• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Kanavit. Máte ho?

3. septembra 2008 
Ahojte, nám ho doktorka vôbec nepredpísala. Vy ho máte?
2. sep 2008 o 10:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
kaskya: ja som davala malej kanavit,len ked som kojila.lebo MM neobsahuje dostatok tohto vitaminu.v prvom mesiaci raz za tyzden 1kvapku,potom 1kvapku raz za mesiac.akonahle mamicka prestane kojit,tak netreba,lebo v UM je dostatok vitaminu K.je potrebny na zrazanlivost krvi.
2. sep 2008 o 10:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
babulik, mne ho doktorka nespomínala,ani keď som kojila :angry:
2. sep 2008 o 10:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ved sa jej nato potom opytaj,ze preco ti to nepredpisala :-/
ja chodim s malou aj do rizikovej poradni a tam mi tiez dokina povedala,ze to nemusim davat ked uz nekojim.ale inac by trebalo.
2. sep 2008 o 10:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
My sme davali kanavit prve dva mesiace tri kvapky za tyzden, teraz davame raz do mesiaca styri kvapky. Predpisuje sa len kojenym detickam a zda sa mi, ze kazdy lekar ho predpisuje v inych mnozstvach.
2. sep 2008 o 10:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
nam lekarka predpisala Kanavit hned ako sme prisli z porodnice.. davali sme ho tusim raz tyzdenne a teraz uz len raz mesacne..

babulik,alusha neviete preco len kojenym detom?? :fearful:
2. sep 2008 o 10:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
to je fakt,ze v inych mnozstvach.aj vigantol som si vsimla,ze niektorym mamickam co tu pisu doktori predpisuju v inych mnozstvach :confused:
2. sep 2008 o 10:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tak ako napisala babulik, je to vitamin K a umele mlieka ho obsahuju dost, nie je potrebne ho davat aj v kvapkach. Preto len kojene deticky. Len neviem, ci ked sa dietatko zacne prikrmovat, treba ho podavat nadalej?? Neviete?? Dnes som sa zabudla opytat v poradni.
2. sep 2008 o 10:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
pretoze materinske mliecko neobsahuje dostatocne mnozstvo tohto vitaminu.
2. sep 2008 o 10:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
dakujem kocky.. a co vigantol?? vigantol sa moze podavat nadalej??
2. sep 2008 o 10:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Vigantol sa tusim dava do jedneho roka.
2. sep 2008 o 10:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
alusha: ja idem teraz k dokine,tak sa ti opytam a dam vediet.ale neviem ci moja dokina bude mat rovnaky nazor ako tvoja,lebo to davkovanie mas ine.ale pre istotu jej zavolaj a opytaj sa. :slight_smile:
2. sep 2008 o 10:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Babulik - dakujem. Zavolam jej aj ja, ked zacneme prikrmovat.
2. sep 2008 o 10:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
Ja sa zasa opýtam, aké má dieťatko ťažkosti, keď ten vitamín K chýba... :angry:
2. sep 2008 o 10:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
hm ja kojim a v anglicku ani kanavit ani vingatol, .....kanavit dali malemu po narodeni formou injekcie (1x) a vigantol mi predpisala lekarka na sk....inak plne kojim, staci to? :confused:
2. sep 2008 o 10:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja plne dojcim a dostali sme od narodenia vigantol aj kanavit. Vigantol davam denne jednu kvapku do mliecka (aj ked sa stava ze niekedy zabudnem :frowning2:) a kanavit mam davat pokial dojcim, cca do pol roka dietata, kym sa nezacne s prikrmami, davam jednu kvapku raz mesacne, prvy mesiac som davala raz tyzdenne. Kanavit sa dava len plne dojcenim detom, nakolko MM tento vitamin neobsahuje.
2. sep 2008 o 11:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Pokial by sa kanavit nepodaval v case dojcenia, moze (ale nemusi) vzniknut krvacanie. Ak sa Kanavit nepodaval v case dojcenia a nedoslo k vzniku alebo prejavom krvacania, tak po tomto obdobi, v ktorom sa ma podavat kanavit, vraj ziadna zdravotna ujma alebo komplikacia z nepodavanie kanavitu vraj nehrozi...
2. sep 2008 o 11:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Kaskya, a nedávajú malému ten vitamín na poradni? U nás to tak funguje, aby na to mamičky nezabúdali, keďže sa dáva 1 kvapka mesačne (a do prvého týždňa 1 kvapka týždenne).
2. sep 2008 o 12:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte,pripajam sa k teme.My sme davali Kanavit-prve 4tyzdne raz tyzdenne 1kvapku,teraz davame 1kvapku raz mesacne,ma ho dostavat do 6mesiaca.Vigantol davame 2kvapky denne,potom ho nakojim a to ma dostavat do 2rokov.Tak nam to kazala nasa pediatricka. :slight_smile:
2. sep 2008 o 12:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
aj my sme dostali,mala som ho davať tuším prvy mesiac 1kv/týždenne - tj dokopy 4 kvaky a POTOM VRAJ VIAC NIE :confounded: -každu porasdnu som jej to riomenula a vzdy vravela že NIE -tak ozi,je ona normalna?
2. sep 2008 o 12:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
alusha: pytala som sa doktorky.ma sa davat stale pokial kojis 1kvapka mesacne.aj ked papa uz prikrmi :slight_smile:
2. sep 2008 o 12:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ohladom vigantolu. Kazda doktorka radi nieco ine niektore radia 2 kvapky denne, ine radia 1 kvapku denne niektore radia davat do 1 roka mne napriklad kazala doktorka davat aj po roku, tak si myslim ze je to vec mamicky ci doveruje svojej doktorke a bude sa riadit tym co doktorka povie
2. sep 2008 o 13:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tak je hned idem dať kvapku :angry: -by fras trafil totu moju preMUDRetu :angry:
2. sep 2008 o 13:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Presne Danu,kazdy ti povie inak :pensive: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
2. sep 2008 o 14:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja som podávala kanavit do pol roka
2. sep 2008 o 22:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
my sme dávali prvé dva mesiace dve kvapky každý týždeň a do dvoch meisaocv dve kvapky raz za mesiac. Prestali sme v šiestom mesiaci, keď sme začali dávať zeleniku.
3. sep 2008 o 08:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Kanavit len pre výhradne dojčené deti. Prvý mesiac jedna kvapka za týždeň, do pol roka 1 kvapka za mesiac. Po zavedení nemliečneho príkrmu sa už nepodáva. S Vigantolom rôzne. U nás dve kvapky denne okrem víkendu. Ondrejko však mal spočiatku mäkšiu hlavičku, tak sme dávali aj cez víkend. Dáva sa do roka, pokiaľ je dieťatko narodené v zime, tak do konca zimy. Potom sa odporúča do tretieho roku v zimnom období. Pretože slniečko je zubaté a detičky sú naobliekané, tak sa neopaľujú (pri opaľovaní sa v melanocytoch D vitamín vplyvom UV žiarenia sám vytvára).
3. sep 2008 o 08:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
No mi mame tiez obe - Kanavit i Vigantol, obe po dvoch kvapkach, Kanavit raz tyzdenne, to druhe denne...vraj po dobu co urci lekar
3. sep 2008 o 10:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tvoj príspevok