Kedy odpadne bábätku pupok?

rose86
12. sep 2009

ahojte nikde som nenasla tuto temu tak zakladam novu. chcem sa opytat kedy zvykne odpadnut pupok babatkam?? mojmu prvemu odpadol presne desiaty den. no nasa mala ma dnes 10 dni a pupcek nevyzera zeby chcel odpadnut. a aj ju to boli ked jej ho liehujem lebo vzdy strasne place.

rimmel
12. sep 2009

ja som nic s nim neliehovala ani nic nerobila..odpadne sam ked bude pripraveny nato 😉 ako vies ze place koli pupocku? podla mna place pre nieco ine 😉

rose86
autor
12. sep 2009

no lebo je uplne kludna ale ked jej zacnem osetrovat pupcek tak zacne plakat

rimmel
12. sep 2009

tak jej ho nechaj tak 😉 neviem, mozno trepem ale mne povedali aby som s nim nic nerobila..

rose86
autor
12. sep 2009

nam kazali vysusovat liehom a ze do 10 dni by mal odpadnut 😒

nikollette
12. sep 2009

Rose, nám odpadol už v pôrodnici, na 8mi deň tuším 😉

rimmel
12. sep 2009

no tak neviem, mne kazali nic s tym nerobit tak skus to a uvidis...kazdopadne ak mala place ked sa tohochytas tak sa radsej nechytaj 😀 😉

vinka
12. sep 2009

No ja som striekala septonexom a zasypovala septonexovým zásypom.Môže byť hrubý pupček preto ešte neodpadol.Mojej druhej dcére zle podviazali bol hrubý a schol sakoro 3 týždne.Ale ked začneš zásypom septonexovým sypať rýchlejšie vyschne. 😉

wiwienne
12. sep 2009

Mne v nemocnici povedali, ze to nemam nicim osetrovat, len obviazat sterilnou gazou a ze sa s tym maly moze v pohode kupat...nakoniec to dopadlo tak, ze to bolo mokvave, trosku pachlo a gaza sa z toho nedala vobec odstranit, musela som ju rozmocit, potom takpovediac odrapit, opatrne a to som ju pravidelne menila a zacala som susit liehom - vysledok bol, ze pahyl raz-dva odpadol a krasne to prestalo mokvat a zahojilo sa..trvalo to asi dva tyzdne..

sunea
12. sep 2009

Rose, ak si nie si ista, ci nie je s pupcekom nejaky problem (napr. zapal), tak sa spytaj svojej doktorky co najskor. Nasmu malemu odstrihli pahylik uz v porodnici a potom sme akurat natierali liehom z lekarne este cca tyzden, aj ked uz bol zatiahnuty.

vinka
12. sep 2009

Ale mne povedali v nemocnici,že len septonexom striekať a zas detská dr.mi povedala,že aj zásyp. 😉 Ale ja som zistila sama na malej,že to ide rýchlejšie zásypom. 🙂

bambusko
12. sep 2009

rose, sestricka u nasej pediatricky mi povedala, ze liehom to stipe, preto nie...

bibi78
13. sep 2009

mne tiez dali lieh na natieranie, maly neprotestuje, tak to neriesim. ale to, ze ho tam este stale ma zacina znepokojovat aj mna. v pondelok bude mat 3 tyzdne a pupok vyzera, ze sa nechysta nikam... tak neviem, ci je v poriadku mat ho tam aj mesiac... 😒

lydia22
13. sep 2009

Nam odpadol pupcek na 11 den,osetrovala som to len septonexom,gaza sa tam zadrhavala bala som sa ze to bude maleho boliet.po odpadnuti tam este par dni bola cierna chrasta a po odpadnuti ostal krasny pupcek.

jamily
13. sep 2009

Ahojte! Nam ho zas nekazali osetrovat nicim, len som ho malej nenamacala, ked som ju kupkala, a odpadol potom asi do 3 tyzdnov. Gaza sa dava, aby ta sucha cast neskriabala, ale mala s tym problem nemala, len na zaciatku som jej to pri kupani mocila, takze to neodporucam a potom odpadne rychlo 🙂

deborah1
14. sep 2009

Baby,ako má vyzerať pupček,keď odpadne tá chrastička?To sa potom ešte hojí,že?Ako vlastne má vyzerať,keď je v poriadku a ako vyzerá,keby mokval? 😕

berus222
15. sep 2009

doborah, nasmu ked odpadla chrasticka, tak mu este troska tiekla krv. este som mu to parkrat po okupani potierala detolom a za chvilocku ho mal krasny.

markiza
15. sep 2009

mojim obom odpadol az po mesiaci, tuhe mali veru spojenie s mamou 🙂 🙂 🙂 osetrovala som 70% liehom. plakat moze aj z toho, ze je ten lieh chladny, ale ak mas akekolvek pochybnosti o tom ci je pupik v poriadku porad sa s lekarkou.

jankapiknova
15. sep 2009

my sme tiez osetrovali liehom ale nam odpadol na 4-5 den este v porodnici.

bibi78
22. sep 2009

markiza, trochu si ma ukludnila, lebo maly mal vcera mesiac a este stale pupcek ma a celkom drzi... 😠 ja tiez osetrujem liehom, ale dnes som si vsimla, ze zvrchu ho ma taky ruzovo-cerveny akoby zapaleny, ako ked sa hoji rana a okolo nej je este take zacervenanie a doteraz to nemal... je to v poriadku?

vinifera
22. sep 2009

Mne vyslovene lekárka zakázala ošetrovať to liehom a tak pod. Lebo vraj to mamičky preháňajú a viac bábu ublížia ako pomôžu. Že to mám čistiť len keby sa zo zapaľovalo. Inak nie. Tak sme nečistili vôbec. A odpadol nejak do dvoch týždňov. A nebol s tým vôbec žiadny problém.

bibi78
1. okt 2009

tak maminy, iba hlasim, ze po 5 a pol tyzdni nam pupocek odpadol. minuly tyzden mu ho pediatricka trosku "vypalila" dusicnanom striebornym, aby sa uvolnil a po mojom dlhom netrplezlivom cakani v noci odisiel. tak teraz mam uz len jednu starost, ci ho niecim natierat alebo to nechat uplne na prirodu...

tak vsetky, ktore mate pupcek este po 2 tyzdnoch, nic sa nedeje, nestresujte, sam odpadne, dokonca som citala vraj do 2 mesiacov je to ok... 😉

miskachrumka
1. okt 2009

nam az po nejakych 12dnoch ale som poctivo cistila a odpadol krasne sam! 😉

bibi78
1. okt 2009

tak to ste ten typicky tabulkovy pripad. ja som bola extrem, aj pediatricka to vravela sestricke, ze za jej celu karieru, co je asi 25 rokov sa s tak dlhym cakanim na "odpadnutie pupceka" nestretla.

a potierala si to, miska, niecim aj potom alebo uz sa nemusi?

miskachrumka
1. okt 2009

nie nemusi on by sa mal teoreticky po odpadnuti sam zrast a zahojit ja som už nicim nenatierala po uplnom odpadnuri mu to raz dr. pretrela vodickou ale už potom nie!

dzio2
1. okt 2009

ja som to liecila a cistila AJATINOM to je sprej na pupcek

susisus
1. okt 2009

My sme pupček vôbec ničím nepotierali ani nesušili a krásne zaschol a odpadol na 8 deň.

bibi78
1. okt 2009

no tusim sme rekorderi, nepoznam nikoho, komu to zak dlho, ako nam, trvalo. ale konecne je fuc... 😀

nikolkaaa
1. nov 2010

ahojte chcem sa vas spytať moj syn ma stale červeny zapaleny pupok aj ma vo vnutri ako keby taky hnis aj to zapacha som mu to natieala repiom mi to kazala doktorka ale nejako to nepomaha..my povedala že to može byť z plienky že ked ma vysoko plienku ak si nacika na pupk ale podla mna to je blbosť..neviete mi nejako poradiť.ma 3 mesiace..

ela2710
30. nov 2010

ahoj poradim ti, nam kazala pediatricka davat peroxidm vodika a nato taky zasyp co je urceny na pupcek, najdes to v kazdej lekarni, ked mu pupok odpadne, musis ho po kupani riadne vyutierat a potom uz len zasypavat zasypom - nam sa to tak krasne sptravilo do tyzdna, a keby sme nezasypavali, urcite by to mokvalo

dankakk
16. máj 2011

Ahojte🙂 dnes mame 9 dni a vsimla som si po kupani, že pupcek trolinku krvaca. Proste sa s ním niečo deje. Ako to vyzerá ked začína odpadat?