Ísť von s 2 - 3 - mesačným bábom v zlom počasí? Čo obliecť, na ako dlho?

bobulka34
6. nov 2007

Chodievate von s babetkami za kazdeho pocasia? ako je to u dvoj-trojmesacnych deti. Napr. dnes je take uprsano-snehove pocasie a neviem ci ist von , na kolko, a ako obliect. Dakujem za rady

kingstonka
21. nov 2008

ahojte.. chcem sa opytat (samozrejme je to individualne) ale co by ste pokladali za minimalny cas vonku pocas zimy pre dieta do roka... ja teda milujem dlhe prechadzky ..ale v poslednej dobe sme niekedy vonku len raz za den..tak 1.5hod. staci to?

titkovamiriam
21. nov 2008

ja som bola tak 1-1,5h doobeda a ak sa da hodku poobede 🙂 -chyba mi to kocikovanie 😀 ,teraz ho ma baka a ta je vonku stale

danuskam
21. nov 2008

Ja som rada, keď vydržím hodinku. a v daždi nejdem- ale len kvôli sebe. malá by bola v teplúčku v kočíku, ale ja by som zmokla ako myš. tak striehnem kedy prestane pršať..v mrazoch plánujem tak 30min. ale tiež ma zaujíma ako chodia iné mamičky. dnes som ju dala aspoň oblečenú spať pod otvorené okno.

bzucinka
21. nov 2008

Ja stale neviem odhadnut ako ju poobliekat ☹ Mala ma cca. 2 mesiace a tiez spinka poriadne iba vonku v kociku. Snazim sa ist kazdy den medzi 11 a 14 hodinou,vtedy sa mi zda najteplejsie. Ale stale ma trapi to obliekanie. Ja si predstavim ako by bolo mne keby som len tak lezala v tej kose a bojim sa ci jej nieje zima,no na druhej strane nechcem aby sa spotila ...

jahodka11
21. nov 2008

maaja-ked vydzris, bud aj 3 hodiny, tym lepsie pre babo 🙂 len ak su mrazy -10, tak sa moc neodporuca a to zatial nehrozi...🙂

anickaajanko
21. nov 2008

my mame necele 3 mesiaciky
a chodime vonku denne
ovela lepsie spinka vonku
aj v noci potom lepsie
aj na balkon ho davam spinkat
ma len licka studene
a obliekame
dupinky, ponozky, latkova plienka, to prekladacie tricko, svetrik do overalu tepleho toho vakoveho do deky a fusakotasky samozrejme ciapocka,
rukavicky ma stale na tej prekladacej kosielke lebo mame problem s nedokrvenim ☹

casy30
22. nov 2008

kočky, moj maly spinká cez den iba vonku za kazdeho počasia. 3 hodiny na obed a 3 hodiny poobede.Tak dobre ako zaspinká vonku, by vnútri nezaspal. A v noci potom spinká ako dudok. Nie je nič lepšie na posilnenie imunity. Ale pozor s obliekaním Nie je dobre bABATKO PREHRIEVAT.Ja mu dám dupačky, ponožtičky, tepláčiky a tepláčikovú bundičku, čiapočku a takto ho dám do fusaku. Keď ho po troch hodinách vyložím, je krásne teplučký ale nie mokrý. Výhodou je, že máme dvor. Ale keby sme nemali, tak to riešim balkónom...Takže, hor sa von 😀 😀

albertka
23. nov 2008

No, moje deti sú tiež balkonové typy, drobec spáva na balkone, zababušený, líčka natreté Wind and weter krémom, okolo fujavica, že by som ani nos nevystrčila a dve hodinky je spokojný. Budí sa teplučký a spokojný. Myslím, že s obliekaNíM JE TO indivindy, lebo sú deti zmrzliaci a deti horkokrvné už od plienok. To treba vyskúšať, ja ho obliekam do pancúch, body, teplejších nohavíc, teplého svetríka, overalu, fusaku a navrch deka. Moje krsnatká by takto oblečené boli samá potnička, a ja musím dať aj rukavičky. 😉

stvura
23. nov 2008

No mi sme vonku rano 3 hodiny a poobede 2 hodiny. Doma mi spi len na prse.
Bohuzial balkon mame taky ze nam tam {ani do vytahu } kocik nevleze, len plne zlozeny.

terkaa
23. nov 2008

renko spinka doobedu doma v postielke dve az dve a pol hodiny a o tej tretej do pol piatej s nim chodim von. tiez sa snazim za kazdeho pocasia, akurat vcera bola taka kosa, ale prezili sme to 😝

slavica2
23. nov 2008

no my sme od narodenia vonku kazdy den 4-5 hodin 🙂

sonik28
24. nov 2008

Maminy, poraďte mi prosím...zatiaľ som sa na to nepýtala lekárky ani nikoho iného, ale chcela by som vedieť, kedy by sme mohli začať chodiť vonku...

Natália má 12 dní, v stredu ako 14-dňová ide prvýkrát do poradne, čo je asi 15minút pešo, tak myslíte si, že by som ju mala dať napríklad dnes na 10 minút na balkón a zajtra tiež?...aby to nebol pre ňu taký šok... 🙂

Ďakujem za rady,

Soňa

womenne
24. nov 2008

Soni určite už možeš,ak nechceš na dlho stači na balkon. 😉 detom je lepšie na čerstvom vzduchu a bude oblečena vo fusaku zakryta neboj sa ničjej nebude a bude sa jej lepšie spinkat 😉 moji spali vonku 3-4hodiny či bol mraz museli sme kočikovat ale aspon si pospali 😉

fifinna
24. nov 2008

sonik. zacni tym balkonom, a v stredu uz kludne môzes. 😉

kisorka
24. nov 2008

chodili a chodime von v kazdom pocasi, neexistuje zle pocasie znie nase heslo 🙂 len sa musi clovek primerane obliect.
zaujimalo by ma s akym fusakom ste spokojne?

mishusha
24. nov 2008

sonik, ten balkon je dobry napad, potroske treba zvykat babenko na vzduch, my sme s malou isli von na dlhsie uz hned na deviaty den, ale to bolo podstatne teplejsie... 🙂
vzdy si tie intervaly predlz trebars o pat - desat minut, kazdy den. a hlavne POBYT NA CERSTVOM VZDUCHU POSILUJE IMUNITU BABATKA. treba sa len vystrihat nejakych extremov, a ak by mala mala nadchu a tak... tak prajeme prijemnu prechadzku 😉

anavila
25. nov 2008

ano to je pravda..a este chcem povedat, ze to netreba prehanat ani s obliekanim, proste treba oblieakt tak ako my, o jednu vrstvu viac ako sebe. Nieje tiez dobre, ked malemu trci len hlava z mnozsttva oblecenia a nemoze sa ani pohnut...

simaha
25. nov 2008

My chodime von len jeden krat za den na dve hodiny a za kazdeho pocasia.

jananinka
26. nov 2008

a davate ich este aj do tej odnimatelnej vanicky, co je v kociku? lebo ja mam 7-tyzdnove babatko a ked ju dam do zavinovacky, fusaku a do tej vanicky, tak deka sa mi tam uz nezmesti.

stvura
26. nov 2008

Ahoj, no moj maly este ako-tak vlezie do tej vanicky. Mam vanicku, v nej hrubu deku na spodku, maleho prikryteho tensoku dekou a potom mal este prikrytu vanicku dekou vyhrnutou hore aby mu nefukalo a na kociku zatiahnutu tu ochrannu vrstvu na vrchu.
Coskoro sa vsak rozlucime s vanickou, lebo este takych 5cm a uz mi tam nevlezie...

kingstonka
22. jan 2009

ahojte... a co pobyt dietata vonku a hmla.....?

dnes je od rana hmlisto-asi sa to uz nezmeni.... a ja neviem ci ist von alebo ostat doma (rozumnejsie mi pripada ostat doma-ale neviem ci to mala zvladne.... vonku chodime denne-je zvyknuta)...

dena14
22. jan 2009

kingstonka my chodima von za kazdeho pocasia aj ked len na pol hodinku ale idem lebo malinka je zvyknutá.zababusim ju a ideme keby sme neisli asi by mi doma moc pistala. 😅

dzanka3
22. jan 2009

no mna sa prave dnes Dr. pytala ako chodievame von - a ja ze kazdy den doobeda 1,5hod a aj poobede aj 2 hod ked je vonku hocijako aj tak ideme...a ona aj ked mrzlo? ja aj vtedy!
ze sme nemali ist a ani ked je hmlsto a sychravo ze nie....

tak preco sa hovori ze za kazdeho pocasia?

a aj tak si myslim ze ked maleho dobre zababusim a v mraze mal salik pod nostekom - ze mu je lepsie vonku ako doma spinakt....

dena14
22. jan 2009

podla mna stym ze chodime za kazdeho pocasia von si dieta vytvara aj imunitu nie? 😖

dzanka3
22. jan 2009

dena ved kvoli tej imunite sa trepeme vzdy za kazdeho pocasia ci sa mi chce ci nie....a nastastie este maly nebol chory - snad aj vdaka tomu 😵

zuza.m
22. jan 2009

no ja sommaleho zobrala von aj ked bolo -10.jeho som naobliekala dala do fusaku zakrila dvoma dekami a cez hlavičku som mu prehodila plienku (nemal to na tvaričke ale nad nou asi 5cm,)to aby si tam nadychal a nedychal uplne ladovy vzduch.a vytahovala som ho odtial tepleho.myslim že mu to neuškodilo.zatial som nebola ked je hmla ale hovoria že by sa nemalo lebo padaju aj škodliviny stou hmlou ale čo je na tom pravdy neviem.ked je moc škarede dam ho aspon do garaže a necham otvorenu branu. 😅

dena14
22. jan 2009

nastastie ani moja este nobola chora

tin007
22. jan 2009

na chodenie von v tomto obdobi som sa tiez pytala, odpoved bola od dr., ze kym nebude mat drobec aspon 4 kg (to bolo info spred tyzdna, ked este nemal), tak nechodit, mozem ho vsak davat do kocika na balkon s dekou nad puskou (nie na pusku) aby vytvorila priestor, kde si nadycha teplejsi vzduch a otocit kocik tak, aby dovnutra nefukalo. avsak nie, ak bude teplota pod -5. takze ked bolo nad nulou a nefukalo silno, isli sme na prechadzku, ked bolo horsie pocasie, spinkal maly na balkone. vcera (tu bolo 5 stupnov) som mu dala na balkon (prsalo) do kocika monitor a ten ukazal, ze si nadychal na 10 stupnov, takze uplna pohoda

varticek
22. jan 2009

Ja odkedy mám malého, tak som zistila, že koľko doktorov, toľko názorov. Tak ako ortopéd jeden káže baliť naširoko do pol roka, iný by tomu istému bábatku povedal nebaliť naširoko hneď, ako ultrazvuk ukáže, že je všetko OK. Mne napríklad doktorka povedala, že von môžme kľudne chodiť, aj keď je mínus 10. Boli sme aj dnes, keď je hmla, je možné, že je vtedy viac bordelu vo vzduchu, no ale aj keď ideme okolo cesty, tak dýcha humus, bude si musieť dajako aj na to zvyknúť, keďže nebývame na dedine.

otta
22. jan 2009

VON! nie je nic lepsie, ako pobyt vonku. Ked je strasne skarede, tak to vyriesim aspon kocikom na balkone.....