Keď odmieta cumlík, ale cmúľa si palec. Čo robiť?

kingstonka
18. aug 2008

Ahojte...moja 3 mesacna dcera uplne odmieta cumlik (uz som vyskusala asi 6 roznych)... v podstate by mi to nevadilo (je to predsa len zlozvyk), ale zacala si cmulat palec a mam z toho trochu obavy. Ked je unavena a nevie najst palcek tak je hrozne nervozna + sa obavam deformacie chrupu a toho , ze ju bude tazke od toho odnaucit. Predsa len odnaucit od cumlika je asi lahsie a take 5 rocne dieta s palcom v ustach 😖 Ake su vase skusenosti?

marianeta
18. aug 2008

King

My sme na tom tak isto,ale neriesim to.Palec nema v ustach cely den iba ked chce spat tak sa nim ukludni,inak
dudlik chyti iba ak je moc nervny.Oni si tie deturence vyberu bud dudlik alebo palec.
Ja som palec cmulala(pred spanim) hadam aj do 7 rokov a zuby krive nemam 😉 .

kingstonka
autor
18. aug 2008

marianeta...vdaka- asi sa uz prestanem tym zaoberat-uvidim ako sa to "vyvinie"

jonatanka
18. aug 2008

no ja mam opacny problem,mala je na cumliku zavisla a v noci vstavam aj kazdych 5min. podavat dudku., maly si pocumle prstik a je v klude. takze ak by som sa mohla znova rozhodnut, dudky by som uz nekupovala,len nech si cucka prstik 😉

marianeta
18. aug 2008

Aj sestrina dcera nechcela dudu hadam do roka a potom musela mat v kazdej ruke aj dva 🙂 .
A odnaucili sme ju velmi rychlo,trvalo to jeden den a ani si nespomenula v noci,ze nema dudu.

lucifukball
18. aug 2008

ani nás malý nechce dudel, a dokonca ani palec, on zaspí len v kocári alebo na prse ☹

lucifukball
18. aug 2008

marianeta, kedy si rodila? neboli sme spolu v porodnici? teda ak si bola v trnave. malý sa narodil 28.3 a domov sme isli 1.4

marianeta
18. aug 2008

Luci

Rodila som v TT a tiez si mi bola povedoma ,maly sa narodil 27.3 no mi sme sli aZ 4.4

nicolmt
18. aug 2008

ani nasa mala nechce cumlik - ani vobec 😝 pritom ruku si cumle obcas celu - pesticka do pusy a spokojnost 😎 tiez mame niekolko druhov cumlikov doma a vsetky som poctivo skusala ale nic, uz od porodnice cumel ignoruje
a ja neviem ci je to dobre alebo zle
ked sme u dr. na nejakom vysetreni, mala place, tak sa vzdy sa pytaju a cumel mate? akoze preco nemam, ako to dieta teraz ukludnim 😠
ked som sa dr na to pytala ci ju teda naucit - dostala som salamunsku odpoved, od cumla odnaucite, od ruky tazsie 😢 no babo rad..

lucifukball
18. aug 2008

no tak to sme sa museli stretnúť 😀 , to ste mali zltacku, ked az tak neskoro?

marianeta
18. aug 2008

Nie maly mal daku infekciu tak musel brat ATB,tak preto tak neskoro.Uz ma tam porazalo lebo som bola v nemocke uz tyzden pred porodom.Som si pozrela tvoj album a pamatam si ta 😉

lucifukball
18. aug 2008

aj ja som bola o týžden skôr v nemocnici, tak to sme ležali aj na 3 spolu. Aj ja som hladala album, ale nenasla som tvoj, nemás este?

titkovamiriam
18. aug 2008

ahoj marek bol tiez palcekovi a ako rastol a ruky potreboval na nieco ine tak na palcek zabudol,inak ani jedno z mojich deti cumel nemalo a ked bol marek po narodeni v nemocke tak som im zakazala cumel dat a v pohode sme prezili bez neho.palcek si daval do ust tak do 7-8 mesiaca.

monkula
18. aug 2008

Cumlík je jnevnucuj, palček nevadí..
môj jarko ,t obol hotový závislák na cumlíku,,, do škôlky išiel s cumlíkom, spával s ním poobede... ale keď videl ,že cumlík má len on a dve dievčatká, tak ho proste zahodil ,že on je veľký chlap...
Malá bola pravý opak, cumlík ani za nič a potom začala zaspávať tak, že si cumlíkovala palček, tot otrvalo as idva mesiace a potom prestala...

marianeta
18. aug 2008

Luci album nemam lebo mam moc velke fotky a nemam na to program aby som ich zmensila max velkost tu na MK je 700kb a moje su niektore aj 2mb 😅

lucifukball
18. aug 2008

skús poslat mi emailom ja pokúsim zmensit 😀 , lucifukball@azet.sk

kingstonka
autor
18. aug 2008

...tak to asi vazne zavisi od dietata ako sa rozhodne... len dufam, ze ju ten palcek rychlo prejde

digysa
18. aug 2008

Nesuhlasim s tym, ze palcek nevadi a cumlik nie. 😒 Dudlik mozete kedykolvek zobrat ale s palcom som pocula kadejake prihody a dokonca som donedavna zazivala problem kamaratkinej dcery. Kingstonka mas velmi spravne obavy. Mam kamosku, ktorej dcerka sa az pred par mesiacmi podarilo odnaucit od cuclania si palca.(ma uz 8 rokov) A aj to museli robit lekarskym zakrokom, kde dali dievcatku do ust taky "zazracny" pristroj, ktory jej sposoboval nejaku bolest, ked si zacala cuclat palec. Chrup ma cely pokazeny (pretoze si z toho tiez nic nerobili dost dlhu dobu a mysleli si, ze to prejde same) a usta ma ako zajaci pysk. Je to zlate dievca, ale to cuclanie jej znacne zdeformovalo tvar. ☹
Nevravim, ze takyto extrem moze postihnut prave teba, Ja napr. tiez sledujem moju dceru, ktorej nechuti dudlik a ak si nahodou v buducnosti zacne cucat palec, tak ja sa ju jednoznacne pokusim nasmerovat na dudlik. TO iste som robila aj so synom. Tiez nemal rad dudlik, zacal ho dudlat niekedy v 9-tom mesiaci a v 12-tom sme mu ho zobrali. Ale mali sme zasadu, ze ho pouzival iba pri spani a po dome. Nikdy nie vonku.

Tak a mozes sa rozhodovat, ako to vyriesis.... 😀 😎

marianeta
18. aug 2008

No to by som svojmu dietatu nikdy naspravila dat mu nieco co spposobuje bolest pre boha 😔 .
nechce sa mi ani verit.

kvietocek7
18. aug 2008

ahoj 😉
vobec sa netrap,ze ti babatko nechce cumlik
nasa mala dceruska 9mes tiez nechce, ale je to vraj aj preto ze kojene deticky viacmenej nepotrebuju a nam sa to naozaj osvedcilo. Ked sme chceli skusit vzdy ju napinalo tak sme to tak nechali. Tiez si zvykne cmulat palceky.
Ja som celkom spokojna lebo aspon je mensia pravdepodobnost ze dostane nejaku infekciu. A tu zatial nemala tak som rada 🙂 no a tiez suhlasim, ze s oducenim od cumlika to asi nie je lahke a tiez si myslim ze to pre chrup prospieva... inac ked tak tak jej davame gumove hryzatko a to myslim vynahradza cumlik

riusik
18. aug 2008

ahoj, moj tomas takisto nechcel cumlik, kazdy den som mu ho ponukala, az na zaciatku osmeho mesiaca rezignoval 😅 a mozno to bolo sposobene aj tym, ze som menej kojila, kedze sa uz prikrmoval. neviem. kazdopadne od osmeho mesiaca mal cumlik, a to hlavne na spanie, niekedy cez den, ked bol velmi mrzuty. asi od roka iba na zaspanie, potom som mu ho vyberala, ak ho nevyplul. asi mesiac pred jeho dvoma rokmi (bolo to mesiac po odstaveni) som videla v obchode asi 4-5 rocne dievcatko s cumlom (nechcem posudzovat, mozno bolo chore...), ale som sa prelakla, ze to snad nie a kedze tomas nijak chory nebol, tak som mu cumlik pred jeho ocami vyhodila (akoze) z okna, pozreli sme sa von oknom a prave tam bol taky velky pes, tak som mu povedala, ze ho zjedol. asi dva tyzdne mi vzdy pred spanim jeho vtedy este viac-menej posunkovou recou vysvetloval, ze "mama cumlik von oknom hav hav mnam", ale neplakal. takze da sa oducit. viem, ze nie vzdy je to take jednoduche, ale treba nejak skusat. a hlavne je to o rodicoch, ked sa pre nieco rozhodneme, musime byt dosledni... joooj, ako lahko sa to pise a ako tazko niekedy realizuje 😵

michalag
18. aug 2008

riusik zalezi aj od deti a ich povahy 😅

riusik
19. aug 2008

michalag, ved prave... 😕 ale ich povahy su vlastne vysledkom spojenia povah rodicov a pradodicov a... takze niekedy veeeelmi dlho trva, kym prideme na to, kde je vlastne "pes zakopany" a ako na to nase dietatko treba ist...

kingstonka
autor
21. aug 2008

..nedavno som pocula, ze podla najnovsich poznatkov by dieta malo zaspavat s cumlikom, ze to znizuje riziko syndromu nahleho umrtia deti.... palec asi nie, ze? 😒

krajcoanka
21. aug 2008

ja to neriešim! moji od narodenia cumel nechceli, tak som im ho nedávala . Myslim že to je iba dobré, lebo potom niesu ťažkosti z odučením mod cumla a s vyvojom reči. Väčšinou deti, ktoré majú dlho cumel, šušlú.

cerlenka77
25. feb 2015

Moja dcera nikdy nechcela cumlik - niekde som citala, ze je to znak samostatnosti a deti cmulajuce palec su v zivote uspesnejsie. Uz ako babatka si dokazu pomoct sami a necakaju na mamu, aby im zacpala pusinku gumou 😀 Teraz ma 7,5 roka - vrcholove sportuje, je naj v triede... a ma krasne rovne zubky.

hameeda
25. feb 2015

@cerlenka77 : tak to môj manžel by musel byť čo? som sa riadne zasmiala 😀 , môj muž si cumľal palec dokedy nezačal fajčiť a o samostatnosti nemôže byť ani reči, a moja neter si cumľa palec, má teraz dvadsať a stále si ho cumľa a samostatnosť nedohľadne,,,,myslím že ak je dieťa úspešné to nemá nič spoločné s cumľaním palca, ale je to dobrou výchovou a pravdepodobne aj dedičnými predpokladmi 😉

veronikavojvodova
27. feb 2015

ahooj naša malička nechcela cumlík do pol rôčka hned ho vypľúvala. Palček jej ale chutil. V pol roku nastal zlom a už dudka... ale len ked zaspava.. alebo sme von a je nekľudná tak jej ho dám 🙂

donaninqa
28. feb 2015

aho.. moja mala ma uz teraz 4 mesiace no tak isto, od troch mesiacov si zacala cmulat palceky (citala som ze to vlastne dieta objavuje a skuma si rucicky )a cumel odmieta, natahuje ju a zaspi iba pri prsniku. snazim sa s tym cumlikom pochodit ale nijak raz... skusala som rozne znacky tvary hocico , neda sa.. uvidiiiim mozno sa t otiez zmeni neskor 🙂

sendicka
7. apr 2015

Môj syn odmieta tiež cumlík. Už má 8 mesiacov ale cumlík má len na obhryzkávanie. Netreba si robiť s tým starosti. Lepšie je keď si cmúľa vlastný prst ako cumeľ. Cumle robia deformáciu chrupu, nie prsty. A taktiež skôr odnaučíš dieťa asi tomu prstu ako cumlu.

jurly
17. jan 2016

moj starsi nemal cumlik vôbec, vypluval ho a mladsieho, kedze mam mensi vekovy odstup, sme naucili. jednak si zacal cmulat palec a jednak si ho celkom oblubil. este vystihnut moment a odnaucit ho