Kedy nechať bábätko držať si samé fľašku a papať?

u2jana
1. mar 2009

ahojte, mam jednu otazku. Moja dcerka bude mat 6mes a pri krmeni jej vzdy drzim flasku ja a jednou rukou jej aj pridrziavam rucicku, lebo si zvykne tu flasku vyrazat z ust, ako nou sibrinkuje. Minule bola u nas moja mama a ta sa cudovala, ze take velke babo si este nedrzi flasku samo a nepapa tak... priznam sa, mna to ani nenapadlo dat jej flasku a nechat ju papat, ved co ked jej zabehne... Vy ste od kedy nechavali babo papat z flasky same?

bibianka
1. mar 2009

Údajne to dokážu deti okolo 6. mesiacov, tvoja mama si už asi nepamätá 😀 Kľudne ju nechaj, pridrž, keď treba, ak budeš pri nej, nemusíš mať obavy. Moji krpci si začali držať fľaše pomerne skoro, ale obaja s tým prestali a sú stále pohodlneší 😠 😠 😠 Takže ak sa snaží, len ju nechaj.

ilduska14
1. mar 2009

u2jana,nám malá papá sama z fľaše od 5 mesiacov.najprv nám držala prsty,keď sme ju kŕmili,potom chytala fľašu a nakoniec si ju už držala sama.išlo to nejak spontánne.ale mali sme ju stále na rukách.a potom postupom času som ju dávala do sedačky,máme takú nastaviteľnu,v ktorej môže ležať aj sedieť a tam sama papá.ale stále sme pri nej.báť sa nemusíš ono jej môže zabehnúť ak keď ju kŕmiš ty. 😉 ja ju krmim na rukách len večer,lebo potom mi zaspí a už ju len preložím do postielky.ona už ani moc nechce aby sme ju kŕmili,keď ju máme aj na rukách fľašu si musí držať sama.aj keď už zaspáva tak si ju drží,ja ju len pridržiavam. 😉

danka.k
1. mar 2009

u2jana moj maly ma rok a flasu s mliekom si sam drzat nebude... ked mal pol roka tak si ju chcel drzat a teraz nehrozi.. je pohodlny.. vsak mi podrzia 😀

ingulka
1. mar 2009

ahojte, nasa ma presne 6mesiacov a tiez nevie sama pit z flase... presne ako popisuje u2jana, tak skor ma drzi za prsty, ktorymi ja drzim flasku... a trosku aj flasku, ale je to skor len take opieranie sa jej rukou o flasku 😉... kupili sme jej aj taku flasku so sosacikom a uskami... ale jednak zo sosacika este nevie pit, hrozne sa jeduje, ze jej to nejde ako z riadnej flasky a o uska nejavi zaujem vobec... asi treba trenning 😀 😀 😀

markiza
1. mar 2009

u2jana, moj maly ma takmer 16 mesiacov a sam si flasku drzat nebude, pije z nej len mlieko a to si vyhutnava papanie. mala bola taka ista, nikdy si ju sama nedrzala...

jaja0110
1. mar 2009

My mame skoro 12 mesiacov ale sami si flasku este nedrzime, aj ked su tam uz nejake tie pokusy ale stale ju musim pridrzat aj ja...podla mna to netreba silit, to zbadas ci je na to dieta pripravene a zrele tak aby sa dokazalo samo z flasky najest bez toho aby sa snou viac hralo ako z nej pilo...neboj sa flasku mu do puberty drzat nebudes 😉

u2jana
autor
2. mar 2009

dik baby ukludnili ste ma, my sme to vcera poobede skusali ale akurat, co si stlacila cumela ostriekala si tvaricku mliekom 😒 takze asi ju to obcas necham vyskusat ale silit to nebudem...
je to moj prvy poklad, takze by som nerada nieco zameskala alebo ju nenaucila, co ma vediet...

chymenitta33
2. mar 2009

Ahojte.-))

Ja som nechávala velmi skoro mohol mať 4, 5 mesiaca lebo on je vdačný stravník a on tak pevne držkal🙂)sa smejeme že ked ide o jedlo, nedá si flašku-🙂
Ale to je individuálne mojej kamarátkz malá mala cey rok a nehcela si držať skry to že načo ved maminka mi bude držať.

norik1
2. mar 2009

Ahojte, nas maly si flasu drzal sam od 4 mesiacov, ale bude to asi dost skoro lebo vsade na nas pozerali ze "kolko ma mesiacov ked uz toto dokaze?" ale je pravda, ze je dobry jedak a ked vidi flasu s mliekom tak ju drzi a nepusti kym nie je prazdna....
u2jana, netrap sa nad takymi vecami, kazde babätko je ine a jedno vie skor toto a ine zasa tamto... nechaj tomu volny priebeh a nenut ho do nicoho co nechce... nie vsetky babätka sedia na 7 mesiacov same, nie vsetky chodia ked maju rok a nie vsetky si drzia same flasu... 😵 😵 😵