Ísť von s 2 - 3 - mesačným bábom v zlom počasí? Čo obliecť, na ako dlho?

bobulka34
6. nov 2007

Chodievate von s babetkami za kazdeho pocasia? ako je to u dvoj-trojmesacnych deti. Napr. dnes je take uprsano-snehove pocasie a neviem ci ist von , na kolko, a ako obliect. Dakujem za rady

efffka
6. nov 2007

Ahoj bobulka.Ja si myslím, že nie je nič lepšie ako ísť s malinkym von.A je jedno,za akého počasia,treba ho poriadne naobliekať a zabaliť do fusaka.Ja mam 4 a pol mes. syna a ešte nebol deň keď nebol vonku.Aj keď prší,vždy.Som niekde čítala, že práve vtedy sa dietatku posiluje imunita,ked je von za zlého počasia.Takže sa rýchlo obleč a bežte aspoŇ na hodinku.

vavka33
6. nov 2007

Suhlasim s Efkou 😉

lenka386
6. nov 2007

Ahojte. Aj ja s vami plne suhlasim. Prave dnes sme s kamaratkou spominali, ako bolo pred 2 rokmi vela snehu, my 2-3 mesacne dietky a brodili sa s velkymi kocarmi a dazdnikmi .. Ale bolo to fajn, deti zabalene vo fusaku a deke, na kocari igelit a islo sa.. Takze bobulka, ak mas chut ist ty von, malinkemu to neuskodi..

bilushka
6. nov 2007

Aj ja chodim do parku za kazdeho pocasia, ale niekedy si pripadam fakt divno, lebo ine mamicky za hnusneho pocasia nestretavam 😕

sjuzi
6. nov 2007

Bobulka ahoj. Ja sa snažím tiež chodiť von v každom počasí, ale keď je vonku totálna katastrofa, tak ho naobliekam do kočiara k pootvorenému balkónu a tam mi pekne prespí aj 3 hodinky... 😉 (a ja si trošička oddýchnem 😵 )

dominica
6. nov 2007

Ahoj bobulka, tak ja keby som neišla, malý by bol celý deň nervózny a umrnčaný a tak to bolo aj dnes. Dala som si čiapku a rukavice a chvíľu sme tam pobudli, fakt stačí tá hodinka. Malý ani nebol nejak naobliekaný, lebo až taká zima neni, dala som mu bodyčko, svetrík a jesenný overal a šup so fusaku. A taký bol spokojný, akurát ja som prišla mokrá jak myš ☹ a kočiar ani nehovorím, ale to je o inom, čo by sme pre svojich drobcov neurobili 🙂 😉

lenka386
6. nov 2007

Najlepsie, ked sa babky v dedine zacnu pohorsovat nad tym, ze nam tie deti umrznu a prechladnu, lebo tu v dedine, len co sa trosku zamraci, su vsetci zavreti.. A prave takymto prechadzkam vdacim za to, ze je maly relativne zdravy (sopliky nepocitam, aj tie iba obcas) a vobec nevyzera, ze by mu pocasie prekazalo..

eros
6. nov 2007

Ja som chodila von za kazdeho pocasia ked bol maly maly aj 3hodky ci prsalo ci snezilo 😉 teraz je to uz ine najprv navarit a potom ist 😀

zuzidr
6. nov 2007

ja dnes hovorím svokre že ked dovarím pôjdem s malou von...a ona že:v takomto počasí?????! a ja jej na to:vy ste od oktobra do marca s detmi von nechodili?????a boli sme porozprávané 😀 😀

vavka33
6. nov 2007

zuzi 😀

vavka33
6. nov 2007

ja ale dnes asi von s malou nepojdem,1.krat od jej narodenia,pretoze pada mokry sneh a ona uz chodi,a take galose do vody nemame 😅 ak prestane,urcite sa pojdeme prejst po dvore

bilushka
6. nov 2007

Vy chodite aj v takomto hnusnom pocasi ako je dnes na 3 hodky von? 😨
To vas teda obdivujem...

vavka33
6. nov 2007

Bilus,ja som chodievala so starsou-byvali sme na orave-v zavejoch skoro metrovych a v chumelici von aj na 4hodiny,lebo mi spala len vonku a ja som bola sice premrznuta,ale stastna,ze mi dieta spi 😎

ferdica
6. nov 2007

Zuzidr, pobavila som sa 😀 , inak von treba ist, ved tym krpcekom zima nie je, ved su zababuseni a aj nam maminkam prechadzka len prospeje, aby sme doma nezcvokli od upratovania. Lebo ved doma sa vzdy nieco najde...

bibinka
6. nov 2007

aj my sa snažíme chodiť vonku za každého počasia. a to dvakrát denne. doobeda aj poobede. len dnes som to porušila lebo sa musím učiť, ale malý behal po balkóne a menšiemu som otvorila okno dokorán.samozrejme som ho navliekla do teplého.
takto síce trpíme my matky,ale detičky sa aj po daždi vybehajú a potom sú spokojnejšie a nenudia sa 😀

junovka
6. nov 2007

ferdica,ty doma non-stop upratujes? 😀 ...ja skor doma zcvokatiem z toho, ze s Nelkou furt na rukach chodim dookola po byte, len aby vsetko videla....chran panboh ju dat lahnut 😠 ...taze tak.Som rada ked mozem ist vonku.Dnes som po hodinovom kocikovano okolo blokoch aj zamarzla 😀

katusha
6. nov 2007

my tiez chodievame von skoro kazdy den, ci je teplo ci zima. ved babo potrebuje cerstvy vzduch 😉
ked cely den prsi, to sa mi nechce niekam teperit, vtedy otvorim malej v spalni dokoran okno, obleciem ju ako keby sme isli von a tam pekne spi, niekedy aj 2 hodiny 🙂
zuzidr, ale si to svokre dala 😀

lucik77
6. nov 2007

Ahojte baby, aj my sme 2 krát vonku. Keďže nás ale čaká prvá zima a my spíme vkuse vonku aj 3-4 hodiny tak, neviem, či robím dobre. Jasné, že ja zababušený po uši, ale predsa len....dýchať tak studený vzduch...bojím sa aby sme nenachladli. Mamičky so skúsenosťami pomôžte: je to normálne? Lebo doma toľko nespíme ani náhodou... 🙂

retaux
6. nov 2007

Aj ja chodím za každého počasia. Aj dnes sme boli na 1,5 hodiny aj napriek tomu, že snežilo. Len raz som nebola, pretože vonku pršalo a to bola malá neuveriteľne nervózna a mrzutá. Tak chodievame už každý deň.

junovka
6. nov 2007

lucik,cerstvy luft je luft 😀 😀 a co sa tyka toho studeneho vzduchu, tak je prospesny tym, ze ked babo ma nadchu, a samozrejme je bez teplot, tak je najlepsie s nim ist von.Neviem, ale ja to vidim jak na sebe tak na mojich detoch, ze vonku, ked je nadcha sa lepsie dycha. 😉

lucik77
6. nov 2007

junovka, u nás je to trošku iné. Máme vrodený stridor, čo znamená, že mámé zúženú príchlopku v hrdielku a máme si dávať pozor na zápaly priedušiek a tak.Preto sa bojím, čo to spraví, keď bude riadna zimisko. Na jednej strane mi je ľúto malého budiť, keď vonku tak pekne dlho spinká, na druhej strane mi je jeho zdravie prednejšie. Ale určite máš pravdu, že nie je nad zdravý, čerstvý vzduch. A ďakujem

lenkaajarek
6. nov 2007

ahojte baby my tiez chodime s malym pravidelne vonku rad tam spinka ale teraz je nachladeny a neviem ci je dobre s nim behat po vonku aj ked mi to dnes nedalo a isla som aspon na 30 min.Co myslite je to ok alebo mame ostat doma???

jaaty
6. nov 2007

ahote aj my chodíme vn za každého počasia a to dokonca minim. na 2 hod dopoludnia a 2 hod poobede. Ale veď všade píšu že pobyt na čerstvom vzduchu je nalepší spôsob otužovania dieťaťa. Hanka si dokonca zvykla spať výlučne vonku, takže keby som s ňou von nešla, mali by sme problém.

medvedik21
6. nov 2007

stsom rada ze niesom jedina...lebo som si pripadala trochu zvlastna ked som s malym chodila von aj ked bol prechladnuty...resp. 3 tyzdne sa nam vliekla chripka az sme museli brat antibiotika...ostatny mi stale nadavali ze co s nim nesedim doma ze som zla mama...lenze aj dnes som mienila byt doma lebo bol hnusny cas...a nakoniec som poobede musela vyst von...za najvecsieho snezenia...totisto Mirko preplakal cele doobedie nemohol sa ulozit spat...2x zaspal ale po 15 az 25 minutach sa zobudil...no a vysli sme von za 5 min. zaspinkal a prespal 3h....tak co teda robit?....ties mi nieje velmi posrsti davat ho na ten studeny vzduch hlavne ked je chory ale inak sa mi nevyspi 😖

babulka
6. nov 2007

Pobyt vonku za kazdeh pocasia je najlepsi sposob posilnovania imunity drobca. Nikdy netreba babusit, chodiace deticky obliekat podla seba, aby sa nespotili a neprechladli. Vzdy ma zarazi, ked ideme von a vacsie deticky (rocne a starsie) zababusene v deke v kociku. My chodime von vzdy, ked sa da, od malinkeho malicka sme travili a travime vela casu na vzduchu a choroby sa nam zatial vyhybaju ( a dufam, ze aj dlho budu 🙂 ).
Inac chore dietatko von nepatri, vynimkou je iba mierne prechladnutie, ale akonahle je teplota, von sa ist nesmie. Moze to skomplikovat priebeh ochorenia, tak naco riskovat.

ufka
6. nov 2007

Baby presne tak aj my spinkáme výlučne ken na čerstvom vzduchu a mám trošku aj výhodu,že bývame v rod.dome dám ju na dvor a ja si možem poupratovať a tak.ked bola malá chorá tak sme nechodili,bála som sa,ale vetrala som
so svokrovcami je to to isté,že chúdatko hádam nejdeš von? a cítim sa ako krkavčia matka pred nimi,aj ked je to pre jej dobro.vysvetlím a za pár hodín mi povie to isté. je to na šlak trafenie.

nadhera
6. nov 2007

za kazdeho pocasia denne 2hodiny vonku, aj mne sa stava, ze na sidlisku ani nohy,len my dvaja sa prechadzame 🙂 .poklopat,zatial sme chory neboli.

ena
6. nov 2007

my tiez chodime von aj ked prsi a je chladno, ved hadam nebudeme od zaciatku jesene do jari sediet doma 🙂

A dnes mi krpec dokonca zaspal cca po 5 minutach vonku, ked sme sli do poradne, a to bolo 3/4 na 12.. a prespal celu poradnu.. to by sa nam v byte nestalo 🙂
A nastastie mame vyhodu, ze vacsinou ked sa vonku vybeha, aj zaspi v kociku a nezobudi sa ani ked ho povyzliekam a prelozim do postele.

sjuze
6. nov 2007

ahojte, nasa mala je von tri krat denne... spi totiz tri krat do dna (o 8, o 12 a o 16)... ranny na balkone v kociku a tie dalsie dva sa s nou snazim chodit von aj ja... äteda pokial trktory nepadaju 🙂 myslim, ze to je najlepsia vec pre dietatko, pre jeho imunitu a otuzilost ;)

maaja
6. nov 2007

ja chodim von s Marekom kazdy den ... ale len tak na hodinku - hodinku a pol ... a som zistila ze ani nie tak kvoli nemu, ale kvoli sebe ... nejak ma "dusi" ten dom 😖 a myslim, ze aj on sa pyta von, aj ked vlastne spinka, lebo nerad sa kocikuje ... takze ideme von v case ked ma spinkat ... no a dneska bolo fakt blbe pocasie, tak sme boli len pod strieskou pri dome... ale boli sme 😀