Hnisavé očká. Prosím o radu

ladybird1l
2. mar 2007

Ahojte, prosim Vas pekne o radu. MOJa mala - mesiac a pol - sa dnes rano zobudila s hnisavymi ockami, jedno mala dost hnisave ze na spodnych mihalniciach mala biely povlak. Je to dovod na paniku? Ocistila som jej to a dala je kvapky do oci co som vyfasovala este v porodnici, ktore som jej davala ked bola este malinka a precistovala sa.

cherries
3. dec 2008

ahoj mishusha a sondaz slzneho kanalika jej robili ? nema zapchate slzne kanaliky ? Ja som pred dvoma dnami s malim toto absolvovala a oci su krasne nehnisa , netecie a je pokoj a mala som to iste co ty , skusala som vsetko mozne a hlavne som vymenila ocnu

mishusha
3. dec 2008

my mame ocnu uplne zlatucku, a sondaz jej nerobili lebo je este dost malicka... doktorka chcela este tomu nechat cas, nech sa to same vyvinie, kedze je este taka malinka...a velmi mi to prepichovanie neodporucala... takze zajtra nas zase asi caka preplach... ☹ ach jaj

viktoriakarin
7. dec 2008

my máme problém s jednym očkom.Doktorka nám dala masť ophthalmo-framykoin a ešte nejaké antibiotiká ale malá bola nervózna a nespokojná chcela iba spať,tak som tie jedne vysadila a používala iba masť a hnisanie nám prešlo.Teraz jej očko občas slzí vtedy jeje ho pretrem repíkom.Dúfam že nám to prejde úplne.Maličká má 9 týždňov.

gergi7
9. dec 2008

mishusha a viktoriakarin! moja mala ma 2 mesiace. nam zacalo hnisat lave ocko asi mesiac po porode.vyskusala som striekame mater.mlieka, potierala som ocko pamykomom.nakoniec som navstivili detsku ocnu,ta nam dala antibiotika 5X denne. hnis jej mal ustupit do 4 dni.pri antibiotikach sa to iba zhorsilo.nechala som to tak a ocko som jej umyvale jedine fyzilogickym roztok a musim si poklopat,uz 2 tyzdne mame ocko krasne.
A este slzne kanaliky prepchavaju vacsinou len vtedy,ak su problemy od narodenia.
Vyskusajte ten fyzilog -to je sterilne a nic ine.je to lepsie ako cista voda.

nikollette
4. máj 2009

Ahojte.. aj my mame slzave ocko pravé... davam optahlmo, a teraz aj antibiotika.. ak nepomoze potom preplach.. boji msa toho starsne.. mozu byt pri tom aj rodiacia??? ja by som nechcela.. ako sa to robí.. ktora ste pri tom boli, mozet to popisat, ako s to robi, ci to vyzera velmi bolestivo, kolko to trvá, atd,atd...
a opakuje sa to aj viackrat?? ☹

elenita
6. máj 2009

ahoj, ake davate ATB? Nam dr. vzdy predpisuje sulphacetamid. Zaberaju nam okamzite. Ale opakuje sa to obom mojim detom casto.

sixinka
7. máj 2009

ahoj nikollette. moj syn mal od narodenia hnisave oci. 4 tyzdne som mu davala optahlmo septonex, az potom nam ocna v petrzalke nasadila antibiotika. musela som mu masirovat slzny kanalik, aby mu odtial ten hnis vysiel. mal tam toho neurekom. uplne upchaty slznicek. tie antibiotika zabrali len na jedno oko. bolo to hnusne, lebo to bola ocna mast. tak si vies predstavit co ten maly pri tom robil ked som mu 5x denne isla s tym do oka. dalsi tyzden nam kazala uz len vyplachovat ocnym roztokom, ale to sme tiez marne dalsie 3 tyzdne vyplachovali. ten hnis tam furt mal. tak nas poslala na kramare na prestrek. bol to taky rychly zakrok, cca 4 min. ale nepustili ma tam. z miestnosti isiel len vreskot, ale ked ho vyviedli, bol ticho. len som videla ako ho privezuju. ale neboj sa toho. jemu to pomohlo. odvtedy ziaden hnis. este nam dala na 5 dni antibiotika silnejsie nez mal - tobradex. predtym mal tobrex. no a povedala, ze ak mu to bude pretrvavat, spravi mu vyter z oka ci co.. lebo ma podozrenie na chlamidie v oku. ze ma prilis cervenu spojivku. ale test sa nekonal, ocka su v poriadku. uvidis, ten prestrek pomoze.

funilieta
20. júl 2009

dievcata, a chcem sa opytat, maju vase deticky tiez aj zacervenane ocka???lebop moja mala nema, ma uz 1 a pol roka a ma to prvy krat, najprv zlty vytok len z jednho ocka, teraz uz aj z druheho. cistime harmancekom. Myslite ze to moze mat napriklad z prievanu? proste ziadne cervene bileka, len ten vytok. zajtra pojdem do lekarne a kupim nejake kvapky.

mishusha
20. júl 2009

funilieta, ked su zacervenane popraskane zilky, vtedy to je zapal spojiviek... aspon tak sme to mali my...a potom sa pridalo aj hnisanie ociek...
ale ked mate len vytok z ocka mali by stacit kvapky ophtalmo-septonex...u nas uz bolo potrebne preliecit antibiotikami...
kazdopadne je to neprijemne... a zelam skore vyliecenie 🙂

mirkaa1
15. sep 2009

Ahojte maminy, nám robili preplachovanie očí včera. Malá má problémy s hnisavými očkami od narodenia, teraz má tri týžde. Najprv sme brali Tobrex a neskôr Gentamicin, no nič nezabralo. Myslela som si, že po tom preplachu bude mať očká v poriadku, ale už dnes v noci jej z oboch vytekalo množstvo hnisu a dá sa povedať, že jej aj slzia. Očná nám kázala doužívať ten Gentamicin. Len sa chcem spýtať, či je ten hnis po preplachu v poriadku, nakoľko väčšina z vás píše, že po preplachu bolo po hnise.. Vopred ďakujem za odpoveď 🙂

danu
27. okt 2009

drobcek2210 • Dnes o 14:17
Ahojte ma niektora z vas dietatko s hnisajucimi ockami? My mame uz dva mesiace, zatial sme brali len kvapky do ociek a zajtra ideme na ocne. Uvidime ci bude potrebny vyplach

zuzka1. • 1d • Dnes o 14:28
drobcek my sme sa trapili 6 tyzdnov, skusali sme atb asi 2 druhy aj kvapky a co ja viem co, maly bol malinke babinko, poprosila som o vyplach, ktory nam nakoniec aj spravili. strasny zazitok, ale odvtedy klop klop klop-

ja som uz nechcela maleho mordovat atb, ked nemal ani mesiac, vyplach bol kratky, trosku bolestivy, ale rychly.

missy97231
27. okt 2009

ahojte. aj mojmu malemu ocka hnisaju, a to uz bude mat 3mesiace. nas ocny nam povedal, ze panikarit nemam, a tiez vyplach nie je potrebny,,, akurat mu mam cistit ocka borovou vodou. a v polroku mame ist na kontrolu 😒 tak ja neviem,,, hadam nic nezanedbavaju ti doktori 😕

zuzka1.
27. okt 2009

missy my sme cistili aj borovou vodou, ale u nas nepomohlo, ani atb, kvapky ani borova voda, repik nic.

ak sa to u deti zanedba a natahuje sa to, detickam ocko zacne zbiehat 😖 nie je to pravidlo, ale poznam take pripady

nikollette
27. okt 2009

Nám to prešlo samé od seba.
čistila som opthalmom, a masírovala slzný kanálik 3x denne, a prešlo to.
😉

dzio2
27. okt 2009

ak nahodou este kojis potieraj ocka mater mliekom mam to odskusane funguje to 😉

janka5861
27. okt 2009

U nas riez boli hnisave a slzene ocka, jedno preslo a druhe nie prejst. skoncili na prepichovani ocka.... nastastie zabralo na 1 krat.....

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
janelillith
31. okt 2009

z vlastnej skusenosti viem poradit toto...mam dvojicky...jednej stale hnisalo prave ocko...davali sme vsetko mozne....od kvapiek cez masticky....nic nezaberalo....a na preplach som nechcela ist...takze sme pouzili recept starej mamy....odvar z repika lekarskeho...kazdy den som jej vytierala ocko aj niekolkokrat...stale ked ho mala zahnisane...teraz mame 4 mesiace a trvalo mi to asi 3 tyzdne nez sa to podarilo dat do poriadku...a teraz uz mame pokoj 🙂

sebastianela
31. okt 2009

Bývame v dome a malý má od narodenia problémy s hnisaním očiek. Má to z vody,ktorá nie je chlórovaná,tak aj to môže byť dôvod. U nás je to tak. Možno aj u iných.

katkaking
31. okt 2009

My sme sa trápili s hnisavým očkom pol roka, nechcela som ist na preplach kanálika, tak sme mali strasne vela kvapiek, gelikov, materske mliecko...ale nakoniec robili aj tak preplach a museli nam ho roztiahnut, lebo bol nie upchaty, ale zuzeny...na to kvapky ani nic ine nepomoze, tak ak to trva dlhsie, radsej chodte aby sa malinke netrapilo 😉

miskachrumka
31. okt 2009

ahojte tak nam tecu a hnisaju ocka od narodenia no jedna viac ako druhe a vzdy ked sa to zhorsi tak nam dr predpise kvapky do ociek trosku sa to ulepsi a po case zas a zas nam predpise to iste!
a to nehovorim ked fuka vonku ma mokre cele licko sa ma pytaju ze preco plakal! ☹

zuzka1.
31. okt 2009

janelilith u nas nezabral ani repik ani nic, len u nas to uz bolo tak, ze som mu hnis vytlacala aspon 4x za den ☹

ale odvtedy klop klop

martinko855
9. okt 2010

ahojte viete mi niekto poradit maly ma 7 mesiacov a stale mu slzi lave ocko 3 krat mu to preplachovali zevraj dva krat to mal upchane a treti uz nie stale mava nadchu a nemocnici po vyteroch zistili ze ma ocku bacil dali nam antibiotika do ocka na tyzden to prestalo tera dostal zasa nadchu a zasa to zacalo vyskusali sme uz asi vstky kvapky do oka a ocna lekarka ma strasi ze moze mat vyssi ocny tlak ale to si myslim ze by mal ine priznaky som s toho uz zufala...neviete mi poradit co mu mam nato dat?dakujem

luciaj
21. okt 2010

ahojte, mozem ist s malym von, ked ma hnisave ocko?

kucierka115
20. jan 2011

ahoj luciaj, s hnisavým očkom môžeš ísť kľudne von, len dávaj pozor, aby ti ho neprefúklo, môj malý ma 3 mesiace a od narodenia mu tiež hnisá, bola som už aj u očného, nasadil mu antiotika a prešlo mu to na 2 týždne, teraz sa mu to opäť vrátilo, ale už to mám len masírovať, no rázne mi zakázal striekať materským mliekom, že ním len pridávam viac baktérií do očka. pri staršej dcérke (mala vtedy 4 mesiace) som mala ten istý problém, pri nej to lekár riešil prepichovaním slzných kanálikov a žiaľ, musela som byť pri tom, neviem, ako niekto môže tvrdiť, že to nič nie je, ja som sa tak strašne snažila neplakať spolu s ňou, no nevyšlo mi to, a navyše som tam skoro omdlelo, čo sa nepovažujem za nejakú zvlášť citlivku, ale do čakárne som vyšla bleda ako stena, len som skoro dala malú mojej mame a utekala si sadnuť..dúfam, že teraz sa zaobíjdeme aj bez toho preplachu, lebo druhý takýto postup by som už nezvládla.

sisi18
23. mar 2011

Ahojte žienky, má niektorá z Vás prosím skúsenosti s prepichovaním slzných kanálikov vo veku 4 roky? Totiž mi to máme zanedbané od narodenia. Stále sa len čakalo. Ako sa to vlastne robí u takíchto väčších detičiek. Bojím sa lebo je to dosť nebezpečné. ďakujem vopred za info.

cicuska
4. apr 2011

my zatial skusenost nemame ale asi nas to s velkou prvdepodobnostou tiez caka, moja mala ma dva roky a ked sme mali naposledy problem tak nam dr.povedala ze sa to robi pod narkozou, tak sa tesim

michaela5
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
vendenberg
18. jún 2012

Tiez mam obsiahlu skusenost, mozno niekomu pomoze:

1.dieta:
Stacilo cistit chladnou prevarenou vodou od kutika smerom von, a potom kvapkat materske mlieko.

2.dieta:
Cakalo sa 3 mes. ci sa nezlepsi, ale nedostriehla som masirovanie pri koreni nosa (pri vnutornom kutiku oka) - co by to pocas tyh 3 mes spolu s kvapkanim materskeho mlieka mohlo upravit.

Mala hnisavy vytok, zlepene mihalnice a tzv "slzne jazrieko" (slzicky sa zbieraly na oku - neodtekali dobre).
Dostala som odporucanie na prieplach.
Ocna predpisala Pamykon (antibiotika, kedze okrem upchateho kanilika sa rozsirila aj infekcia do oboch i, co som zistila az potom).
Hnisavy vytok na jednom ocku neprestal, cistila, kvapkala mlieko a nic. Dnes sme boli na prieplachu mala tam prekazku a prisli sme v hodine dvanastej, pretoze u ledva prepichla (keby sme isli neskor, musela by prieplach absolvovat viackrat)

Bala som sa prieplachu na Kramaroch (uz pri objednani sa mi nepacila sestra a plus mame zlu skusenost s neterou, no moja pediatricka tvrdila ze iba tam to robia najlepsie), predsalen je to nemocnica a nie to tak osobny pristup, ale:
nasla som, ze byvala primarka z Kramarov MUDr. Fisherova, ma sukromnu amblanciu na Gercenovej, spravila mi to na pockanie (15 eur), mala poplakala, ale uz som pocula aj horsi plac (ked som nestihala dat jest). Som rada ze som tam isla.

Este rada, prieplach je najlepsie robit tak hodinu pred kojenim. cerstvo najedene dieta moze zvracat, a hladne moze zbytocne plakat, takto aspon skonci prieplach, pomojkate a date dietatu jest, zaspi a je to uplne kludna akcia. Komu hrozi prieplach odporucam MUDr.Fisherovu.

takyna
2. aug 2012

@sisi18 podstupili ste to nakoniec? a ako vam to robili? dakujem za odpoved...
som v strese lebo nas to caka teraz v pondelok mala ma 2 roky, tiez sme sa trapili od narodenia z hnisavym zelenym ockom, brali sme rozne antb.kvapky, chodili na ocne, aj preplach 1 mesacnej robili, a nic nepomaha, stale sa to vracia, mam pocit , ze hlavne ked sa jej tlacia zubky..., nakoniec , ze mame ist do nemocnice na sondu...
vraj nam ju uspia, s toho uspatia mam najvacsie stresy ☹
presli ste si to niektora?
dakujem za odpovede 🙂