudokremom to pomaha😉

charity
30. aug 2016

@dominikamirko424 Postraz si datumy odkedy je vyhadzana a kedy to prejde. Potom kuk pelovy kalendar a jedalnicek a hladaj alergen.

Btw ja to mavam z kravskeho mlieka.

dominikamirko424
1. sep 2016

Dakujem baby skudim aj jedno aj druhe

tanidlo85
11. dec 2016

moj 4 mesacny syncek ma hnisave jedno ocko, uz mu dvakrat prepichovali ocny kanalik na kramaroch ale nepomaha to. Nema niekto podobnu skusenost? Ako sa zbavit hnisaveho ocka?

dadavivi
23. jan 2017

@ladybird1l aj malá mala problem s ockami mali sme aj odporucenie na ocne ale chvala bohu preslo to ja som davala kavapky ocuflash a mala aj atb Pamycon a este daky krem ale uz neviem ako sa volal

bridgetim
24. jan 2017

Kvapkat viackrat denne materske mlieko.nam len to pomohlo..

monika1293
27. mar 2017

Ahojte baby potrebujem pomôcť. Dnes veľkou rýchlosťou malému začali obydve očká hnysat. Čoraz viac mu slzia a veľa žltého hnysu mu ide z oči. Teraz mi spinka bola som sa na neho pozrieť . Skoro som sa zhrozila má ich uplne napuchnuté čo mám robiť. ? Ďakujem o akúkoľvek radu

because
1. sep 2017

@monika1293 čo vám nakoniec pomohlo?

cibulka79
7. sep 2017

@ladybird1l ahoj, my sme takto bojovali s upchatymi slznymi kanalikmi, boli sme až 3krat preplachovat na ocnom, dúfam ze Vám to nebude treba 😕