Kedy sa môže začať dieťa v kočíku polohovať?

quetinka82
10. mar 2008

Ahojte, chcela by som sa spytat od kedy by som mohla maleho zdvihnut v sportovom kociku, aby sa mohol poobzerat po okoli. ma 5 mesiacov a ked mu drzim rucicky, tak si aj pekne posedka.
Dakujem.

dika
10. mar 2008

ja som davala sediet do sportoveho az ked vedela Natalka sama sedkat - 8 mesiacov, ale taky polosed (nie 90 C) od 7 mesiaca - ked vedela sediet s oporou - napri. pri jedeni v stolicke.
Netreba to prehanat prilis skoro, dieta v 5 mesiacoch este nie je dost pevne.... ale mozno tvoje je popredu..

junovka
10. mar 2008

pokial sa ti sam z lahu dviha hlavicku a trup, tak mozes ho davat sediet-podopriet vankusikmi.Ale, pokial ti uplne sam nesedi, tak netreba davat babo sediet do kociarika.

geegee
10. mar 2008

ja som davala maleho sediet v kociku az ked mal natolko pevne telicko, ze sa v sede dokazal udrzat aj sam

alami
10. mar 2008

sedieť by malo, až keď sa vie samo posadiť!!! V 5 mesiacoch určite nie!! Aj ja mám 5 mesačného, vžiadnom prípade by som ho sedieť nedala, hoci tiež by rád videl celý svet 😉 keď už moc chceš, tak podopri pod hlavičkou celú vaničku, aby tak šikmo ležal.
Možno to s tým nesúvisí, ale možno aj áno - mňa mama dávala sedieť do kočíka tiež takto zavčasu a mám skoliózu chrbtice!!! Radšej s tým počkaj 🙂

zuzana1981
10. mar 2008

a odkedy moze babetko papat , svoje prve prikrmy v stolicke na jedenie .. Dakujem

sue
10. mar 2008

Zuzi, keď sedieť, tak odvtedy odkedy samo vie sedieť, predsa nestrčíš do stoličky dieťatko čo sa váľa zo strany na stranu...

junovka
10. mar 2008

od kedy vie sediet samostatne, zuzi 😉

pomfrita
10. mar 2008

tak my už teda malého do jídelní židličky dáváme - je polohovací, pro děti od 6měsíců. vysloveně jsem se ptala, zda je židlička určena i pro nesedící děti! a prý ano, takže, jestli máš taky židličku polohovací, tak už klidně můžeš- vždyť v tom sedí podobně jako ve vajíčku 😉

jahodka11
10. mar 2008

quetinka a ako ho chces dat sediet, ked to este nevie? 🙂 my sme vcera vytiahli sportovu cast a maly bol v polosede, ako vo vajicku a velmi sa mu pacilo, takze ak ostane uz taketo pekne pocasie, vanicku odlozime....🙂

majaaita
10. mar 2008

Do úplného sedu až, když si mimčo sedne samo.
To podkládání polštáři podle mě moc vhodné není, protože dítě pak preferuje polohu vsedě a línější děcko pak nechce být na bříšku a plazit se a lézt.
Pokud ještě samo nesedí, krmit se má např. v lehátku - v trochu zvýšené poloze.

Je jasný, že v kočárku je šťastnější, když může skenovat svět okolo, ale můžeš nosit v šátku nebo Ergu, to taky vidí, ale pro zádíčka je to lepší.

petrulla
10. mar 2008

Ja mam tiež 5 mesačneho zvedaveho drobčeka, ale asi bude musieť vydržat vo fusakotaške kým nezačne sedieť sám. Aj som ho chcela dať do polosedu ako píše Jahodka11. Ale náš kočík má (podľa mňa) aj ten polosed strašne vysoko .... ☹ Radšej ešte počkam, aj keď je to stále ťažšie a ťažšie udržať malého v polohe ležmo 😀

dominica
10. mar 2008

ja som dávala sedieť malého do kočíka a ešte nevedel sedieť sám, pretože to polohovanie v kočíku vlastne ani nie je sedenie, je to len zošikmené, ako keby som ho polohovala a začala som vtedy, keď mi už nechcel ležať, lebo nič nevidel a plakával tam. Ale jak sme zdvihli, bol pokoj. Nemyslím, že by som mu tým ničila, alebo zaťažovala chrbticu, lebo on nesedel, len bol v šikmej polohe, takže neviem quentinka, aký máš kočík, ale podľa mňa polohovať kľudne môžeš. A závisí to aj od dieťaťa, veľa detí sedí samo už v 6tich mesiacoch, tak keď je šikulko, tak prečo nie?
Ale ja som polohovala v kočíku, nie šporťáku, ale ani v šporťáku to nie je zlé, zo začiatku mi tam tiež nesedel v 90 stupňovej polohe.

uhlikova09
10. mar 2008

dominica mas pravdu 😉

martina46
10. mar 2008

Nie je to síce k téme, ale 4 mesačné bábo môžem dať do šporťáku naležato, že? Dá sa dať do úplného lehu.

dominica
10. mar 2008

uhlikova09 - ďakujem, čakala som "iné" reakcie 😀

martina46 - jasné 😉 , čo sa nemôžeš dočkať 😀 , alebo máte malú vaničku?

martina46
10. mar 2008

dominica 🙂 oboje 😀

dominica
10. mar 2008

😀 😀 😀

alena22
10. mar 2008

ja som maleho mala od 3 mesiacov v sportaku mala vanicka leto tak bol tam ale lezkal da sa nam uplne vodorovne dat ale asi v 6 mesiacikoch som uz nadvihala asi tak 45 stupnov hlavku a sedime asi tak od osem a pol mesiacika a aj to len chvilku pretoze maly po chvilke kukuckovania zalomi a spinka 😅 tak ho dam pekne lazkat
inak v takej 45 stupnovej polohe nemozes nijako ublizit my sme mali reflux a nam kazali tak stale aj v postielke tak bol to skratka len lezi na sikmine ale neni zlomeny aspon v mojom kociku 😉

susik77
10. mar 2008

tak ja malu uz nemozem dat do lehatka asi od zac.7. mesiaca-uz je strasne zvedava, naklanala sa mi a skoro spadla aj s lehatkom ☹ takze jej davam papat do jedalnej stolicky-mam polohovaciou-Peg perego prima pappa dinner.Je super, mala je v polosede.
V kociku ju davam uz tiez asi mesiac do sikmej polohy, ak je nespokojna-ona sa sama zdviha do 90 stupnov 😎
na brusku uz dava kolienka pod seba a uz aj ide do sikmeho sedu, takze pocitam, ze za par tyzdnov uz hadam bude sama sediet.
Inak, myslim, ze sa prehana, ze sa doporucuje davat sediet az ked sa same dieta posadi...vsak aspon moja mala by sa zblaznila, keby mala do 8.mesiaca len lezat 😎
A nas davali nasi sediet uz od 4.mesiaca a probl. s chrbticou nemame 😉

dominica
10. mar 2008

tiež som názoru, že dieťa sa samé len tak neposadí, ak je 8 mesiacov na chrbátiku...
Samozrejme, polohovanie typu vankúše za dieťa v 4 mesiaci neuznávam...
Každé dieťa je individuálne a mama vidí, čoho a kedy je schopné a podľa toho sa treba chovať, lebo... môj malý nevedel sám sedieť, ale v beháku si spevnil chrbátik/bol tam asi od 6,5 mesiaca/ a potom vedel sedieť pekne aj v stoličke 😉 a sám sa posadil až keď mal asi 8,5 mesiaca.

alami
10. mar 2008

dominica - že sa samo neposadí? no neviem, neviem. Môj syn sa od 4 mesiacov dvíha na lakťoch do uhla asi45°!!! To som ešte u nikoho nevidela. Alebo to aj vám robia deti? Je to zlaté. Pod chrbátik si podloží lakte a dvíha sa hore. Takže len čakám, kedy to pôjde vyššie.

shela
10. mar 2008

alami ja s tebou nesuhlasim ze dieta nemoze sediet v kociariku v 5 mesiacoch...napriklad moja mala sedi sama od 5 mesiacoch..a teraz uz zacina lozit 😉 a poznam mamicku ktorej 6 mesacna dcerka stala v postielke 😉 takze nemozes porovnavat babatka..kazde je ine..niektore su silnejsie a rychlejsie

susik77
11. mar 2008

suhlasim 🙂 aj moja sa stale zdvihala v kociku, tak asi od zac.5.mesiaca 🙂 a teraz mi uz lezie po byte 😉

dominica
11. mar 2008

alami, tak sú výnimky, 😉 ja som sa s tým ešte nestretla, aby sa dieťa z ľahu tak zdvihlo, no samozrejme, môj sa zdvihne, ale naučil sa to až po tom, čo vedel sám sedieť, ale je fakt, ako som písala, každé dieťa je individuálne...

slavka29
11. mar 2008

moja bude mat tento tyzden 3 mesiace a ked jej dam rucky tak mi krasne dvihne telicko. Je velka a dlha a dost silna na svoj vek. Vybrali sme sportak mame polohovatelny aj do lahu a ideme ho von uz vyskusat. Doma sme si ho vyskusali a velmi sa jej paci. Vo vanicke je napraskana a dviha sa a stale tam place.

shela
11. mar 2008

slavka29...napriklad moja mala bola vo vsetkom rychla ale nedala by som ju sediet v 3 mesiacoch...vtedy som si ju mozno 3-4 krat do dna pritiahla do sedu..to v ramci treningu ale nikdy by som ju nenechala sediet.. neviem ako myslis ale chrbtica este nie je az taka silna...v 5 mesiacoch ked uvidis ze chce velmi hopat tak ju daj ale nie v 3

slavka29
11. mar 2008

shela, ja ju nedavam sediet. Aj v sportaku je lezmo ale ma tam lepsi vyhlad a je spokojnejsia.Cez den ju davam nachvilu po papani ked si odgrgne do lehatka...a ked cvicime nikdy ju nedvihnem do sedu len sa mi tak trosku nadvihne .

quetinka82
autor
13. mar 2008

no, aby som upresnila pre mamicky, ktore sa nazdavali, ze by som ho chcela rovno posadit 🙂 : nechcem ho dat hned sediet, iba polohovat, napr. uhol45. je mi jasne, ze ho nemozem nutit si sadkat.

A fakt je pravda, ze niektore deti uz v 5 mesiacoch sedia bez opory. Moj maly este sem tam ide do strany, ked ho mam na kolenach, ale uz sa pekne sam snazi sedkat.
Kazde dieta je ine 😉

mikolajova.zuzana
24. aug 2011

@quetinka82 polohovat mozes samozrejme, ja malu polohujem od narodenia kvoli hlienikom. Teraz ma 3,5 mesiaca a asi mesiac sa mi uz dviha ked jej dam ruky do sedu, co samozrejme ju nenechavam sediet, ale je ovela pruznejsia a rychlejsia ako moja prva dcerka. Ja som uz tiez davala do sportiaka sice do polohy lezmo, ale moj sportiak nema polohu lezmo uplne na rovno, takze je trosku vyvysena a dokonca aj do vanicky som jej musela davat vankusik. Mne lekarke napriklad povedala, ze vo vajicku ma fajn polohu, kvoli hlienikom. Moja prva mala zase relfux, tak tiez bola zcasti polohovana. Podla mna polosed uz uplne v pohodke... 😉