Keď vidí mamu dostáva chuť na mlieko. Čo s tým?

kisska
5. sep 2008

Maminy, ktore kojite, poradte prosim. Poslednych par dni sa mi stava, ze ked sa priblizim k malemu, s usmevom a velkymi otvorenymi ustami sa po mne sape a hlada prso. Stoji ma dost namahy odputat jeho pozornost, lebo vacsinou mu je jedno, ci je cerstvo napapany alebo nie. Je to ako ked mate na stole otvorenu cokoladu, idete okolo, tak si zobnete... Je to hlupe, ze sa s nim nemozem pohrat, popestovat alebo uplne normalne len s nim byt, aby vo mne nevidel "flasu s mliekom". Je plne kojeny + plus sme asi pred mesiacom zacali davat prikrmy, ale skor len aby si zvykal na chute, nez aby jedol zeleninu. Vzdy sa potom dopapa mlieckom...

andulka4
5. sep 2008

Mám naprosto to samé....je to cicek
Dokonce si plete i mojí bradu s prsem a dokáže se přicucnout i na mou bradu....

Myslím že to dělá většina klučíků 🙂

annag
5. sep 2008

kisska, no typický chlap 😉 . Nič iné nemôžeš urobiť, ozaj len skúšať jeho pozornosť upriamiť na iné. Príkrmy zavádzaj naďalej opatrne, on začne pomaličky viac papať, sám si určí, kedy to bude, hlavne ho príliš nenúť, len tak ako doteraz - často ponúkaj.

kisska
autor
5. sep 2008

annag - to s tou zeleninkou je skor naopak, musim mu korigovat, aby nespapal vela, lebo mu to este nerobi dobre - velmi ho zapeka (kaka tak raz za 4 dni, aj to potom s vyraznou pomocou, masaze, cvicenie - a to doteraz kakal takmer do kazdej plienky), aj ked brusko ho neboli...
andulka - no keby len bradu, na ruky si musi davat pozor aj tatino, lebo cudzi prst si vopcha do pusy tak rychlo, ze sa nestihnes divit 😉
snad je to normalne, ale aj tak je to blby pocit...to ze ma ma len na krmenie...

annag
5. sep 2008

jaj, nepochopila som, tak nemaj obavy, čím viac bude papať príkrmy, tým viac sa mu sací reflex bude oslabovať, neboj, tá potreba cucať sa mu v priebehu pár mesiacov - do roka, určite zníži.

mkr
6. sep 2008

tak my máme to samý malá mi koukne jen na dekolt a už se po mně sápe tak se ji zkouším zabavit a někdy to klapne 😉

yesno22
6. sep 2008

kisska...mne moja dr. odporucila nedokrmovat mlieckom po zeleninke ale napr az o pol hod, hodinku aby si postupne zvykol, ze nedostane za kazdym prikrmom aj mliecko...pises, ze ho aj zapeka...neviem, ci mu davas aj vodicku alebo cajik, ja som malemu davala od 6m harmancekovy cajik, taky slaby a vodicku aby ho nezapekalo...a nedavaj mu vela mrkvicky, aj ta stahuje stolicu (preto sa pri hnackach odporucaj mrkovy a ryzovy odvar) ...ja som si to uvedomila az po case, ze kakame tazko kvoli mrkve a tak sme ju museli obmedzit hoci maly ju zboznuje 😉

no fakt, ze som bola len jeho "flasa s mliekom" trval cely cas, kym sme sa kojili ale je pravda ze od toho pol roka sa to zlepsovalo...este aj teraz, po viac ako 5m co sa nekojime mi obcas stahuje tricko a krici mama daj cici daj.... 😀 chlapi vedia, co chcu 😀 😎

kitty68
6. sep 2008

no to nejsou jen chlapi me se vcera moje kraska snazila pricucnout na pupek 😀

ssissi
6. sep 2008

Kisska, mám doma podobnú závisláčku. Oni poniektoré stále, aj keď sú staršie, cítia v prsníku také to bezpečie, kľud, spokojnosť... ako malé miminká. No a mliečko k tomu ako bonus 😀 . Odpútavam pozornosť hocičím šuchotavým, hračkou, hraním sa.... teda pokiaľ nejde o ozajstný hlad. Aktuálne, ak začne večer (nakojená) v postieľke plakať, tak ju utíši muž lepšie ako ja - on to zvládne s pohárikom vody, u mňa cíti mliečko a plakala by bez neho. Uvidíme, čo prinesie nasledujúci týždeň... 🙂

bibula
6. sep 2008

aj un as to tak funguje,ale ondricek uz je velky chlap 🙂 no a ked ma vidi,hned po mne ide a to este nevravim,ked som vo vani,hned ide ku mne a papa aj vo vani,nomalne sa mu rozziaria ocka,ked mi vidi cecky 😝
takze tak,ked lezim na gauci vystvera sa na mna a taha mi tricko,ked nejde zvrchu,vyhrna mi odspodu,tak si najde,pochyta poobdivuje a oba pocucka a je to,najradsej by sa ceckoval 28 hodin denne 😀 😀

kometa
6. sep 2008

Bibula, aj môj malý je taký. Zvykol si naťahovať mi výstrih a to mu je jedno kde sme 😀 . Bože a tá radosť, keď dosiahne svoje.... 😎 .

kristina_tvb
7. sep 2008

ahojte, ja teda taky problem nemam, moja mala ma radsej tusim prikrmi, ale musim to skomentovat, lebo Bibula ked som si citala tvoj prispevok, skoro som sa valala smiechom 😀

romankav
8. sep 2008

kisska: já bych to neřešila 🙂 Zatím je chlapeček maličkej, prso pro něj prostě znamená nejenom jídlo, ale i uklidnění, přítomnost maminky, bezpečí, lásku.. já zatím 2x denně přikrmuju a syn se nají, že už prso potom nepotřebuje (když sní obvyklou dávku, tak mu prso ani nenabízím). Jinak normálně kojíme a někdy, když má hlad, snaží se mi ukousnout bradu 😀 Plánuju, že kolem roku už budu kojit jen v noci a párkrát denně, tak snad mu vysvětlím, že na veřejnosti se pod tričko neleze..

kisska
autor
8. sep 2008

bibula - takto to znie, ze by to mohlo byt takmer mile, zabavila som sa 😀 😀 😀 A aj by bolo, kedy sme nekojili kazde 2-3 hodiny a este aj toto medzitym... no ach jo ☹

yesno asi to tak aj zacnem. Zatial som mu dala vodicku len par krat po prikrmoch a aj to len par lyziciek. S tou mrkvou je to rovnake, dokonca mam pocit, ze ju uz rozlisuje aj farebne... ked je to oranzove, tak sa tesi ovela viac ako ked to ma inu farbu 🙂 Aj ked mam pocit, ze najviac ho zatial zapiekol spenat.

Ja len dufam, ze ho to prejde skor, ako bude moct vymenit moje prsia za frajerkine 😉 Jedine, ze by zacal frajerkovat uz o chvilu 😕

bibula
8. sep 2008

ved aj ja mu davam kazdu chvilu,dokonca aj v noci sa budi na papanie.
😀 inac je to zlate, uz som sa zmierila,ze cecky budem mat po kojeni az po kolena,no co-ta radost za to stoji.
by ste sa nasmiali ako papa,lahne si na mna na brucho ,chyti cecok do oboch ruk a papa,alebo postojacky,on stoji na gauci,ja na zemi a papa,alebo som tu na pc,sedi obkrocmo na mne a papa.....no a vselijake rozne polohy.
ked ho chcem dostat z vane,ukazem mu cecky a uz "leti"😝

teraz ma soplik,takze "pumpuje" na prestavky-pusti,nadychne sa a zase a tak-no lenze ja mam potom cecky plne mlieka na prasknutie,akoby som mala doma kojenca.
on je taky kojencek batolivy s kuskami,chutami a schopnostami chlapa. 😀 😀 😀 😵

no a ked priatel povie,ze maminka ti neda,by ste mali vidiet tu paniku a pocut plac,akoby sme ho zkoze drali.
no nedaj mu,chudatko moje ceckovite 😉 😅 😀

kisska
autor
8. sep 2008

no tak uz sa tesim na obdobie, ked sa bude vediet sam "obsluzit" 😀 😀 😀

bibula
8. sep 2008

kisska netrap sa,ze casto kojis,len mu davaj,hocikedy.
neriad sa radami,staci raz za tri hodinky a podobne,niektore deticky papaju pomenej a castejsie. a asi je to dobre aj pre tvorbu mliecka.
😉

adina22
8. sep 2008

kisska to je uplne normalne,niekde som citala ze babatko sa ma krmit podla jeho fyziologickej potreby.Ked bola mala mensia,tak som niekedy mala pocit,ze nerobim nic ine len kojim 🙂 Teraz ked papa aj tuhu stravu je to v pohode 😉

bibula moja mala je tez nacucka.Hoci mi nevie este vytahovat tricka,ale stalo sa mi raz v autobuse ze sa ku mne otocila a zacala ma skrabkat po prsiach...to ako sezam otvor sa 😀 No a vecer ked zaspavame tak s jednou rukou drzi prsnik a s druhou ma zdrapi za pyzamo aby som nahodou neusla. 😀

bibula
8. sep 2008

adin aj my tak.... 😉 ved ani my necakame kym pride cas jedenia a vezmeme si ked mame chut. 😵

radoslava
8. sep 2008

Ahojte babulky ja uz mam doma riadnu kočku ktora ma rok a pol. No stale sa kojime uz len 3 krat denne ale aj to je mozno dost.
Ale hlavne som vam chcela napisat , aby ste kojili vtedy ked si detičky pytaju a potrebuju a nie ako pišu v časakoch a podobne ze kazde 3-4 hodiny. Ved to male vie kedy je hladne.
Kamaratka tak kojila ako z časaku a velmi rychlo prišla o mliečko , netvrdim ze to bolo tym ale .....
Adinka mna zase vecer ked sa kojime tak jedno prso didka ako ja hovorim a druhe šteluje ako radio 😀

kisska
autor
8. sep 2008

ved tak aj robim, len uz som z toho vazne unavena, lebo ten interval je den-noc. Nemame vacsiu pauzu ako 3 hodiny. V noci je ako na budik - presne po 2 hodkach... Tak som chytila trochu paniku, ked zacal interval este skracovat, ale zistila som, ze to nie je hlad, ale mlsna... nastastie (???). Az na vecerne ritualy, dnes mal rekord, papal za 2 hodiny 3x + kasu (prvy krat), ale pri druhom papani zaspal, zabehlo mu a vygrckal co spapal, tak sa musel doplnit znovu. Uz ja sa cudujem, kde sa to mlieko berie 😕

adina, radka - mna drzi za lem z podprdy a druhou rukou ma stekli na boku...

Ma to aspon jednu vyhodu, ze ked lezi so mnou v posteli, som pre neho motivacia, aby sa snazil lozit, vyliezt si na mamu je celkom fuska 😉

adina22
9. sep 2008

kisska no cim castejsie prikladas tym viac mliecka sa ti tvori,samozrejme k tomu pitny rezim.Moja mala byvala takisto v noci hore kazde 2 hodiny,ale niekedy pocuckala len tak ako od smadu to predne mlieko a hned zaspala.Teraz vydrzi aj dlhsie,ale zase ked isli zubky zase to bolo trosku castejsie. 😉

radka to stym stelovanim radia ma pobavilo. 😀 Mne to druhe prso niekedy hladka 😅

kisska
autor
9. sep 2008

jaaaaj ved to, ze my sme castokrat za 10-15 minut uz nas5 v posteli, takze je to casto smad, ale uz som skusala obabrat ho, ze mu dam dudlik, pomojkam....no po viac ako 5 minutach placu to vzdavam a prikladam (prosim rady ako "nechat vyplakat" sem nepiste - nenecham, to uz mam vyskusane). Mam manzela, ktory sa potrebuje vyspat do prace a dalsich susedov, ktori tiez v noci potrebuju klud... a ked aj tak musim vstat, myslim, ze mliecko je lepsie ako cajik, takze ani cajik nedavam...

adina22
9. sep 2008

no u nas dudlik od zaciatku nefunguje,takze som ho hned odpisala,mame ho iba na hranie 🙂 Skus mu dat do postielky,nejaku tvoju vec (tricko) aby citil tvoju vonu,mozno sa tak bude citit istejsie a zaspinka.Neskusala som to,iba niekde citala..ale za pokus to stoji,nie? 😅

kisska
autor
9. sep 2008

dobry napad, prave minule to tiez niekto spominal... dam vediet, ci to funguje, ale mam overene, ze u nasho psa to fungovalo. Ked som obetovala oblubeny sveter, prestalo steniatko hryzt ostatne nase veci 😉