Kedy dieťa začína kývať pápá a tlieskať rúčkami?

pinkpony
5. jún 2008

Ahojte, zaujimalo by ma, kedy napr. vase deti zacali tlieskat ruckami, kyvat papa, vytiahli sa same do stoja atd. Totiz prave dnes som sa docitala, ze to vsetko prichadza zhruba v tom istom case. Bolo to tak aj u vas? Moje 10 mes dieta nerobi nic z toho 😠

magda22
6. jún 2008

ja to tiez mojho neucim, normalne mi to ani nedoslo 😕 , ze by som mozno mala...
ako sa vy hrate s vasimi detickami?

vocko3
6. jún 2008

mala tapuska uz dlho asi od deviateho mesiaca, od jedenasteho da papa a posle pusu, to bolo tak naraz. lozi od devet, kratko na to sa postavila a asi v desiatom behala za ruky, teraz uz sa par krat sama pustila (asi 4 kroky) a velmi je na seba pysna ked to spravi 🙂

lencici
6. jún 2008

Tak moja chodí po štyroch od 9 mesiaca... Papa kývala tak na 10 mesiacov ale to len vtedy keď sa jej chcelo... A ťapy ťapušky robí sama asi tak mesiac....

severka222
6. jún 2008

Moja mala začala kývať pa-pa v 7 mesiaci, robi to stále .. tlieskať nevie,

moncicik
6. jún 2008

Náš Matýsek : od 6.měsíců se jen plazí jako voják ale zdokonaluje se 😀 občas se vyhoupne na kolínka a houpe se a strašně rád přes něco leze(přes kupu polštářů a tak)Před dvěma týdny se naučil dělat pá-pá-zamává ručičkou jen prstíkama,dělá čau to máchá celou rukou ale druhou než to pápá,paci -paci.
Když si hrajem a já řeknu schovej se ..tak se stočí hlavičkou pod sebe.Už se snaží zvedat ruce že je velikej.
A dneska se poprvé vyhoupl k posteli a stál a ručkoval,celou ji obešel tam a zpátky.Nesedne si sám ale ze stoje spadl na zadek a zustal sedet 😉
Tak nevím lezení po čtyřech asi přejdem a rovnou bude chodit.
I když je prý až na 25 způsobů jak se děti před chůzí pohybují..třeba jen poskakuji po zadečku,takže nám asi stačí to plazení 😀

Jo a s řečí to je tak že umí akorát říct ...ahooj jinak nic

Ale už dost věcem rozumí
např.:udělej cáky cáky,jdeme hamat,pojd,udělej hají,atd.

😀

jabber
6. jún 2008

Tak já třeba 'malá' (hladit) jí vyloženě učím, protože ona jinak všechny plácá a mlátí a malé děti ani náš pes z toho nejsou na větvi 😀

zuzana76
6. jún 2008

moj dava papa od 8 mesiaca a tap tap tapusky zacal robit nedavno, ked dovrsil 10 mesiacov

dadusa71
7. jún 2008

Ahoj...moj maly ma 10 mesiacov,je to riadny huncutisko,vie ,,presadzat" moje kvety a ,,citat",co sa da,ale kyvat a tapkat sa mu nechce...A myslim si,ze to zacne robit,ked bude mat na to chut,urcite to netreba silit 🙂 A lezie ako ten najlenivejsi vojak na vojne,skor sa len tak prevaluje 😀 Zato v pavuku sa dostane vsade. Rada si popisem s mamickami desatmesacnych aj priamo na mail,ak by niektora mala chut... 😵

jandalinka
7. jún 2008

tak naše malá za poslední týden dělá paci,paci,ale nožičkama,hm.Ručičky má v pěst a nechce.Ale hned roztáhne nožičky a začne. 🙂 😅

hedvika
8. jún 2008

Moncicik - lezení je dobré na posílení zad a vývoj mozku - děti by lezení přeskočit neměli. Ale jak vysvětlit dítěti, že má místo stání nebo popocházení lézt, to nevím. Náš Toník si nejdřív stoupnul, až pak lezl - vlastně lezení teprve objevuje. Ale spousta dětí to tak má, občas lezou někdy i dvouleté děti, takže si toho užijí asi ještě dost.

dika
8. jún 2008

Tak nasa Natalka sa zacala sama stavat ked lozila - 9,5 mesiaca , kyvala pa pa - od 9 mesiacov a tliesakanie v 11,5 mesiaci.

kalo
8. jún 2008

My začaly dělat "paci, paci" teď nedavno....zkoušely jsme a teď to dělá i sama....(jinak pomalu začínáme lézt)

masinka
8. jún 2008

Nelka zacala stvornozkovat presne v 7 mesiacoch, dva tyzdne nato si sadla, zacala davat pa-pa ako 8 mesacna, drzalo ju to asi tyzden ze kyvala vsetkym koho sme stretli, odvtedy len obcas, "na povel" to robi len par mesiacov - odkedy pochopila ze sa to robi ked niekto odchadza. kyva hned ako si niekto zacne obliekat bundu. stavat sa zacala ked mala 8 a pol mesiaca, v deviatich hovorila mama a spacirovala sa popri nabytku. tapusky robi od 11 mesiacov a aka vysoka narastie tiez asi odvtedy, pusu dava od 1 roka (len taku slintavu), od 17 mesiacov aj cmukne

titulienka
8. jún 2008

no u nas je uz uvedomene robit pa pa pa a to je asi vsetko ale to asi preto ze kazde rano odprevazda svoje sestry do skoly 😀 ....mama povie sem-tam ale este to asi nieje uvedomene no neviem vravi to ked ma vidi ale este aasi nie....liezt no vlastne plazit sa zacala len vcera 🙂

majkabe
16. jún 2008

Náš Maťko nevie dať ešte ani papa ani robiť ťapi ťapi a ani liezť po štyroch. Lenivé dieťa 🙂

retaux
16. jún 2008

Lucka vedela robiť ťap-ťap, keď mala 6 mesiacov aj niečo. Pá-pá začala dávať v 9 mesiaci a neštvornožkujeme doteraz, používa hocijaké iné metódy na premiestňovanie, len nie lozenie po štyroch.

reruna
16. jún 2008

AHoj, tak podle psychologga Matějčka, který je hodně uznávaný, je 9-10. měsíc časem "domácích hříček" (pápá, paci paci, berany duc, jak jsi veliký atd.), takže to chce tohle období nepromeškat, procvičovat a ukazovat, ale nenásilně. Náš malý jenom občas dělá něco jako "tak tak všelijak" a má 9 měsíců.

petraluk
16. jún 2008

Tak můj Luky paci, paci začal dělat kolem 8 měsíce a mávat 14 dní potom 🙂

seki
16. jún 2008

my sme prve davali papa uz asi ako 8mesacny neskor zhruba po tyzdni zacal ukazovat aky je velky a robit tapusky. nejak speci ho to neucime ale sem tam v ramci ukludnujucich hier skusame vselico. vie sukazat ako robi indian, v knizke kde je havo....
a najprv napr zacal chodit popri nabytku a stene az teraz ked zistil ze by zmakol sa napr od stolika dostat k stene pouziva na tieto kusky presunu stvornozkovanie. 😎

kacka79
16. jún 2008

Tak u nás pápá od 10m a tleskat až kolem 11m

niega
16. jún 2008

My nic ☹

iza
23. jún 2008

ahoj holky,
tak u nás je to taky nic moc...pápá začal dělat jáchymek tak před týdnem 😅 asi to bude tím, že ho to prostě neučím...naučil se to sám...když někdo odchází tak to na něj udělá no a on to odkoukal... 😉
jediný co dělá už dost dlouho(tak 3měsíce) je že podává ručičku a cáká ve vaně..
já osobně si myslím, že nemusíme být nijak znepokojený tím, pokud mimi neděla paci,paci..jak si veliký, nemává apodob..ono na to časem samo přijde 😉

katia7
23. jún 2008

nam teda tlieskat nehrozi a mna to vobec netrapi 😀 plazil sa od siedmych mesiacov lozi od osmich za dve ruky krasne chodi a papa robi asi od deset mesiacov,nezda sa mi ze by mu nieco chybalo 😎

sirinka
23. jún 2008

my sme zacali tlieskat pred vcerom 😀 takze skoro 11 a pol mesiaca a papa asi o tyzden skor, ale to skutocne len vynimocne.

vita1
23. jún 2008

Ahojte, nas maly je narodeny mesiac pred terminom, tak je trochu lenivsi, navyse tlieskat sme ho takmer vobec neucili, len som asi raz za tyzden skusaa, ci sa nechyti... Ale v jedenastich mesiacoch zacal na vsetko ukazovat ukazovakom a kratko nato aj robit tapusky, tlieskat a kyvat na rozlucku 🙂 V podstate vsetko naraz. Teraz uz ked vidi, ze tatino berie tasku, hned zacina kyvat papa 🙂 Vsetky deticky na to raz pridu, takze ziadne obavy!

dandy24
23. jún 2008

ahoj,nas dominik zacal davat pa-pa v osmom mesiaci a aj pri tom hovoril pa-pa a robi to do dnes ,tlieskat zacal tiez v tom case a sam od seba 😉

krista
23. feb 2009

berenika39 • 2d • Včera ve 22:09
Ahoj, moc chci poprosit,napište, kdy vaše mimča zvládla tyhle hry? Kdy by to měly umět podle tabulek, to jsem vyčetla, ale zajímá mě, jak je to doopravdy 🙂 . Chtěla bych zkusit znakování, a tohle k tomu patří. Dík za odpovědi a všem pohodu nejenom v pondělí 😀 .

holly1 • 1d • Včera ve 22:25
berenika, co je to znakování?

andyalukasek2008 • 1d • Včera ve 22:31
Beru, prosim Te, a jak je to podle tabulek? Co jsi vycetla? Dekuju...

berenika39 • 2d • Včera ve 22:33
ahoj, děti kolem osmého měsíce se začnou učit používat pro různé věci a situace určitý znak. zjednodušeně řečeno je to vlastně to známé "pápá". prostě když jde táta do práce, malý neumí říct ahoj, ale udělá pápá. Postupně takhle místo slov, která nemůže říct, použije znak - ukáže na pusinku, papání. Dá si ruku na ouško, chce spinkat....závisí to na věku, postupně se takhle dokážou dorozumět s okolím líp a dřív, než začnou mluvit. Se znakem se používá i slovo, nehrozí, že by pak neuměly mluvit. Je tu i téma o tom, mrkni. A spousta knížek, weby...www.babysigns.com, www.znakovanimiminek.cz.....

holly1 • 1d • Včera ve 22:39
aha, díky, tak o tom nevím 🙂 to je teda zajímavé, musím na to pořádně juknout, díky 😉

andyalukasek2008 • 1d • Včera ve 22:44
Děkuji Beru! Jdu studovat neb budeme mit za par dni 8 mesicu a zatim zvladame barany, barany duc 🙂...

berenika39 • 2d • Včera ve 22:47
jééé,a já spletla ten český web 🙄 🙄 . Je to www.znakovanismiminky.cz. Pardoooon 😉

helca76 • 1d • Včera ve 23:05
Ahojky. Tak náš cipísek začal dělat pacipaci na požádání v 6 měsíci. Papapa, jak je veliký, indiána dělá asi od 7. měsíce a v 9. měsíci začal posílat pusinku. Jenže teď už všechno dělá jen podle nálady 😀 Když se mu nechce, máme smůlu 😀 😀 😀
Díky za odkaz na stránky znakování, jsou super 😉

helca76 • 1d • Včera ve 23:06
Jo a když chci aby udělal ano, ano, dělá nenene - Bulhar 😀 😀 😀

petruna • 1d • Dnes ve 00:28
ahoj,
ja se o znakovani dozvedela uz jako tehotna a nadchlo me to, takze jsem malemu zacla ukazaovat prvni slova uz v 6 mesicich, i kdyz jsem vedela, ze odezva bude az za dlouho.
V knizkach pisou, ze deti zacinaji znakovat kolem 8 mesice a u nas nic....tedy, v necelych 8 mesicich umel prave to vyse zminovane : pá pá, paci paci, jak je velikej....

no a prvniho znaku z babysings jsme se dockali az v necelych 11 mesicich.
Kazde dite je jine a kdyz to k zivotu nepotrebuje, tak to proste nedela 🙂
Ukazuju mu jeste dalsi veci a znaky, ale zatim ukazuje jen ten jeden a jeste zacal ukazovat kde ma vlasky..

ale taky to nedela vzdy, kdyz jsi vzpomenu. Dela to bud kdyz chce on nebo kdyz ma naladu.

Ucim ho jeste poslat pusinku, znak pro kacenku, susenku a pejska a ani tuk....kouka se na me, usmiva se, ale zatim to nezopakoval...
chce to trpelivost. Ja jsem dostala novou davku trpelivost s prvnim znakem, uz jsem si zacinala myslet, ze na to syn neni , ale pak to prislo. Kdyz to bude potrebovat, tak znakovat bude. Pokud bude mit pocit, ze se "domluvi" i bez toho, tak nemuzu cekat kdovi co.

Hodne jsem slysela, ze deti zacinaji nejvic znakovat, kdyz zacnou chodit a uvolni se jim jakoby ruce....
Syn jeste sam nechodi, tak uvidime....

berenika39 • 2d • Dnes v 06:27
Tak to jsem ráda, že nejsem sama, komu se to zdá jako dobrej nápad a třeba zábava, společná činnost, než přijde jaro. Mě už to zimní vysedávání "za pecí" moc neba... 😝 . Ale aby nás tu nezamkli admini (nebo vlastně jsou to paní - tak nazamkly?), aby to nebylo jen o znakování, to téma už tu je, a zajímavý........pište, kdy a co jste se naučily s vašimi dětmi? Dík!

kijonkova.k • 1d • Dnes v 08:06
Tak o takové znakování nevím 😅
Malá začala dělat pápá asi kolem 8 měsíce,paci paci asi o měsíc později,stejně jako jek je veliká.Vlásky a pupík ukázala poprvé asi před měsícem.Nejdříve uměla berany,berany...ráda se totiž bouchá do hlavy ☹

alishia • 1d • Dnes v 08:54
ahoj, tak to moje trdlo neumi nic🙂 nejak ho to vubec nebere a nezajima. Dela si paci paci pro sebe a jakmile to vyslovim nahlas tak prestane, vcera si zase sam pro sebe maval rukou a jak reknu papa tak je konec.) ALe co mi rikala moje mama tak ani ja ani bracha se segrou sme to taky nedelali.

berenika39 • 2d • Dnes v 09:02
ale vždyt nehoří, pokud vím, tak můj starší syn mi dneska dělá pápá rád a s chutí a někdy ho pak týden nevidím. a začal s tím kolem desátého měsíce, podle deníčku.... 😀 .

kacka.va • 1d • Dnes v 10:17
kdybych to měla brát podle tabulek, tak my paci paci uměly extrémně brzo těsně před 7. měsícem a jak je veliká v necelých devíti měsících. berany berany, že i ducne hlavičkou dělá asi od 9 měsíců. pápá dělá jen když má náladu, nejradši paci paci a je legrace, když mi začne dělat paci paci , když řídím auto 🙂
znakovat jsem učila jen jídlo a spaní, ale žádný výsledek a mě to ani nijak nebavilo. mluvila jsem o tom s kamarádkou a její mladej nemá potřebu mluvit, protože pořád znakuje, možná je to výjimka, ale já bych radši, aby začala mluvit, než aby pak na mě ukazovala posunky.

berenika39 • 2d • Dnes v 10:28
to není povinný 😉 . děti, který znakujou, mluví úplně stejně, protože se s tím znakem od začátku učí i slovo. princip je ten, že ukázat slovo "pít" je pro ně snazší, použijí ten znak dřív, než slovo. takže když se knourá, ty nevíš co chce, tohle pomůže. ukáže - jíst, pít, hrát si....

cherries
23. feb 2009

moj Maximko zacal tapuskat na 6,5 mesiaca , sedi uz od 6.mesiaca a pa pa zacal davat od 7. mesiaca a na vlastne nohy sa postavil tiez od 7 .mesiaca a teraz uz zacina robit kroky sam ale aky velky vyrastiem sa mu nechce ukazovat a pusu som ho tiez naucila davat , ked mu poviem ze chcem putu tak mi ju da a nie len mne 😉 Kazdu chvilu uz bude chodit to bude veselo 😉

dnada
23. feb 2009

tak když to tu tak čtu ,tak malej je teda asi pohybově zaostalej 😀 😀 😀 v 7mi měsících sedí s oporou,začal chvíli před 6tým měsícem,na břichu se jen točí kolem dokola,válí sudy a když ho držim v náručí v sedě,stoupá si na nohy.Jinak nic moc akce 😀 Zato umí povídat,cca od 3měsíců říká hele hele a křičel na mě hej ... te´d už umí k tomu papa (ale neukazuje),baba,mama,dádl dádl(děda),daj daj , rozumí až moc dobře chceš ham??? to ukazuje do pusiny,umí malá,to maminku,kočku nebo pejska pohladí... když dělám paci paci,kouká a hrozně se směje a umí berany berany... a miluje říkanky... na noze skáče sám jako když jede na koníčku a žvatlá u toho a napodobuje říkanku co mu povídám 😀 Je s ním sranda,bude z něj malej rozumbrada 😎 😎 😎

jahodka11
23. feb 2009

dnada-nas maly zacal okolo jedneho roka, dovtedy ani nahodou, mohla som robit, co som cchela....mal to na haku 🙂