Je pravda, že chlapci sú "horší" ako dievčatá?

murinka
26. júl 2009

ahojte.mam štvormesačnu dcerku a s manželom by sme este chceli chlapčeka.no veľa žien a kamošiek mi povedali,ze chlapci su ,,horši,, ako dievčata-su viac zaplakani,zarevani,nespokojni a neviem čo ešte..............je to pravda?ake mate vy skusenosti s vašimi ,,junakmi,,?ak by som mala chlapca tak môžem očakavať taketo spravanie? 😅

paola.o1
26. júl 2009

kazde dietatko je ine, ale moj krpec je neuveritelny. je tak strasne dobry ze to je az blbe 😀 mne praveze baby pridu urevane a furt nieco chcu a otravuju, ale nemusi to byt. podla mna to zalezi od dietatka, nie od pohlavia

deina
26. júl 2009

Nie je to pravda, mam taku skusenost, ze pohlavie vobec nerozhoduje - moj maly bol ukazkove dieta vzdy, pokojne, spokojne, neplackal vela, netrapili ho koliky (co vraj chlapcov trapi viac ako dievcata). Naopak kamaratkina mala mala vzdy nieco ako babetko - bud ju brusko bolelo alebo zubky (ja som o vacsine Miskovych zubkoch ani netusila), casto byvala nespokojna, placliva, doteraz neprspi jedinu noc (ma rok a pol), kym mne Misko krasne spi uz od pol roka. Viac zalezi asi na osobnosti dietata ako na pohlavi. 😉

belanka
26. júl 2009

ja tiež myslím,že to nie je o pohlaví.mám síce dve dievčatká,ale keď zatiaľ porovnávam,tak sú ako deň a noc.
môj manžel bol vraj ako dieťa takmer "neviditeľný".ani nevedeli,že ho majú.kde ho položili,tam bol a skoro stále spal.a chlapec 😉

luba142
26. júl 2009

murinka ja mam 2 dievcata a kazde je ine starsia bola ako babatko trasne uplakana stale sa chcela nosit trapilo ju brusko do 3 mesiacov. teraz mam 2mesacnu a ta je kludnejsia brusko ju trapilo len od 6-tyzdnov asi 3tyzdne zaspi sama bez nosenia a ani sa dlho nechce na rukach nosit a v noci spi a budi sa len raz a potom rano, pokym starsia sa budievala kazdu hodinu asi tak do 4mesiacov
Kazde dieta je ine kamaratka ma chlapca a teraz dievca a hovori ze syn bol kludnejsi a lepsi ako teraz dcera. Podla mna to je jedno fakt nezalezi na pohlavi kazde dieta ma svoje muchy ci je to on alebo ona 🙂

jankapiknova
26. júl 2009

jak toto vobec moze niekoho napadnut , ze zalezi na pohlavi ake bude dieta. Ja mam chlapca a mozem povedat ze od narodenia neviem co je plač. Teraz ked mu idu zubky sem tam pri zaspavani sa pojeduje ale normalne poriadne plakat som ho ocula len na ockovani.

suziad
26. júl 2009

prveho som mala chalana a kam som ho posadila tam sedel 😀 , bol dobrunky, zato moja Lejka je opak, neposedna, umrncana a nic ju nebavy 😀 , je to take zive striebro

miti
26. júl 2009

moj chlapec je naozaj chlapec. Dievcatko mam zase dievcatkom. Je vsimavejsia, poriadkumilovnejsia, cistotnejsia, naopak syn je ale viac placlivy, ked sa ho nieco dotkne potrebuje viac prejavovat lasku. Dievka sa iba urazi.

dupinka
26. júl 2009

ja mam prveho, chlapceka, a je to spokojne usmievave babatko, dobre spinka aj papka, neplace, koliky nemame, nemrnci,.....na 1************* 😀

nikollette
26. júl 2009

Podla mna pohlavie nerozhoduje!!!! Vobec....
Ja mám chlapca a je to to najlepšie babatko na svete, kludne pokojné, spokojné, nikdy neplače, v noci spinká pekne az do rana, zaspáva sám, žiadne hystérie ani nič.. lepsie bábo si ani neviem predstaviť.. nemenila by som za nič 😀

bubinko83
26. júl 2009

ja si tiež nemyslim že je to o pohlavi ale skor o samotnom dietatku.Ja mam teda chlapca ,ale musim povedat že je od narodenia velmi dobry a kludny.Aj ked ma niekedy svoje dni,ale vždy sa to da zniest.A napriklad bratranec ma trojmesačnu dcerku a ta mala nema klud nikde ani vonku ,ani doma ani nikde.Všade mrnči a to je ešte malička.To som ja nepoznla ,mne maly prespal hodiny v kočiku. 🙂

sunea
26. júl 2009

Hihi...aj tak si nevyberies, ked chces mat dalsie babatko, priroda vyberie za teba 😉

titkovamiriam
26. júl 2009

mam troch chalanov a kazdy bolako mimi iny keby som to brala ako napisala murinka tak milan aj marek by boli dievcata 😀 😀 😀

dididi30
26. júl 2009

mam to aj to, dcera je ako chalan a maly je ako dievcatko , pritulny 😵 zatim 😀 ale kebyze mam 3 , chcem chlapceka, ale mozno za par rockov budem chciet dievca 😀

jarka007
26. júl 2009

didi u nas je to tak isto 🙂.
ked si to zoberiem statisticky zo sirokeho okolia 🙂, tak dievcata su divokejsie, vyzaduju viac kontroly a usmernovanie, upozornovanie, su akesi hyperaktivnejsie, ale aj silnejsie povahy. Chlapci su pritulnejsi, citlivejsi, kludnejsi a neznesu toho tak vela ako dievcata. Obe ma ale svoje caro, takze je jedno ci dievca alebo chlapec. Take nezbedne dievcatko je rovnako zlate ako pritulny a rad sa maznajuci chlapec ;).

schatzilein
26. júl 2009

Chlapcek pri prebalovani moze vyrobit fontanku....Ti sikovnejsi sa obcas aj napiju, ked podmienky dovolia 🙄 Ak rychlo nezareagujes, mozes znova vymienat oblecenie a ostatne veci 😀

maatkka
26. júl 2009

😀 😀 😀 😀 😀

matuskovamamina
26. júl 2009

schatzilein, tak to je pravda...nas "cikacik" si takto parkrat pekne ovlazil tvaricku🙂 a nielen tu svoju....

to je asi jedno, co to je.....ja mam uzasne dieta, obcas place, velmi dobre spava a nie je taky typicky chlapec....suseda ma dievku a ze to je absolutna katastrofa...budes to aj tak lubit rovnako...

jankapiknova
26. júl 2009

ja mozem povedat ze nas syn je tiez dobre dieta ale mam kamosku dobru,ta rodila 4mesiace pred nami a ma dievca, no co vam budem rozpravat hotova pohroma. Som tiez toho nazoru,ze dievcata su vacsinou zivsie,aj ked to o mojej segre zas povedat nemozem, je o 11rokov mladsia tak som si ju uzila ako babo , ale bola strasne dobra a perfektny rezim mala.

zuzanale
26. júl 2009

no murinka moja Timka je za dvoch chalanov v noci poriadne nespí doteraz a Laura zas zlaté deco prespí celú noc papá max raz .... takže neplatí že dievča lepšie záleží to od povahy švagriná má prvú dcerku a teraz syna a má to naopak malý je des 😅

marelica
26. júl 2009

ahojky, skôr si myslím, že závisí od temperamentu dieťatka... tiež o poradí (prvé dieťa býva akčnejšie než to druhé)... dievčatká sa zdajú živšie, lebo zvyknú skôr "dospievať" (napr. chodiť, rozprávať a ešte kopec iných vecí.)... a to, že chlapci bývajú prítulnejší k maminám tiež môže byť pravda, dievčatká však viac lipnú na tatíkoch... myslím, že je to úplne jedno.... pohlavie bábätka neovplyvníme, a ľúbiť budeme narovnako...

pancake
26. júl 2009

murinka ak dieta chces, tak ti nezalezi na tom co to bude, nie predsa 😉 😉 😉 😉 😉 lebo ako vies priroda to urci za teba.
ja som tuzila po chlapcovi a mam ho, a teraz mi bude jedno co budem mat. ak dievca tak super pre ocka,/bude mat princeznu/ a ak chlapca tak budem mat dalsieho rozmaznanceka./chlapci sa viac tulia k mamickam. teda aspon u nas to tak je./ 😉 😉 🙂 🙂

markiza
26. júl 2009

blbost, pohlavie neries, aj tak za vas rozhodne niekto iny 😝

trixi
26. júl 2009

to je hlupost, ze chlapci su viac uplakani, nespokojni a neviem co este. Mam skoro dvojrocneho syna a je to od narodenia kludne a spokojne, stastne a vesele, udzavotane a usmiate dieta. Vedla nas byva nasa skoro rocna susedka a je to tiez krasne spokojne, vecne usmiate dievcatko. Vobec nezalezi na pohlavi, zalezi od povahy a charakteru kazdeho babatka individualne. A v dalsom dome su dvojicky - chlapec a dievca 1,5 rocne - tiez krasne a dobre deticky. Asi sme ulica dobrych, stastnych deti bez rozdielu pohlavia. Uvidime, ako dlho budu nase dietka take dobre, poslusne, kedy pride ten cas, ze zacnu vymyslat, robit si zle a pod.

roka96
27. júl 2009

to nieje pravda, že sú horší... pravda je to, že sú živší.. to áno..taký výmyselníci ale mám kámošky, čo majú total kludasov a tak isto kámošky, čo majú dcéry A tiež sú extrémne živé... každé dieta je iné a je jedno či to je chlapec, alebo dievča..
i ked my by sme druhé chceli babu, teda ak bude. 😉

megi93
27. júl 2009

Murinka a ako ti to vlastne pomôže, keď budeš vedieť, aké pohlavie chceš viac? Veď s tým aj tak vela nespravíš nie? Tak nie je to jedno?

cestovatelkaandrea
27. júl 2009

to co je za blbost ze chalani su horsi? to potom ten nas musi byt dobre dievcatko v chlapcenskom tele 😉 kamaratky a zname by som vobec nepocuvala a len tak mimochodom, planovat chlapca mozete a aj tak sa vam moze narodit dievca 😉 vela stastia

miskachrumka
27. júl 2009

presne tak preto sa hovori ze su chlapci horsi lebo mavaju castejsie bolesti bruska problemy s kakanim a koliky ako dievcata................... ale tiez si myslim ze to zalezi od babatka 😒

noricka
27. júl 2009

tak ja mam doma oboje a možem povedat,že u nás platí,že chlapec je plačlivejší, živší (a to problémy s bruškom nemával) 😉 Staršia dcerka bola velmi kludné a dobre dieta a aj teraz je velmi dobre dievčatko, taka naša princeznička. Ale synček má zatial iba 5 mesiacov,tak uvidíme aky bude 🙂 🙂 🙂 No my s manželom ten rozdiel cítime 😉 ale ako píšu baby vyššie,je to individuálne 🙂

lilynka
27. júl 2009

neexistuje horsie alebo lepsie pohlavie, su to deti a cokolvek sa Vam narodi bude to Vase dieta!

diddi
27. júl 2009

ja som spokojna s dvojickami - dievcatkami