Kanavit. Máte ho?

kaskya
2. sep 2008

Ahojte, nám ho doktorka vôbec nepredpísala. Vy ho máte?

babulik22
2. sep 2008

kaskya: ja som davala malej kanavit,len ked som kojila.lebo MM neobsahuje dostatok tohto vitaminu.v prvom mesiaci raz za tyzden 1kvapku,potom 1kvapku raz za mesiac.akonahle mamicka prestane kojit,tak netreba,lebo v UM je dostatok vitaminu K.je potrebny na zrazanlivost krvi.

kaskya
autor
2. sep 2008

babulik, mne ho doktorka nespomínala,ani keď som kojila 😠

babulik22
2. sep 2008

ved sa jej nato potom opytaj,ze preco ti to nepredpisala :-/
ja chodim s malou aj do rizikovej poradni a tam mi tiez dokina povedala,ze to nemusim davat ked uz nekojim.ale inac by trebalo.

alusha
2. sep 2008

My sme davali kanavit prve dva mesiace tri kvapky za tyzden, teraz davame raz do mesiaca styri kvapky. Predpisuje sa len kojenym detickam a zda sa mi, ze kazdy lekar ho predpisuje v inych mnozstvach.

katmi
2. sep 2008

nam lekarka predpisala Kanavit hned ako sme prisli z porodnice.. davali sme ho tusim raz tyzdenne a teraz uz len raz mesacne..

babulik,alusha neviete preco len kojenym detom?? 😨

babulik22
2. sep 2008

to je fakt,ze v inych mnozstvach.aj vigantol som si vsimla,ze niektorym mamickam co tu pisu doktori predpisuju v inych mnozstvach 😕

alusha
2. sep 2008

tak ako napisala babulik, je to vitamin K a umele mlieka ho obsahuju dost, nie je potrebne ho davat aj v kvapkach. Preto len kojene deticky. Len neviem, ci ked sa dietatko zacne prikrmovat, treba ho podavat nadalej?? Neviete?? Dnes som sa zabudla opytat v poradni.

babulik22
2. sep 2008

pretoze materinske mliecko neobsahuje dostatocne mnozstvo tohto vitaminu.

katmi
2. sep 2008

dakujem kocky.. a co vigantol?? vigantol sa moze podavat nadalej??

alusha
2. sep 2008

Vigantol sa tusim dava do jedneho roka.

babulik22
2. sep 2008

alusha: ja idem teraz k dokine,tak sa ti opytam a dam vediet.ale neviem ci moja dokina bude mat rovnaky nazor ako tvoja,lebo to davkovanie mas ine.ale pre istotu jej zavolaj a opytaj sa. 🙂

alusha
2. sep 2008

Babulik - dakujem. Zavolam jej aj ja, ked zacneme prikrmovat.

kaskya
autor
2. sep 2008

Ja sa zasa opýtam, aké má dieťatko ťažkosti, keď ten vitamín K chýba... 😠

dididi30
2. sep 2008

hm ja kojim a v anglicku ani kanavit ani vingatol, .....kanavit dali malemu po narodeni formou injekcie (1x) a vigantol mi predpisala lekarka na sk....inak plne kojim, staci to? 😕

mimik9911
2. sep 2008

ja plne dojcim a dostali sme od narodenia vigantol aj kanavit. Vigantol davam denne jednu kvapku do mliecka (aj ked sa stava ze niekedy zabudnem ☹) a kanavit mam davat pokial dojcim, cca do pol roka dietata, kym sa nezacne s prikrmami, davam jednu kvapku raz mesacne, prvy mesiac som davala raz tyzdenne. Kanavit sa dava len plne dojcenim detom, nakolko MM tento vitamin neobsahuje.

mimik9911
2. sep 2008

Pokial by sa kanavit nepodaval v case dojcenia, moze (ale nemusi) vzniknut krvacanie. Ak sa Kanavit nepodaval v case dojcenia a nedoslo k vzniku alebo prejavom krvacania, tak po tomto obdobi, v ktorom sa ma podavat kanavit, vraj ziadna zdravotna ujma alebo komplikacia z nepodavanie kanavitu vraj nehrozi...

ajdika
2. sep 2008

Kaskya, a nedávajú malému ten vitamín na poradni? U nás to tak funguje, aby na to mamičky nezabúdali, keďže sa dáva 1 kvapka mesačne (a do prvého týždňa 1 kvapka týždenne).

hiha
2. sep 2008

Ahojte,pripajam sa k teme.My sme davali Kanavit-prve 4tyzdne raz tyzdenne 1kvapku,teraz davame 1kvapku raz mesacne,ma ho dostavat do 6mesiaca.Vigantol davame 2kvapky denne,potom ho nakojim a to ma dostavat do 2rokov.Tak nam to kazala nasa pediatricka. 🙂

denisocka
2. sep 2008

aj my sme dostali,mala som ho davať tuším prvy mesiac 1kv/týždenne - tj dokopy 4 kvaky a POTOM VRAJ VIAC NIE 😖 -každu porasdnu som jej to riomenula a vzdy vravela že NIE -tak ozi,je ona normalna?

babulik22
2. sep 2008

alusha: pytala som sa doktorky.ma sa davat stale pokial kojis 1kvapka mesacne.aj ked papa uz prikrmi 🙂

danu
2. sep 2008

ohladom vigantolu. Kazda doktorka radi nieco ine niektore radia 2 kvapky denne, ine radia 1 kvapku denne niektore radia davat do 1 roka mne napriklad kazala doktorka davat aj po roku, tak si myslim ze je to vec mamicky ci doveruje svojej doktorke a bude sa riadit tym co doktorka povie

denisocka
2. sep 2008

tak je hned idem dať kvapku 😠 -by fras trafil totu moju preMUDRetu 😠

hiha
2. sep 2008

Presne Danu,kazdy ti povie inak 😔 😝

rumka
2. sep 2008

ja som podávala kanavit do pol roka

anicka
3. sep 2008

my sme dávali prvé dva mesiace dve kvapky každý týždeň a do dvoch meisaocv dve kvapky raz za mesiac. Prestali sme v šiestom mesiaci, keď sme začali dávať zeleniku.

mimakro
3. sep 2008

Kanavit len pre výhradne dojčené deti. Prvý mesiac jedna kvapka za týždeň, do pol roka 1 kvapka za mesiac. Po zavedení nemliečneho príkrmu sa už nepodáva. S Vigantolom rôzne. U nás dve kvapky denne okrem víkendu. Ondrejko však mal spočiatku mäkšiu hlavičku, tak sme dávali aj cez víkend. Dáva sa do roka, pokiaľ je dieťatko narodené v zime, tak do konca zimy. Potom sa odporúča do tretieho roku v zimnom období. Pretože slniečko je zubaté a detičky sú naobliekané, tak sa neopaľujú (pri opaľovaní sa v melanocytoch D vitamín vplyvom UV žiarenia sám vytvára).

stvura
3. sep 2008

No mi mame tiez obe - Kanavit i Vigantol, obe po dvoch kvapkach, Kanavit raz tyzdenne, to druhe denne...vraj po dobu co urci lekar