Kakanie s rektálnou trubičkou. Vaše postrehy a tipy

martinka13
12. mar 2009

Ahojte Máme doma 2,5 mesačného synčeka Do minulého týždňa bolo s jeho stolicou všetko ok V poslednej dobe neskutočne plače pred kakaním a vykaká sa až po zavedení rektálnej trubičky Mala to aj dcérka mújho brata, ktorá je o mesiac staršia od nášhod drobca Trvalo to 1 mesiac, potom zas začala kakať sama Chcem sa opýtať, či nemáte nejaké postrehy a typy, ako sa opäť dostať k normánemu kakaniu Skúsili sme zatiaľ probiotiká, ale tie mu akurát zahustili stolicu a bolo to ešte horšie Teraz ideme dávať espumisan 2x denne tak uvidíme Ďakujem za každú radu

gucz
12. mar 2009

martinka13 moja dcérka tak kakala až do 6 mesiacov kým nezačala papať ovocie (jablkové pyré). Kakala len raz za deň, večer a aj to som jej musela pomôcť, inak plakala, čo ju bolelo bruško. Mala aj strašné koliky (zastavené vetry), tak v každej fľaši dostala Espumisan, to na prdíky pomohlo, ale na kakanie nie. Až keď začala papať aj iné veci ako mlieko tak začala kakať sama. Kvôli trubičke sa vôbec nestresuj, nieje to pravda, že sa na ňu naučí.

akejka
12. mar 2009

martinka: a dojčíš, alebo je malý na UM ?

ditka1
12. mar 2009

tak ja mam len 3t syna a uz takto sa aj my trapime,ma strasnu koliku a rektalna trubka je nam nanic,vobec to nezabera,espumisan tiez nepomohol teraz uziva sab-simplex 3x denne 15kvapiek a stale nekaka,uz som bezradna neviem co robit,ako mu mam pomoct ked sa zvija v krcoch,doktorka povedala,ze trubka je uz krajne riesenie,ze ked ta nepomoze,ze to len musime vydrzat ze do 4.mesiaca to prejde same-ale je to normalne?

cessy
12. mar 2009

aj my sme mali problem s bruskom, kakanim a prdikmi.trvalo to asi tak do konca 4.mes.ja som malemu davala najprv espumisan a potom mi jedna sestricka v nemocke dala sab. ze ten mam skusit, ze je lepsi. po tom sab- simplexe sa mu dalo lebsie kakat, ale pomohlo to na tyzden-dva. aj rurku som pouzivala, ale len velmi malo...poznam mamicku co pouzivala rurku do 6mes. a maly ma uz 9 a nenavykol si na nu, ze jak zacala prikormovat, tak sa to upravilo...u nas velmi pomahal harmancekovy cajik, granulovany, ten si skusala???ked sa maly aj teraz niekedy nemoze vykakat, ten uvarim a za 2-3 hod je to uz v plienke

cessy
12. mar 2009

este ma napadlo, ze malemu sa pri bolavom brusku ulavilo pri teplom kupeli, povolili mu tie krce.
aj ked ho prebalujes, alebo kupas, tak davaj pozor aby mu nachladilo na brusko, radsej mu ho vzdy prykri plienockou 😉

martinka13
autor
12. mar 2009

Ja maleho zatial len kojim Ten cajik neviem ze vraj sa nema davat ked je dieta len kojene Je to tazko Kazdy vravi inak Skusim teraz ten espumisan aj ked s prdikmi zatial chvala bohu nemame problem No uvidime Ak to neprejde skusim ten cajik Papa

janka_pn
12. mar 2009

nasa mala ma tiez problemy s kolikami a kakanim, vie sa aj sama, ale este stale jej obcas, najma vecer pomozem trubickou, inak by sme sa ani my ani ona nevyspali. a nemyslim si, ze by na to bola navyknuta 🙂. pomaha este aj taky vankusik naplneny ceresnovymi kostkami z DMka, nahreje sa a da na brusko, je to ako termofor 😉

mirka.m
12. mar 2009

babulky , prosim vas ktorou stranou sa pouziva rekt.rurka. manyel kupil ale nespytal sa v lekarni

dudinka21
12. mar 2009

Rektálne rúrka sa používa tou tenšou stranou do zadočku. My sme používali asi do troch mesiacov potom som si povedala, že ho nechám samého.. Nasadili sme probiotika a syn sa vykakal každých 7 dní, bol kojený a to je vraj ok, aj ked posledné dni pred už chudák tlačil a pod. Potom ako začal papat ovocie kakal každých 5 dní a teraz má 9 mesiacov a kaká pekne sám každý druhý deň, niekedy aj každý...
Strašili ma s tou rektálnou rúrkou vraj v Rakúsku to je aj zakázané, lebo ked sa črievka naplnia výde to samo, a vraj dieta strati potrebu samé tlačiť,ked sa používa rektálna rúrka ale mne ho bolo ľúto tak som používala a všetko je ok. A dokonca už kakáme do šerblíka- neviem čo je pokakaná plienka.
Espumisan, Sap simplex to bolo u nás nula bodov ani tie probiotika nezaberali..

mirka.m
12. mar 2009

vsak prave, ze espumisan, sab a biogaia tiez vobec nezabera. davam aj harmancekovy cajik a tiez nic. raz sa vykakaju raz sa zvijaju od bolesti.

tvoja.mima
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mirka.m
12. mar 2009

cvicime s nozickama, masirujeme brusko. tuto polohu na ruke som mala raz , bojim sa ich tak nosit.

kikuliena
14. jan 2011

Ahojte, ja mam Viktorku, ktora rurku potrebovala 4,5 mesiaca, teraz ma 23 mesiacov. Druhy je David, ktory ma teraz 5 mesiacov a na rurku je odkazany doteraz a az teraz mu ide prtkanie, ale velmi pred prtkanim bojuje, uplne ho skrca a kaka cez rurku. Som z toho dost na nervy, lebo neviem kedy to prejde a namiesto toho, aby sa to lepsilo, mam pocit, ze je to miestami horsie, alebo rovnake. Je mi az do placu z toho ☹ . Sabsim., Espumisan, biogaja, ani nic ine nanho neplati. prejde mu to? A ked ano, kedy? Dakujem za povzbudive prispevky. Kika

janka108
14. jan 2011

my sme si tiez uzili bolenia bruska, skusali sme vsetko. kvapky, nahrievanie bruska plienkou, masaze pupikom, poskakovanie na fitlopte malemu robilo velmi dobre (sedi ti v lone, oprety chrbtom o tvoje brucho, nozicky pokrcene). tiez lezanie na brusku. najviac ale pomohla rekt.rurka, pouzivali sme ju do 5mesiaca, niekedy aj par krat za den. lekarka vravela, ze sa nemusim bat, ze by si zvykol. takto sa riadne vyprdkal, vykakal a bol na nejaky cas spokojny. vzdy som mu naolejovala ritku aj rurku a jemnymi kruzivymi pohybmi pomohla ulavit brusku. aj som mu pritom masirovala brusko. poznam vela deti, ktore takto kakalo a naucili sa neskor kakat sami v pohode. ono deti s tym maju problem pokial sa nehybu. potom ako zacnu sa prevalovat, budu prdiet ostosest.

dicinka1
14. jan 2011

@kikuliena nech sa maly trošku potrapy..viem,že je to blbe..ale aj nam to pomohlo..nech sa troska pousiluje,lebo čierva si zvyknu a bude to tazke ☹

luciaq
2. máj 2011

ahojte, aj ja mam so synom ten isty problem. maly ma 18 tyzdnov a stale kakame cez rurku. uz som zufala. skusala som ho nechat, nech sa trosku vytrapi, ale po 4 dnoch som to nevydrzala a pomohla som mu. zacal uz papat prve prikrmy, papa teraz mrkvu a lekarka mi povedala,ze mam davat aj banan a jablko ale nic nepomaha. bojim sa,co bude dalej, ci si jeho ritka fakt na rurku nezvykne.

kvetinqa
3. máj 2011

Ahojte kocky, ja v rurke nevidim az taky zasadny problem. Samozrejme, ak sa nepouziva 3x denne x tyzdnov vkuse. My sme mali druhy mesiac kriticky. Nepomahalo polohovanie na brusku, masirovanie mastickami ci bez, nepomahali teple obklady, nepomahalo vobec nic. Davala som aj bio gaiu, ktora nam zapchy a koliky mierne zmiernila, ale raz za par dni sa problem vzdy vratil a vtedy som to riesila rurkou, vobec som nemala pocit, ze robim nieco zle a maly je dnes uplne v pohode. Nam tiez pomohlo zvysenie tekutin.Ale on bol na UM, ze som k mlieku pridala o trosku vody viac a tak... Ja si myslim, ze ak sa rurka pouziva striedmo, nestane sa absolutne nic.

@luciaq tak nas prave mrkva zapeka uplne maximalne. A na banany tiez pozor. dobre su este neprezrete banany, vtedy maju vyprazdnovaci ucinok. Ak uz su prezrete,tak zapekaju. Skus slivky. Ja davam pravidelne bud vyzivu, kasu alebo hippka ma slivkovy nektar, ten ale strasne riedim, lebo je to sladke... nam zabera.. trebalen vydrzat.

luciaq
19. máj 2011

@kvetinqa no davam mu bio gaiu, aj slivkovy nektar riedeny, varene jablko, no proste skusam uz vsetko. teraz uz kaka asi tyzden sam, ale strasne sa pri tom trapi ma riadne tvrdu stolicu . snad sa to casom napravi

kvetinqa
19. máj 2011

@luciaq upravi, aj nam to chvilu trvalo a upravilo sa. drzte sa

janka108
19. máj 2011

@luciaq len pre info, na tu mrkvu pozor, varena mrkva ma tendenciu "zahustovat" stolicu (napr. ked ma dieta hnacku). takze sa moc nediv, ze po mrkve sa mu kaka tazsie... a ak ma len 18tyzdnov, tak by som do neho nedavala kadeco, je este celkom malinky na taku pestru stravu, crevka mu este dobre nepracuju, aby zlahka kakal sam. radsej by som pockala, zbytocne mu nezatazovala travenie, a pomohla sem tam s rurkou. neboj, nezvykne si na nu, ked sa mu vsetko vyvinie ako ma, bude kakat veselo aj sam🙂

lymfy
3. jún 2012

Ahojte. Moj maly tak isto presne do 3,5 mesiaca sa sam nevykakal len s trubickou (a to sme mu ju museli davat 3-5 denne lebo mal furt krce a kvapky moc nezaberali ani caje) a potom naraz to ustupilo a zacal sam kakat. Takze baby nebojte sa a trubicku urcite pouzivajte babetku tak velmi ulavite a nema to vedlajsie vplivy. Proste babetka musia len s toho vyrast

eli1302
12. máj 2016

@martinka13 tak bohuzoal nie som sama,aj moja mala ma 2,5mesiaca a v poslednom case z nico nic sa neviem vykakat bez rurky,vsetko robime tak ako doteraz,papame stale rovnako,neviem kde je chyba a kedy sa to napravy :(

gabona1
16. máj 2016

Ahoj, moja švagrinká mala takýto problém s malým, používali dosť často rektálnu rúrku, tiež skúšala aj iné veci, ale len rúrka pomohla. Keď už malinký mohol príkrmy, ovocie... tak sa všetko upravilo a vykaká sa úplne v pohode. Nič mu to neublížilo.

slnecnica2018
8. máj 2019

Našej som robila rektalnu viac či menej už od príchodu z pôrodnice. Bola len kojená a mala koliky. Nepomáhalo nič. Infacol, balonix med, SAB simplex (ale ten bol naj) , feniklový čaj ,infant dophilus ... ja som dokopy už nič nejedla, čítala som internet hore dole, robila rektalnu skúšala všetko no mala revala aj tak. Nakoniec som všetko vysadila dala biogaiu a prírodný babycalm, mala síce nekakala ale začala sama poprdkavat. Cvičili sme a dávali aj pupik 2x denne. Rektalnu som jej robila spočiatku aj 3x denn neskôr 1x denne. Mala sa ukľudnila, kolika sa zmiernila. Keď mala 2 mesiace som si povedala dosť a rektalnu jej prestala dávať. Rozhodla som sa že jej ju dám len ak bude naozaj plač že sa nevie vykakat. Nakoniec sa po 3 dňoch sama vykakala a žiadna rektalna nebola potrebná. Podľa mna sa na ňu deti nenaučia ale z vlastnej skúsenosti by som najprv riešila prdiky. Možno dieťatku ani netreba kakat (kojene aj 10dni nemusia kakat) ale plače kvôli vetrom. Ak už ale treba použiť rektalnu kľudne ju použite. Opatrne s olejcekom ale pomozte. Detská dr mi povedala že ešte nepočula o tom že by niekto dieťatku reálne niečo poškodil rektalnou. S terajšími skúsenosťami by som rektalnu použila ak by som si bola istá že ma dieťatko problém sa vykakat a len ak by plakalo. Napriek tomu že nám neublížila žiadne 1x či nedajbože 3x denne by som už nikdy nerobila. Bolo to podľa mna úplne zbytočne. A kolika ako aj dr povedala vôbec nemusí byt bolesť bruška. Viem že sa to ľahlo povie ale treba naozaj vydržať niektore veci prejdu naozaj len vekom. Držím palce všetkým maminkám kolikovych detičiek.