Kedy oddeliť dieťa do vlastnej detskej izby?

lindda
16. dec 2007

cafte nenasla som cez vyhladavac nic komkretne ku tejto teme 🙂
Mam 10mes syna a uvazujem ,ze okdedy ho dat do svojej iby spi s nami v spalni vo svojej postielke dakujem za skusenosti 🙂

magg
16. dec 2007

Do roka by som babatko urcite nenechala spat samo v izbe, ja by som to najskor skusila asi v dvoch rokoch.

expertka8
16. dec 2007

..znamej syn..cestoval do vlastnej izby vo veku 1,5 r. 😉

veronikap
16. dec 2007

my plánujeme "presťahovať" našu malú do svojej izbičky keď bude mať cca rok.. niekde som to aj tak čítala... a zdá sa mi to byť rozumné.. ale uvidíme, aká bude realita 😅 😀

lindda
autor
16. dec 2007

no presne aj ja tak uvazujem okolo roku kamaratka dal sice maleho v 10mes a vsetko je ok.
Mozno niekto aj od narodenia to tak ma, ze tam nakoji a potom si ide lahnut do spalne.

ivankaalenka
16. dec 2007

ja budem mat malu pri sebe dokedy sa bude dat, aj do 4 rokov, ja som stastna, ked je pri mne a myslim si, ze jej to neublizi, preco by aj malo?

jankafa
17. dec 2007

my sme dali prveho do svojej izby ked mal cca 10 mesiacov a hned prvu noc tam prespal celu bez zobudenia. Urobili sme to pre to, lebo sme cakali druhe a nechceli sme ho dat od nas prec kratko pred narodenim druheho babatka aby si chudacik nemylel, ze ho chceme odlozit. Spanok vo svojej vlastnej izbe znasa v pohode, vecer mu dam pusinku, mliecko a uz ma posiela prec, aby si mohol v klude vypit mliecko a ist spat - zlatusik. Podotykam, ze teraz ma 18 mesiacov.

mamacat
17. dec 2007

mala skoro 3 mesiace ked sme malu prestahovali do vlastnej izby... ale mame maly byt, jej izba je na par krokov od mojej postele.. a dvere mame otvorene.
musim povedat ze pre mna to bolo velmi tazke, bola som prve noci velmi smutna, chybala mi.. 😢 ale jasminka uz od prvej noci sama v izbe spala ovela lepsie ako s nami!

bihan
17. dec 2007

My tiež plánujeme zhruba od troch mesiacov: Sára prespí skoro celú noc a hlavne v jej izbe nie je tak strašne teplo, ak u nás v spálni. Tiež máme detskú izbu oproti našej cez úzku chodbu, takže v tom nevidím problém.

lindda
autor
17. dec 2007

no mne nino zle spi a ked je napr u nasich sam v izbe tak spi omnoho lepsie vyskusam to tak v roku dufa, ze tobud epre neho to najlepsie 🙂

barunka
17. dec 2007

my sme simi presťahovali keď mala cca 14 mesiacov. tiež spávala s nami v izbe vo svojej postieľke, no hrozne zle, vkuse sa budila. Odkedy je sama, tak väčšinu nocí ani neviem, že ju máme 🙂 (teda ak zrovna nie je spln)

lindda
autor
17. dec 2007

barunka ked je spln tak blaznim aj ja od malicka viem, co to je teda hlavne moja mama ☹
Aj ja dam teda Nina do izby okolo roka a uvidim,ze ci sa ten spanok zlepsi🙂

geegee
17. dec 2007

aj my planujeme Matuska uz prestahovat do svojej izbicky - ma tam velku postel, tak musim zohnat zabranu na nu...alebo ho prestahovat aj s postielkou? Asi skusim po Vianociach - dovtedy potrebujeme kazdu volnu postel a izbu v dome pre vizity 😉

trixi
17. dec 2007

Ja by som uz maleho prestahovala, spi celu noc. Ked je doma tatino (casto je na sluzobkach) a chrape, tak sa maly budi. Alebo mam prestahovat tatina? 😀 😀 😀

lindda
autor
17. dec 2007

zrixi ta to poznam celko presne 😀 ale teda to je parada ze spi celu noc mne este ani jednu neprespal celu ☹ je to hlados velky 😀

jankafa
17. dec 2007

my sme maleho prestahovali aj s postielkou, le madrac ma uplne dole, lebo by vyliezal

jaaty
17. dec 2007

My sme Hanku presťahovali do vlastnej izbičky,keď mala 6,5 mesiaca. Hneď prvú noc prespala úplne celú 😀 . Urobili sme tak, pretože už v noci nepapala ( pomohla kniha "každé dieťa sa vie naučiť spať")a dosť často sa prebudila. Usúdila som, že ju asi s manželom budíme (manžel občas chrapká 😒 ) a presne tak aj bolo. Spí úplne sama a celú noc. Máme monitor dychu i vysielačku, takže sa neobávam ničoho.

lindda
autor
18. dec 2007

sledujem ze spanie v detskej izbe robi iba dobre uz ju iba dokoncim a sup do svojho 🙂

gabuca
18. dec 2007

Od prveho dna ked som prisla z porodnice, maly vecer zaspaval vo svojej izbe. Ked sa v noci prvy krat zobudil, preniesla som ho k nam do spalne ( tam mame cestovnu postielku) a potom spal do rana s nami v spalni. Teraz ma 4 mesiace a uz mesiac spava vo svojej izbicke celu noc sam. Dvere mame pootvarane, takze pocujem kazde jeho zamrncanie 😉

jankafa
18. dec 2007

Jednoznacne dita svoje izbu miluje. Moze si tam robit co chce -len kto to ma potom upratovat 😀. Len neviem, ako to urobim s druhym synom. Budu mat spolocnu izbu a neviem, kedy ho tam mam dat. teraz ma 3 mesiace, tak je este malicky, ale uvazujem, ze tiez tak okolo 10 mesiaca.

lindda
autor
19. dec 2007

jenka a jeje dvaja chlapy v izbe 🙂 pockej ked vyrastu 😀

jankafa
19. dec 2007

ked zacnu chodit do akoly, bude mat kazdy svoju izbu - ale obavam sa ,ze ked budu v puberte tak ma zjedia ja s topankami, lebpo uz teraz su velky jedaci 😀

digysa
19. dec 2007

Ja som v miernom soku co tu citam....ze az po dvoch rokoch dat dieta do vlastnej izby..........to co ma akoze byt??? 😨
Ja som si vzdy myslela, ze konkretne na Slovensku deti spia s rodicmi v jednej izbe ZASADNE koli nedostatku miesta v bytoch a hlavne, ked byvaju napr. so starymi rodicmi.
Uz som si prestudovala nemalo literatury a vsade sa pise, ze dieta ma mat svoju izbu a postielku od zaciatku svojho zivota. Samozrejme, ako som uz spomenula, nie vzdy je to mozne. Ale kazdy clovek potrebuje svoj priestor.
Co sa mna tyka, tak samozrejme cez den spavalo dietatko vo svojej izbe od narodenia a cez noc zacal spavat sam asi od 3-4 mesiaca. Takisto som si kupila monitor koli bezpecnosti. To sme poculi kazde jeho "zamraucanie".
Neviem si predstavit mat dieta v spalni do 12-24 mesiacov....

helka101
19. dec 2007

ahojte,no môj malý mal už 13mesiacou,ale do takých 3-4 rokou,ho určite nenechám samého, bála by som sa onho, a predsa, je ešte príliš malinký nato,aby zostal sam, budem to riešiť vlastne možno vtedy,keď nám pribudne ďalší člen,ale to teraz nehrozí..

lindda
autor
21. dec 2007

No uz sa tesim na novy rok nino pojde do svojej izby dufam, ze to spanie sa zlepsi lebo toto je fakt na nic 😒

bubatko
22. dec 2007

no vidis, digysa, ja som tiez toho uz cosi poprecitala a praveze som sa docitala o dolezitosti fyzickej pritomnosti rodica u dietata... ved Ty kludne daj svoje dieta do vlastnej izby od narodenia, nikto Ti to neberie, ja zase napriklad sa vobec este nechystam, a to maly uz bude mat 22 mesiacov - neviem si predstavit NIC krajsie, ako ked ma svojou rucickou v noci pohladka po vlasoch, priala by som Ti to zazit 😵

helka, ja to tak tiez planujem, presne 😉

jaduska
22. dec 2007

Jeejdanenky, naša staršia s nami spávala donedávna a to už má 4 roky a 10 mesiacov. Nechcela spať sama a mne to nevadilo, lebo manžel chodí na týždňovky a tak som nebola vo veľkej posteli sama. Teraz spí v detskej izbe, aj to iba preto, že sme kúpili poschodovú posteľ a ona chce spať hore. Mladšia dcérka bude mať onedlho 6 mesiacov, do izbičky k sestričke ju plánujem dať keď bude mať asi rok.
😉

jaduska
22. dec 2007

A ešte ma napadlo, raz v Mame a ja tiež riešili túto tému a 95% príspevkov bolo o tom, že deti spia spolu s rodičmi a vôbec nie kvôli nedostatku miesta v bytoch. Mám pocit, hlavne keď pozerám zahraničné filmy, že tam psychológovia odporúčajú niečo iné ako tí naši 🙂 Ale každý by si to mal zariadiť tak, ako to vyhovuje jemu...

maca793
22. dec 2007

ja som dvojičky dávala samé spávať do izby v 10 mesiacoch, ale mali pritom otvorené dvere a ja tiež na izbe.

lindda
autor
23. dec 2007

co je naj to si asi musi urcit sama kazda mama 🙂

maca793
23. dec 2007

to hej. ja mám výhodu v tom, že izby sú hneď vedľa seba.
na jar idem kupovať nové postele, takže karolinka bude sama spávať s deťmi v izbe, a konečne zruším postieľku.