Kedy dieťa začína kývať pápá a tlieskať rúčkami?

pinkpony
5. jún 2008

Ahojte, zaujimalo by ma, kedy napr. vase deti zacali tlieskat ruckami, kyvat papa, vytiahli sa same do stoja atd. Totiz prave dnes som sa docitala, ze to vsetko prichadza zhruba v tom istom case. Bolo to tak aj u vas? Moje 10 mes dieta nerobi nic z toho 😠

cuchre
23. feb 2009

nas to ma tiez na haku a ja ho nenutim...nemusi byt ako opicka 🙂ale zas uz vie pouzivat ovladac od xboxu 🙂

bublinkajasminka
23. feb 2009

naša začala dávať pápá pred týždňom teda týždeň pred 11 mesiacom a hned na druhý deň vedela aj ťapyťapy a aká veliká narastie

zuzana17
23. feb 2009

náš začal ťapkať rukami a ukazovať aký veľký vyrastie pred rokom, mohol mať asi 10 až 11 mesiacov. Kývať papa začal až teraz okolo roka, ale moc sa mu nechce 😉

pekacka
23. feb 2009

náš malý je hrozne zlatý ked má niečo v ruke a poviem daj mame tak mi to podá a ja poviem ďakujem a on sa hrozne poteší.. 🙂
vie dávať baram buc s hlavičkou, s prstekami robí na pusinke brrr brrr (dúfam, že som to dobre napísala),
dáva pá-pá, ked povieme moj tak prituli si hlavičku, ručkami robí ťap ťap ťapušky, a najlepšie je že povie aj mama, ked sa mu podarí a chce 😀

anke
23. feb 2009

bry den, tak nase dite zacalo delat papa v necelych 10ti mesicich, paci paci ignoruje - ani se na me nediva, kdyz to delam a jak je vysoky jsem ho ani nikdy neucila, protoze jsem az odsud zjistila, ze neco takoveho existuje 😀 ... papa dela jen, kdyz se mu chce 🙂 ... neresim, presne jak tu pise cuchre - nenutim, neni opicka 🙂

fifinna
23. feb 2009

môj maly zacal ukazovat aky je veliky uz na zaciatku ôsmeho mesiaca, ale to som sa snim kazde rano, ked vstal hravala v posteli a ukazovala som mu to. Pa pa zacal davat na konci ôsmeho mesiaca, ale nie na povel, len ked chcel on. Aj tap tap tapusky vedel vtedy. Dalsie veci ako : ako sa mas, alebo prosim prosim, nechcel ukazovat. Ja som ho nenutila, aby sa to ucil, len sme sa hrali a co sa mu pacilo, si zapamätal. 😉

zuzana17
23. feb 2009

ešte som zabudla, asi tak na rok sa naučil dávať pusinku a začal si spievať kukulienku 😀 - ajajaj kukuku sedela som na buku (ale iba melódiu, slová boli jeho 😀 😀 😀 ) a takisto vie robiť baran, baran búc 😵

dudinka21
23. feb 2009

no moj syn začal robit ťap ťap ´tapušky sám od seba asi na zažiatku osmeho mesiaca, ešte vie tancovat to sme ho naučili papa zatial nie a ked mu ukazujem aký bude velký tak mu to je náramne smiešne ale nerobí to.. každe dietatko je iné... 🙂

berenika39
23. feb 2009

nemyslím si, že dítě, které se denně baví s mamčou, učí se říkanky, první komunikaci, na otázku po svém odpovědět, by muselo být cvičená opička. celý život se bude něco učit, ted reaguje na zdánlivě primitivní otázku "jak jsi veliký", a později bude umět třeba ukázat, co ho bolí nebo co potřebuje. samozřejmě že tyhle hříčky nejsou k tomu, aby sepředváděly návštěvám, ale k batolatům a jejich vývoji to patří. a mě to taky baví, když "se mnou mluví".

jeliska
23. feb 2009

tak nasa sa prave naucila davat papap tento vikend 😀 😀

kamiletka
23. feb 2009

Moja ma 7 mesiacov, a vie mi tlieskat po rucke, nevie este tap-tap pausky som svojimi ruckami, ale s mojimijej to ide super!

knobloska
23. feb 2009

Minulý týden jsem jí učila, aby dávala kostky do díry. Pořád je jen žužlala. Pak jsem se večer na ní dívala, jak si hraje, a ty kostky tam naházela všechny sama. Myslím si, že ne všechny děti rády spolupracují a možná to umí, ale zrovna se jim nechce 😉

bobulka34
23. feb 2009

je to velmi individualne , moja mala zacala okolo roka ukazovat papa a teraz to robi stale 🙂

siminks
23. feb 2009

no ozaj je to u každého inak,naša začala dávať papá a ťap,ťap ťapušky niekedy v polovici 9mesiaca ale aj to len sebe do zrkadla vždy ked bola pred ním a ťapušky jeden den nerobí vôbec na druhý den stále ťapká 🙂 a mama vie od 9mesiacov a minuke sa jej podarilo aj oco oco..taký bol pyšný 🙂 a na havinkov vykrykuje hav hav ale nie zrozumitelne a ked štekajú tak sa smeje ako blázonko..

stvura
24. feb 2009

No mne kamoska co sme spolu rodili ze uz tap tap robi je sestmesacny chlapcek. 😒
Nas je sikovny, no este k takemu sa nedostal...rucky spoji len ked on sam chce.

inka1903
31. jan 2013

Ahojte ja mislim ze maju este casu a kazde 10mesacne vie nieco ine,nas uz uroby sam par krvockov da pusinku,posluchne na nono ale netapka ani nezakive,kazde je ine len sa im treba venovat a oni sa pomalicky naucia.