Je v poriadku keď celý deň poprdkáva?

evina313
25. júl 2008

No ale hrozne, normalne sa na to budí. Malý ma 2 mesiace a už niekolko dní hrozne silno poprdkava po celý den. Dokonca to aj dosť zapacha. neviem či je to normalnee u tak maleho babatka. Je plne kojený, naduvacie potraviny vobec nejem, nechapem, čo ho može tak naduvat? co naduvalo vaše deti? už neviem, čomu sa mam vyhýbat.

hviezda
25. júl 2008

jasne, ze je.. a je dobre, ked prdka..
ak mas ale obavy, tak pri najblizsej kontrole sa na to opytaj lekarky..
zvlast ked je plne kojeny.. asi rychlo papal - pritom sa nahlta vzduchu.. a uz to je.. jasne, vtedy sa bud odgrgne, alebo odprde.. 🙂

bihan
25. júl 2008

Buď rada, že plyny odchádzajú 😉 Keby mal koliky, bolo by to horšie.

cicushka
25. júl 2008

evina) smradlave prdy su napriklad z masa alebo vajicka (bielkoviny)...vela je ich zas zo strukovin, ale tie nie su az tak smradlave.

A vseobecne su prdy zdrave...len nezabudnite vetrat 😀 😀

asitka
25. júl 2008

kým neplače pri prdnutí...tak hádam je to v poho....kto grgá a prdí...zdravie si tvrdí 😀 sa hovorí....aj naša malá poprdkáva....nie tak často...ale občas to stojí za to....som si raz všimla...že takú švihla...až sama ostala z toho vyvalená 😀

bashka
26. júl 2008

Aj nasa mala dava nenormalne, ale ja skor myslim, ze z fenikloveho cajiku...moze byt? A smradosky. Hlavne ked ju prebalujem to je super pod nos. Ale neriesim, radsej nech prdka akoby jej to malo stat v brusku

bambusko
26. júl 2008

evina, mne maly prdel ako hrom uz v porodnici, som bola vyplasena a sestricky sa smiali, ze to su chlapci 😀 a vraj je to ok. a prdi stale. kakame len raz za cas, mali sme pauzu max. 21 dni a pediatricka sa pytala, ci prdi, som jej povedala, ze ano a este sa pytala, ci to smrdi, tiez kladna odpoved 😖 takisto zhodnotila, ze je vsetko v poriadku, prehmatavala brusko, drobec je spokojne dieta, tiez plne kojim, davam si pozor na stravu. zistila som, ze sa to stupnuje, ak zjem sladkosti, snazim sa konrolovat, ale obcas, ked sa neovladnem, su to riadne strely. tak si vzdy pri prebalovani pocvicime a este ho zdvihnem nad umyvadlo, opriem chrbatikom o svoju hrud a chytim rukami pod kolienka, tak sa vyprdi na povel a je cely vysmiaty. doma sa uz smejeme, ze on splynuje. fakt dobra tema 😝

luciar79
26. júl 2008

aj my prdíme zvesela.....asi je to chlapský údel 🙂 Ale nijako som to nesledovala lebo som aspoň vedela že ho neboli brucho....raz tak zaprdel že sem pozerala z okna či ide búrká, som myslela že hrmí. Dcéra mala zo mňa psinu 🙂

zuka
26. júl 2008

😀
Nas maly tiez prdka veselo. Ked bol este uplne mimi, tak v noci zvuk ako rana z dela 😀 a ja som podozrievala muza 😀 a to nase miminko v postielke rachotilo ako stary chlap 😀

cartmanko
26. júl 2008

my mame slecnu a ta tiez prdka cely den a pocut to cez plienku, plienku, postolky a perinku a som meter od nej... ale nesmrdime.

evina313
autor
26. júl 2008

tak to ste ma ukludnili. trochu ma znepokojilo to, že mi lekarka - detska gastroenterologička povedala, že stolica takeho babatka by este nemala zapachat. boli sme tam kvoli hnačkam a refluxu. hnačky po 3 týždnoch prešli ale odvtedy sa to s nim nejak vlečie, stale niečo okolo bruška. Ja viem, chlapci s tým maju problemy, ale toto su šupy že až 😉
v stredu ideme na poradnu, tak sa opýtam.

annag
26. júl 2008

evina, neješ náhodou priveľa mliečnych výrobkov? Tie môžu spôsobovať koliky resp. plynatosť, keď časť alergénov kravského mlieka môže prechádzať do mlieka materského? Ale to Vám asi v nemocnici zisťovali, však?

maca793
26. júl 2008

je to OK 😉

anezena
27. júl 2008

my tiez prdkame, ale tak strasne, ze niekedy neviem, ci to bol maly alebo manzel 😀 este aj smrad maju rovnaky 😀
a co sa tyka kakanie, tiez sme mali pauzu v kakani az 19 dni a kakaval nam len raz za 10 dni. Dr. povedala, ze materske mlieko je totalne stravitelne takze babence nemusia kakat aj mesiac. Hlavna vec ze deticky prdkaju a neplacu, nenapinaju sa.

My teraz uz davame kasicky aj zeleninku, i ked iba kojim, lebo mame reflux a maly nam akosi nepriberal a stale vracal. Ale teraz ako papa aj ine, uz tolkko nevracka a pekne pribera a aj kakusa 😀

susika
27. júl 2008

ja by som pri tom prdkaní bola kludná. lepšie, ako by ich malo bolieť bruško. ja malej varím feniklový čajík a prdká tiež celý den 😀

jarka70
27. júl 2008

no aj my prdkame o 106 hocikedy este aj v noci a tak silno ze sa postielka zatrasie xxixi 🙂 a v kuse to je dobre 🙂 aspon neboli brusko 😀

terkaa
27. júl 2008

moze aj z toho ak do svojho jedla pridavas kmin. moj tiez puka niekedy cely den, to je praveze dobre. ked uz ten smradik stoji zato, tak viem, ze sa v ten den alebo na druhy pokaka 🙂

libka1
27. júl 2008

Horšie by bolo keby neprdkal, čo by za to iné maminy dali...

julie6
27. júl 2008

holky, ste stasne,co ja by za to dala nas maly 9mes. sa vypina sa od narodenia ,skusali sme infant dophilus, sab simplex...nic moc, ja som obmedzovala cokolvek v strave, nepijem mlieko,akurat jogurt si dam, a cely den je vpoho a vecer po kojeni sa budi kazdu polhodinu tak do desiatej, zvija sa,vypina doteraz ho nosim pri tom na rukach, kladiem do posteilky kde dava kolienka pod seba.....ma reflux a lekarka vravela ze to je prave tym ze ta prichlopka je otvorena a vela vzduchu sa dostane do zaludka a criev....fenyklovy cajik nepomohol taktiez,problemom je si myslim ze zaspava na prsniku, co sa ho snazim uz 5 mesiacov oducit, a nic,nevydrzim ten rev,ale pomaly asi prestanem kojit lebo ak sme skusili dat posledne vecer AR mlieko tak poriadne odgrgol a hoci s trapenim,ale po usnuti uz pokojne spal, zajtra skusim espumisan,snad to bude lepsie, a s tym obmedzenim mliecnych vyrobkov, ja som nemala nikdy s tym problem, a po porode ma zacalo vsetko z mlieka strasne nafukovat, asi tak organizmus pri kojeni chrani maleho, hovorila som na gastre ci nebude ma alergiu na BKm a lekarka povedala ze nepredpoklada, ze to by mal aj ine problemy ako s nafukovanim, preto som sa jej spytala ci ho nemam radsej prikrmovat HA mliekom, lebo to co pre slabe priberanie popri kojeni pil je Humana AR, ata nie je HA, nuz a povedala ze nech si zvyka traviaci trakt na mliecnu bielkovinu,ze je uz velky, tak potom mam aj ja stale obmedzovat mliecne vyrobky????ved UM je tiez kravske mlieko nie???

evina313
autor
27. júl 2008

anaag - ved prave toho sa obavam, pretože mu budu asi robit testy na alergiu na BKM. 3 týždne hrozne vela kakal a bolo to hlienové, taktiež ma reflux a pri kojjeni sa riadne šponuje. no a teraz zacal prdkat ale hrozne a strasne to smrdi. mliečne vyrobky som už vysadila, pre istotu.co je vsak pozitivne, velmi dobre pribera

deina
27. júl 2008

U nas robili problem caje. Teda niezeby maleho osobne to prdenie trapilo, ale trapilo manzel ("je vporiadku, ze tak casto?"), aj ked som mu hovorila, ze ved to je dobre, horsie by bolo, keby to bolo naopak. Ale odkedy nepije ziadny caj, uz to take nie je.

annag
27. júl 2008

evina,neboj sa, ak sa potvrdí tá alergia, vysadením mliečnych výrobkov ich prienik do UM eliminuješ. V Tvojom prípade bude veľmi dôležité, aby si dojčila čo najdlhšie a aj po polroku si dojčila a nezaradila UM. Každé UM mlieko je len modifikované KM. Čím viac to odsunieš, tým lepšie. Bábätko rastie, a je možné, že časom sa alergia na KM nevinie až tak, aby nemohlo jesť aspoň mliečne výrobky z KM. Ak dobre priberá, jedná sa len o mierny reflux a ak sa potvrdí tá alergia, aspoň budeš vedieť, na čom ste.

annag
27. júl 2008

julie, ja síce nie som doktorka, a nechcem sa im až tak pliesť do remesla, ale o refluxe som čosi naštudovala, lebo mierny reflux mala aj moja dcérka. A zapamätala som si ako zaujímavosť vetu, že u detí do 3 rokov reflux môže vyvolať alergiu na BKM. Neviem, Ty si mama, ale ja by som si ten test pre bábo na alergiu BKM žiadala urobiť

julie6
28. júl 2008

dik annag, pred 3 tyzdnami sme sa sice prestahovali do bruselu,ale asi pojdem k dokinu a dam si ten test urobit, lebo ako som zacala davat aj mliecne kase, a aj rano UM AR mam pocit ze ma castejsie zelene stolice, a do niektorych doktoroch aj ja radsej pomlcim...

annag
28. júl 2008

julie, tak vezmi zatiaľ iniciatívu do vlastných rúk, vylúč akékoľvek KM a výrobky z neho sebe, bábetku vylúč akékoľvek UM aj kaše a len dojči s ostatnými bezmliečnymi príkrmami. Uvidíš, čo sa bude diať, či sa to nezlepší, lebo každý deň, o ktorý mu môžeš zmenšiť jeho problémy a bolesť je dobrý.

Holky, a napíšte,prosím, či sa tá alergia na BKM potvrdila najmä v súvislosti s refluxom.